Jump to content
Sign in to follow this  
razvanuuu

Yamaha r6 Furat. Marasti

Recommended Posts

Salut, am pus poze exact cu modelul meu. Sunt poze luate de pe net, din pacate am pierdut toate fisierele de pe un laptop unde aveam filmulete, poze etc.

Multumesc pentru sfaturi, sugestii!

Ieri am vazut fix modelul acesta trecand prin Floresti, dar nu am vazut numarul de inmatriculare si nu imi aduc aminte nici daca parbrizul era cel din pozele cu motocicleta ta. Am mai observat doar ca motociclistul avea o geaca neagra de piele si o casca neagra.

Totusi, ma gandesc ca nu sunt doar vreo 2-3 motociclete de genul in Romania, asa ca...

Eu stiu una cu nr DDR, exact modelul asta. Proprietarul are combinezon negru si casca neagra shoei. Nu cred ca-s asa prosti sa se mai plimbe prin cluj cu ea furata.

si eu l-am vazut pe respectivu si m-am uitat lung la el,dar ma indoiesc ca e aceeasi

si eu l-am vazut pe respectivu si m-am uitat lung la el,dar ma indoiesc ca e aceeasi

il cunosc pe baiat, are motoru respectiv de vreo 2 ani deja...

Eu stiu una cu nr DDR, exact modelul asta. Proprietarul are combinezon negru si casca neagra shoei. Nu cred ca-s asa prosti sa se mai plimbe prin cluj cu ea furata.

Doar nu crezi ca Dan a furat motoru' :))) Ii transmit sa-ti desumfle rotile cand mai iesim la plimbare :))

Da fratilor, eu eram cu R6 ăla (cj 91 ddr). Intr adevăr îl am de vreo 2 ani si când vine vorba de lăsat in parcări sunt putin paranoic. Mai auzisem povesti de la cei mai experimentati ca mine cum ca nu contează ce alarma ai pe el, ca hotul ți-o salta intr o duba si adio motocicleta. Mă indoiesc ca o motocicleta furată va putea fi vândută pentru altceva decât piese. Astea fiind zise, îmi pare rău pentru ce i s a întâmplat omului si ii doresc noroc in demersurile făcute la poliția româna.

parerea mea, sistem de localizare pe motor ascuns undeva bine sa nu se vada. daca as aveam bani sa-mi iau un motor de 3000 de euro, clar as mai da cateva sute sa imi iau un sistem. mama lor de hotzi ca si ieri mi-au facut o boacana in plin centru... si sa te miri undeva intre blocuri? le-as taia mainile ca la musulmani

@kamikazee

Nu esti primul care s-a gandit la acesta treaba, dar din pacate la cele care nu sunt pe baza de abonament, (incepand de la vreo 20-30$ pe luna, daca nu ma insel) celelalte necesita si semnal gsm, pentru ca iti trimite locatia (sau ultimul set de date pe care le-a inregistrat) pe baza unui request prin sms, ceea ce la noi iar nu e un lucru bun ca in momentul in care te ascunzi in spatele unei tufe in mijlocul orasului iti pica semnalul la telefon (sa traiasca furnizorii :P)

@initiatorul topicului

In rest ce sa spun? Bafta si chiar sper sa iti gasesti motorul cat de repede, cu cat trece timpul cu atat mai usor pot sa dispara piese de pea ea si chiar ar trebui pedepsite aceste "fapte bune" ca si in trecut, mana jos si gata!

Edited by dedics

Stiam de atunci ca nu il voi gasi, greu tare, am primit ceva prin posta, furtul cu nr. etc etc autor necunoscut.. cam atat intr-un an de zile!

Stiam de atunci ca nu il voi gasi, greu tare, am primit ceva prin posta, furtul cu nr. etc etc autor necunoscut.. cam atat intr-un an de zile!

ce nasol .....cred ca nici nu imi pot imagina cum este sa iti fie furat motoru :( :(

Urat, intr-adevar, e bine ca acum am alt motor, nu ai ce face!

o recomand tuturor cu mare caldura,nu e mult zic eu la 100-150 lei pe luna sa gasesti un garaj in chirie,va strangeti vreo 5,e 30 de lei pe cap,nu e mult si merita toti banii,esti in siguranta,nimeni nu il zgarie,nu il calareste,nu il tranteste,iar daca ti la motor,un garaj e ca o casa pt un om

macar aveai casco?!

Nu, acu am alt r6, pe asta am si casco, am si garaj tot tacamul.

iti zic eu ca ajuta,de 10 ani de cand calaresc,numai in garaj am tinut moto si nu am avut nici o problema,nici macar tentativa de spargere a garajului nu a fost

iti zic eu ca ajuta,de 10 ani de cand calaresc,numai in garaj am tinut moto si nu am avut nici o problema,nici macar tentativa de spargere a garajului nu a fost

kiki, el zicea ca nu stie daca ajuta anuntul ce l-a postat :) normal ca garajul ajuta. 100%, nici nu se pune problema

Din pacate ceva furat cam e bun furat, si daca prind militienii printr-un miracol hotii. De obicei bunurile sunt vandute si banii consumati aproape in totalitate. Singura solutie in astfel de cazuri e preventia, si daca tot se intampla ar fi o varianta cu niste racheti care daca nu pot sa recupereze nimic de la el sa il rezolve si gata! Chiar auzeam zilele astea pe niste pui de colorati ca povesteau de nushce scooter cum sa il ieie.....imi venea sa merg direct la ei si sa le rup capul! Chiar ar fi cazul sa fie unu d-asta sa fie bagat in spital sau nenorocit ca sa se mai gandesca o data daca merita sa isi riste viata pt vo 1000E maxim cat poate scoate in medie pe un motor! Vedea-i-as pe toti incercand sa vada care e mai tare, el cu un motor la 100 la ora sau cupa escavatorului sau compactorul parcate!

ma baieti, linistiti-va, ca ajungeti la depresie. Mergeti la o femeie, la sala, ceva...

Sunt femei la sala ? :unsure:

vai ma yzule... sa vezi tu bumtzi bumtzi cand alearga o tipa la sala 40 minute pe banda. Pacat ca sports bra alea sunt foarte stramte :wink:

ma baieti, linistiti-va, ca ajungeti la depresie. Mergeti la o femeie, la sala, ceva...

Aha, deci tu l-ai furat si acum schimbi subiectul?!? ......nu inteleg rostul postului tau in alte conditii, iar daca ti se intampla tie fac pariu ca nu scriai tampenia aia! :disappointed:

@raceTuning: nu poti tu visa cat am furat eu.

Yzule, tie nu ti se aplica. Tu fa sala cu motoru.

Ca ai cu ce.