Sari la conținut

accident grav dn1 in apropiere de ploiesti


pebbles_ohp
 Share

Postări Recomandate

Chiar nu va puteti abtine unii dintre voi ? E vorba de un accident grav soldat cu moartea unei persoane ,unui "motociclist" cum va place voua sa fiti numiti ,chiar nu aveti putin respect ....ati ajuns la jigniri ,vendete si alte discutii inutile despre tipuri de motociclete si alte aberatii . Ideea era ca cineva care stie modelul de motocicleta ,nr de inmatriculare sa afle ca a fost implicat intr-un accident grav si sa anunte familia ,sa mearga la spital .

 

Se pare ca sunteti din aceiasi specie cu soferul care a trecut pe langa accident si ne arata degetul satisfacut ca un motociclist era implicat intr-un accident .

 

Din ce se vede ,pana acum nu a aparut nici un cunoscut al lui sa zica ceva .Asta inseamna ca poate nici nu are cont pe motociclism(nici nu ma mir)

 

Daca nu aveti intentia de a va exprima regrete mai bine abtineti-va . Poate e un moderator cu capul pe umeri sa stearga posturile inutila si sa inchida topicul ca deja devine circ.

foarte corect.

 

oricum asa e mereu , eu m am obisnuit..

 

 

si in momentul accidentului din cate inteleg omu nu croseta...

 

pacat de el !

Editat de gabi88
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Din pacate cel implicat in accident a fost prietenul si colegul meu Iancu Gabriel in varsta de 45 ani. Maine va avea loc inmormantarea in Bucuresti.

V-as ruga sa nu mai purtati aceste discutii interminabile din respect pentru un om de nota zece. Oricum cine este inteligent stie ce are de invatat din aceasta intamplare si ce are de facut. Celor care nu vor sa inteleaga niste lucruri nu pot decat sa le urez numai bine si sper totusi sa nu citesc despre ei vreodata aici.

 

La momentul actual sincer nu prea stiu nici eu exact ce s-a intamplat si sper ca , poate si cu ajutorul vostru, voi reusi sa imi explic si eu ce s-a intamplat acolo.

 

Va multumesc de promptitudinea de care ati dat dovata si de grijile pe care vi le-ati facut.

 

Sunt sigur ca Gabi si-ar fi dorit sa vina motociclisti la inmormantare, dar sincer cred ca pentru familia lui ar fi mai bine sa nu vina.

 

Toate cele bune si Dumnezeu sa va fereasca de pericole!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa parerea mea, "crosetatul" creste exponential riscul de a nu fi observat de catre soferi

Dupa parerea mea crosetatul n-are nici o legatura cu accidentul, motociclistul s-a facut poster pentru ca boul cu Pejo s-a infipt in frane si a tras de volan iar dobitocul cu Seat probabil n-a cedat trecerea. Pejoistu numai in retrovizoare nu se uita ca altfel facea el praf Seatul. Orice motociclist de Bucuresti croseteaza la viteze mici, exceptiile sunt choperistii cu genti mai late decat un Tico dar aia nu-s chiar motociclisti. Deci comentatul de orice crosetat, cusut, tesut sau scarpinat in ceafa al motociclistului e o tampenie de rider de tastatura, n-au avut nici o legatura cu cauzele accidentului. Pur si simplu motociclistul s-a trezit cu ambele benzi blocate si trafic pe contrasens. La 100Km/h sansele de a scapa viu dintr-o asemenea situatie sunt aproape nule. N-a "culcat intentionat" motorul cum se imprastie singuri cocalarii de bulevard, pare chiar sa fi incercat sa se ridice in scarite, dar norocul n-a fost de partea lui.

 

Legal motociclistul va fi scos vinovat pentru ca legea e de rahat. Practic pejoarul si seatarul nu aveau de ce opri brusc pe un drum national unde se merge legal cu 100 Km/h, pentru ca daca le tragi o remorca de pe banda de accelerare fix in fata lor, o sa o mierleasca si ei perfect vinovati conform aceleasi legi de rahat care-l scoate vinovat mereu pe cel ce loveste din spate.

Editat de Adam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate cel implicat in accident a fost prietenul si colegul meu Iancu Gabriel in varsta de 45 ani. Maine va avea loc inmormantarea in Bucuresti.

V-as ruga sa nu mai purtati aceste discutii interminabile din respect pentru un om de nota zece. Oricum cine este inteligent stie ce are de invatat din aceasta intamplare si ce are de facut. Celor care nu vor sa inteleaga niste lucruri nu pot decat sa le urez numai bine si sper totusi sa nu citesc despre ei vreodata aici.

 

La momentul actual sincer nu prea stiu nici eu exact ce s-a intamplat si sper ca , poate si cu ajutorul vostru, voi reusi sa imi explic si eu ce s-a intamplat acolo.

 

Va multumesc de promptitudinea de care ati dat dovata si de grijile pe care vi le-ati facut.

 

Sunt sigur ca Gabi si-ar fi dorit sa vina motociclisti la inmormantare, dar sincer cred ca pentru familia lui ar fi mai bine sa nu vina.

 

Toate cele bune si Dumnezeu sa va fereasca de pericole!

