Sari la conținut

Clasice- made in japan


Jean_Taxi
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 1 oră, SenorPink a spus:

Sa o stăpânești sănătos și milioane de km 🤘

ms ms...te asteptam aici si pe tine cu o clasica japoneza!:)))))

1 oră în urmă, Farfuridi a spus:

Super faina ,felicitari pentru  inspirata achizitie! Unde mai pui ca e "istorica".Sa o stapanesti sanatos!

multam ..Doamne Ajuta!

La 24.09.2021 la 21:27, Cyka a spus:

Eu gasesc xjr-ul de 1200 ca fiind cea mai frumoasa motocicleta care mai ruleaza pe strazi

 

Am fost si eu la mica distanta de una,m-am impiedicat insa de GoldWing  (nu stiu daca am facut bine ..)

chiar este!..pacat ca are motor 4 in linie!:)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, SenorPink a spus:

Deci fratele Jean a scăpat de Baby Blue și a ajuns pe mâna mea:

 

 

20211010_123401.jpg

20211010_123407.jpg

 

Până acum senzație V4-le asta

sa te bucuri de ea sanatos si voios!

eu n am apreciat o!:((((

Acum 14 ore, TETEA. a spus:

Sa o stapanesti sanatos! Arata f bine!

merci, bro!

nus de ce cred ca vreo 50 de cai o sa i hranesc degeaba!:))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

☝️ Doamnele Ajuta!

Un sfat am nevoie de la voi: pentru o astfel de motoreta ce anvelope ati recomanda? M-am uitat de anvelope de strada dar chiar nu prea stiu la ce sa ma opresc. 

 

Din ce am vazut montat pe ea dimensiunile sunt urmatoarele: 

 

Fata: 110 / 90 - 18 61J

Spate: 130 / 90 - 17 68H

 

Multumesc pentru sugestii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 11.10.2021 la 19:49, SenorPink a spus:

☝️ Doamnele Ajuta!

Un sfat am nevoie de la voi: pentru o astfel de motoreta ce anvelope ati recomanda? M-am uitat de anvelope de strada dar chiar nu prea stiu la ce sa ma opresc. 

 

Din ce am vazut montat pe ea dimensiunile sunt urmatoarele: 

 

Fata: 110 / 90 - 18 61J

Spate: 130 / 90 - 17 68H

 

Multumesc pentru sugestii

iti recomand Metzeller

buuun..MadMax a intrat in revizie completa. bateria 430 lei e platita separat. Cu putin noroc saptamana viitoare o scot pe sosea .  da tre sa fie pregatita pt Itp intai.

Anvelopele le voi lua noi in primavara.. modelul acela cu scrisul alb pe talon. Ca acelea de drag racing..hot rod...hehebeb

20211011_153034.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 11.10.2021 la 19:49, SenorPink a spus:

☝️ Doamnele Ajuta!

Un sfat am nevoie de la voi: pentru o astfel de motoreta ce anvelope ati recomanda? M-am uitat de anvelope de strada dar chiar nu prea stiu la ce sa ma opresc. 

 

Din ce am vazut montat pe ea dimensiunile sunt urmatoarele: 

 

Fata: 110 / 90 - 18 61J

Spate: 130 / 90 - 17 68H

 

Multumesc pentru sugestii

https://www.anvelopemoto.eu/anvelope-moto/?features_hash=2-35_25-706_51-15914

https://www.anvelopemoto.eu/anvelope-moto/?features_hash=2-35_25-753_51-15912

Eu as merge  pe metzeler lasertec, ori pe modelul nou de michelin-road clasic-un derivat din pilot road. La cum arata , as alege michelinurile.

N-as da banii pe Bridgestone, nu mi-au placut battleaxurile. Avon, shinko, n-am probat nu conosc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Michellin-urile am vazut ca sunt facute prin Thailanda iar Bridgestone-urile in JP la fratii mei. 

 

Tot pe anvelopemoto.eu ma uitam si eu, anvelopele fata sunt pe stoc cele de pe spate numai la comanda. Acum ma gandesc ca mai astept pana la primavara nu stiu daca are rost sa le schimb acum. Acum voi schimba doar valvele ca pierde aer pe la ele. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, GoodKat a spus:


Fara sa am nimic de castigat sau de pierdut, am vazut niste chestii cam aiurea facute de serviceul cu pricina, daca este cel pe care il stiu eu. Asta in trecut, nu mai stiu ce este acum, dar daca aveti o clasica japoneza, mai bine lucrati voi singuri la ea, mecanicii nu isi dau interesul pentru lucrul omului (in general). Bine, nasoale am vazut si pe la alte serviceuri cu 'staif' care isi fac reclama pe sectiunea de service...asta este si motivul pentru care m-am apucat sa imi fac eu singur lucrurile la troacele mele.

da..ideal e sa lucrezi singur la ele. 

din pacate, nu stau la curte si nici nu ma da afara talentul de mecanic!

tot aici am dus si Vf ul si am fost foarte multumit de lucrarea facuta.

nemaivorbind ca mecanicul e un amic pasionat de V4 , pe care il stiu de peste 20 de ani! Bebe Kombat pt cine il cunoaste.

si el detine de mult timp o Honda Interceptor 1000 din 87, pqrca 

Acum 1 oră, SenorPink a spus:

Michellin-urile am vazut ca sunt facute prin Thailanda iar Bridgestone-urile in JP la fratii mei. 

 

Tot pe anvelopemoto.eu ma uitam si eu, anvelopele fata sunt pe stoc cele de pe spate numai la comanda. Acum ma gandesc ca mai astept pana la primavara nu stiu daca are rost sa le schimb acum. Acum voi schimba doar valvele ca pierde aer pe la ele. 

asteapta pana la primavara...asa procedez si eu cu V Max ul. sezonul e oricum ca si incheiat la ce prognoza avem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, SenorPink a spus:

Michellin-urile am vazut ca sunt facute prin Thailanda iar Bridgestone-urile in JP la fratii mei. 

