Sari la conținut

MEMBRANE VACUUM CARBURATOR


Postări Recomandate

  • 1 year later...

Unde pot gasi membrane pentru Honda Shadow VT 700 C.Mai am o intrebare: in manual am gasit reglajul plutitorului la 9 mm fata de suprafata plana a capacului bazinului de nivel constant dar intrebarea este ,se masoara apasat pe plutitor sau lasa relaxat arculetul din cuiul pontou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde pot gasi membrane pentru Honda Shadow VT 700 C.Mai am o intrebare: in manual am gasit reglajul plutitorului la 9 mm fata de suprafata plana a capacului bazinului de nivel constant dar intrebarea este ,se masoara apasat pe plutitor sau lasa relaxat arculetul din cuiul pontou.

Arculetul ala este sa-ti preia "balanganeala" benzinei, cand incepe sa se comprime deja a inchis cuiul, deci relaxat dar calea de benzina inchisa.

Editat de vlad58
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am acesta intrebare pentru ca motorul mergea inecat scotea fum negru la acceleratie brusca si bujiile erau negre.Cumva trebuie sa las mai jos o linie cuiul central care este prins de seltar.


» Post actualizat in 23 Mar 2016 05:43

Am cautat pe http://www.motorradbay.de/xanario_search.php?language=en&products_keywords=diaphragm&search_shop_select=2&page=1 si nu am gasit modelul detinut de mine. Carburatorul meu este KEIHIM. Eu am Honda Shadow VT 700 C din 86.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde pot gasi membrane pentru Honda Shadow VT 700 C.Mai am o intrebare: in manual am gasit reglajul plutitorului la 9 mm fata de suprafata plana a capacului bazinului de nivel constant dar intrebarea este ,se masoara apasat pe plutitor sau lasa relaxat arculetul din cuiul pontou.

cel mai probabil cu carburatorul rasturnat si plutitorul sprijinind pe cui, masori cei 9 mm (daca nu este vorba de distanta pana la nivelul de benzina) si indoi minunea aia daca nu ai 9mm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti dreptate, si in carte scrie ca se inclina carburatorul la 15-45° si apoi se masoara distanta. Atasez cateva poze .post-73811-0-99142600-1458748578_thumb.jpgpost-73811-0-27664900-1458748600_thumb.jpgpost-73811-0-99142600-1458748578_thumb.jpgpost-73811-0-61088900-1458748620_thumb.jpgpost-73811-0-91365800-1458748651_thumb.jpgpost-73811-0-85521900-1458748679_thumb.jpg Air cut off valve conditioneaza consumul de benzina ?


» Post actualizat in 23 Mar 2016 16:11

Am fotografiat si dimensiunile membranei exterior si interior. Cuiele care se ataseaza seltarelor nu se poate regla pentru un consum mia mic. Si in ultima poza este air cut off valve. In cartea motocicletei se arata cum se verifica dar eu nu am pompa de vacum si pompa de presiune,poate cunoasteti alta solutie pentru a verifica in mers.


» Post actualizat in 23 Mar 2016 16:16

post-73811-0-06958300-1458749758_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

salut!

ma intereseaza un set de membrane pentru un Ducati Monster M600, din 2000.

ai asa ceva?

 

VAND MEMBRANE CU TOT CU FERESTRE CULISANTE PENTRU carburatoare MIKUNI BDST 38..FZR 1000,YZF 750,YAMAHA TDM 850,DUCATI.etc...moi,fara rigiditate ,neimbatranite...in stare foarte buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 9 months later...

Salut. Si eu m-am interesat de membrane pentru honda deauville. Am gasit ceva modele (majoritatea f scumpe), printre care si "Librane". Din ce vad eu din poze, pare ca ar fi mai groase decat membranele originale. Asta ar insemna si o miscare mai lenta a lor, deci automat o reactie mai lenta la acceleratie.

Mi se pare doar mie asta din poze, sau chiar este o diferenta dpdv functionare cu aceste membrane?

Merci fain

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am motocicleta, tinere. Honda Deauville, daca ai fi citit ce am scris mai sus.

Trebuie sa ii schimb membranele si intrebam daca cele Librane nu sunt mai groase, si deci cu o reactie mai lenta la acceleratie.

Chiar nu inteleg natura raspunsului tau de mai sus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te referi la consistenta atunci inseamna ca te indoiesti de faptul ca  si-ar mai face intreaga cursa nu timpul de raspuns, ma indoiesc ca s--ar intampla asta, membrana este pusa sa etanseze si nu  are prea mare importanta ca este mai groasa si un pic mai greu de miscat deoarece forta care o misca este destul de mare, pe capacele membranelor se apasa binisor cand le inchizi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...