Sari la conținut

AGV - Discutii Generale


Pako
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 348
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Foarte posibil sa fie modelul american,identic cu gp pro dar stiu ca avea cateva modele diferite.Oricum nu cred sa mai gasesti.Urmareste pe ebay poate ai ceva noroc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
ma intereseaza 2 viziere noi pt o casca agv.aduce cineva?

imi trebuie fumurie si simpla.agv_k_series_rossi_moto.jpg

daca aduce cineva oeftin vreau si eu una fumurie.....daca vrei poti sa iti comanzi dupa fcmoto.de dar e vreo 70e si casca 100e....grea decizie =)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Mersi pentru raspuns . Din pacate nu gasesc marimea mea la Suomy SPEC 1R.

 

La banii astia iei Suomy SPEC 1R de pe fc moto.

Bozoro inloc sa posteze aici ca poate sunt si altii interesati,iti da pm ca sa ti bage pe gat oferta lui.

Larevedere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspuns.

Am gasit Shoei XR 1000 pe fc-moto.de la 340 euro (marimea mea) si pe louis ceva mai putin dar nu aveau marimea mea

Bugetul meu e undeva pana in 280 de euro

 

Atunci vezi shoei XR 1000 ca sunt 300 de euro.Incearca si pe www.louis.de ,au casti scorpion exo la pret bun si din ce am citit sunt foarte bune ca raport pret/calitate.

@bozoro Ai incercat sa faci o gluma ,dar nu ti a iesit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Multumesc pentru raspuns.

Am gasit Shoei XR 1000 pe fc-moto.de la 340 euro (marimea mea) si pe louis ceva mai putin dar nu aveau marimea mea

Bugetul meu e undeva pana in 280 de euro

Eu iti recomand Scorpion EXO 750, daca iti vine. Sunt absolut dementiale castile alea. oricum depinde foarte mult de CROIUL castii. De exemplu eu nu pot purta Airoh nou decat XL -- L-ul ma starnge de nu stiu cum sa o dau jos mai repede (la s-h merge un L pt k se 'lasa' interiorul). Insa la masuratoare standard eu as purta M. M imi vine bine UVEX, insa doar la casti enduro (cele integrale doar L si acolo largi rau). La scorpion, oscilez intre S (exo 400, exo 700) si M (exo 450, exo 750, exo 1000). Peste un anumit prag (150-200e neredus ar fi pragul teoretic), e vb de confort si prestigiu mai mult decat de protectie. Iei ce iti vine, ce iti place si ce se potriveste stilului tau.

 

Foarte posibil sa nu fi multumit de AGVul respectiv dupa ce vei fi incercat alta marca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut azi in mana primul exemplar de AGV S4 SV alba. Arata intr-un mare fel. Nu am putut s-o trag pe cap pt ca era M si mie-ni trebuie L. La prima vedere aste foarte elaborata: inchiderea vizorului cu mai multe piese de schimb pt turing, oras si curse pt mai multe deschideri, pernite de gel pt a se aseza pe bostan, ochelari de soare, aierisiri cu grilaj de inox si trape din burete pt reducerea zgomotului. Albul castii este frumos si foarte lucios. Saptamana viitoare sper s-o trag pe cap sa fac si o proba in mers. Alba costa cica numai 230 euro.

Mesaj completat

Cica, an de criza, productie limitata, stocuri mici, aproape imposibil sa fac rost de o pereche de S4 SV albe. Sper sa reusesc cu motoechipamente.ro. pana la urma.

Mesaj completat

Astazi m-au sunat de la motoechipamente. Au venit castile. Maine ma duc sa le ridic. Le montez sistemul de comunicatie si :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am probat si eu una saptamana trecuta.

Nu prea am experienta la casti, dar comparativ cu Nolan N85, pot sa zic ca interiorul e mai de calitate la AGV-ul mai sus mentionat.Am probat un M, nu intra chiar fortat pe cap, as vrea sa probez si una un nr mai mica sa fiu sigur ca asta mi-e marimea.

 

Succes la cumparaturi :D

 

 

Am avut azi in mana primul exemplar de AGV S4 SV alba. Arata intr-un mare fel. Nu am putut s-o trag pe cap pt ca era M si mie-ni trebuie L. La prima vedere aste foarte elaborata: inchiderea vizorului cu mai multe piese de schimb pt turing, oras si curse pt mai multe deschideri, pernite de gel pt a se aseza pe bostan, ochelari de soare, aierisiri cu grilaj de inox si trape din burete pt reducerea zgomotului. Albul castii este frumos si foarte lucios. Saptamana viitoare sper s-o trag pe cap sa fac si o proba in mers. Alba costa cica numai 230 euro.

Mesaj completat

Cica, an de criza, productie limitata, stocuri mici, aproape imposibil sa fac rost de o pereche de S4 SV albe. Sper sa reusesc cu motoechipamente.ro. pana la urma.

Mesaj completat

Astazi m-au sunat de la motoechipamente. Au venit castile. Maine ma duc sa le ridic. Le montez sistemul de comunicatie si :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am comanndat un S si un L. Daca vrei sa probezi vino la mine. Stau in zona Autogara Militari. 0722646373

Mesaj completat

Le-am primit. Am montat si comunicatia si deocamdata stau cam fix pe cap, dar sper sa se lase putin. La prima vedere super casti. Dupa amiaza ies la probe in drum spre Arc. Bafta la cumparare amatorilor!

Mesaj completat

Dupa ceva chinuiala pt pozitionarea microfonuli si a difuzoarelor de la comunicarea cu pasagerul, GPS, tel, etc am reusit sa obtin o casca echipata, bine aerisita si silentioasa. Satisfactie 100%.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut, eu am un AGV de 4 ani, intergrala, sunt supermultumit de ea, am achizitionat-o de la MotorUnu, cei de acolo la proba mi-au recomandat sa iau casca fixa pe cap, chiar daca in primele purtari aveai impresia ca te strange, in timp va lua forma capului si se va lasa. Lucru perfect adevarat.

La o casca mai este importanta posibilitatea demontarii aproape integrale a buretilor, a interiorului, pt. a putea fi spalata, nu e nici o placere sa mergi cu capul intr-o casca care pute a transpiratie si a fum de motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Salutare.am gasit o oferta bunicica pt aceasta casca(agv demon top vent) dar intai as dori sa stiu daca e cineva care are sau a avut asa cv si imi poate spune si mie cum se prezinta.mentionez ca nu sunt vitezoman si nici crash test sper sa nu am ocazia sa-i fac.dupa cum am vazut-o eu la banii la caer se vindea si la oferta care mi s-a facut spun eu ca e o casca buna si usoara.

in fn...n-am s-o mai lalai...va las pe voi daca stiti cv...nu ezitati

gudbai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v locked și unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...