Jump to content
Sign in to follow this  
wbmt

www.mrrmoto.com => Proprietar: Adrian Moraru! Ocupatie: Tepar

Recommended Posts

Va salut!

Am deschis acest topic sa va avertizez cu privinta la "magazinul" online www.mrrmoto.com.

Acest site este detinut de numitul Adrian Moraru.

Eu am fost foarte aproape sa-mi iau teapa de la el, dar am avut inspiratia sa ma interesez un pic asupra calitatii vanzatorului. Mi s-au aprins "beculetele" dupa un schimb de mailuri dubios cu el.

Adresa de contact a site-ului este inexistenta si redirectionata catre mailul: adolphyno@yahoo.com .

Cautand un pic pe net, am gasit o istorioara a unui domn ce a avut o experienta neplacuta cu acest specimen.

Va rog cititi aici, merita.. http://www.particulaluidumnezeu.ro/index.php/alophyno-este-tepar/

Tin sa-i multumesc pe aceasta cale lui "Medtruck"(si cunostiintelor lui de SEO, ce au adus postul lui in prima pagina la cautari), cel care a scris blogul de mai sus.

In concluzie, mare grija la userul adolphyno al forumului nostru, am vazut ca are multa activitate la sectiunea de vanzari.

O seara placuta!

Dan.

a mers acum cateva zile...era, parca, o discutie pe messenger intre parat si un reclamant despre niste carene de scuter...

Apropos de numele adoplphyno. mai e un :adolf care are, coincidenta, aceleasi anunturi cu ale lui mihai_fzr

O fi intrat aici si vazind ce reclama i se face a mai schimbat id-ul

Pentru mai multe infos, link :

http://moto-atv-scutere.anunturi-auto.4tuning.ro/schimb-auto-moto/honda-10008817.html

Are vreo 199 de anunturi, inclusiv masini, etc

Cred ca e interesant de stiut...

in mod bizar...nu e interesat doar de bani...accepta si variante...oare ce naiba face cu atatea :-?...si cat plateste impozite, ipt-uri, asigurari si alte prostii pentru atatea vehicule?

nu as vrea sa par eu prea istet, dar sv-ul de 650 parca nu are 120cp. nici ala de 1000.

Sa fie aceeasi persoana? :D

/index.php?/topic/621388-gps-localizare-urmarire-supraveghere-gsm-sms-gprs/page__hl__tracker

Cautam un tracker si mi s-a aprins un beculet.

nu as vrea sa par eu prea istet, dar sv-ul de 650 parca nu are 120cp. nici ala de 1000.

aia de 1000 are fix 120.

Edited by verssatu

Va salut!

Am deschis acest topic sa va avertizez cu privinta la "magazinul" online www.mrrmoto.com.

Acest site este detinut de numitul Adrian Moraru.

Eu am fost foarte aproape sa-mi iau teapa de la el, dar am avut inspiratia sa ma interesez un pic asupra calitatii vanzatorului. Mi s-au aprins "beculetele" dupa un schimb de mailuri dubios cu el.

Adresa de contact a site-ului este inexistenta si redirectionata catre mailul: adolphyno@yahoo.com .

In concluzie, mare grija la userul adolphyno al forumului nostru, am vazut ca are multa activitate la sectiunea de vanzari.

Il cunosc personal pe Adolphyno si nu este tepar. Multa lume il cunoaste si poate confirma asta. Poate ca initiatorul topicului ar trebui sa detalieze si povestea lui, ca asa, sa arunci cu noroi fara sa argumentezi e foarte usor.

Buna seara motociclisti ,

Eu sunt Adrian Moraru , multi dintre voi ma cunosc ca Adolphyno, acum am vazut topicul despre mine si vreau sa aduc niste lamuriri.

Initiatorul topicului WBMT sau "Dan" este de fapt " Medtruck " in persoana lui Victor Florin Ciobanu warden_imst@yahoo.com , aceeasi persoana care detine si siteul particulaluidumnezeu si multe alte site-uri.

Inceputul povestii este in martie 2001 cand am busit un scuter si l-am scos la vanzare pe bucati .

Pe 13 03 2011 m-a contactat Victor Florin Ciobanu pentru 2 carene inferioare pe care i le-am vandut cu 170 Ron.

