Jump to content

Recommended Posts

Cria, tin sa te contrazic. Popcornul nu ingrasa. :P Plus ca noi suntem barbati, nu conteaza. Stii de ce nu fac barbatii celulita? Pentru ca ar arata najpa. :laugh: Si da, stiu, sunt offtopic, dar offtopicul e viata mea, la fel ca si forumul asta => este un forum de offtopic. :wacko:

P.S. Continuati. smileypopcorneating.gif

Edited by alex ripper
  • Replies 135
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

De ce sunt barbat?

Pentru ca ma pish din picioare si nici nu-mi trebuie hartie igienica pentru asta ...

* bine, mah Rippere, ca esti tu suplu si frumos! :D

hai, cand mai dam o tura in Dobrogea? ...ma simt grasa ( si am si celulita!), trebuie sa alerg :P

De ce sunt barbat?

Pentru ca ma pish din picioare si nici nu-mi trebuie hartie igienica pentru asta ...

Eii...ashhh.... :smoke:

post-12182-0-37153500-1305797145_thumb.jpg

de ce se machiază, se fardează Âşi se parfumează femeile ?

... pentru că sunt urâte Âşi put :lol:

Am intrebat-o o data pe colega de forum Anamaria ... daca bashinile femeilor frumoase put ...

Mi-a raspuns ca da ... miros a atmosfera de Craciun ... iar cand transpira, prin pori le ies inimioare roz ...

Asa ca, Iorgule ... nu-ti dau crezare tie! :D

Asa e Nervule..mai ales cand mananci ceva ce contine usturoi, apoi bei o cola si ulterior iti pui casca...o minunatie si alta nu...ala de fapt e miros de primavara(pentru necunoscatori) :laugh:

Si ca sa stii..femeile frumoase nu se basesc, nu sunt stricate la burta, nu fac caca, nu le curg mucii...dar aici trebuie sa vorbelim despre fishiori si nu muieruste :D

* bine, mah Rippere, ca esti tu suplu si frumos! :D

hai, cand mai dam o tura in Dobrogea? ...ma simt grasa ( si am si celulita!), trebuie sa alerg :P

Cand doresti tu. :laugh:

de ce sunt eu barbat????????????

pai cand sa ma nasc am avu de ales: sa fiu baiat si sa sug pana pe la cel mult 2ani; sau sa fiu fata si sa sug toata viata. si normal ca am ales baiat ca salvez timp si pt alte activitati.

acu ce numi place la mine ca sunt barbat, e ca uneori pe motor ma lovesc de rezervor si cand ma dau pe curbe si ma joc in sa, ma mai sui ca o closca pe cuibar.

...

acu ce numi place la mine ca sunt barbat, e ca uneori pe motor ma lovesc de rezervor si cand ma dau pe curbe si ma joc in sa, ma mai sui ca o closca pe cuibar.

* stai linistit ca si daca ai fi fost femeie te-ai mai fi lovit pe ici pe colo in timpul mersului. ;) si noi avem "locuri" sensibile.

daca nu-ti place ca esti barbat si iti cauti motiv pentru o schimbare de sex, iti spun eu unul bun: n-ai sa fii niciodata admirat pentru frumusetea ta. ocazional, fetele pot sa spuna "da ma, ...dar e frumos", asta in cazul in care ai insuriri estetice deosebite :D

frumusetea ar fi ultimul motiv ca sa isi schimbe un barbat sexul. E suficient sa te duci la frizer in majoritatea cazurilor si "you will do"... combo dush+frizerie si mai bun... :lol:

Frumusetea la barbati si femei e cam asa:

-la barbati daca esti urit e "banal"... daca esti "fat-frumos" ai un bonus (un head start) la femei... si la gay :D.

-la femei daca esti frumoasa e "banal"... daca esti urita... ai pus-o. tre sa faci tot soiul de contorsiuni sa dregi busuiocul sau sa inveti gimnastica ca sa recuperezi dezavantajul... sau sa te uritesti mai tare si sa zici ca asa vrei tu ca esti cul...

nu acelasi lucru se intimpla la intelighenta... un barbat prost... e nasol... o femeie proasta... poate fi de succes.

proasta si urita... bad combo.

"Being an ugly woman is like being a man - you're going to have to work." (Daniel Tosh) :unsure:

frumusetea ar fi ultimul motiv ca sa isi schimbe un barbat sexul. E suficient sa te duci la frizer in majoritatea cazurilor si "you will do"... combo dush+frizerie si mai bun... :lol:

-la barbati daca esti urit e "banal"... daca esti "fat-frumos" ai un bonus (un head start) la femei... si la gay :D.

-la femei daca esti frumoasa e "banal"... daca esti urita... ai pus-o. tre sa faci tot soiul de contorsiuni sa dregi busuiocul sau sa inveti gimnastica ca sa recuperezi dezavantajul... sau sa te uritesti mai tare si sa zici ca asa vrei tu ca esti cul...

nu acelasi lucru se intimpla la intelighenta... un barbat prost... e nasol... o femeie proasta... poate fi de succes.

proasta si urita... bad combo.

cica frumusetea e exterioara insa uratenia patrunde pana la os....zicea un om odata.

