Sari la conținut

Accident Moto Albastra Vs Jeep ?


mihaip
 Share

Postări Recomandate

I-am panicat pe colegi ca n-am venit azi cu motoru la munca (tin sa mentionez : aveam nevoie de conserva, nu din cauza ploii :) ) , si m-au luat la intrebari ca le dau palpitatii.

Cica au vazut la tv stire cu un motor albastru care a intrat in portiera unui jeep care a facut stanga prin fata lui. Motoru destul de muci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu speram sa aflu mai multe de aici, dar se pare ca a trecut neobservat accidentul. macar asta sa insemne ca nu a fost nimic grav.

 

mie mi-a povestit un prieten care sta in zona si "a auzit" accidentul. din ce mi-a spus cel cu jeep-ul a intors peste linia continua, fara sa se asigure. motocicleta s-a infipt din lateral in el. amicul respectiv zicea ca motorul se ridicase aproape la verticala pe masina.

motoristul era pe jos, constient. au oprit alti doi motociclisti sa-i acorde ajutor, in timp ce a trecut o masina de politie fara sa-i bage in seama. a fost chemata salvarea, dar se pare ca a intarziat extrem de mult si motoristul a fost dus la spital cu o masina "civila". nu pot decat sa sper ca nu a fost nimic grav, dat fiind faptul ca era constient si a putut fi mutat fara imobilizare. dar nu se stie niciodata... :angry:

acum, din nou, poate stie cineva date mai clare, in ce stare e motoristul ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in timp ce a trecut o masina de politie fara sa-i bage in seama.

Cum se poate asa ceva??? :angry: :ok:

Gaborii aia rapanosi ar trebui fututi tare de tot, daca a retinut macar cineva nr. masinii cu militieni analfabeti si rapanosi ar trebui facuta o reclamatie. :) :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum se poate asa ceva??? :angry: :ok:

Gaborii aia rapanosi ar trebui fututi tare de tot, daca a retinut macar cineva nr. masinii cu militieni analfabeti si rapanosi ar trebui facuta o reclamatie. :) :) :)

 

off: Mda, si daca-i iei la intrebari o sa-ti arunce un raspuns de genul: stiti, noi nu suntem de la circulatie, nu putem face nimic.

Stati dreaq macar langa locurile cu probleme, poate 10% din soferii "jmekei" o sa se sperie de voi si nu o sa mai faca cacao-uri

 

on: Sa speram ca e ok. Multe accidente nici nu ajung aici pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

off: Mda, si daca-i iei la intrebari o sa-ti arunce un raspuns de genul: stiti, noi nu suntem de la circulatie, nu putem face nimic.

Militienii sint militieni 24h din 24. Ei au obligatia sa intervina (dupa codul lor deontologic), chiar si cind sint in timpul liber, in orice situatie atunci cind constata o incalcare a normelor de convietuire sociala (infractiune, contraventie nu conteaza).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Militienii sint militieni 24h din 24. Ei au obligatia sa intervina (dupa codul lor deontologic), chiar si cind sint in timpul liber, in orice situatie atunci cind constata o incalcare a normelor de convietuire sociala (infractiune, contraventie nu conteaza).

 

Mi se pare foarte adevarat acest lucru! Desii........nu prea se intampla! :angry:

 

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Militienii sint militieni 24h din 24. Ei au obligatia sa intervina (dupa codul lor deontologic), chiar si cind sint in timpul liber, in orice situatie atunci cind constata o incalcare a normelor de convietuire sociala (infractiune, contraventie nu conteaza).

Mi se pare foarte adevarat acest lucru! Desii........nu prea se intampla! :)

:)

 

Hmm, nu stiu ce sa zic. Eram si eu la fel de frustrat cand niste idioti intrau pe contra sens si in capatul strazii (pe unde intrau) era o data o duba de jandarmi si alta data un logan de politie. Am oprit evident langa ei si i-am intrebat de ce nu i-au oprit. Raspuns: Nu putem face asta pentru ca nu intra in atributiile noastre. Jandarmii ca deh, jandarmi si cei cu loganu erau sectoristii (puii mei, nu stiu cum ii cheama, dar nu erau de la circulatie)

Pe loc m-am cam enervat, ce pisici, platim impozite si ei nu fac nimic :angry: :ok:

Problema e ca chiar nu au voie sa faca asta daca nu sunt de la circulatie, daca se apuca sa o faca pot fi trasi la raspundere pentru abuz, etc. Poate cineva care cunoste atributiile poate explica (cineva din politie).

Ar trebui sa umble un pic si la legi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e o poza de la accident. Motorul e un Suzuki SV650. Nu stiu cum a reusit sa ajunga roata spate calare pe masina. Urmele de frana aveau vreo 20-30 de metri. Soferul jeep-ului a intors peste ambele benzi si peste linia continua. Cand am trecut pe acolo pe motociclist il luase salvarea si am inteles ca nu ar fi prea grav.

post-4550-1161605028_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mai puteti fi lucizi cand va ia fatza un d-asta, mare, sau va indreptati spre habitaclul unei masini care va taie calea... parerea mea ca mai bine incerci sa evitzi sau sa te arunci de pe ea. Una e sa intri in/sub masina alta e sa dai direct in ea si sa mai vina dupa tine si un morman de fiare. :hug: Gresesc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu gresesti deloc...yo in cel de acum 2 seri...m-am aruncat din instinct...dar tot m-am lovit de masina...probabil daca ma tineam de ghidon, luam in brate pasagerii din spate...

Mai bine sa se faca doar motoru praf decat si tu...desi te doare sufletu dupaia...dar decat altceva...mai bine atat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...