Sari la conținut

AGV - Discutii Generale


Pako
 Share

Postări Recomandate

pot sa iti spun ca fata de K4 normal sunt alta planeta. materiale mult mai bune, insonorizarea imbunatatita, comfort mai bun. nu poti sa pretinzi cine stie ce de la ele, dar trebuie tinut cont ca sunt entrylevel si la banii astia iei mai mult decat platesti. AGV se chinuie sa isi revina la nivelul brandului care era in anii 90 si au inceput sa investeasca serios in calitatea produselor. asta e bine pentru noi. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 348
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...

aduce cineva viziera fumurie pentru modelul agv corsa?

ma intereseaza viziera argintie.

ms



referitor la modelul acesta e intradevar zgomotos, dar e confortabila.

dar nu e pentru strada ci pentru pista.din cauza asta e mai slab antifonata ,sa auzi si sa apreciezi cat de aproape e cel de langa tine.



mi-am comandat de pe net.si mi-a sosit in cateva zile.arata bestial cu iridium silver :D

Editat de P T R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aduce cineva viziera fumurie pentru modelul agv corsa?

ma intereseaza viziera argintie.

ms

 

referitor la modelul acesta e intradevar zgomotos, dar e confortabila.

dar nu e pentru strada ci pentru pista.din cauza asta e mai slab antifonata ,sa auzi si sa apreciezi cat de aproape e cel de langa tine.

 

mi-am comandat de pe net.si mi-a sosit in cateva zile.arata bestial cu iridium silver :D

Bravo frate! Sa o folosesti fara incidente!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

in iulie mi`am comadat agv psiat gp de pe fc moto...aveam impresia ca am anulat comanda si m`am trezit ca ma suna de la ups in decembrie ca au colet pt mine...soc era casca mea. am acceptata coletul..casca e super...galagioasa dar ce sa`i faci e super confort cu ea..am apucat s`o probez in februarie intr`un uinkend calduros.

 

mi`am comandat de pe motocard.com o viziera fumurie, ma asteptam sa fie mai inchisa la culaore asa ca ma vad nevoit sa sa caut una dark black... gasesc pe undeva pe la noi sau imi fac iar comanda online?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in iulie mi`am comadat agv psiat gp de pe fc moto...aveam impresia ca am anulat comanda si m`am trezit ca ma suna de la ups in decembrie ca au colet pt mine...soc era casca mea. am acceptata coletul..casca e super...galagioasa dar ce sa`i faci e super confort cu ea..am apucat s`o probez in februarie intr`un uinkend calduros.

 

mi`am comandat de pe motocard.com o viziera fumurie, ma asteptam sa fie mai inchisa la culaore asa ca ma vad nevoit sa sa caut una dark black... gasesc pe undeva pe la noi sau imi fac iar comanda online?

daca nu ai pus-o pe casca poate sa para mai deschisa decat este. monteaz-o si vezi cum e atunci :D. felicitari pentru achizitie, chiar daca a fost o greseala, poate mai bine pana la urma :D. insa cum de ti-a venit abia dupa 5 luni?! :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am pus`o pe casca...am si mers cu ea atunci in februarie...are doar o tenta fumurie...ce stiam de la shoei, ma gandeam sa fie mai fumurie

n`a fost greseala, pt ca o vroiam...dar in septembrie m`au sunat pt un costum comandat odata cu casca si l`am refuzat..credeam ca inseamna ca refuz toata comanda

odata cu casca mi`au trimis si protectiile de piept comandate pt costumul refuzat :)))

 

dureaza mult pana ajunge pt ca nu cred ca se asteptau sa aiba atat de multe comenzi...am mai ajutat un user d`aici sa`si comande una din uk...la el parca a fost ceva mai rapida treaba

este o casca facuta manual in editie oarecum limitata

Editat de cristilvk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Am nevoie de ajutor, mi s-a rupt astazi plasticul care prinde viziera de casca, unde gasesc sistemul de prindere de cumparat, casca este AGV T2 cunoscuta si ca Grid, or avea baietii la United motors?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am nevoie de ajutor, mi s-a rupt astazi plasticul care prinde viziera de casca, unde gasesc sistemul de prindere de cumparat, casca este AGV T2 cunoscuta si ca Grid, or avea baietii la United motors?

la united motor sigur nu au, poate doar sa-ti aduca pe comanda dar cred ca astepti de ti se acreste. sigur gasesti pe ebay, sigur vinde cineva asa ceva, poate chiar de nou. intreb din curiozitate: cum de s-a rupt?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la united motor sigur nu au, poate doar sa-ti aduca pe comanda dar cred ca astepti de ti se acreste. sigur gasesti pe ebay, sigur vinde cineva asa ceva, poate chiar de nou. intreb din curiozitate: cum de s-a rupt?

Am incercat sa schimb vizierele intre ele si s-a rupt plasticul care tine viziera fixata in mecanism, e o chestie de 3 mm rosie, nus de ce or fi asa de slabe...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

" Posted 30 March 2014 - 08:38 PM

Am nevoie de ajutor, mi s-a rupt astazi plasticul care prinde viziera de casca, unde gasesc sistemul de prindere de cumparat, casca este AGV T2 cunoscuta si ca Grid, or avea baietii la United motors? "



@draven.... faci o mica confuzie, AGV T2 si AGV Grid sunt casti diferite . Spun asta findca posed cate-o viziera clara ptr. modelul T2 care se potriveste si pe GP-Tech si o viziera clara ptr. Grid ...vizierele fiind diferite , ma indoiesc ca e una si aceeasi casca . :)

O seara buna,
N.

