Sari la conținut

Clasice- made in japan


Jean_Taxi
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Salut,poate eventual un posesor de Honda  GL sau cineva care stie la ce foloseste teava din poze? E un singur carburator care are ,e atasat pe capacul camerei de nivel si duce spre admisie ,daca am urmarit corect traseul.Nu am gasit nici o specificatie despre el in cartea tehnica,i-am pus un dop momentan dar nu stiu la ce ar putea servi.Poate avea rol de picurator de prea-plin sau asa ceva?Mersi.

2021-03-24 11.34.07_LI.jpg

2021-03-24 11.34.18_LI.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Nope,e VF 750 Sports.VF inseamna V4.

 

Seamana si e din aceiasi perioada cu CB650 X Nighthawk.

Editat de Kristian K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ohhhh ok. Nu cunosc modelele astea, eu am rămas blocat pe Nighthawk și am sperat că poate poate găsesc în Europa. Cred că este singurul model retro pe care l-aș cumpără

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Superba! VF 750 aka SABRE. 

Nighthawk era denumirea pentru state dar , cum a spus si colegul , nu erau V4 , ci 4 in linie.In Europa  se numesc  CBX 650. Cred ca am postat eu pe pagina dinainte , detin un CBX.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da si CBX 650 4 in linie e tot pe cardan.

 

 

Acum 1 oră, SenorPink a spus:

Ohhhh ok. Nu cunosc modelele astea, eu am rămas blocat pe Nighthawk și am sperat că poate poate găsesc în Europa. Cred că este singurul model retro pe care l-aș cumpără

Oare,asta nu te-ar coafa?Doar Honda? :) :

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 minute, Kristian K a spus:

Da si CBX 650 4 in linie e tot pe cardan.

 

 

Oare,asta nu te-ar coafa?Doar Honda? :) :

 

 

M-am uitat si la asta si sunt in ganduri. Pe deoparte am nevoie de ceva de oras si ma batea gandul de un Super Cub 125 nou desi cred ca ar merge si FZX 750 dar pe de alta parte ma bate gandul de una d-asta clasica care are o anumita atractie. Problema la ea e ca ma gandesc la cum se gasesc piese. Singurul lucru ce as face la ea ar fi sa schimb butoanele sa para noi si eventual switchgear. Dar se mai gasesc astea? Sau se pot reconditiona?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, SenorPink a spus:

M-am uitat si la asta si sunt in ganduri. Pe deoparte am nevoie de ceva de oras si ma batea gandul de un Super Cub 125 nou desi cred ca ar merge si FZX 750 dar pe de alta parte ma bate gandul de una d-asta clasica care are o anumita atractie. Problema la ea e ca ma gandesc la cum se gasesc piese. Singurul lucru ce as face la ea ar fi sa schimb butoanele sa para noi si eventual switchgear. Dar se mai gasesc astea? Sau se pot reconditiona?

Eu am ales un 125 de oras,clar.NU m-as mai da cu altceva in oras,absolut.

Cea mare o las de mers afara... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 minute, GoodKat a spus:


Ce CBX detii? De cateva zile m-a luat o flama si tot ma uit la japoneze dintre anii 1980 - 1990. CBX 650 imi place foarte mult dar nu stiu prea multe despre fiabilitatea acestui model. Cand s-a facut trecerea la 700 ce anume s-a imbunatatit? 

 

Salut , vezi pe pagina precedenta , ai comentat la postul meu de acolo....CBX650 E , gasesti acolo descrierea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba da. Dar problema a fost rezolvata la cele facute in 84 si 85.

Oricum..m am drcis sa mi iau o Yamaha V Max modelul vechi.. Deci o voi vinde.

La 15.09.2021 la 8:38, SenorPink a spus:

Asta e cumva "Nighthawk"??

Nup..ăla.e alt model. Mult mai comun.

Buuun. Deci. Detin in acest moment trei moto japoneze clasice. Un Kawasaki 750 Unitrak din 1987 o Yamaha Xj 900 din 93 si o Honda Vf 750 S din 85. Toate sunt acum la vanzare deoarece doresc o Yamaha V Max 1200. Adica tot o japoneza clasica. Dar e Legenda!:))

In poze sunt Kawa si Xj ul.

Daca cineva e interesat de vreuna din ele, nr meu de tel e 0723561549. Pot da pe watapp toate detaliile ..filmulete.

Si ultima e Legenda pe care doresc sa o cumpar. 

 

 

20210712_180825.jpg

20210712_180814.jpg

20201008_162529.jpg

20201008_162544.jpg

20210916_120340~2.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GoodKat, cu adevarat ca X4 va ajunge un model clasic cautat.

Candva am fost la 400e distanta sa l iau!:))

Pt mine a devemit evident ca V Max ul 1200 va fi o moto japoneza clasica, de referinta pt mine. E Everestul japomezelor clasice dpdv al powerlook ui, sa l numesc asa. Abia aatept sa mi cumpar una!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...