Sari la conținut

Bucuresti, Sect 1, Wolf Moto Service


Postări Recomandate

Salut.

Pacient: Honda Hornet '98 - 600 cc

Problema: curatare, reglaj si sincronizare carburatoare. Pe langa operatiile clasice de mentenanta cred ca e nevoie de o verificare/reglaj raport aer/benzina. Reglajul actual a fost facut pe o toba sport. Acum am montat pe ea o toba de fabrica cu care va si ramane.

 

Ma intereseaza:

1. daca aveti instrumente pentru verificare/reglaje amestec.

2. pretul operatiunilor descrise ami sus

3. timpul necesar si daca e nevoie de o programare prealabila.

4. pretul unui schimb de ulei si filtru - daca tot e sa ajung la voi poate va las tot pe voi sa va ocupati.

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 185
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut.

Pacient: Honda Hornet '98 - 600 cc

Problema: curatare, reglaj si sincronizare carburatoare. Pe langa operatiile clasice de mentenanta cred ca e nevoie de o verificare/reglaj raport aer/benzina. Reglajul actual a fost facut pe o toba sport. Acum am montat pe ea o toba de fabrica cu care va si ramane.

 

Ma intereseaza:

1. daca aveti instrumente pentru verificare/reglaje amestec.

2. pretul operatiunilor descrise ami sus

3. timpul necesar si daca e nevoie de o programare prealabila.

4. pretul unui schimb de ulei si filtru - daca tot e sa ajung la voi poate va las tot pe voi sa va ocupati.

 

Multumesc

 

1 avem tot ce ne trebuie

2 ai pm

3 pt operatiuni complexe in afara de cele simple( ex: schimb placute/ ulei motor etc) rugam telefon pt programare. Lasat motorul dimineata- luat dupa amiaza.

4 tot pm

 

 

0755 961 230; 0727 132 163

0721 489 412;

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

 

Un pret pentru placute fata/spate SBS,suzuki sv650 din 2004 sinterate?

Si un cauciuc Dunlop SportSmart 120/60/17

 

 

O zi buna,

Nicolae Badea.

 

 

Buna ziua,

 

Am trimis pm.:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, cat ma costa un schimb de ulei, filtru ulei, filtru aer si curatzat + uns lant (si eventual intins daca este nevoie)? Moto Kawa Z1000 si am eu uleiul + filtrele. Multumesc

 

Inca ceva, am nevoie de programare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, am cateva probleme de rezolvat la un cbr 600 f4 99:

1. curatare si reglare/sincronizare carburatoare

2. inlocuire za de legatura la un lant xso rk 108/16/44 (s-a blocat dupa 6 luni de la montarea lantului)

3. ma intereseaza daca puteti comanda si inlocui reperul 10 din schema urmatoare: http://www.oemmotorparts.com/oem5.asp?M=Honda&T=CBR600F4&Y=1999&L=HO-CBR600F4X&O=AIR%20CLEANER%20%281%29&F=HO-CBR600FY-TM&L2=HO-CBR600F41-TM (doua filtre de aer ce sunt intr-o stare deplorabila)

4. pret comanda si montare bujii NGK CR9EH-9 respectiv filtru de aer

 

Multumesc mult :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, am cateva probleme de rezolvat la un cbr 600 f4 99:

1. curatare si reglare/sincronizare carburatoare

2. inlocuire za de legatura la un lant xso rk 108/16/44 (s-a blocat dupa 6 luni de la montarea lantului)

3. ma intereseaza daca puteti comanda si inlocui reperul 10 din schema urmatoare: http://www.oemmotorp...HO-CBR600F41-TM (doua filtre de aer ce sunt intr-o stare deplorabila)

4. pret comanda si montare bujii NGK CR9EH-9 respectiv filtru de aer

 

Multumesc mult :cheers:

 

ai pm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ma intereseaza pretul ptr urmatoarele operatiuni la un hornet 2001 PC34:

- Servisare furca(schimb ulei+semeringuri inclusiv pret piese si ulei)

- Curatat/sincronizat carburatoare + eventual schimb bujii(NGK CR9EH9\CR9EHIX sau Denso daca aveti)

- Schimb lichid de frana(inclusiv pret lichid).