 

Tot pe anvelopemoto.eu ma uitam si eu, anvelopele fata sunt pe stoc cele de pe spate numai la comanda. Acum ma gandesc ca mai astept pana la primavara nu stiu daca are rost sa le schimb acum. Acum voi schimba doar valvele ca pierde aer pe la ele. 

PE versys ai avut battleax, bridge. Mie mi s-au parut nasoale, le-am si schimbat. Cam plasticoase, incerte, nu m-au incantat. Vs Michelin, foarte mare diferenta. De aici logica. 

De schimbat, le schimbi acum daca ai banutii, si nu te incurca. Daca astepti pana la primvara, atunci toata lumea comanda si schimba anvelope-e mai mare bataia de cap. Stii vorba, iarna car vara sanie. Se aplica  si in cazul de fata :)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, Adrian M. a spus:

PE versys ai avut battleax, bridge. Mie mi s-au parut nasoale, le-am si schimbat. Cam plasticoase, incerte, nu m-au incantat. Vs Michelin, foarte mare diferenta. De aici logica. 

De schimbat, le schimbi acum daca ai banutii, si nu te incurca. Daca astepti pana la primvara, atunci toata lumea comanda si schimba anvelope-e mai mare bataia de cap. Stii vorba, iarna car vara sanie. Se aplica  si in cazul de fata :)

 

Dap ai dreptate, m-am uitat acum pe poze si battlax sunt.

Pe K mi-am pus metzeler iar la asta mica m-as uita la Michellin. Dar mai vad nu ma grabesc, astept ofertele de craciun :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot sunt racit cobza la pat, cred ca ma voi apuca sa recitesc cap coada acest topic..ar fi ca o reintoarcere in timp!. 10 ani a facut acest topic in luna Mai a acestui an!

ma bucur ca sunt tot aici si pasionat in continuare de claaicele japoneze, desi din anul 2014 am tradat cauza ai am trecut la Harley.

Rememoram japonezele clasice avute in ultimii 10 ani si cred ca sunt vreo 8 clasice pe care le am avut!

Am obosit  sa le mai schimb, sper si imi doresc, sa raman la V Max.

M as bucura sa mai posteze aici si cunostinte mai vechi, cu aceeasi pasiune, ...multi ne stim face to face acum, dupa atatia ani!

GooKat, de exemplu, esti foarte vechi pe aici, cum esti pe facebook, banuiesc ca ne stim , d aia intreb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, SenorPink a spus:

Dap ai dreptate, m-am uitat acum pe poze si battlax sunt.

Pe K mi-am pus metzeler iar la asta mica m-as uita la Michellin. Dar mai vad nu ma grabesc, astept ofertele de craciun :D

PE k ai pus roadtec 01 HWM probabil. FOarte misto, am avut pe rt modelul normal, nu de heavy bikes. Bune tare, doar un singur lucru am sesizat la ele, putin zgomotoase-cel putin pe rt.

 

PS: Aha, vezi ca ofertele de craciun aduc de regula pret crescut. Eu urmaresc anual anvelopele/preturi, ca le schimb an de an aproape. Mereu au fost mai scumpe :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am peste 800 de bikeri la prieteni pe facebook pe care ii cunosc personal.  pt ca altfel nu raspund la add.

Acum 7 minute, SenorPink a spus:

Dap ai dreptate, m-am uitat acum pe poze si battlax sunt.

Pe K mi-am pus metzeler iar la asta mica m-as uita la Michellin. Dar mai vad nu ma grabesc, astept ofertele de craciun :D

dap..exact asa voi face si eu!:))))..mai ales ca cele cu scris alb, costa teribil  de mult!:((((

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, Adrian M. a spus:

PE k ai pus roadtec 01 HWM probabil. FOarte misto, am avut pe rt modelul normal, nu de heavy bikes. Bune tare, doar un singur lucru am sesizat la ele, putin zgomotoase-cel putin pe rt.

 

PS: Aha, vezi ca ofertele de craciun aduc de regula pret crescut. Eu urmaresc anual anvelopele/preturi, ca le schimb an de an aproape. Mereu au fost mai scumpe :)))

cum dracu?!...deci, tot la primavara e mai bine!:)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, Adrian M. a spus:

PE k ai pus roadtec 01 HWM probabil. FOarte misto, am avut pe rt modelul normal, nu de heavy bikes. Bune tare, doar un singur lucru am sesizat la ele, putin zgomotoase-cel putin pe rt.

 

PS: Aha, vezi ca ofertele de craciun aduc de regula pret crescut. Eu urmaresc anual anvelopele/preturi, ca le schimb an de an aproape. Mereu au fost mai scumpe :)))

Da am pus roadtec 01 HWM si sunt senzatie pana acum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, Adrian M. a spus:

Ma jur ca sa e. Stoc nu prea, doar la comanda, si ca prin minune cresc preturile la set cu cca 150 chiar si 200 lei. 

ce puslamale!..pai, normal trebuia sa fie invers!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, Jean_Taxi a spus:

Am obosit  sa le mai schimb, sper si imi doresc, sa raman la V Max.

 

 

Te vei simți ca un copil nazdravan pe ea, dar sa tii minte ca monstrii cei răi nu traiesc sub pat, ci in garaj sub prelata! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 13.10.2021 la 23:21, TETEA. a spus:

 

Te vei simți ca un copil nazdravan pe ea, dar sa tii minte ca monstrii cei răi nu traiesc sub pat, ci in garaj sub prelata! :P

asa este!..mare adevar, ai spus!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...