Sari la conținut

AGV - Discutii Generale


Pako
 Share

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 348
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

fc moto are publicitate mare...

 

sa va spun care a fost treaba cu comanda mea la ei...

la 14 58 le dau mail...aveti pe stock casca si costumul?

re: da, le avem in stoc

 

la ora 15 si ceva lansez comanda...atsept doua saptamani, nimic...inca era in curs de procesare

din 27 iulie, costumul a ajuns pe 3 octombrie - am refuzat coletul, tocmai ma intorsesem in tara, din concediu si nu mai aveam cascaval sa`l platesc

pe 6 decembrie a ajuns si casca - p`aia n`am refuzat`o...mi`am facut`o cadou de mos nicolae :D

odata cu casca mi`au trimis si portectia de piept bionic pt costumul pe care`l refuzasem :))

fc-moto = mincinosi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fc moto are publicitate mare...

 

sa va spun care a fost treaba cu comanda mea la ei...

la 14 58 le dau mail...aveti pe stock casca si costumul?

re: da, le avem in stoc

 

la ora 15 si ceva lansez comanda...atsept doua saptamani, nimic...inca era in curs de procesare

din 27 iulie, costumul a ajuns pe 3 octombrie - am refuzat coletul, tocmai ma intorsesem in tara, din concediu si nu mai aveam cascaval sa`l platesc

pe 6 decembrie a ajuns si casca - p`aia n`am refuzat`o...mi`am facut`o cadou de mos nicolae :D

odata cu casca mi`au trimis si portectia de piept bionic pt costumul pe care`l refuzasem :))

fc-moto = mincinosi

si intre 27 iulie si 3 oct ai stat si nu ai facut nimic?...

eu + prieteni am comandant de la ei in multe cazuri si nici vorba de asa ceva. poate doar ai avut ghinon sau esti platit de motoblouz :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu ce e motoblouz...i deea e ca aveam deja si casca si costum, cumaparate in ianuarie, dar voiam ceva mai bun...astars atem si agv pista gp

 

am mai incercat pe la inceputul anului trecut sa cumpar ceva de la ei si am anulat comanda ca au spus ca mai dureaza ca nu le au in stoc

 

la motocard.com am avut tracking pe ups, am facut comanda miercuri seara si mi`a ajuns coletul vinerea urmatoare, exact cum anuntasera initial

preturile la fel ca pe fc moto, gama de produse nu este atat de variata

 

si intre 27 iulie si 3 oct ai stat si nu ai facut nimic?...

eu + prieteni am comandant de la ei in multe cazuri si nici vorba de asa ceva. poate doar ai avut ghinon sau esti platit de motoblouz :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E reducere mare la agv t2 maori pe fc moto. E prima casca pe care o cumpar. E buna de ceva? http://www.fc-moto.de/epages/fcm.mobile/secc504c86d16/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/AGV-T2-Maori/SubProducts/AGV-T2-Maori-0022

Eu am agv t2, nu maori, casca este buna, tre sa faci ceva pentru aburire, la mine nu facea fata stratul anti, nu vine cu viziera pinlock ready, asa ca am folosit un pinlock universal, de ala de se lipeste si am rezolvat problema. Aerisire beton, zgomot acceptabil, am mers cu ea la inceputul lunii un drum de 1300 de km si nu ma deranjat deloc, interiorul este detasabil, materiale de calitate, foarte fine, nu irita fata. Aerodinamicitate foarte buna in pozitie sport. Prindere double D.

In mare, la cat costa acum pe fc-moto nus daca poti cumpara ceva asemanator ca si calitate, nici pe aproape

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut!

Am găsit o cască Agv Mds prin garajul bătrânului întro expediție prin Italia.

E în stare bună pentru mine ca începător, *căzută din cer*.

Îmi vine bine vizual dar am senzația că mă sugrumă la măr.

E normal, când "casc" gura, să iasă sub nivelul căștii?

