Sari la conținut

Seawolves Bike Fest 4 - Mamaia 2011


Seawolves
 Share

Postări Recomandate

Intrunirea moto a litoralului revine cu cea de-a 4-a editie:

 

Seawolves Bike Fest 4

Mamaia 2011

 

In weekendul 10 - 12 Iunie va asteptam in aceeasi locatie ca si anii trecuti, campingul “Tabara Turist” - situat la marginea statiunii Mamaia, un camping decent, cu un ambient foarte placut si cu conditii de campare excelente (plaja proprie, umbra, toalete curate si dusuri cu apa calda non-stop, restaurant autoservire, parcare moto si auto).

 

Pregatim pentru voi aceleasi standarde de distractie si confort, si poate chiar mai mult decat atat. Nu vor lipsi berea ieftina, concursurile pe mare si pe uscat, concertele rock pe o scena adevarata de 50.0000 de wati, live folkul si cantarile haiducesti in jurul focului de tabara, parada moto, late night show'ul sau artificiile.

 

Vor urca pe scena:

 

Vineri, 10 Iunie

(Bulgaria)

Bucovina

Bucium

 

Sambata, 11 Iunie

(tribut Dio)

 

"Master of ceremony" la eveniment va fi Cristi Hrubaru (Rock FM)

 

Ca si anii trecuti, motoarele sau masinile vor fi parcate separat de locurile de campare, intr-un spatiu special amenajat si supravegheat non-stop (in interiorul campingului, bineinteles).

Pretul de intrare la fest pe perioada celor 2 zile va fi de 30 Ron.

 

Cazarea se poate face fie la cort - gratuit bineinteles - (cum am spus mai sus, conditiile in camping sunt excelente, toalete foarte curate ...si multe, iar la dusuri este apa calda non stop), fie la hotelurile din apropierea campingului - despre care vom reveni cat de curand cu detalii.

 

Cei care ne-au onorat cu prezenta la editiile precedente stiu ca ne dam toata silinta ca invitatii nostri sa se simta excelent. Anul acesta am pregatit si mai mult decat in 2010 si planuim sa facem si mai mult.

 

O retrospectiva a festului de anul trecut cu vorbe si filmulete gasiti aici

 

Un montaj video mai amplu cu ceea ce s-a petrecut la Seawolves Bike Fest 3 gasiti aici

 

Poze din 2010 gasiti aici

 

 

Atasam posterul evenimentului precum si o harta.

Pentru mai multe detalii: http://www.seawolves.ro

 

Acestea fiind zise, va asteptam pe toti la mare cu bratele deschise, vreme buna si berile la rece.

 

swbf_2011_600.jpg

post-35965-0-78208300-1305175395_thumb.jpg

Editat de Seawolves
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator little wayne

Pentru iubitorii de rokareala/alcol poate e cool

Eu unul am fost torturat psihic in timpul zilei de trupele de heavy metal si la 4 dimineata de un concert pe scena mare(cu sonorizarea din timplul zilei) al unui turmentat...deh pasiunea combinata cu alcol primeaza

Admosfera o fost ok,atitudinea organizatorilor nu a fost ok

Io unu' o sa ocolesc astfel de ,,festivaluri'' moto

 

P.S mentionez ca nu sunt roker iubitor de bere la pahar de 2roni(daca se intelege ce vreau sa zic)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru iubitorii de rokareala/alcol poate e cool

Eu unul am fost torturat psihic in timpul zilei de trupele de heavy metal si la 4 dimineata de un concert pe scena mare(cu sonorizarea din timplul zilei) al unui turmentat...deh pasiunea combinata cu alcol primeaza

Admosfera o fost ok,atitudinea organizatorilor nu a fost ok

Io unu' o sa ocolesc astfel de ,,festivaluri'' moto

 

P.S mentionez ca nu sunt roker iubitor de bere la pahar de 2roni(daca se intelege ce vreau sa zic)

 

Eu nu am fost inca la intrunirile organizate de SEAWOLVES MC dar pentru ca ai fost "torturat psihic in timpul zilei de trupele de heavy metal" si nu esti "roker iubitor de bere la pahar de 2roni" e evident ca locul tau nu e la astfel de intruniri, e o alta lume.. straina tie.