Pe 17 03 2011 ma contacteaza iarasi ca nu i se potrivesc si sa-i dau banii inapoi. I-am explicat unde locuiesc sa vina sa rezolvam problema.

Pe 18 03 2011 A venit in parcare cu scuterul , insotit de un prieten de-al lui cu o DACIA SOLENZA de IF. Intr-adevar carenele nu se potriveau pentru ca scuterul lui era 2001 iara carenele 1999 , Victor stia din anut ca scuterul meu este 1999 .

Intr-un final m-am oferit sa le dau numarul de telefon a unui alt cumparator , din tulcea , care se interesase de carene, moment in care prietenul lui Victor Florin Ciobanu , un anume Catalin m-a prins de gat sa le dau banii . Fiind 2 m-am smucit si am dat sa fug, moment in care Catalin a scos pistolul . In discutia anterioara mi-au zis ca parintii lor sunt politisti si normal ca am rupt-o la fuga in gradina ca o potarniche, gandindu-ma ca sigur nu e pistol cu apa. Pana a ajuns politia Victor si Catalin au apucat sa plece iar adolphyno a ramas si f_utut si cu banii luati.

Dupa vreo 2 ore au fost adusi la Sectia 4 , baietii nu aveau nici un pistol in masina. Am facut plangere care, dupa cum m-am asteptat , nu s-a solutionat nici pana acum (oare de ce? ) . Normal ca am destule poze cat si filmarea din parcare (am camere de supraveghere) sa ma argumentez in fata politiei si va atasez cateva. In convingerea ca bataia si f0utaiul nu se mai intorc am hotarat sa nu ma mai agit ca sprite-ul ca imbatranesc si chelesc

Am scris toata povestea asta in ideea de a sustine ca sunt un om cinstit si onest fata de toata lumea si nu "tepuit " pe nimeni ! PS: vrea cineva piese de Burgman 1999 ?

Mi-ar placea ca cei ce ma cunosc sau au avut de-a face cu mine sa scrie 2 randuri .

ROG MODELATORII SA STEARGA TOPICUL CAND SE VOR LAMURI LUCRURILE !

Va multumesc

post-1020-0-37232100-1321545499_thumb.jpg

post-1020-0-92017300-1321545515_thumb.jpg

post-1020-0-52043200-1321545548_thumb.jpg

Edited by adolphyno

Adolphino, eu te cunosc doar de la arc, nu din alte imprejurari.

Esti un tip vesel si cu voie buna tot timpul.

Ce nu inteleg eu de ce s-a ajuns aici pentru doar 170 lei?

Le dadeai banii inapoi si asta era..altfel lucrurile au degenerat.

Intra la topicul despre scutere, ai acolo posesorii de Burgman care sigur au nevoie de piese sh.

Succes.

Edited by l.u.v

Super.. ia zi-ne Dane cum este, ca sa aflam cine este teparul?

Va salut! Il cunosc personal pe Adolphino! Prima motocicleta (si singura care o am) am cumparato de la el dupa multa vreme in care l-am frecat la icre ca nu eram decis si nu aveam suficienti bani. Am mobra si in ziua de azi si pe langa faptul ca nu am avut nici o problema la inmatriculare si nici o neintelegere verbala si nonverbala cu el, motocicleta nu a avut nici o problema tehnica pana in prezent. Recomand tuturor sa cumpere de la el avand in vedere ca se precepe la motociclete din pctdv tehnic si nu doar estetic. Am prieteni care si-au cumparat mobre si le tin desfacute prin garaj, trase pe dreapta pentru ca nu merg sau necesita reparatii majore si scumpe.

Numai bine!

Buna seara motociclisti ,

Eu sunt Adrian Moraru , multi dintre voi ma cunosc ca Adolphyno, acum am vazut topicul despre mine si vreau sa aduc niste lamuriri.

Initiatorul topicului WBMT sau "Dan" este de fapt " Medtruck " in persoana lui Victor Florin Ciobanu warden_imst@yahoo.com , aceeasi persoana care detine si siteul particulaluidumnezeu si multe alte site-uri.

