Sari la conținut

Seawolves Bike Fest 4 - Mamaia 2011


Seawolves
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 194
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Revenim cu o lista de oferte la hoteluri pentru participantii la Seawolves Bike Fest 4, oferta valabila numai pentru weekendul 10-12 Iunie.

 

Hotel Pelican 3***

- cazare camera dubla - 100 lei/ zi - fara mic dejun.

- tel:0040241831051

- http://www.palaspelican.ro/

- cand faceti rezervarea precizati ca veniti pentru Seawolves Bike Fest

 

 

Hotel Majestic 3***

- camera dubla - cazare cu mic dejun = 80 lei/pers./zi

- camera singla - cazare cu mic dejun = 130 lei/zi

(Tarifele includ mic dejun - bufet suedez)

 

Hotel Perla 3***

- camera singla - cazare fara mic dejun = 90 lei/zi/pers

- mic dejun separat - 24 lei

 

Hotel Central 3***

- camera dubla - cazare cu mic dejun si acces la piscina pentru 2 persoane = 132 lei / camera / noapte

- camera singla - cazare cu mic dejun si acces la piscina = 88 lei/ camera / noapte

 

 

Hotel Riviera 3***

Camera dubla cu vedere din lateral la mare

- parter = 76 lei /camera /noapte

- etaj 1-4 = 98 lei/camera /noapte

- etaj 5-13 = 121 lei/camera /noapte

Aceste tarife nu includ micul dejun, in valoare de 21 lei / persoana / zi (nu este obligatoriu).

 

Hotel Iaki 4**** - ;) :bigstar:

- camera dubla - 990 lei / pachet / camera dubla

Pachetul cuprinde:

- 2 nopti de cazare cu mic dejun- cina speciala in seara de „check – in”- acces gratuit la piscina exterioara si Spa Center

(piscina interioara, sauna, fitness, jacuzzi)

- 1 masaj de relaxare / anticelulitic

- 1 voucher cu 30% reducere la Beauty Salon

 

 

Pentru ofertele cu albastru (adica toate in afara de Hotel Pelican) va rugam sa contactati agentia de turism Mistral Tours, prin care s-au oferit tarife speciale pentru acest eveniment, persoana de contact Raluca Cioaca, date de contact:

office@mistraltours.ro,

tel.: +40 241 557 007 ,

mobil: +40 728 281 676 / +40 372 756 700 .

 

Atat am reusit sa obtinem deocamdata - in acea perioada sezonul nu este inca deschis oficial asa ca majoritatea hotelurilor sunt inchise. Pe masura ce mai apar alte oferte vom posta aici.

Atasez si o harta a hotelurilor.

post-43089-0-44117400-1306318153_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumul pe ruta Ostrov este ok. Putin spart de la coborarea de pe bac pana in localitate(aprox.2km), dar apoi este destul de bun. Are ceva denivelari, dar fara gropi. Este o portiune de aprox 3 km cu piatra cubica si viraje stranse in rampa in Baneasa. In rest...drum frumos,cu paduri, dealuri,viraje multe, fara cine stie ce trafic.

 

Bacul circula din 15 in 15 min in intervalul orar 06:00 - 22:00 si din 30 in 30 min pe timpul noptii. Telefon de contact la bac Chiciu 0242 312397.

 

INFORMATIILE SUNT DIN MARTIE 2010. NU GARANTEZ ACURATETEA LOR IN MOMENTUL ACTUAL.

 

 

Incearca la 0241857546 sau mai cauta pe net "bac Chiciu" (sau Ostrov).

Drumul e superb si merita facut chiar daca astepti bacul. Ultima oara cand am fost, adica acum vreo 5 ani, drumul era bunicel.

Am mers foarte des pe drumul ala, mai ales in plin sezon (iulie-august), cand bateam Constanta si Calarasiul si a fost intotdeauna extrem de liber. Singura problema pe care o poti avea e sa fie coada la bac, dar daca nu esti intr-un grup mare, sigur iti gasesti loc pe primul bac.

Intrunirea a iesit foarte bine de fiecare data cand am fost. E singura pentru care imi pare rau ca nu sunt acolo.

Felicitari organizatorilor pentru trecut si succes pentru anul asta!

 

 

multam mult de info :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revenim cu o lista de oferte la hoteluri pentru participantii la Seawolves Bike Fest 4, oferta valabila numai pentru weekendul 10-12 Iunie.

 

Hotel Pelican 3***

- cazare camera dubla - 100 lei/ zi - fara mic dejun.

