Sari la conținut

accident cu pieton beat


cnairda
 Share

Postări Recomandate

Era doar o chestiune de timp intalnirea cu un prost de-asta. Vorba aia...eviti, eviti, dar pana cand? :unsure:

 

Aseara pe la 9 faceam dreapta de pe blvd. 1 Decembrie pe str. Postavarul. Intersectia are bretea speciala pentru virat la dreapta, semafor, trecere pentru pietoni..tot tacamul. Semaforul era verde dar oricum n-aveam treaba cu el, deci il scoatem din schema.

Cum semnalizam eu sa intru pe breteaua la dreapta, cam la 30 m de trecere (o lungime de statie de tramvai cu refugiu) din stanga imi sare in fata un retardat pe la 60 de ani. Il vazusem si am presupus in mod eronat ca o sa se opreasca. Nu stiu cum sa explic, situatia a fost de asa natura incat orice om, chiar si dintre retardatii astia care traverseaza fara nici o regula s-ar fi oprit sau ar fi putut fi evitat. Altceva n-am luat in calcul: ca ar putea fi mort de beat.

 

Am intrat in el, l-am dat jos evident, mobra s-a oprit in dreapta in bordura. Prietena care era cu mine pe motor s-a speriat ca dracu, betivul cu cracii in sus in strada, eu cu niste julituri la genunchiul drept (luati genunchierele ca de-aia ati dat bani pe ele!!). M-am dus sa-l ridic si am crezut ca e lovit rau...de unde, ala nu se putea tine pe picioare de beat ce era. Mobra mea s-a ales cu rezervoru strambat rau intr-un stalpisor de pe bordura.

 

Buun..si de-aici incepe circul. Ala vroia sa plece, putin a lipsit sa-l joc in picioare ca altfel nu-l puteam tine pana a venit politia, si-a chemat toate neamurile, tiganeala, etc. Dadea din maini la prietena...pe o parte ziceam 'lasa-l dracu ca e beat', pe de alta parte nici de batjocura n-am ajuns, si daca ma apuc de el nu stiu cine-l mai scoate.

Am fost plimbat de 2 ori la politie la Vitan, de acolo am fost trimisi la spital la Pantelimon ca betivul a inceput sa acuze dureri la picior. Cand am ajuns la spital, nici urma de el. Iar la politie la Vitan, de unde cu maxim sictir ca si prima data am fost trimis la Udriste..ca acolo se merge pentru accidente cu victime. Acolo vreo 10 politisti, atmosfera ca de baut bere pe capota masinii in piata, n-au gasit un pix sa completez declaratia. Dupa ce am completat-o am stat mult si bine pana a venit 'shafu', s-a uitat pe ea si a zis ok, partea cu victima s-a terminat, am suflat in fiola, totu ok. Pentru daune tre sa merg la Vitan :finger: :angryfire: :angryfire:, unde am fost de 2 ori deja. Tot in intelepciunea lui, sefu mi-a sugerat ca lovirea pietonului e una, si "pierderea controlului motocicletei si lovirea de stalpul de pe bordura" e alta, de care sunt responsabil. Nu mai intru in detalii, atat zic: merita restructurati si scuturati pana ii ia dracu. Nu impartasesc obsesiile lui corleone cu si depsre bugetari, dar nu credeam ca inca exista atata nesimtire printre ei.

 

 

M-am lungit cu povestea de dragul detaliilor. Acum:

 

- sfaturi? sigur sunt si alti patiti..cine imi plateste rezervoru? pe betiv nu-l iert, m-am saturat ca responsabilitatea sa fie considerata o gluma proasta.

+ lectia , chiar daca e stiuta, merita aprofundata. nu e zi sa nu feresc o duzina de retardati de-astia, la Obor, la Dristor, peste tot. Chiar si asa, tot exista unul suprinzator. Atentie la prosti!

Editat de cnairda
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

M-am lungit cu povestea de dragul detaliilor. Acum:

 

- sfaturi? sigur sunt si alti patiti..cine imi plateste rezervoru? pe betiv nu-l iert, m-am saturat ca responsabilitatea sa fie considerata o gluma proasta.

+ lectia , chiar daca e stiuta, merita aprofundata. nu e zi sa nu feresc o duzina de retardati de-astia, la Obor, la Dristor, peste tot. Chiar si asa, tot exista unul suprinzator. Atentie la prosti!