Editat de NiCo1713
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, asa pare sa fie si conform astora de la fc moto: http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/10207048/Categories/motorradhelme-Helmets/AGV-Helmets/Visier-AGV t-2 si grid au viziere diferite

Conform astora este viziera race-x la amandoua. Mie nu viziera mi s-a stricat ci sistemul de prindere, care btw este identic ca si casca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizierele sunt Race-X , ceea ce inseamna ca au pregatire pt. folii tear-off....asta e tot, nu inseamna ca sunt identice .

 

AGV T2 nefiind identic cu AGV Grid ( poate seamana optic ,nu stiu ) , nu au nici vizierele identice ...ca atare nici mecanismele de fixare nu sunt identice, de aceea te-am avertizat....

 

tu ai nevoie de mecanisme ptr. T2 sau GP-Tech ...in cazul in care vrea cineva sa-ti vanda sau vrei tu sa cumperi mecanisme ptr. Grid....le poti pune la pastrare,ca pe casca nu merg :)

 

Salutare,

N.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizierele sunt Race-X , ceea ce inseamna ca au pregatire pt. folii tear-off....asta e tot, nu inseamna ca sunt identice .

 

AGV T2 nefiind identic cu AGV Grid ( poate seamana optic ,nu stiu ) , nu au nici vizierele identice ...ca atare nici mecanismele de fixare nu sunt identice, de aceea te-am avertizat....

 

tu ai nevoie de mecanisme ptr. T2 sau GP-Tech ...in cazul in care vrea cineva sa-ti vanda sau vrei tu sa cumperi mecanisme ptr. Grid....le poti pune la pastrare,ca pe casca nu merg :)

 

Salutare,

N.

Multumesc mult domnule

 

Am gasit, mi-am comandat deja, astept cu infrigurare sa soseasca

http://www.motshop.de/index.php?s=3&cat_id=399_AGV&artikel=1921_AGV+Visiermechanik+RACE-X+/+GP-Tech&ref=2&Sprache=GB

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu placere :)

 

ma bucur ca ti-a fost util site-ul recomandat de mine ( in topicul meu cu casti sau in cel cu echipamente la pret redus, nu mai stiu exact...)

 

Mult noroc si sa-ti vina rapid piesele !

 

N.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu placere :)

 

ma bucur ca ti-a fost util site-ul recomandat de mine ( in topicul meu cu casti sau in cel cu echipamente la pret redus, nu mai stiu exact...)

 

Mult noroc si sa-ti vina rapid piesele !

 

N.

Multumesc domnule, sper sa imi vina cat mai repede, am vorbit cu ei si deja au facut livrarea la inceputul saptamanii trecute, nu ma grabesc tare, pana dupa Paste nu mai am moto dar cand vine aia noua tre sa am casca pregatita...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salutare.detineti care noul AGV corsa?urmeaza sa o achizitionez si ma intereseaza pareri pro/contra.:) pana acum am avut shoei xr1000,acum detin un shark rsr2 si am probat AGV-ul gp tech asa ca marimea o stiu.am tras pe cap si noul AGV,calitatea materialelor mi s-a parut foarte buna,greutatea ok(se putea si mai bine putin),campul vizual exceptional...dar in mers nu stiu cum e in materie de ventilatie.asa ca...daca stiti ceva let me know:)

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salutare,am nevoie de putin ajutor,vreau sa iauo casca AGV dar nu am unde sa incerc ,intrebarea ar fii comparativ cu Shoei ,Shark cum ii calapodul,la cele doua imi e ok S.La Scorpion stiu ca trebuie o marime mai mare ,la Agv cum e?

» Post actualizat in 30 Jun 2014 14:51

Am uitat,modelul e S4-SV

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am luat si eu azi un AGV K3

http://www.unitedmotors.ro/echipamente/534-agv-k-3-46-.html

 

Destul de ok casca, mi-a placut. Materiale decente la interior. Fata de Shoei XR1000 mi s-a parut ca are campul vizual o idee mai mic. M-a prins si torentiala de mai devreme, viziera nu s-a aburit deloc. Sunt curios la temperaturi mai scazute cum e, daca viziera se abureste sau nu. Ei zic ca e tratata antiaburire si nu are pinlock.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am luat si eu azi un AGV K3

http://www.unitedmotors.ro/echipamente/534-agv-k-3-46-.html

 

Destul de ok casca, mi-a placut. Materiale decente la interior. Fata de Shoei XR1000 mi s-a parut ca are campul vizual o idee mai mic. M-a prins si torentiala de mai devreme, viziera nu s-a aburit deloc. Sunt curios la temperaturi mai scazute cum e, daca viziera se abureste sau nu. Ei zic ca e tratata antiaburire si nu are pinlock.

se abureste oricum...la ambele agv`uri mi se aburea viziera tratata.

nu a intrat apa printre viziera si casca in partea de sus?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v locked și unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...