Sari la conținut

AGV - Discutii Generale


Pako
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 348
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ui asta George, e de la prinderea de pe dreapta, am vrut sa scot viziera neagra, rupt de oboseala si nu am observat ca nu era pusa pe pozitie si am rupt-o

Care urechiusa mai exact?

 

post-70966-0-79939800-1470925793_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce parere aveti despre casca agv k5? Am inceput sa imi procur echipamentul si am ajuns la casca acum.

Nu inteleg diferenta dintre aceste 2 casti care par la fel. Una are pinlock si alta are viziera neagra? Daca da care este mai recomandata avand in vedere ca (,) castile agv k5 vin cu ochelari de soare inclusi in casca?

In final? Pe care o recomandati dintre cele 2 si merita banii?

 

http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/AGV-K-5-Mono-Pinlock/SubProducts/AGV-K-5-Mono-Pinlock-0015

 

http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/AGV-K-5-Mono-Full-Face-Helmet/SubProducts/AGV-K-5-Mono-Full-Face-Helmet-0021

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cat m-am jucat cu AGV k5-ull unui amic, nu mi-au placut deloc ventilatiile care sunt foarte greu de ridicat/coborat cu mana goala, sa nu mai zic de manusi unde m-am chinuit un minut sa le ridic. Erau aproape plate cu forma castii, iar daca nu te deranjeaza sa te chinui in timp ce merg, poti sa o cumperi. Atat pot spune despre ea ca functionalitate. In rest arata super bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce parere aveti despre casca agv k5? Am inceput sa imi procur echipamentul si am ajuns la casca acum.

Nu inteleg diferenta dintre aceste 2 casti care par la fel. Una are pinlock si alta are viziera neagra? Daca da care este mai recomandata avand in vedere ca (,) castile agv k5 vin cu ochelari de soare inclusi in casca?

In final? Pe care o recomandati dintre cele 2 si merita banii?

 

http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/AGV-K-5-Mono-Pinlock/SubProducts/AGV-K-5-Mono-Pinlock-0015

 

http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/AGV-K-5-Mono-Full-Face-Helmet/SubProducts/AGV-K-5-Mono-Full-Face-Helmet-0021

 

Salut. nici una nu are viziera neagra....doar in poza..(arata bine)

Casca vine in cutie cu husa, pinlock,manuale,niste reglaje pt viziera(ce vezi tu in poza pe lateralele vizierei culoare rosie,mecanismul ala) mai vin 2 verzi si 2 albastre.

Casca e ok la viteze mari poti misca capul..e usoara..iar ce zicea colegul ca nu ai acces la ventilatii nu e adevarat,eu o folosesc si cu manusile de iarna.

Vizorul negru l-am cumparat separat.

Iar ochelarii lasa de dorit...se aburesc si parca sunt prea mici,adica parca nu coboara destul in jos,Cel putin pe mine ma deranjeaza. Prefer sa merg cu viziera neagra.

» Post actualizat in 12 Aug 2016 20:34

Am uitat ...vezi ce marime cumperi...xs,s,ms folosesc acelasi `carcasa` difera doar interiorul si este o casca mica...iar ml,xl,xxl au o carcasa mai mare,

Puse una langa alta e diferenta mare de marime intre casti.

Eu am probat ML si aproape o invarteam pe cap.. :D , si am luat MS care e ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu viziera neagra nu stiu daca vei putea merge seara. Ochelarii de la casca mea (pe care nu am dat o suma colosala) mi se par in plus. Nu vad prin ei ca si cum as purta o pereche de ochelari, ci vad in doua nuante (adica vad si prin ei si pe sub ei :))). Eu nu mi-am luat Pinlock si am vazut ca viziera se abureste repede (nu stiu in mers cum se comporta, pentru ca am mers numai cu viziera ridicata; nici nu prea pot respira cu ea inchisa). Eu ti-as recomanda sa probezi casca inainte sa o cumperi.

Succes la cumparaturi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. nici una nu are viziera neagra....doar in poza..(arata bine)

Casca vine in cutie cu husa, pinlock,manuale,niste reglaje pt viziera(ce vezi tu in poza pe lateralele vizierei culoare rosie,mecanismul ala) mai vin 2 verzi si 2 albastre.

Casca e ok la viteze mari poti misca capul..e usoara..iar ce zicea colegul ca nu ai acces la ventilatii nu e adevarat,eu o folosesc si cu manusile de iarna.

Vizorul negru l-am cumparat separat.

Iar ochelarii lasa de dorit...se aburesc si parca sunt prea mici,adica parca nu coboara destul in jos,Cel putin pe mine ma deranjeaza. Prefer sa merg cu viziera neagra.

» Post actualizat in 12 Aug 2016 20:34

Am uitat ...vezi ce marime cumperi...xs,s,ms folosesc acelasi `carcasa` difera doar interiorul si este o casca mica...iar ml,xl,xxl au o carcasa mai mare,

Puse una langa alta e diferenta mare de marime intre casti.