Acum mi-a picat fisa: nu-mi spune ca stai intr-unu' din blocurile alea cu 13 etaje de pe malul IOR-ului, in spate la Ambrozie... Daca da, suntem vecini, stau mai hacana oleaca, langa Dante. Daca nu, inseamna ca Zephyrul de acolo e altu'.

Despre accident: ca sa-ti recuperezi pagubele tre' sa-l dai pe betiv in judecata. Gaboru ala idiot de la Udriste poate sa si-o $uga linistit cu impartirea accidentului in doua evenimente separate cu cauze diferite. Tu ai cazut din impactul cu idiotul matol, nu ca ai pierdut tu controlu' si alte balarii de genul asta. Sper ca ai avut grija sa se mentioneze exact cum s-a intamplat in procesul verbal. Mare grija la orice cuvintel pe care-l scrie un politist sau oricine altcineva intr-o hartie oficiala (cand dai declaratii insista sa o scrii cu cuvintele tale, nu cu formularea de lemn pe care o vrea gaboru, de multe ori formularile alea sunt facute in asa fel incat sa te dezavantajeze fara ca tu sa-ti dai seama). Oricum, m-as mira sa nu te alegi cu dosar de cercetare pentru vatamare corporala, atat a ta cat si a betivului. Deobicei asa se intampla, cu toate ca e clar ca se va solutiona cu NUP.

Chiar sunt curios cum va decurge treaba mai departe, cazurile de genul asta dureaza 1000 de ani, te seaca de bani si te mai trezesti si la sfarsit ca ala n-are niciun venit si nicio proprietate pe numele lui care sa poata fi executata silit.

Daca chiar suntem vecini poate ne vedem la o bere prin cartier ca sunt curios de amanunte.

Bafta si nervi de otel daca chiar ai de gand sa mergi cu idiotul in justitie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vei merge cu betivu in justitie timp de 2 ani si poate iti vei recupera o parte din daune prin rate, dar daca betivul nu are loc de munca..pierzi timp, nervi si bani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si tie iti deschide dosar?

Ti-a luat carnetul pana la terminarea anchetei? Sau politia l-a scos vinovat direct pe betiv?

Daca politaiul zice ca partea cu cazutul tau este din alt film, ti se poate deschide dosar pentru autovatamare...

 

Eu zic sa te apuci sa-ti faci singur motorul... si eventual sa ceri facturi si chitante pentru reparatii. Astea iti vor fi necesare in cazul procesului.

Era un tip pe aici pe forum care ceruse despagubiri inclusiv pentru blugii rupti, care erau de firma.

Eu sincer dupa cum ii vad lumea din jur, nu cred ca iti va plati ceva fara judecata. Iar cu judecata te poti chinui ani de zile si 10000000 de nervi.

 

Multa bafta!

Editat de ruxi2k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi de suport, o sa fac vreo 2 poze cu rezervorul indoit..si sa ma apuc sa caut pe cineva sa-l faca.

Speedy, pe acolo stau. Un Zefir verde cu nr de NT, imposibil de confundat. Mergem la o bere cu tot cu danny_nt ca sta si el aproape.

 

Nu mi-e clar daca la Udriste trebuia sa-mi dea un numar de inregistrare la declaratie..ceva a.i. sa nu i se piarda urma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna. In procesul-verbal ce ti-au scris caschetele? In functie de ce e acolo poti vedea in ce mod recuperezi paguba... de la imbecilul mort de beat sau de la asigurator.

 

Iti doresc multa rabdare, vei avea nevoie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Si eu am lovit in 2009 un pieton turmentat si l-am faultat destul de urat.Dubla fractura,contuzie craniana cu pierderi de memorie si alte cateva lovituri/julituri/contuzi capatate de neghiob(trimis la floreasca imediat) ...eream in provincie

Politia a deschis dosar penal iar eu am dat o declaratie la politie in noaptea aia,de fapt si aia scrisa de un politist ca mi-am luxat degetul opozabil

Venit dupa 3 luni rezolutie de la parchet nu nup,chiar daca nu am fost eu vinozat,DAR specificat in rezolutie de ciumpalac ca nu vrea sa depuna plangere impotriva mea pentru vatamare.ATENTIE,putea sa imi faca plangere pentru vatamare chiar daca el a fost vinovat si ma judecam cu el

