Jump to content

Viena -Timisoara

Recommended Posts

Va salut,

A facut cineva cu motocicleta Viena- Timisoara?

As vrea sa vin in Mai la Timisoara pt. citeva zile.

M-am gindit asa cam la 2-3 pauze dupa 150-200km.

Cum e drumul intre Cenad si Timisoara. Nu am mai fost pe acolo de vreo 3-4 ani?

Va multumesc pt. info!!

Siii paste fericit la toti!!!

Faci plinul la OMV-ul de la iesirea din Viena,mai odata plinul pe autostrada inainte de Budapesta si odata intre Budapesta si Szeged.Drumul Cenad-Timisoara e foarte bun.Atentie:cum cobori de pe autostrada la Szeged pregateste-ta de un trafic intens si de cocalari care vin acasa de sarbatori.

Sarbatori fericite!

Faci plinul la OMV-ul de la iesirea din Viena,mai odata plinul pe autostrada inainte de Budapesta si odata intre Budapesta si Szeged.Drumul Cenad-Timisoara e foarte bun.Atentie:cum cobori de pe autostrada la Szeged pregateste-ta de un trafic intens si de cocalari care vin acasa de sarbatori.

Sarbatori fericite!

Autostrada merge pana la Mako (de doua zile).

Atentie ca si pe Ungaria ai nevoie de vigneta pentru motor, pe autostrada. Si inca ceva : in perioada asta pe la noi stau militienii cu radarele ca rechinii....In rest, drum bun si Sarbatori Fericite!

De la Szeged la Timisoara via Cenad, drumul e acceptabil spre OK. L-or mai carpit acum vreo 2 luni, dar:

!!! ATENTIE MARE LA TRECERILE LA NIVEL CU CALEA FERATA !!! Sunt vreo 2-3 de la Cenad incoace si sunt foarte prost marcate, fara bariere, doar un "STOP" ametit, va fi spre finalul drumului tau cand esti obosit, aproape de destinatie si numai la condus nu te mai gandesti, trenuri trec destul de rar, dar si asa recomand maxima atentie.

sunt ferm convins ca nu ... :P ... e o reala aventura!

Imi pare rau ca interpretezi asa intrebarea mea.

Din pacate nu am posibilitatea sa trec mai des prin RO, din cauza aceasta v-am pus intrebarea. :moron:

In orice caz va multumesc tuturor pt. info :P