Sari la conținut

Un nou stil, o ala viata yamaha wr 450f


Sylver_dj
 Share

Postări Recomandate

Sper sa nu deranjez pe nimeni cu prezenta mea, si sper ca sa nu fiu atacat pentru intrebarile mele banale pentru unii..

De un an de zile m-am mutat in Spania la munte, in Pirinei, o zona foarte frumoasa cu multe trasee ce merita a fi descoperite...

In trecut am fost posesor de Yamaha TDM 850, ceea ce este o bijuterie mecanica, si cu o ciclistica deosebita pentru cei care vor o motocicleta de zi cu zi...

Avand anumite evenimente in trecut am ales ca sa las strazile la o parte...Nu mai vreau sa merg pe doua roti in trafic...

Din acest motiv sunt aici si vreau sa va cer ajutorul...

Vreau sa imi cumpar un motor in viitor pur offroad...

Dispun de masina si de garaj...Insa nu si de o remorca, pe care de fel nu as avea unde sa o tin...

Mi-ar ramane varianta sa o inmatriculez, insa am constatat ca acest model printre care multe altele nu dispun de semnalizatoare, ceea ce m-a facut sa cred ca nu se pot inmatricula??? Nu ar trece R.A.R-ul???

Probabil cei in tema ma pot lamuri in acest aspect, si daca ii asa cum banuiesc ce motor ar fi indicat sa imi cumpar...

Va multumesc anticipat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yamaha XT

 

Da Am vazut ca ai Bmw F 800 GS si Yamaha XT...

Ador f 800, daca ar fi sa aleg din aceasta categorie, enduro, as merge pe bmw f 800 gs dar vreau sa merg mai mult offroad... si cred ca pentru ce vreau sa il folosesc ii prea extrem pentru f 800 si pt XT din cauza greutatii motorului...

As merge pe bmw g 450 x , wr 450f sau ktm exc 350...

Ce am cautat si am gasit pe site-urile oficiale, numai bmw ul avea semnalizatoare... O sa trec pe la un dealer Yamaha si Ktm ca sa ma interesez...

Multumesc pentru sfaturi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si EXC si WR au semnalizatoare. Totusi mai elegant ar fi cu remorca. Astfel ajungi sa te dai si in zone mai indepartate si cu mai multi tovarasi de endureala. Gandeste-te si la o varianta de remorca, cat mai mica, eventual cu niste roti suplimentare montate pe latura din spate, astfel incat sa o ridici la verticala si sa intre si ea in garaj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...