Daca o sa ocolesti astfel de "festivaluri"... e cea mai buna alegere pe care o poti face, nu cred ca o sa-ti simta cineva lipsa.

Editat de dragosman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Eu cu atat mai putin o sa duc dorul acestor....,,festivaluti''

E o opinie,cine poate sa inteleaga ok,cinu nu poate sa rumege postul meu...sa inghita

Ce e asa greu de inteles.Stiu ca or sa ma injure juma de forum(rokari satanisti violatori de babe),dar pentru mine a fost un chin sa rezist la acel minunat festival.Spun asta pentru motociclisti care nu agreeaza astfel de...chestii organizate,sa nu faca greseala mea.Mai bine un weekend la mare linistit intr-un hotel ieftin sau gazda(daca nu sunt bani),decat la astel de intalniri

Bere ieftina se gaseste pe toate drumurile.Pentru concertele heavy metal,mai bine platesc sa nu particip decat sa ma simt ca la un bairam cu manelisti....care pentru mine e acelasi lucru,manelele si rock-u'...frustrati care vor sa isi arate ,,valoarea''

 

Sunt constient de sacrilegiu facut,dar afirm asta in contextul injuraturilor care(sunt convins)ca vor urma.Cu sau fara ultima propozitie

 

Betie placuta si o mahmureala cat mai chinuitoare

 

 

E selectie naturala intr-un mediu sintetic.Iar eu care nu cred ce vor alti,sunt denumit eretic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Una dintre cele mai faine intruniri din tara, atat din punct de vedere al atmosferei create de lupii de mare cat si din punct de vedere al respctului acordat platitorilor de bilete-conditii decente de cazare si igiena, parcare pazita, mancare si bautura diversificata, pentru toate buzunarele, concursuri cu premii consistente ...numai de bine si asta din punctul de vedere al unui motociclist care onoreaza astfel de festivaluri de peste 10 ani..

Ca de obicei nu ratam nici anul asta...Valahii vin ca si anii trecuti in formatie completa! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wayne .. dute la Ploiesti la free fest ca acolo canta ai tai .. daca manele si rock nu asculti esti sigur din ala cu DJ, tzar tzar

dupa motor as inclina sa cred ca tragi si pacanele noaptea cand altii vor sa doarma si te-ai ofticat ca urla muzica heavy mai tare ca toba ta

din capitolul forjator in linie dreapta la semafor si cu 1a 30km/h in curbe

nu iti va simti nimeni lipsa ..

hai pa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wayne .. dute la Ploiesti la free fest ca acolo canta ai tai .. daca manele si rock nu asculti esti sigur din ala cu DJ, tzar tzar

dupa motor as inclina sa cred ca tragi si pacanele noaptea cand altii vor sa doarma si te-ai ofticat ca urla muzica heavy mai tare ca toba ta

din capitolul forjator in linie dreapta la semafor si cu 1a 30km/h in curbe

nu iti va simti nimeni lipsa ..

hai pa

 

 

omule .. asta e parerea ta ..aia a fost parerea lui ..nu mai exista democratie? zici ca s-a intors nenea ceasca si nu mai ai dreptul la parere.. a zis sa-i fie de bine ..a zis ca nu mai vine .. cu ce te afecteaza? daca ai fi fost anul trecut ai fi stiut ca s-a mai trezit cate un destept care sa traga pananeli si sa o tina numai in limitare de i-a umplut toata lumea frigiderul .. fiecare cat poate si cat il duce.. dar am si eu o intrebare ..pe tine cat te duce daca in loc sa spui ca tu unul te-ai simtit bine sari la gatul lui ca a zis ca nu e de el si nu mai merge? lasa omu sa spuna ce simte si vezi de drumul tau ca nu a jignit pe nimeni...spre deosebire de tine

mie mi-a placut .. mai putin partea ca am stat prea mult la soare si m-am cam prajit ..dar conditiile/banii organizarea.. tot a fost de nota 20, de-asta o sa mai merg si anul asta .. despre intrunirea asta numai de bine ..debea o asteptam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut a fost superba intrunirea. Atmosfera super, locatie de nota 10, felicitari pentru asta. Am gasit in sfarsit prima intrunire la care exista si varianta de dus/wc normale ;)

Mancarea si bautura se gasesc, pe toate gusturile.