Eu am probat ML si aproape o invarteam pe cap.. :D , si am luat MS care e ok

 

Pai si atunci care e diferenta dintre cele 2? una are pinlock si cealalta ce? Ca au acelasi pret si ma gandesc ca normal ar fi ca cea cu pinlock sa fie mai scumpa decat una normala,deci ar trebui sa aiba si cealalta ceva. Eu cred ca o sa imi iau marimea xs pentru ca am circumferinta de 54 jumatate

» Post actualizat in 12 Aug 2016 22:46

Cu viziera neagra nu stiu daca vei putea merge seara. Ochelarii de la casca mea (pe care nu am dat o suma colosala) mi se par in plus. Nu vad prin ei ca si cum as purta o pereche de ochelari, ci vad in doua nuante (adica vad si prin ei si pe sub ei :))). Eu nu mi-am luat Pinlock si am vazut ca viziera se abureste repede (nu stiu in mers cum se comporta, pentru ca am mers numai cu viziera ridicata; nici nu prea pot respira cu ea inchisa). Eu ti-as recomanda sa probezi casca inainte sa o cumperi.

Succes la cumparaturi!

 

Nu stiu unde pot gasi casca asta in romania ca pana acum nu am gasit o pe nici un site romanesc

Editat de sinisterr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

O sa fiu putin pe langa subiect dar in spiritul lui. O casca luata fara proba, este degeaba. La banii ei, ai multe optiuni si bune. Nu cumpara fara sa probezi. Sa ai si cagula cu tine. Mai multe marci probate, mai multe variante de confort.

Eu am fost sa cumpar o casca Schubert C3 Pro si, la proba, am constatat ca chinga de prindere imi preseaza beregata intr-un mod violent. Nici nu se punea problema sa mai aplec cumva capul.

Eram convins ca imi trebuie marimea XL si am ajuns sa constat ca L este cea care se potrivea.

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este nici o diferenta intre ele....este doar de prezentre a castii....de exemplu eu asta am luat-o,,https://www.infinitymotorcycles.com/product/agv-k5-hurricane-helmet-blackgreenwhite/5243

 

Daca te uiti la ea o arata cu viziera neagra....dar nici o casca nu vine cu viziera neagra..nu au voie sa o vanda asa,viziera neagra este doar pentru `day time use only` este un accesoriu.

Iar in legatura cu ce ziceai tu ca iei XS....cum zicea si colegul : ia si vezi daca o gasesti undeva sa o probezi inainte...difera marimile foarte tare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plin de k5 la united...nu stiu cum de nu ai gasit... http://www.unitedmotors.ro/echipamente/casca/3981-k-5-agv-e2205-multi-enlace-red-matt-black.html

» Post actualizat in 13 Aug 2016 05:06

Daca nu e modelul dorit de tine macar de proba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg Iulia cum nu poti respira cu viziera inchisa? Nu intra aer sau esti claustrofoba? scuze de off

Cu viziera neagra nu stiu daca vei putea merge seara. Ochelarii de la casca mea (pe care nu am dat o suma colosala) mi se par in plus. Nu vad prin ei ca si cum as purta o pereche de ochelari, ci vad in doua nuante (adica vad si prin ei si pe sub ei :))). Eu nu mi-am luat Pinlock si am vazut ca viziera se abureste repede (nu stiu in mers cum se comporta, pentru ca am mers numai cu viziera ridicata; nici nu prea pot respira cu ea inchisa). Eu ti-as recomanda sa probezi casca inainte sa o cumperi.

Succes la cumparaturi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam, aparent sunt mai multe generatii de Corsa, nu numai modele, stii prima discutie a noastra cu pinlockul la viziera stoc.

Nu ma deranjeaza cu nimic, viziera se inchide/deschide ca si noua, eranseaja la fel, numa asa pentru linistea mea sufleteasca as vrea sa o schimb. Mai caut. Daca are totusi cineva idee unde as putea gasi, va rog sa ma anuntati. Multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

 

Am deschis topic aici , pe topicul de casti nu raspunde nimeni.

Pai intreaba pe ala de camere :) /index.php?/topic/685709-camere-hd-pe-moto-totul-despre/page-142

 

Cum adica "sub vizor" ? In interiorul castii ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut eu folosesc o casca k5 hurricane si nu este loc sa o montezi sub vizor....poate undeva in laterala la fel ca in video ul de mai sus...dar trebuie sa modifici un pic suportul. Am vrut si eu sa o pun acolo dar este cam curbata casca...are o adancitura pe laterala(pe ambele laterale).Am montat o pe casca ,dupa ventilatia aia de sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salut

-care este diferenta dintre Agv k5 hurricane-agv k5 roadracer-agv k5(normala)

-daca imi puteti recomanda o alta casca care sa se incadreze in buget (max 350e)

1. Diferenta consta doar in coloritul ei.

2. Te poti orienta si la HJC RPHA 70, care costa fix 350 euro in culorile simple, negru, alb. A aparut acum foarte putin timp si o gasesti la shop4moto ( ex. scorpion-az).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Diferenta consta doar in coloritul ei.

2. Te poti orienta si la HJC RPHA 70, care costa fix 350 euro in culorile simple, negru, alb. A aparut acum foarte putin timp si o gasesti la shop4moto ( ex. scorpion-az).

 

agv k5 e bomba sunt multumit de ea in uk e cam 2oo£

Multumesc pentru raspunsuri,pantera imi poti spune te rog cum se simte la drum ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v locked și unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...