Paguba a fost destul de insemnata,casca de 230e,manusi de 60e si plastice de sute de euro...nu mai spun ca mi s-au rupt blugi si chiloti in c.u.r

 

Am vrut sa fac plangere impotriva lui sa il dau in judecata ca 3500roni si ceva nu sunt de colo,insa m-am lovit de refuzul familiei care mi-au spus,ce ma l-ai nenorocit si acu vrei sa il dai in judecata? Basca ca vroiau sa imi dea foc la agregat(scuter) sa nu ma mai merg cu cu orice tine de vehicole cu 2 roti

A trebuit sa renunt la idee si ai mei nu au mai dat foc scuterului,insa mi-au sugerat sa imi cumpar masina si sa renunt la cea ce mi-am dorit dintodeauna

 

Mai bine fa plangere impotrica lui sa nu te trezesti ca te da in judecata pentru vatamare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna. In procesul-verbal ce ti-au scris caschetele? In functie de ce e acolo poti vedea in ce mod recuperezi paguba... de la imbecilul mort de beat sau de la asigurator.

 

Iti doresc multa rabdare, vei avea nevoie

Care asigurator? Ca doar n-o avea Casco la Zephyr...

 

Adi, fa-ti mobretu ca daca e doar rezervoru n-o sa te coste ao abere, si, cum zicea cineva mai sus, incearca sa iei facturi. Stiu, e greu sa iesi si ieftin si cu factura, dar poate gasesti vreun prieten ceva in domeniu care sa te ajute cu asta. Poate totusi reusesti sa scoti ceva bani de la idiotu' ala fara sa ajungi la tribunal, ca acolo...

Tinem legatura pe privat, o bere la botu' calului, pe bordura in cartier, e usor de organizat...

Bafta si nervi tari.

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rezultatul procesului penal care arata cine pe cine a vatamat,cine se face vinovat de accident nu are nici o legatura cu procesul civil in care se cer despagubiri deanpoulea. E chiar un caz cu un politist nevinovat pe penal dar obligat pe civil sa plateasca infractorului pentru ca l-a impuscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era să îl mierlesc pe unu` anul ăsta. Mergeam pe-un bulevard despărţit de scuar cu trotuar, pe mijloc. Idiotul travesa şi se uita în direcţia opusă sensului de mers. Nu pot să îmi imaginez cum de n-a auzit, era motorul turat într-a IIa cu multe ture şi clacson, el nimic. Când m-am apropiat de el 3-4 metri s-a prins idiotul şi a sărit fix în faţă mea. Eu mai aveam puţin şi urcam pe scuar. Am reuşit să-l evit milimetric. Nu înţeleg la ce dracu` se gândesc berbecii ăştia. Mie personal mi-e frică de maşini când sunt perpedes. Trec deobicei cu frică şi pe trecerea de pietoni. Am observat că dacă opreşti la ei şi le zici urale tot ei sunt tari în gură, că ce, să ocolesc până acolu.

Editat de Chivu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pff... îmi pare rau sa aud asta despre tine, ma bucur ca sunteti ok.

 

Cat despre dat in judecata, o sa ai nevoie de avocat, asa ca da-i un mesaj la kitkat_2002 ca poate sa te ajute. Sau mai vino pe la joia moto si vorbesti personal cu fetele, macar cu un sfat tot te alegi :)

 

Da n-ar fi rea nici ideea lui speedy.k sa ne mai vedem si noi la o bere prin cartier (asta offtopic)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Eu stau in zona (chiar vis-a-vis de McDonalds) si stiu trecerea aia de acolo... mereu se gaseste cate un nebun care sa imi sara in fata...

 

Omul era pe trecere cand l-ai lovit?

 

Daca da atunci e naspa de tine ... daca nu, atunci iti poti recupera banii de la el dar cred ca prin mult mult stres si umblat prin tribunale...

 

Am patit si eu asta la Izvor (sensul de mers spre Eroilor) si fata peste care " am dat" a fugit si m-a lasat pe jos cu carenele zgariate.... nu ai ce sa faci ... nu exista cursuri de educatie civica la scoala care sa invete lumea sa traverseze corect.