Dumnezeu să-l ierte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa il odihneasca in pace!! Mare pacat.. A fost coleg de servici cu tatal meu o perioada, iar apoi au mai pastrat legatura. Tin minte cand a venit la noi si ne-a aratat motocicleta la scurt timp dupa ce o cumparase.. Era o persoana foarte calculata si in general nu se avanta la ''nebunii''.. :P

 

R.I.P. Gabi

post-6079-1303935356_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate cel implicat in accident a fost prietenul si colegul meu Iancu Gabriel in varsta de 45 ani. Maine va avea loc inmormantarea in Bucuresti.

V-as ruga sa nu mai purtati aceste discutii interminabile din respect pentru un om de nota zece. Oricum cine este inteligent stie ce are de invatat din aceasta intamplare si ce are de facut. Celor care nu vor sa inteleaga niste lucruri nu pot decat sa le urez numai bine si sper totusi sa nu citesc despre ei vreodata aici.

 

La momentul actual sincer nu prea stiu nici eu exact ce s-a intamplat si sper ca , poate si cu ajutorul vostru, voi reusi sa imi explic si eu ce s-a intamplat acolo.

 

Va multumesc de promptitudinea de care ati dat dovata si de grijile pe care vi le-ati facut.

 

Sunt sigur ca Gabi si-ar fi dorit sa vina motociclisti la inmormantare, dar sincer cred ca pentru familia lui ar fi mai bine sa nu vina.

 

Toate cele bune si Dumnezeu sa va fereasca de pericole!

 

 

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace! Sincere condoleante...

 

Sunt din Ploiesti, dar nu am auzit pana acum de acest accident...Pacat!

 

Hai sa fim mai atenti in trafic, e inceput de sezon, inca nu ne-am dezmortit oasele bine, asfaltul e inca rece, chiar daca sunt 25 grade si soferii...

 

Asfalt uscat si sper sa scriem cat mai rar la astfel de topic-uri!

Mesaj completat

Probabil frana brusca Seat,la fel si Peugeot-ul si el stand aproape de masina s-a dus gramada pe ea.Speculez aici,dar din ce vad nu cred sa aiba vreo vina aia din masini,nu poti sa franezi la fel de bine ca o masina,iti trebuie mai mult spatiu.

Motocicleta nici furcile nu vad sa fie strambe,nu cred sa fi fost mare impact intre ea si Peugeot,dar din ce ma uit eu la hayonul ala,cred ca motociclistul s-a infundat in hayon si nu motorul.Prea e mare si inalta gaura aia,motorul se baga in bara,oricum pana la nivelul stopurilor,mai ales ca era pe franare.Gaura aia din hayon nu pot s-o explic altcumva,doar daca nu s-a dat peste cap si s-a dus gramada pe hayon cu tot cu motociclist,strivindu-l intre el si spatele masinii,asa s-ar explica si gaura aia din rezervor.Nasoala treaba oricum...

 

 

Tin minte ca instructorul meu moto, in una din "legile nescrise ale motociclistilor", mi-a spus sa nu stau niciodata in coloana, in spatele masinii din fata chiar pe centrul ei, sa gasesc un culoar, ori langa axul drumului, ori pe marginea drumului...Din poze se vede ca a luat pejo-ul pe jumatate.

 

RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.... Motociclismul devine din ce in ce mai periculos in Romania. Trist. :P

 

aiurea. mergeti mai incet astfel incat sa puteti opri in orice moment si nu veti pati nimic. mergeti ca eroii si mai devreme sau mai tarziu ajungeti subiecte pe topicu accidente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aiurea. mergeti mai incet astfel incat sa puteti opri in orice moment si nu veti pati nimic. mergeti ca eroii si mai devreme sau mai tarziu ajungeti subiecte pe topicu accidente.

Care ar fi dupa tine limita inferioara de viteza la care poti opri in orice moment ? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Limita inferioara de viteza la care poti opri in orice moment nu exista,nimic nu e batut in cuie si nimic nu mere luat de-a gata "mergi cu atata si nu o sa ti se intample nimic".Dar instinctul iti cam spune cand esti peste limita aia.

Tot respectul pt omul care si-a pierdut viata,nu vreau sa fiu marlan,dar daca scriem "RIP" sau condoleante,etc nu foloseste la nimic nici noua nici celui care a murit,nimanui,e un gest de politete,adevarat,dar cam useless,mai bine am trage niste invataminte din ce a patit omul asta,pt asta e topicul de accidente,e bine sa cunoastem,sa invatam si sa tragem concluziile ce se impun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care ar fi dupa tine limita inferioara de viteza la care poti opri in orice moment ? :P

evident nu e o valoare fixa universala ci e variabila in functie de context.

e viteza aia despre care ne zice militianu cu limba lui de lemn, aia stiti voi care, aia 'adaptata' ce permite evitarea pericolelor.

in nici un caz nu e peste suta si in nici un caz 120.

Editat de localghost
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu eu, nu e limita de viteza ci de distanta exprimata in timp.

3-4 s fata de masina din fata.

Dar se aplica cand masina din fata se misca si ea. Cand sta sau are viteza foarte mica, singura sansa e sa eviti ceea ce evident omul acesta nu a mai reusit.

RIP.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...