- tel:0040241831051

- http://www.palaspelican.ro/

- cand faceti rezervarea precizati ca veniti pentru Seawolves Bike Fest

 

 

Hotel Majestic 3***

- camera dubla - cazare cu mic dejun = 80 lei/pers./zi

- camera singla - cazare cu mic dejun = 130 lei/zi

(Tarifele includ mic dejun - bufet suedez)

 

Hotel Perla 3***

- camera singla - cazare fara mic dejun = 90 lei/zi/pers

- mic dejun separat - 24 lei

 

Hotel Central 3***

- camera dubla - cazare cu mic dejun si acces la piscina pentru 2 persoane = 132 lei / camera / noapte

- camera singla - cazare cu mic dejun si acces la piscina = 88 lei/ camera / noapte

 

 

Hotel Riviera 3***

Camera dubla cu vedere din lateral la mare

- parter = 76 lei /camera /noapte

- etaj 1-4 = 98 lei/camera /noapte

- etaj 5-13 = 121 lei/camera /noapte

Aceste tarife nu includ micul dejun, in valoare de 21 lei / persoana / zi (nu este obligatoriu).

 

Hotel Iaki 4**** - ;) :bigstar:

- camera dubla - 990 lei / pachet / camera dubla

Pachetul cuprinde:

- 2 nopti de cazare cu mic dejun- cina speciala in seara de „check – in”- acces gratuit la piscina exterioara si Spa Center

(piscina interioara, sauna, fitness, jacuzzi)

- 1 masaj de relaxare / anticelulitic

- 1 voucher cu 30% reducere la Beauty Salon

 

 

Pentru ofertele cu albastru (adica toate in afara de Hotel Pelican) va rugam sa contactati agentia de turism Mistral Tours, prin care s-au oferit tarife speciale pentru acest eveniment, persoana de contact Raluca Cioaca, date de contact:

office@mistraltours.ro,

tel.: +40 241 557 007 ,

mobil: +40 728 281 676 / +40 372 756 700 .

 

Atat am reusit sa obtinem deocamdata - in acea perioada sezonul nu este inca deschis oficial asa ca majoritatea hotelurilor sunt inchise. Pe masura ce mai apar alte oferte vom posta aici.

Atasez si o harta a hotelurilor.

 

 

Si inca o oferta:

Vila Promesse 3***

- 85 Ron dubla/noapte

- tel.: 0730 593 784 - precizati ca veniti la fest

- situata vis'a'vis de hotel Condor (a se vedea harta), pe malul lacului, superconditii

http://www.promesse.ro/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Voi cand mergeti exact

Eu si cativa amici(din Roman, din Iasi) am vrea sa ne "lipim" de voi si sa mergem impreuna, daca se poate

Ce ziceti?

noi mergem pe vaslui-barlad-braila-cta

nr meu de telefon il gasesti in semnatura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne anuntam prezenta si noi cei din Campina. Vreo zece cocoshatzi sau poate mai multi. De abia astept sa beau vreo 3 mile marine patrate de bere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te referi la folkisti, nu sunt bikeri si nu erau beti :P Au fost atractia intrunirii pentru multi de acolo :) Silviu Covaci si Costel Botezatu sunt oameni care cu asta se ocupa, cu muzica. Mie imi place mult cum canta Silviu si de asta simt nevoia sa ii iau apararea :P Oricum nu au cantat pe scena datorita faptului ca pana pe la ora 12 au voie sa se tina concertele, deci nu se aude asa de tare. In loc de folk ati incercat noaptea o baie in mare ? :D See you there!

 

Am uitat sa Quotez :D Pe Ravenitza

"Anul trecut a fost superba intrunirea. Atmosfera super, locatie de nota 10, felicitari pentru asta. Am gasit in sfarsit prima intrunire la care exista si varianta de dus/wc normale

Mancarea si bautura se gasesc, pe toate gusturile.

Motoarele au fost in permanenta pazite si oamenii au fost foarte seriosi in privinta asta. Iar un +.

 

Singurul lucru negativ: dupa concerte, acea scena de open folk nu mi s-a parut potrivita. Dar la fel ca la Wayne, este doar o parere. Concertele sunt f ok, lumea se simte bine pana la o anumita ora cu muzica ok, dar dintr-un anumit punct este enervant sa auzi niste bikeri beti care "isi incearca norocul cantand".

 

Oricum voi ajunge si anul asta cu siguranta!"

 

500? hmm...

