Sari la conținut

Clasice- made in japan


Jean_Taxi
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am vorbit. Din păcate cb-ul e în cutii. Desfăcut complet și fără acte. Doar pentru piese merita luat. Dacă era din zona poate, poate... Dar asa nu face motorul cat ma costa drumul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Salutare baieti!..n am mai intrat din primavara pe aici..vad ca usor, usor incepem sa fim mai multi. Poate in 2019 facem intruneala aia de moto clasice pe undeva!. In ce ma priveste ..gata!..am luat taurul de coarne si am scos o pe strazi. Ieri i am pus finally nr rosu. Am bagat harleyl la iernat si ma dau pana vine zapada cu Frumusica..am botezat o asa dupa filmul Frumusica cu roscata aia sexoasa...Julia Robets!:))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

De ce cauți instalație originală? Oricum și aceea ar trebui revizuită. este mult mai simplu să o refaci de la zero. CDI e bun și de la Z500/550, KZ500/550, important e să fie modelul cu aprindere tranzistorizată.

Vezi la postarea 1089 motocicleta mea cu instalația desfăcută și pe urmă finalul la postarea 1098. Crede-mă că am regretat amarnic încercând să o refac cea originală, am pierdut o grămadă de timp căutând și schimbând fire. Până la urmă am refăcut-o dar a trebuit să și scot/adaug fire. Am regretat că nu am refăcut-o de la zero. Mi-a consumat vreo 100 de ore efective de lucru, ceea ce în mod normal dacă o făceam de la zero o terminam în vreo 15-20 ore de lucru efectiv. Bine, adevărul e că și de aceea consum așa mult timp deoarece eu întotdeauna cositoresc toți papucii și cu.răț toate contactele.

Dacă nu ai schemă după care să o faci, uite aici una:


» Post actualizat in 15 Oct 2018 05:43


După ce s-a postat imaginea, am văzut că e neclară. Lasă-mi adresa de mail să-ți trimit fișierul întreg de 23 MB.

post-3360-0-10738000-1539582089_thumb.jpg

Editat de Dr_krl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 7 months later...

Luna asta am vândut o pe Frumusica..honda CB 750 custom..din motive de stat la bloc si mai greu cu două motociclete. Nu mi a fost usor...bănuiesc că nici ei!:)))) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...

Ti am scris si dincolo, unde era cu enumerat motoretele dentinute, place mult babeta asta. MA gandeam la un scuter, dar acum, raportat la ce bani ai dat pe asta, ma pui pe ganduri, ar fi misto de avut o clasica in garaj :)))

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand folosesti motoreta asta , nu poti sa nu te gandesti la avansul tehnologic raportat la vremea respectiva....la noi nu aparuse nici MInsk-ul atunci. 16V , autoreglaj hidraulic al supapelor , cardan , anti-dive la furca , indicatori digitali pentru nivel carburant si treapta de viteza , 6 viteze , 75 CP , indicator de bec spate ars...., etc.

Bineinteles , totul functional...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Si pozele cu xj ul de 900. Am comandat ce se vede în poze, plus kit jiglere stage 2 si far rotund cromat nou . Modelul sa fabricat din 83 pana in 93. A mea e din 93. A iñtrat deja in lucru la service B&C.

20200531_172559.jpg

20200704_171943.jpg

20200702_130645.jpg

20200702_130530.jpg

20200702_130527.jpg

20200702_130523.jpg

Editat de Jean_Taxi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
La 28.01.2019 la 23:53, Lolo_ID a spus:

Honda CB 650 din '84 - va fi modificat ( cafe racer ).

20190121_221148.jpg

.....si cafe s-a facut. De atunci pana acum nu am mai vazut-o. Vreau sa o recuperez! 

Cine ma poate ajuta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...