Sari la conținut

AGV - Discutii Generale


Pako
 Share

Postări Recomandate

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 348
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...

Salut! M-am hotărât să schimb și eu casca și aș vrea un agv k-5, ce părere aveți despre ea, as fi recunoscător dacă cineva care o deține mi-ar spune niște plusuri și minusuri! Știți vreun magazin in Dâmbovița unde as putea sa probez una? Sau în București, dar explicata bine zona că nu știu orașul 😂 Va mulțumesc mult! Sunt deschis și la altele alte modele, cam la același preț

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...
  • 5 months later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Va salut,un sfat daca se poate sa-mi dati si mie. Intentionez sa-mi cumpar un k5s din germania,eu avand circumferinta capului de 57 fara cagula. Intrebarea sta in felul urmator: Ce marime credeti ca ar trebui sa-mi iau avand in vedere ca am avut si un scorpion exo510air L59-60cm care imi era mica(fara cagula). Daca ati trecut si voi prin asta si puteti sa-mi lasati o idee, un sfat,v-as fi recunoscator...

ps: stiu ca in functie de brand marimile sunt diferite..

marimi agv 

MS 57

ML 58

L 59-60

XL 61-62

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am 58 fix și port M in general. Cand am avut AGV Corsa luasem initial MS si nu "incapeam" in ea nici din greseala. E 56-57 MS. Am luat un ML(58-59) si a fost perfect. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Odata cu schimbarea mobrei vreau sa mi schimb casca shoei xspirit 1 care o am de 7 ani cu un model de la Agv m ar interesa cum e cu marimile la ei la shei port L si alta chestie ce ati alege intre un Agv k3sv sau un Agv k5, ca si pret vad ca se invart cam la acelasi buget 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, agv k5 e din carbon,deci un plus. Eu mi-am luat de pe motoin.de la 200e,redus de la 400 un k5s marble(foarte usorara). Eu am circumferinta capului de 57 si putin,iar la casca am ales 59-60 ai imi vine foarte bine. Succes 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
La 16.04.2019 la 17:39, Pintea.nicu a spus:

Salut, agv k5 e din carbon,deci un plus. Eu mi-am luat de pe motoin.de la 200e,redus de la 400 un k5s marble(foarte usorara). Eu am circumferinta capului de 57 si putin,iar la casca am ales 59-60 ai imi vine foarte bine. Succes 

Salut cum e ventilatia, in special la respiratie, AGV K5? Ma gandesc sa imi fac cadou una vacanta asta, am facut un thread separat unde am primit multe recomandari, dar nu AGV si eu aceasta marca as vrea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...

Salut ! Vreau sa imi achizitionez o viziera pentru AGV K1. Am aflat din diferite surse ca vizierele de la K3 SV se potrivesc si la K1 . Este adevarat ? A incercat cineva ? Voi de unde va cumparati vizierele ? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v locked și unlocked this topic
  • 5 months later...
Vizitator goe 75

Salut! 

Am eu una  in grafica Leopard( Mir 2017) , marimea MS.

 

Eu am cumparat-o ca rezerva . Am dat pe ea numai cca 150€ , la ceva reduceri pe Motocard .

La pretul ala este o casca excelenta . La pret full de cca 230€ nu prea se merita luata pt ca mai pui un 60 € peste si iei un prha11-HJC.

 

Calitatea vopselei exterioare este foarte buna si grafica in general arata mult mai bine in persoana decat in poze 

Aerisirile functioneaza foarte bine ....pe caldura mare este excelenta = destul de zgomotoasa .

Foarte bine gandita prinderea sub barbie sa nu ai contact cu suprafete aspre ( cum am vazut la niste marci scumpe ).

Interiorul este vizibil mai ieftin si se simte ca un interior de buget cand o pui pe cap.

Ochelarul de soare este excelent pozitionat , dar din pacate este intunecat doar foarte putin .

A mea a venit cu pinlock inclus .

Viziera este foarte usor de zgariat ...deci trebuie trata mai cu atentie decat la altele.

 

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi Goe, 

Am achiziționat AGV K3 SV Multi Birdy la 1100 lei, am făcut cu ea în jur de 500km cam pe toate condițiile atmosferice. Per total sunt multumit, nu este zgomotoasa la viteze mari cum ma așteptăm, protecția de sub bărbie este foarte utila iar prinderea este destul de ok. Singurul dezavantaj ar fi ca la 10 grade stand pe loc se aburește destul de rau. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • 2 months later...

Aloha, are cineva idee unde si daca pot gasi AGV  VR 46, orice model dar cu grafica mai veche, 2000-2005, alti ani(doamne nu.mi vine sa credcand scrii anii), am cautat cu google dar nu am gasit mare lucru. Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am exagerat un pic cu orice model😁 nu ma dau pe circuit deci nu ma ajuta, ma refeream mai degraba la asa ceva:

Screenshot_20210514-194502_Chrome.jpg

Nici daca as avea de aruncat 2000 de euro nu cred ca as da😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator _Raul_

Castile AGV au zilele astea reducere 25% in magazinele Dainese, chiar daca nu apar (si) pe site. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...