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

First of all, multumesc pentru pareri si sustineri, la asta ar trebui sa fie bun forumul.

 

Doi la mana, tocmai am fost sunat de la Politie ca individul a fost la spital azi (probabil a asteptat sa-i mai treaca mahmureala) si au inceput cercetarile, drept pentru care sunt invitat la masuratori la fata locului. Am facut pe dracu-n 4 si am fugit de la munca si i-am gasit in mijlocu masuratorilor. Betivul cu tot neamul si ei prezenti, o cucoana se vaita ca indiferent ce si cum, e totusi o victima, un om lovit, ranit, saracu om, cacao cu perje.

N-am stat la tiganeli, politistul mi-a luat actele si am mers la Udriste pentru dat inca o declaratie (ce-am zis si aseara + ca am fost de fata cans s-au facut masuratorile) si facut poze la mobra avariata si copii dupa permis asigurare etc.

Cu ocazia asta mi-a zis ca-i clar cine si cum e vinovat, si intrucat ala a zis ca e lovit dar nu s-a vazut nici o leziune, nu are de ce sa inceapa nici o urmarire penala. Deci raman cu permisu, nu mai e nevoie de dovada & shit. For the record, vinovatia se stabileste dupa ce trec diseara si se mai face nu stiu ce proces-verbal.

 

Am intrebat de ce nu i s-a luat si lui alcoolemia, intrucat a fost implicat intr-un accident rutier cu victime, in calitate de participant la trafic (chit ca e pieton). Rapunsul politistului: ca pieton ai voie sa mergi pe strada chiar daca esti manga. Mi se pare deplasata treaba asta, esti beat, se intampla accidente in care esti implicat si nu te intreaba nimeni nimic. E clar ca avem niste legi de tot rahatu. Daca intrebi 5 politisti te alegi cu 5 pareri diferite. Nu mai vorbesc de elucubratiile aluia cu "accidentu separat cu stalpu", care a fost corectat pe loc de un coleg politist la modu "baaaaaaa georgele baaaa, cum sa fie baaa asa, vorbesti prostii baaaa, nu imbrobodi baiatu" :moron:

 

Tot diseara imi iau si autorizatia de reparatie, ramanand de vazut ce fac cu recuperarea daunei. Aici voi avea nevoie de avocat. Nu ma intereseaza tiganeala, intelegerea, stiu ca o sa dureze si ca e lupta cu morile de vant dar am eu o chestie cu responsabilitatea. Nimeni nu are nici o scuza.

 

Va tin la curent, si ne organizam la o bere in cartier ca si-asa ne-am tras pe fese cu actiunile noastre de ecologizare :)

 

 

edit: nu era pe trecere, era cam la 30-35 de m de ea. La o distanta ~ egala cu lungimea refugiului din statia de tramvai.

Editat de cnairda
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

First of all, multumesc pentru pareri si sustineri, la asta ar trebui sa fie bun forumul.

 

Doi la mana, tocmai am fost sunat de la Politie ca individul a fost la spital azi (probabil a asteptat sa-i mai treaca mahmureala) si au inceput cercetarile, drept pentru care sunt invitat la masuratori la fata locului. Am facut pe dracu-n 4 si am fugit de la munca si i-am gasit in mijlocu masuratorilor. Betivul cu tot neamul si ei prezenti, o cucoana se vaita ca indiferent ce si cum, e totusi o victima, un om lovit, ranit, saracu om, cacao cu perje.

N-am stat la tiganeli, politistul mi-a luat actele si am mers la Udriste pentru dat inca o declaratie (ce-am zis si aseara + ca am fost de fata cans s-au facut masuratorile) si facut poze la mobra avariata si copii dupa permis asigurare etc.

Cu ocazia asta mi-a zis ca-i clar cine si cum e vinovat, si intrucat ala a zis ca e lovit dar nu s-a vazut nici o leziune, nu are de ce sa inceapa nici o urmarire penala. Deci raman cu permisu, nu mai e nevoie de dovada & shit. For the record, vinovatia se stabileste dupa ce trec diseara si se mai face nu stiu ce proces-verbal.