* stai linistit ca si daca ai fi fost femeie te-ai mai fi lovit pe ici pe colo in timpul mersului. ;) si noi avem "locuri" sensibile.

daca nu-ti place ca esti barbat si iti cauti motiv pentru o schimbare de sex, iti spun eu unul bun: n-ai sa fii niciodata admirat pentru frumusetea ta. ocazional, fetele pot sa spuna "da ma, ...dar e frumos", asta in cazul in care ai insuriri estetice deosebite :D

da, dar la voi e chestia ca atunci cand va dati pe curbe nu o puteti face ca noi. si sa iti esplice berbatu di ce.

pt ca daca jucati in sa, stanga/dreapta il masati usor pe ala mic si va starneste, fapt ce va va distrage atentia de la pilotat, iar cand vati dat drumu ati udat toata shaua si ati alunecat. ce crezi ca de ce nu sunt femei in motogipi. si mai ales pe motoare care vibreaza (gen ducati)

acu na, o femeie nu poate so arda pe alta in Hur, un barbat poate sa ii arda pe amandoi (el/ea)

da, dar la voi e chestia ca atunci cand va dati pe curbe nu o puteti face ca noi. si sa iti esplice berbatu di ce.

pt ca daca jucati in sa, stanga/dreapta il masati usor pe ala mic si va starneste, fapt ce va va distrage atentia de la pilotat, iar cand vati dat drumu ati udat toata shaua si ati alunecat. ce crezi ca de ce nu sunt femei in motogipi. si mai ales pe motoare care vibreaza (gen ducati)

acu na, o femeie nu poate so arda pe alta in Hur, un barbat poate sa ii arda pe amandoi (el/ea)

* daca pentru tine faptul ca poti sa arzi si si, este definitoriu in existenta ta de barbat, atunci m-am lamurit. nu mai am nevoie de alte "motive", merci! :D

poza de mai jos ilustreaza clar diferentele.

de ce pui " * " inainte de a scrie ceva?

presupun ca asta e inca o diferenta intre femei si barbati? :laugh:

post-57011-0-98806200-1306826804_thumb.jpg

* dupa toate "investigatiile", inteleg ca barbatii isi evidentiaza barbatia prin amanunte destul de puerile, adica diferentele anatomice sau prin diferentele comportamentale intre ei si femeile "vitregite" de soarta prin faptul ca nu au ...barbatia lor.

pe putini i-am vazut sa se laude (in mod intemeiat) cu superioritatea lor masculina in rolul de apartor al femeii, de protector, de "sef de trib" in casa sau societate. probabil pentru ca majoritatea sunt multumiti sa fie barbati ...cu ei insisi. autosuficienta asta inteleasa prost drept suprematie in specie, este de fapt efectul educatie proaste sau lipsei de educatie la vremea cand erau baieti. cati dintre voi au fost invatati de tatii vostrii cum sa invite o fata in oras? sau cum sa-i faca ceva bun de mancare, cand o invita la el acasa? e drept ca si fetele au fost educate de multe ori gresit. au invatat ele sa invite baietii in oras si sa manance la McDonalds. sau au mers la baiatul care le invita doar ca nu aveau unde sa faca sex si daca tot nu erau parintii acasa... si uite asa s-a "instituit" o barbatie in lipsa barbatiei... pacat!

* dupa toate "investigatiile", inteleg ca barbatii isi evidentiaza barbatia prin amanunte destul de puerile, adica diferentele anatomice sau prin diferentele comportamentale intre ei si femeile "vitregite" de soarta prin faptul ca nu au ...barbatia lor.

pe putini i-am vazut sa se laude (in mod intemeiat) cu superioritatea lor masculina in rolul de apartor al femeii, de protector, de "sef de trib" in casa sau societate. probabil pentru ca majoritatea sunt multumiti sa fie barbati ...cu ei insisi. autosuficienta asta inteleasa prost drept suprematie in specie, este de fapt efectul educatie proaste sau lipsei de educatie la vremea cand erau baieti. cati dintre voi au fost invatati de tatii vostrii cum sa invite o fata in oras? sau cum sa-i faca ceva bun de mancare, cand o invita la el acasa? e drept ca si fetele au fost educate de multe ori gresit. au invatat ele sa invite baietii in oras si sa manance la McDonalds. sau au mers la baiatul care le invita doar ca nu aveau unde sa faca sex si daca tot nu erau parintii acasa... si uite asa s-a "instituit" o barbatie in lipsa barbatiei... pacat!

Cria crede-ma ca toti barbatii incearca sa-si apere sotia, copiii si tot ce le este drag. Odata ce te nasti barbat, ma rog, baiat iti este atribuita aceasta obligatie. Tine de tine ca barbat sa alegi modul in care o faci. Iar multitudinea "speciilor" de barbati pe care i-ai intalnit si ii vei intalni iti ofera tie plivilegiul in a alege ce-ti place.

Interesant topic, chiar daca e conceput in lipsa de activitate.

Totusi barbatul este ... altceva decat femeia; am 26 ani si nu mi-am pus aceasta intrebare pana acum (si cred ca mai sunt si alte persoane) de aceia te felicit pentru initiativa.

Acum sa iti raspund la intrebare, barbatul este completarea unei femei si vice versa - inclusiv ajutor reciproc - egalitate - respect

Ar trebuii sa fie stalpul casei si ocrotitorul familie(din pacate toti cunoastem cazuri de barbatie feminina)

Felicitari pentru topic.