Ce , nu crezi? : ))

Editat de copilash
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ceea ce ii priveste pe folk-isti, treaba sta asa:

 

- Nici Silviu si nici Costel nu sunt niste amatori, sunt doi artisti consacrati, cel putin in Constanta, cu albume editate;

 

- motivul pentru care nu au cantat pe scena se datoreaza faptului ca in statiunea Mamaia, ai voie sa faci galagie numai pana la ora 1. Multi dintre voi nu stiti, ca cei de la blocurile de langa camping, anul trecut au apelat 112 de trei ori, pentru motivul asta;

 

- anul asta, Silviu va canta si vineri si sambata, dupa concerte, in fata scenei (nu pe scena), cu o sonorizare adecvata, astfel incat sa nu-i deranjam nici pe cei care dorm la corturi si nici pe cei care stau in zona;

 

- acum ce poate fi mai frumos, decat sa prindeti rasaritul soarelui din apa, inconjurati de prieteni langa foc si ascultand muzica care va place. Voi decideti. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

- acum ce poate fi mai frumos, decat sa prindeti rasaritul soarelui din apa, inconjurati de prieteni langa foc si ascultand muzica care va place. Voi decideti. :cheers:

 

* yupiiii!

I'm in!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baiatul ala care a canta la chitara extraordinar, lg un foc de tabara alimentat de un "nebun" care a facut 700 de drumuri carand cartoane si lemne, si ca sunt 500 de gagici singure, costantece dealea frumoase :banana:

 

...iau si eu 2 gagici singure deci mai raman 498!!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te referi la folkisti, nu sunt bikeri si nu erau beti Au fost atractia intrunirii pentru multi de acolo :) Silviu Covaci si Costel Botezatu sunt oameni care cu asta se ocupa, cu muzica. Mie imi place mult cum canta Silviu si de asta simt nevoia sa ii iau apararea :P Oricum nu au cantat pe scena datorita faptului ca pana pe la ora 12 au voie sa se tina concertele, deci nu se aude asa de tare. In loc de folk ati incercat noaptea o baie in mare ? :D See you there!

 

Am uitat sa Quotez Pe Ravenitza

"Anul trecut a fost superba intrunirea. Atmosfera super, locatie de nota 10, felicitari pentru asta. Am gasit in sfarsit prima intrunire la care exista si varianta de dus/wc normale

Mancarea si bautura se gasesc, pe toate gusturile.

Motoarele au fost in permanenta pazite si oamenii au fost foarte seriosi in privinta asta. Iar un +.

 

Singurul lucru negativ: dupa concerte, acea scena de open folk nu mi s-a parut potrivita. Dar la fel ca la Wayne, este doar o parere. Concertele sunt f ok, lumea se simte bine pana la o anumita ora cu muzica ok, dar dintr-un anumit punct este enervant sa auzi niste bikeri beti care "isi incearca norocul cantand".

 

Oricum voi ajunge si anul asta cu siguranta!"

 

 

Ce , nu crezi? : ))

NU cred ca vorbim de acelasi persoane. Mie una imi place folkul insa pe scena nu se auzeau decat niste tipete, nicidecum muzica ;)

Ideea de folk la un foc de tabara, fara scena mi se pare mult mai buna si mai interesanta ;)

 

DEJA NU MAI AM STARE !!!! MA MANANCA-N TALPA !!!

 

Idem!!! Numar zilele, sper si vremea sa tina cu noi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deja mi-am aprobat concediul pentru vineri :rolleyes:

si pentru aia care carcotesc va raspund cu o adaptare dupa ivan turbinca

 

valah:Votchi este?

seawolves:-este!

valah-tabacioc este?

seawolves:-este!

valah-femei frumoase sunt?

seavolves-Sunt, dar nu strica sa le aduceti si voi pe ale voastre :unsure:

Acolo e de noi-alora care nu le convine sa se duca la manastire sa se curete de pacate :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca merita sa venim si din maramures.....pe motoare(ne trebuie 2 zile dus si 2 intors)

 

ne vedem acolo

 

 

La ce motor vad ca ai, as spune ca iti trebuie o zi. Va asteptam pe toti la Marea Betiveala editia IV :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ceea ce vad se anunta Big Party.

Cred ca-mi fac si eu program sa ajung.

 

Hai ca din Bucuresti faci doua ore jumate pana la noi. Ce mai stai pe ganduri. Tu vino incoace, ca noi iti garantam distractia :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deja mi-am aprobat concediul pentru vineri :rolleyes:

si pentru aia care carcotesc va raspund cu o adaptare dupa ivan turbinca

 

valah:Votchi este?

seawolves:-este!

valah-tabacioc este?

seawolves:-este!

valah-femei frumoase sunt?

seavolves-Sunt, dar nu strica sa le aduceti si voi pe ale voastre :unsure:

Acolo e de noi-alora care nu le convine sa se duca la manastire sa se curete de pacate :crack:

 

* mi-l poti aproba si mie? ...pliiiiz!

 

aduceti si niste slana valaha, sa mearga la licoarea aia de pruna! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* m-am impiedicat eu, bey dexxter... nu m-ai prins tu :D :P

sa ma invoiesti, spidere, ca tare as vrea si eu 2 zile intregi la mare! nu cred ca mai apuc concediu anul asta... vorbim si ne intelegem. inca nu stiu ce fac in vinerea din sapt. viitoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...