 

Am intrebat de ce nu i s-a luat si lui alcoolemia, intrucat a fost implicat intr-un accident rutier cu victime, in calitate de participant la trafic (chit ca e pieton). Rapunsul politistului: ca pieton ai voie sa mergi pe strada chiar daca esti manga. Mi se pare deplasata treaba asta, esti beat, se intampla accidente in care esti implicat si nu te intreaba nimeni nimic. E clar ca avem niste legi de tot rahatu. Daca intrebi 5 politisti te alegi cu 5 pareri diferite. Nu mai vorbesc de elucubratiile aluia cu "accidentu separat cu stalpu", care a fost corectat pe loc de un coleg politist la modu "baaaaaaa georgele baaaa, cum sa fie baaa asa, vorbesti prostii baaaa, nu imbrobodi baiatu" :moron:

 

Tot diseara imi iau si autorizatia de reparatie, ramanand de vazut ce fac cu recuperarea daunei. Aici voi avea nevoie de avocat. Nu ma intereseaza tiganeala, intelegerea, stiu ca o sa dureze si ca e lupta cu morile de vant dar am eu o chestie cu responsabilitatea. Nimeni nu are nici o scuza.

 

Va tin la curent, si ne organizam la o bere in cartier ca si-asa ne-am tras pe fese cu actiunile noastre de ecologizare :)

 

 

edit: nu era pe trecere, era cam la 30-35 de m de ea. La o distanta ~ egala cu lungimea refugiului din statia de tramvai.

Aaah, trebuia sa dai de stire aici cum te-au sunat, sa fi mers si noi macar vreo 5-6 mobristi. Eram sigur ca la urmatoarea intrevedere cu idiotul o sa vina cu tot neamu', dar am uitat sa-ti zic sa dai un semn.

Ala a fost la IML? Ca daca n-a fost degeaba se vaita.

Atentie mare diseara la ce se scrie in hartii. Orice ti se pare gresit sau rau intentionat atrage-le atentia sa modifice. Daca nu vor scrie tu cu manuta ta in spatiu "Observatii" sau cum dracu ii zice. Inainte sa semnezi.

daca ai nevoie de suport, de orice fel mai putin financiar, ca sunt falit grav, da un semn. Chiar si pentru mers pur si simp[lu cu tine la polutie, daca simti nevoia. Orice.

Ti-am lasat id-ul de mess pe PM, o sa-ti las acum si nr. de telefon. Nu ezita, nu deranjezi sub nicio forma. Bafta si inca o data ochii mari la inscrisurile oficiale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa nu zic o aberatie, dar acum ceva timp am vazut la tv o stire in care spuneau ca toate companiile de asigurari cotizeaza la un fond special. Acest fond este folosit pentru cei care au avut daune din vina altuia in trafic iar vinovatul nu are asigurare. Nu stiu dc in cazul acesta poti recupera dauna. Am gasit mai multe detalii aici http://www.ziare.com/preturi/rca/cine-plateste-daunele-in-caz-de-accidente-cu-autor-necunoscut-sau-fara-rca-978923

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Art. 3. - (1) Fondul acorda despagubiri persoanelor pagubite prin accidente de

vehicule, daca vehiculul, respectiv tramvaiul, care a provocat accidentul a ramas

neidentificat ori nu era asigurat pentru raspundere civila pentru prejudicii produse

prin accidente de vehicule, cu toate ca legea prevedea obligativitatea asigurarii"

 

In concluzie nu se aplica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,pietonul are voie sa mearga beat pe strada,nu ai ce sa-i faci din punctul asta de vedere.Cre'ca tot ce pot sa-i faca gaborii e sa ii dea o amenda pt trecere prin loc nepermis.Bine ca nu ti-a suspendat permisul pt accident cu victime,nu m-as fi mirat,gaborii sunt pe principiul asta,pana stabilesc ei ce si cum iti iau binisor permisul si mergi pe dovada,mie mi s-a intamplat.Ai grija ce scrii prin pv-uri,nici un gabor nu te va ajuta chiar daca iti da impresia,sfatul meu e sa nu-l dai pe ala in judecata,o sa bagi multi bani si o sa scoti nimic,nu are sens,vorba dracului cand a tuns pisica : par putin si galagie multa.Bine ca nu ai patit mai rau.

Toate cele bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca ala a venit cu gasca sa te intimideze.