IMG_9012.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut, as avea si eu nevoie de cateva indrumari. Am un buget de 1500 ron max si vreau sa cumpar o casca integrala care sa fie pentru oras, ventilata ,silentioasa.Ce recomandati dintre firmele agv ,hjc s.a.m.d ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Ca proaspat posesor de AGV CORSA,ma gandeam sa as un review scurt...fara proba in mers,doar incercata prin casa.

 

Casca in cauza:AGV Corsa wintertest 2012,marime L(59-60).

 

Marime:desi eu port M la absolut orice producator,la aceasta casca am luat un L(M-ul nici nu intra pe cap).

 

Fit:vine ca turnata pe cap,odata cu un mic "tuning",oferit de modularitatea unor bureti in interior.

 

Greutate:avand un vedere ce am avut inainte,shark rsr2 marime M la 1270gr. AGV-ul e mau greu(urmeaza proba cantarului),si mai voluminos.

 

Calitate:absolut dementiala,mult peste Shoei,Arai,etc.materialele interioare si materialele "gulerului" sunt mult mai placute si mai fine decat la alti producatori.

 

Camp vizual:IMENS!

 

Sisteme de schimbare:

-viziera:cel mai simplu sistem posibil.

-interior:avand in vedere si faptul ca e o casca "saraca" la interior,bureti mai putini fata de alte casti,si clip-urile aferente,interiorul se demonteaza/monteaza in cel mai scurt timp.

 

Exterior:aerisirile usor de manipulat,destule,si vazand felul in care sunt asezate si la interior,cred ca e o casca foarte aerisita.revin cu pareri dupa testul de drum.

 

Vopseaua e mata,de o calitate foarte buna,din ce pot eu spune.am avut ultimii ani tot mat,iar asta pare un pic peste.inainte de actuala casca,am tinut acasa si o CORSA cu finish lucios,la fel de calitativ.

 

Alte pareri nu imi vin pe moment,dar pe masura ce o voi purta,revin.:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Am cumparat viziera fumurie pentru corsa si are pinii pentru pinlock, am iesit putin cu ea si pe frigul asta abureste ingrozitor, stie cineva de unde as putea cumpara pinlock pentru AGV Corsa?

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cumparat viziera fumurie pentru corsa si are pinii pentru pinlock, am iesit putin cu ea si pe frigul asta abureste ingrozitor, stie cineva de unde as putea cumpara pinlock pentru AGV Corsa?

Multumesc!

http://m.ebay.co.uk/itm/151613661995?nav=SEARCH

http://m.ebay.co.uk/itm/271732401617?nav=SEARCH

 

A doua varianta mi se pare mai rezonabila,vine din anglia.eu am pinlock,nu il folosesc si nici nu il voi folosi dar nu-mi vine sa-l dau parca.:) in cazul in care voi vinde casca ever sa aiba noul posesor.

sau varianta sa nu ti se abureasca...nu nai iesi pana nu e cald.:)

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna varianta ta, casca ai luat-o de la timisoara? A mea avenit fara pinlock doar cu tearoff.

Prima varianta este pentru casca mea, a doua este pentru k3. O sa mai caut in Europa.

Si da, mercic, cu varianta cu iesitul, poate ma las de motocicleta de tot, daca tot mi se abureste viziera

 

http://m.ebay.co.uk/itm/151613661995?nav=SEARCH
http://m.ebay.co.uk/itm/271732401617?nav=SEARCH

A doua varianta mi se pare mai rezonabila,vine din anglia.eu am pinlock,nu il folosesc si nici nu il voi folosi dar nu-mi vine sa-l dau parca. :) in cazul in care voi vinde casca ever sa aiba noul posesor.
sau varianta sa nu ti se abureasca...nu nai iesi pana nu e cald. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Buna varianta ta, casca ai luat-o de la timisoara? A mea avenit fara pinlock doar cu tearoff.

Prima varianta este pentru casca mea, a doua este pentru k3. O sa mai caut in Europa.