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V-ar interesa un stand de frana moto, pt o statie de ITP si altele.

Eventual si restul echipamentelor. Sau si statie de ITP pt auto.

Stand frana moto nou, 3500e - inclus tva, montaj, garantie, instruire personal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut. un cablu de relanti cu tot cu montat pe un 600 RR? merci frumos.

 

fii mai exact te rog (acceleratie?)

 

 

Oferta de anvelope in limita stocului disponibil!

Dunlop - SET QUALIFIER II 120/70-17 (58W) + 180/55-17 (73W) :rock:

post-67815-0-06781900-1334821095_thumb.jpg

Editat de WOLF MOTO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

1. Vreau sa fac la voi o curatare si sincronizare carburatoare la GSX600F din '98 si montajul tobei stock. Un pret se poate?

2. Mai este valabil: transport moto pentru clientii care aduc motocicleta pentru reparatii la noi in service ( din Bucuresti ) - 50 lei ? (nu i-am facut inca ITP-ul :D iar "jucaria" e pe Barbu Vacarescu intersectie cu Lacul Tei)

 

Multzam & asfalt uscat cat mai repede! :bigstar:

Editat de Bobo7
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

1. Vreau sa fac la voi o curatare si sincronizare carburatoare la GSX600F din '98 si montajul tobei stock. Un pret se poate?

2. Mai este valabil: transport moto pentru clientii care aduc motocicleta pentru reparatii la noi in service ( din Bucuresti ) - 50 lei ? (nu i-am facut inca ITP-ul :D iar "jucaria" e pe Barbu Vacarescu intersectie cu Lacul Tei)

 

Multzam & asfalt uscat cat mai repede! :bigstar:

 

ai PM !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

salutare

am auzit ca aveti si piese second hand

as fi interesat de un rezervor si carene de suzuki dr 650...750...big dr 800 etc

tot ce se poate adapta pe un dr650

multumesc

 

 

 

Buna ziua,

 

Nu comercializam piese SH. Daca te putem ajuta cu piese noi originale sau after market, consumabile sau service, te rugam sa ne contactezi.

 

 

Toate cele bune!:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ce program aveti? Vreau sa aduc furca la servisat si un schimb de cauciuc deocamdata. In weekend e deschis? Mersi.

 

 

 

Buna,

 

Program avem 9 am- 6 pm in general de luni pana vineri Suna-ne te rog pt a stabili.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salut pentru o honda vfr400 din ~'92 o sincronizare de carburatoare cat costa?Eu sunt din Campina si aduc motocicleta in vrero remorca ceva.Daca nu aveti voi cum sa asigurati transportul,contra cost bineinteles.merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna-ne sa aflam si noi mai multe detalii. :cheers:

 

Am o Honda xl din 86 care e perfecta din punctul meu de vedere pentru Bucuresti, dar are un singur defect - frana. Asa se faceau in perioada respectiva, sau asa sunt enduro-urile mari, sau poate e doar a mea prea putin robusta, dar vreau sa o inbunatatesc punandu-i roti de supermoto. Pe spate am frana cu tambur, iar roata de 17 permite schimbarea cauciucului si cam atat, dar in fata ma gandeam sa-i pun o roata de 17 cu un disc de frana decent ca diametru, sa-i schimb etrierul si pompa de frana. Am gasit pe net o furca de husquarna de 600 de vanzare. Nu e upside-down, dar are deja roata supermoto cu disc etc. Nu cred ca se potrivesc doar telescoapele si tot ansamblu cu jugurile mele, drept pentru care cred ca trebuie sa-i schimb toata furca. Asta inseamna ca trebuie potrivit axul dintre juguri in cadrul meu. Cam asta ar fi. Merita sa fac investitia. Va bagati?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Am fost la Wolf Moto Service ptr prima oara, cu o furca la servisat. Baietii m-au ajutat cu sfaturi, preturi bune, iar de furca sunt super multumit cum a iesit. Recomand cu incredere ! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...