Ai putea sa faci acelasi lucru aratandu-i niste facturi proforme pentru reparatie. Cred ca orice service iti poate da niste facturi proforme, pe baza de piese originale, si astfel valoarea iese incredibil de mare. Daca ii arati betivului ca trebuie sa plateasca 3.000 de E cred ca face stop cardiac!

Ca valoarea sa iasa mare nu repara nimic, pune pe factura elementul de nou!

Editat de ruxi2k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam acelasi tip de accident l-a avut si baiatul cu un srad din Drumul Taberei.Tot cu un betivan si tot inainte cu 20 m de trecere.Tot asa a crezut si el ca se opreste si a sarit in ultimul moment in fata.

Eu zic ca tu ai avut noroc,betivul ala a murit.Atunci beleaua dracului.Nu zic ca nu trebuie sa iti recuperezi paguba,dar poti sa stai asa putin sa te gandesti ca ai avut mare noroc ca nu ai patit tu si betivul ala ceva.

Bafta in reparatia motoretei si crede-ma ca ai fost foarte norocos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La faza asta am meditat putin si eu, putea sa fie genunchiul unuia dintre noi in locul rezervorului si ramaneam vorba aia, inalti cu picioarele scurte :)

Nu mai pomenesc de betiv care putea sa dea cu capu de asfalt, etc.

 

Concluzii:

 

1. am avut noroc ca suntem toti intregi

2. chiar si motoru a scapat ieftin, se putea stramba furca, spart far, de-astea.

3. pentru atitudinea generala a politiei nu gasesc cuvinte..bataie de joc, revoltator sunt cele mai blande. doar moto-politistul si unul dintre cei care au venit la masuratori s-au comportat decent, restul amabili de parca i-as fi trezit la 12 noaptea cu o inundatie.

4. avem niste legi si proceduri de tot kakatu. intotdeauna cel care e pe treaba lui, isi respecta obligatiile, face totul bine si plateste totul la timp va fi luat la perpulis si frecat de colo-colo.

5. plecand de la Udriste, m-a abordat un politist cu care am ajuns sa povestesc vreo jumatate de ora pornind de la mobra avariata. Pe cuvantul meu, m-a pus pe ganduri tot ce mi-a zis omul acela in toata firea, despre cum se desfasoara lucrurile la ei in politie. Rezumatul ar fi ca orice om care vrea sa-si pastreze integritatea mentala si coloana vertebrala ori isi da demisia, ori este marginalizat. Cand auzi de la un politist ca tot ce ai mai bun de facut e sa-ti vezi de drum cat mai departe de romania...eu tot vorbeam calm si increzator ca se poate face curatenie, cu argumente de-alea ingineresti, iar omul imi demonstra cu seninatate ca mai bine te pisi contra vantului. Si partea cea mai trista e ca avea dreptate. Nu vorbesc despre un nea caisa oarecare, ci despre un ditamai omul, cu mintea limpede, cu niste studii solide si cu o ditamai experienta de motociclist/politist.

 

am avut o mica dezbatere ad-hoc cu domnii politisti daca trebuie sau nu sa mi se retina permisu, fiecare dupa cum il duce capu. s-au invocat tot felul de cacaturi, ca a expirat viza de flotant, ca nu stiu ce.

in final nu mi s-a retinut nici un permis, dar este de neconceput pentru mine ca 2 sau mai multi oameni ai legii sa aiba pareri contradictorii intr-o chestiune banala. practic nu se ghideaza dupa nici o lege.

 

va tin la curent

Editat de cnairda
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e romania si noi nu putem schimba prea multe. ca peste tot gasesti si politisti competenti , dar si uscaturi.

cat despre pagube, mergi la betiv cu facturile si dupa aia apelezi la niste profesionisti in materie de recuperarea a datoriilor. aia nu pleaca acasa fara bani dupa ce l-au auzit pe betiv plangand ca are rate la banca :). cu procesul nu rezolvi nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man banuiesc ca asta e primul accident la tine, cel putin prima oara cand iei contact cu politia de bucuresti.

Dupa 3 ture pe la Acidente usoare de la Vitan + 1 la Udriste concluzia mea e ca orice ai face NU si repet NU implica politia. Pentru ca n-o sa obtii absolut nimic, cum nu am obtinut nici eu. Daca inca mai simti nevoia sa-ti recuperezi datoria de la retard putem discuta alte modalitati.

Dar nu aici. Vorbim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...