Motoarele au fost in permanenta pazite si oamenii au fost foarte seriosi in privinta asta. Iar un +.

 

Singurul lucru negativ: dupa concerte, acea scena de open folk nu mi s-a parut potrivita. Dar la fel ca la Wayne, este doar o parere. Concertele sunt f ok, lumea se simte bine pana la o anumita ora cu muzica ok, dar dintr-un anumit punct este enervant sa auzi niste bikeri beti care "isi incearca norocul cantand".

 

Oricum voi ajunge si anul asta cu siguranta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

roxynel .. daca mai comentezi nu-ti mai dau accept la request pe facebook :P

nu zice nimeni ca e comunism .. poti sa-ti exprimi liber parerea atata vreme cat nu jignesti pe nimeni (daca ma apuc sa citesc bine gasesc cateva .. cu referire la rockeri satanisti si motociclisti care merg la astfel de intruniri) .. omu macar a recunoscut din start ca o sa-si ia injuraturi ..

io n-am cum sa zic ca m-am simtit bine pt ca nu am fost :P .. dar voi merge pt ca am auzit numai de bine .. de aici si problema .. daca lui nu ia placut e problema lui .. ce-l f grija sa intre aici pe topic sa faca cu ou si cu otet pe restu

era sa uit .. cum domle sa pui in aceeasi oala rockeri cu manelisti .. asta a pus capac (iar eu nu sunt frustrat .. da ?) sa fim intelesi

 

cu kidrocku nu vorbesc pt sa tras pe poponeata si a plecat de 1 mai la corbu (sa faci pana la tir)

 

On-topic : abia astept sa ajungem

intrebare de baraj .. locul special de parcat motoare e cu nisip adanc sau beton .. motorul meu nu se impaca bine cu nisipul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:friends: deal! Da vezi ca tot asa tre sa ma tragi de maneca :blbl:

cum era aia " mers la constanta 80 ron , campat la seawolves 30 ron, bere rece 3 ron , privirea lui ravenita cand a fost trasa de maneca ... priceless" :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ti-am trimis cerere de prietenie? rusine sa-mi fie daca te mai gasesc o sterg :blbl:

daca nu ai inteles aluzia cu motociclistii satanisti violatori de babe respectiv mosi nu trebuia sa incepi sa zici de rau si sa iti dai cu parerea ca e nu stiu cum omu .. la fel cum altii au zis ca a fost ok pt el nu a fost ok .. a fost doar o alta parere.. dupa cum ziceam .. eu mai vreau si stai calm ca oamenii au avut grija de motoare chiar daca era pietris pe jos .. cand plateai biletul si intrai in parcare iti dadeau si un suport pt cric sa nu se rastoarne mandra...asa ca cei din seawolves chiar s-au ocupat de tot .. numai de bine pt intrunirea de anul trecut.

@ravenitza ce bine ca mergi .. poate anul asta nu o sa ma mai lasi sa stau atat in soare :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

intrebare de baraj .. locul special de parcat motoare e cu nisip adanc sau beton .. motorul meu nu se impaca bine cu nisipul

 

E suprafatza tare ;) Pietris. Nisipos e terenul in camping - asta e unul din principalele motive pentru care tinem motoarele in parcarea din camping care e in spatele dozatoarelor de bere - adica sub nasul vostru!

post-43089-0-27023800-1305204315_thumb.jpg

post-43089-0-49198100-1305204361_thumb.jpg

post-43089-0-53842300-1305204405_thumb.jpg

post-43089-0-68404300-1305204430_thumb.jpg

Editat de Moldoveanu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

roxynel .. daca mai comentezi nu-ti mai dau accept la request pe facebook :P

nu zice nimeni ca e comunism .. poti sa-ti exprimi liber parerea atata vreme cat nu jignesti pe nimeni (daca ma apuc sa citesc bine gasesc cateva .. cu referire la rockeri satanisti si motociclisti care merg la astfel de intruniri) .. omu macar a recunoscut din start ca o sa-si ia injuraturi ..

