Sari la conținut

Clasice- made in japan


Jean_Taxi
 Share

Postări Recomandate

Raule!!! :hug:

» Post actualizat in 18 Mar 2015 16:56

Dragii mei,ca urmare a faptului ca era sa ma vars de 2 ori cu CX-ul la viteza mica,odata la intoarcerea pe loc,am decis ca,kilogramele sale sunt un pic peste putinta mea de manevrare!

Ca atare,ma vad nevoit sa-l vand!!!

Asa ca:http://olx.ro/oferta/honda-cx-500-e-sports-impecabila-pentru-pretentiosi-la-16-002-mile-ID3cIsR.html#19e47731db

Arata fantastic..da banii astia e greu de luat pe ea in Romanica..bafta la vanzare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Probabil,cine o va vedea live,va intelege pretul!Si acela e pretul cerut,mai e negociabil!Pe deasupra,nu doresc decat sa iau banii ce i-am dat,nu sa samsaresc o mobra de colectie!Oricum va fi un cumparator interesat real,nu 10 "comentatori",ca peste tot locul aici pe forum!Asta e motivul pentru care n-am pus anuntul pe acest forum,doar pe celalalt si pe site-urile comerciale!

Dupa cum am scris,accept si un schimb cu anumite modele moto,asa ca,variante pentru un real doritor,sunt,Jane! :hug:

Daca nu o voi vinde,ma apuc de sala,sa pot luat taurul de coarne,corespunzator! :peace:

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cristian draga daca CX -ul tau e greu ce sa mai spun de Paneuropeanul meu de 325 kg?attachicon.gifSanzieni septembrie 2014 222.jpg

Ok,cate kg ai si mai ales,ce inaltime?

Eu am 80 de kg si 1,67 m inaltime.Am cam pierdut din masa musculara,avand aproape 9 luni dupa un accident suferit anul trecut(cu dubla fractura,dislocare,carne lipsa,etc).Asta ar fi motivul principal al "ezitarii" mele.

CX-ul n-are decat 230 de kg,dar eu imi stiu limita actuala si repet,nu m-as risca sa dau de pamant frumusete de Honda!Tu ce-ai face in locul meu?

» Post actualizat in 25 Mar 2015 10:13

PS:Fain autobuz ai,oricum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok,cate kg ai si mai ales,ce inaltime?

Cred ca are in jur de 1.90 si vreo 120 de kg :)))

Glumesc...vei ramane foarte surprins daca vei avea onoarea sa-l cunosti personal pe Bunu aka @HondaSan!

 

Si acum imi aduc aminte cum a venit el cu Paneuropeanul la Nikolovo cu piciorul in ghips si cu carjele :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mno,acolo-i diferenta,la kile si inaltime,nu neaparat la diferenta de masa musculara!

De m-oi enerva cu "nervile",m-apuc de fiare! :crack:

Amu va las,ca ma asteapta aia la RAR sa fac identificare la Honda neveste-mii!

post-41801-0-41242600-1427279702_thumb.jpg

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca are in jur de 1.90 si vreo 120 de kg :)))

Glumesc...vei ramane foarte surprins daca vei avea onoarea sa-l cunosti personal pe Bunu aka @HondaSan!

 

 

Mno,acolo-i diferenta,la kile si inaltime,nu neaparat la diferenta de masa musculara!

De m-oi enerva cu "nervile",m-apuc de fiare! :crack:

A fost o gluma!!! HondaSan e total diferit de ceea ce am descris eu :)))

Nu pot sa pun poze cu el ca nu e cred ca e adecvat sa fac asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost o gluma!!! HondaSan e total diferit de ceea ce am descris eu :)))

Nu pot sa pun poze cu el ca nu e cred ca e adecvat sa fac asta...

Nu-i bai!

 

Acum am revenit de la RAR si am rezolvat problema!

» Post actualizat in 25 Mar 2015 16:01

Adica-s mai sarac cu 104 roni...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apare pe piata o clasica, frumusica in realitate cromul nu arata asa de bine.

 

 

 

post-66405-0-98196500-1427627559_thumb.j post-66405-0-75788000-1427627589_thumb.j

Imi place ideea de a revitaliza si scoate pe piata frumuseti,pe care vremurile au dorit sa le apuna!!!

 

PS:Yamaha SR 400 pe injectie si doar pe Kick-start,e o revitalizare si o chestie tare a celor de la Yamaha vis-a-vis de un model calsic frumos!An 2014!

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta-i adevarat cu Royal Enfield!

Cu Yamaha SR400 cea noua,poate totusi au rezolvat echilibrarea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vara nu-i ca iarna.Si nici una noua ca una veche.Ca unu care merg cu o motocicleta veche de 75 ani si care cunosc senzatiile oferite de aceasta,pot spune ca daca nemtii vor scoate un DKW 125 nou dar identic cu cel din 40 ,l-as cumpara numai sa le pun la expozitii una langa alta.Atat.

Bunu are 1,67 si 84 kg si 65,5 ani.Asta e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

Bunu are 1,67 si 84 kg si 65,5 ani.Asta e.

Acum am inteles:ne "despart" 2 kg si 20 de ani!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte faina batranica,Vlade!Sa ai grija de ea!

Acum 2 ani asa ceva am vrut sa-mi iau si eu,era din 1981 si era albastra!

Asa am facut si eu,am incalecat-o,iar blugii mei au facut "prrrr" intre picioare!!! :crack:

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In motociclism nu conteaza dimensiunea motociclistului ci potrivire de caracter dintre cei doi.

Dupa ce o culci odata si distrugi frumusetea ei din fabrica,patina timpului,cam incepi sa iei algocalmine!Exact asta caut eu sa evit:cauza,nu efectul!

Oricum mersi de imbarbatare! :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E deja de doi ani la mine. Anul trecut i-am schimbat pinioanele si furcile din cutie.Anul asta indreptat si servisat furca, schimbat ghidon, sincronizat carburi, refacut tobe, schimbat stator si regulator si vopsita. Inca mai are mici amanunte de rectificat dar la anul de acum. Chiar e un caz de ratusca cea urata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Chiar e un caz de ratusca cea urata.

Nu neaparat!E ceva gen frumusetea Saab-ului,a Subaru-ului,ceva pe-acolo!Love it or hate it!

Eu nu m-am inteles la pret cu cel cu Suzi GS!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu neaparat!E ceva gen frumusetea Saab-ului,a Subaru-ului,ceva pe-acolo!Love it or hate it!

Eu nu m-am inteles la pret cu cel cu Suzi GS!

Am zis ratusca urata ca era intr-o stare f nasoala cand mi-a facut cu ochiul. Dar si fostul proprietar a evaluat-o corect si am luat-o la un pret bun.

@spyk foarte frumoasa motocicleta. Sper sa-ti iasa fain "cafeinizarea" :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

Honda cx 500 an 1981, superba, 20000 km...in lucru catre cafe racer..attachicon.gifcx.jpgattachicon.gifIMG_0577.JPGattachicon.gifIMG_0579.JPG

Asta e CX 500 Custom,daca nu ma insel,cu roti de 15 pe spate si 16 pe fata.

Sa vedem finalul transformarii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...