Si da, mercic, cu varianta cu iesitul, poate ma las de motocicleta de tot, daca tot mi se abureste viziera

casca am luat-o de la TM da,dar aveam pinlock de dinainte.cat despre iesit pe frig,chiar vorbeam serios.eu personal nu ies atata timp cat nu e cu adevarat primavara.dar tu te poti lasa de tot daca vrei:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

casca am luat-o de la TM da,dar aveam pinlock de dinainte.cat despre iesit pe frig,chiar vorbeam serios.eu personal nu ies atata timp cat nu e cu adevarat primavara.dar tu te poti lasa de tot daca vrei:P

Te ajuta si in diminetile mai racoroase sau printre munti unde poti avea scaderi bruste de temperatura chiar si vara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te ajuta si in diminetile mai racoroase sau printre munti unde poti avea scaderi bruste de temperatura chiar si vara.

Nu ies dimineata cu motorul(masina isi face datoria zilnic in oras,motorul e doar pt "afara"),decat vara.in concedii merg doar cand e cald,in munti nu am intalnit aceasta problema de 8 ani de cand am batut tara in lung si in lat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Buna seara tuturor :D. As dori sa va cer parerea despre aceasta casca --->

 

Si versiunea ei full carbon --->

 

Nu ma prind eu exact care sunt diferentele majore intre cele doua dar ma rog. Prima costa 370$, a doua 500$. Credeti ca merita? Aveti o versiune mai buna de casca pentru acelasi pret? Va multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prima impresie dupa prima iesire cu AGV corsa....iesire fortata de imprejurari:de la mecanic la un mic polish apoi acasa.vreo 10km pe un frig de crapau pietrele.

 

-aerisirile functioneaza impecabil.

-nu intra curent pe nicaieri.

-pt o asemenea casca,chiar e silentioasa.

-camp vizual urias.

-fitmentul,odata "ajustat",perfect.

-fara pinlock,pe 5 grade,abureste.:)))

 

asteptam vremea buna sa facem the real test:)


» Post actualizat in 22 Apr 2015 12:26
Si a venit si vremea buna,mai repede decat ma asteptam si am facut ceva km,din nou de musai(RAR and shit).undeva la 5 grade cu soare...
Daca isi face treaba casca si in afara orasului si pe pista(ca doar acolo e orientatat) la fel de bine ca si in oras,atunci as putea aprecia ca fiind o super-casca cu adevarat care isi merita fiecare cent:comoditate iesita din comun,materialele atat de prietenoase de parca ai un ursulet de plus pe fata:)),aerisirile absolut geniale,merge aerul exact unde trebuie si exact cat trebuie,nu vajaie absolut deloc,nu intra curent pe nicaieri,viziera abureste foarte repede sub 15 grade dar la fel de repede se dezabureste(viteze mici),nu am pinlock(tocmai l-am vandut) si in mod cert nu voi avea nevoie.in rest,numai de bine:)
» Post actualizat in 22 Apr 2015 12:28
*15 grade si soare,rectific.nu 5 cum am scris la inceputul postului.:)
» Post actualizat in 15 May 2015 09:31
Dupa inca 400km,toti in afara orasului:
-aerisirea extrem de buna,sub 20 de grade am inchis aerisirile de sus
-ventilatie foarte buna
-nu se simte deloc aerul care intra,dar stii ca e acolo
-curent aiurea,inexistent
-marimea L pe care o am,e simtitor mai grea decat marimea M de la shark rsr2
-cu cat merg mai tare cu atat casca e mai stabila,spoiler-ul spate isi face datoria incredibil
-se aude destul de tare cum se "sparge" aerul sub spoiler
-silentioasa nu e,dar nici galagioasa.cu dopuri de urechi(le port fara exceptie) nu e obositor deloc
-materialele din interior deja s-au mulat pe scafarlia mea,si se simt incredibil de comod
-campul vizual iesit din comun,viziera uriasa isi face simtita prezenta in special in pozitie culcat pe rezervor si inclinat in curbe

Ban pe ban,o casca incredibila!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • l.u.v locked și unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...