io n-am cum sa zic ca m-am simtit bine pt ca nu am fost :P .. dar voi merge pt ca am auzit numai de bine .. de aici si problema .. daca lui nu ia placut e problema lui .. ce-l f grija sa intre aici pe topic sa faca cu ou si cu otet pe restu

era sa uit .. cum domle sa pui in aceeasi oala rockeri cu manelisti .. asta a pus capac (iar eu nu sunt frustrat .. da ?) sa fim intelesi

 

Ma f grija dintr-un singur motiv si l-am spus.Asa cum am anticipat niste injuraturi....de la oameni care au atitudine de manelist

Am spus ce nu mi-a placut cu bun simt daca organizatori vor sa inteleaga ca nu toti motociclisti sunt rokari si nu agreaza trupe ca ramseain(sau cum dracku se scrie)...pai a trebuit sa sara oameni sa ma injure.Ulitimul citat din parazitii nu l-am scris degeaba

 

Si asocierea facuta intere manelisti si roakari nu e intamplatoare,o aratati din plin

 

Daca stiam ca nu pot sa port un dialog decent nu faceam astfel de afirmatii.Dar stiu cum ganditi si nu e cazul sa va menajez cand voi ma injurati pentru ca spun adevarul

P.S sper(pentru voi) sa il aveti invitat special pe guta/salam sa faca un duet cu o trupa de heavy pe ritm de manele.Ca doar multi rokeri de pe forumul asta au spus ce se dedulcesc si cu manele...si ar fii ceva firesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Ma f grija dintr-un singur motiv si l-am spus.Asa cum am anticipat niste injuraturi....de la oameni care au atitudine de manelist

Am spus ce nu mi-a placut cu bun simt daca organizatori vor sa inteleaga ca nu toti motociclisti sunt rokari si nu agreaza trupe ca ramseain(sau cum dracku se scrie)...pai a trebuit sa sara oameni sa ma injure.Ulitimul citat din parazitii nu l-am scris degeaba

 

Si asocierea facuta intere manelisti si roakari nu e intamplatoare,o aratati din plin

 

Daca stiam ca nu pot sa port un dialog decent nu faceam astfel de afirmatii.Dar stiu cum ganditi si nu e cazul sa va menajez cand voi ma injurati pentru ca spun adevarul

P.S sper(pentru voi) sa il aveti invitat special pe guta/salam sa faca un duet cu o trupa de heavy pe ritm de manele.Ca doar multi rokeri de pe forumul asta au spus ce se dedulcesc si cu manele...si ar fii ceva firesc

 

 

Wayne... cre' te'ai facut inteles deja, e suficient... chiar nu ai nimic mai bun de facut?

Subiectul topicului e bike fest'ul de la mare... nu preferinte muzicale si frustrari personale.

 

Iti multumim ca ne-ai anuntat ca nu vii!

Have a great life si asfalt uscat!

Editat de Moldoveanu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

roxynel .. daca mai comentezi nu-ti mai dau accept la request pe facebook :P

nu zice nimeni ca e comunism .. poti sa-ti exprimi liber parerea atata vreme cat nu jignesti pe nimeni (daca ma apuc sa citesc bine gasesc cateva .. cu referire la rockeri satanisti si motociclisti care merg la astfel de intruniri) .. omu macar a recunoscut din start ca o sa-si ia injuraturi ..

io n-am cum sa zic ca m-am simtit bine pt ca nu am fost :P .. dar voi merge pt ca am auzit numai de bine .. de aici si problema .. daca lui nu ia placut e problema lui .. ce-l f grija sa intre aici pe topic sa faca cu ou si cu otet pe restu

era sa uit .. cum domle sa pui in aceeasi oala rockeri cu manelisti .. asta a pus capac (iar eu nu sunt frustrat .. da ?) sa fim intelesi