Inceputul povestii este in martie 2001 cand am busit un scuter si l-am scos la vanzare pe bucati .

Pe 13 03 2011 m-a contactat Victor Florin Ciobanu pentru 2 carene inferioare pe care i le-am vandut cu 170 Ron.

Pe 17 03 2011 ma contacteaza iarasi ca nu i se potrivesc si sa-i dau banii inapoi. I-am explicat unde locuiesc sa vina sa rezolvam problema.

Pe 18 03 2011 A venit in parcare cu scuterul , insotit de un prieten de-al lui cu o DACIA SOLENZA de IF. Intr-adevar carenele nu se potriveau pentru ca scuterul lui era 2001 iara carenele 1999 , Victor stia din anut ca scuterul meu este 1999 .

Intr-un final m-am oferit sa le dau numarul de telefon a unui alt cumparator , din tulcea , care se interesase de carene, moment in care prietenul lui Victor Florin Ciobanu , un anume Catalin m-a prins de gat sa le dau banii . Fiind 2 m-am smucit si am dat sa fug, moment in care Catalin a scos pistolul . In discutia anterioara mi-au zis ca parintii lor sunt politisti si normal ca am rupt-o la fuga in gradina ca o potarniche, gandindu-ma ca sigur nu e pistol cu apa. Pana a ajuns politia Victor si Catalin au apucat sa plece iar adolphyno a ramas si f_utut si cu banii luati.

Dupa vreo 2 ore au fost adusi la Sectia 4 , baietii nu aveau nici un pistol in masina. Am facut plangere care, dupa cum m-am asteptat , nu s-a solutionat nici pana acum (oare de ce? ) . Normal ca am destule poze cat si filmarea din parcare (am camere de supraveghere) sa ma argumentez in fata politiei si va atasez cateva. In convingerea ca bataia si f0utaiul nu se mai intorc am hotarat sa nu ma mai agit ca sprite-ul ca imbatranesc si chelesc

Am scris toata povestea asta in ideea de a sustine ca sunt un om cinstit si onest fata de toata lumea si nu "tepuit " pe nimeni ! PS: vrea cineva piese de Burgman 1999 ?

Mi-ar placea ca cei ce ma cunosc sau au avut de-a face cu mine sa scrie 2 randuri .

ROG MODELATORII SA STEARGA TOPICUL CAND SE VOR LAMURI LUCRURILE !

Va multumesc

paracioasa mica, ai chemat militia

Va salut iar,

Vad ca unii indivizi duc topicul in derizoriu doar din placerea de a jigni si de a cumula postari si timp omorat pe forum.

Simpla asociere fonetica intre "miile" de vanzari pe net in numele adolf si pseudonimul meu, e pur intamplatoare si ma scuz public daca persecuta !

Am vrut doar sa atrag atentia (oamenilor de buna credinta) ca nu am pacalit si nu am furat pe nimeni. Motivul din care numele meu a ajuns subiect de aruncat cu pietre in piata publica e frustrarea unui oarecare , cu care crezusem ca nu voi mai avea de-a face .

Salutare,

Nu vreau sa comentez cele spuse de initiatorul topicului, spun doar ca si eu mi-am cumparat mobra de la Adolphyno si am fost foarte multumit. Mi s-a parut de la inceput baiat serios si asta a si dovedit. Motocicleta adusa a fost impecabila, nu am ce sa reprosez.

Numai bine!

De la Adolphyno si de la fratele lui mi-am cumparat prima motocicleta japoneza. Dupa mine, inca doi prieteni apropiati au apelat la el pentru acelasi tip de servicii, si nu am avut niciunul nimic a-i reprosa.

Nu l-am vazut de ceva ani, stiu ca in general se mai schimba omul, dar sa se apuce sa dea tepe cu carene de scuter nu il cred in stare.

Salutari de la un focsanean, Adolphyno! :wave:

Un baiat super ok.M-am intalnit la Arc si mi-a dat un gear indicator si a ramas ca sa vad daca se potriveste si apoi sa-i dau banii.Nu ma cunostea si avea doar nr meu de telefon.Am adus piesa pentru ca nu se potrivea.Ne-am intalnit apoi intamplator la Sighisoara la vila Franka.