 

Ma f grija dintr-un singur motiv si l-am spus.Asa cum am anticipat niste injuraturi....de la oameni care au atitudine de manelist

Am spus ce nu mi-a placut cu bun simt daca organizatori vor sa inteleaga ca nu toti motociclisti sunt rokari si nu agreaza trupe ca ramseain(sau cum dracku se scrie)...pai a trebuit sa sara oameni sa ma injure.Ulitimul citat din parazitii nu l-am scris degeaba

 

Si asocierea facuta intere manelisti si roakari nu e intamplatoare,o aratati din plin

 

Daca stiam ca nu pot sa port un dialog decent nu faceam astfel de afirmatii.Dar stiu cum ganditi si nu e cazul sa va menajez cand voi ma injurati pentru ca spun adevarul

P.S sper(pentru voi) sa il aveti invitat special pe guta/salam sa faca un duet cu o trupa de heavy pe ritm de manele.Ca doar multi rokeri de pe forumul asta au spus ce se dedulcesc si cu manele...si ar fii ceva firesc

 

 

si daca ai anticipat ca vei fi injurat, de ce acum sari de poponeata in sus ca esti? in primul rand daca nu observi ti s-a luat si apararea .. si daca aveai vreun pic de bun simt macar pt atat te abtineai si nu generalizai si stateai in banca ta in loc sa incepi sa jignesti oamenii da? asta e un topic unde se pun detalii despre intrunire.. ti-ai spus parerea acum poti pleca linistit

 

 

bai nene // eu nu am scris poponeata? cine mi-a modificat? :scratch:

Editat de Roxynel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum era aia " mers la constanta 80 ron , campat la seawolves 30 ron, bere rece 3 ron , privirea lui ravenita cand a fost trasa de maneca ... priceless" :friends:

:crack: Na, ce vreti, nu retin chipurile asa repede, la cati motoristi cunosc in sezon....Sorry.

 

 

@ravenitza ce bine ca mergi .. poate anul asta nu o sa ma mai lasi sa stau atat in soare :baldy:

Daaa...mare bataie meriti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E suprafatza tare ;) Pietris. Nisipos e terenul in camping - asta e unul din principalele motive pentru care tinem motoarele in parcarea din camping care e in spatele dozatoarelor de bere - adica sub nasul vostru!

 

vreau si eu sa rezerv 2 locuri de parcare in poza 3 .. aia cu beton langa scari .. multumesc

sper ca nu bubuie nici un butoi de bere prin zona

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clubul Mousaios di buzau a inceput deja antrenamentul pentru aceasta intrunire ! Mentionez ca nu vom bea nimic , iar in schimb o sa venim cu cateva volume de carti pentru a face cursuri de lectura ! Vrem sa dam stingerea la ora 22.00 ,iar la 05.00 dimineata sa facem inviorarea ! Vom fii cuminti ca niste ingerasi ! Daca se poate am dori si noi un concert cu muzica de camera si un solo de violoncel ! O sa mai avem cu noi si tabla de sah si carti de joc pentru a juca tabinet si bridgi ! Pentru dimineata am dori ceai cald sau lapte proaspat cu biscuiti ! Va multumim anticipat ! SALUTARE SI RESPECT !!!

 

P.S. Am dori si un cvartet de coarde daca se poate ! Multumim pentru intelegere !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru dimineata am dori ceai cald sau lapte proaspat cu biscuiti ! Va multumim anticipat ! SALUTARE SI RESPECT !!!

P.S. Am dori si un cvartet de coarde daca se poate ! Multumim pentru intelegere !!!

 

Nu uitati sa puneti si niste bromura in ceaiul celor de la Mousaios.... Nu de alta, dar se pare ca li se va ridica nivelul...cultural. Daca le vine sa racordeze cvartetul ala sau violoncelul? :what:

Editat de Lancelot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatul in rosu e "balerina" mea! :wave:

Abia asteptam sa ne re-ocupam locul de parcare! :D

post-12551-0-63459200-1305236289_thumb.jpg

Editat de costingr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...