Sari la conținut

CAMPIONATUL MONDIAL DE ENDURO


floyota
 Share

Postări Recomandate

Iesi din banal si alaturate unui eveniment unic in Romania

 

Xtreme Adventure Buzău, clubul ce aduce pentru prima oara in Romania Grand Prix-ul Romaniei eveniment din Campionatul Mondial de Enduro are nevoie de ajutorul tau. Daca vrei sa te implici in cel mai important eveniment de motorsport organizat pana acum in Romania (care este inclus intr-un Campionat Mondial) trimite un mail la floyota@yahoo.com sau misu.ioanitescu@autorolla.ro sau suna la 0741217238 Floyota,0744562266 Misu Ioanitescu.

 

Este o ocazie si o experienta unica pentru noi, ca si pentru tine, sa facem parte impreuna din echipa de organizare.

Numarul de oameni care trebuie implicati in organizare se situeaza in jurul a 150-170.

Noi,echipa Xtreme Adventure Buzau, am facut primul pas ,facand toate demersurile ca un astfel de eveniment sa aiba loc si in Romania pentru a aparea pe harta motorsportului mondial,(deoarece dupa cum bine stim cu totii noi nu existam pe aceasta harta),acum ii asteptam pe toti cei care sunt pasionati de enduro sau nu,sa se alature eforturilor noastre de a duce totul la final la cel mai inalt standard.

Nu avem ce va promite ,va cerem doar sa fiti alaturi de noi, baietii de la Buzau pentru a face ca Grand Prix of Romania sa devina o traditie in cadrul Campionatului Mondial de Enduro.

Toata lumea motociclismului spune ca Romania este paradisul enduro-ului insa nu am avut pana in acest an nici un eveniment oficial notabil.

Cheltuielile de natura logistica ce rezulta din implicarea ta in proiect vor fi suportate de Xtreme Adventure Buzau.

 

Stima si respect tuturor

Echipa de organizare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

anul trecut am fost la un cm de a intra in echipa de organizare prin cineva,dar in ultimul moment mi s-a spus ca nu mai este nevoie.As vrea sa va pot ajuta anul acesta daca imi comunicati si o data in care se va organiza evenimentul.

Pot venii cu scula din semnatura,masina nu am

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iesi din banal si alaturate unui eveniment unic in Romania

 

Xtreme Adventure Buzău, clubul ce aduce pentru prima oara in Romania Grand Prix-ul Romaniei eveniment din Campionatul Mondial de Enduro are nevoie de ajutorul tau. Daca vrei sa te implici in cel mai important eveniment de motorsport organizat pana acum in Romania (care este inclus intr-un Campionat Mondial) trimite un mail la floyota@yahoo.com sau misu.ioanitescu@autorolla.ro sau suna la 0741217238 Floyota,0744562266 Misu Ioanitescu.

 

Este o ocazie si o experienta unica pentru noi, ca si pentru tine, sa facem parte impreuna din echipa de organizare.

Numarul de oameni care trebuie implicati in organizare se situeaza in jurul a 150-170.

Noi,echipa Xtreme Adventure Buzau, am facut primul pas ,facand toate demersurile ca un astfel de eveniment sa aiba loc si in Romania pentru a aparea pe harta motorsportului mondial,(deoarece dupa cum bine stim cu totii noi nu existam pe aceasta harta),acum ii asteptam pe toti cei care sunt pasionati de enduro sau nu,sa se alature eforturilor noastre de a duce totul la final la cel mai inalt standard.

Nu avem ce va promite ,va cerem doar sa fiti alaturi de noi, baietii de la Buzau pentru a face ca Grand Prix of Romania sa devina o traditie in cadrul Campionatului Mondial de Enduro.

Toata lumea motociclismului spune ca Romania este paradisul enduro-ului insa nu am avut pana in acest an nici un eveniment oficial notabil.

Cheltuielile de natura logistica ce rezulta din implicarea ta in proiect vor fi suportate de Xtreme Adventure Buzau.

 

Stima si respect tuturor

Echipa de organizare

 

Salutare,

 

am dat un reply dar vad ca nu l-a luat.

sunt surprins ca nimeni nu s-a inscris sa-i ajute pe baietii din Buzau. Avem un eveniment de talie mondiala, Campionat Mondial de Enduro. trebuie sa ne mandrim cu asta. suntem o multime de enduristi care mergem in weekend in zona Buzaului. acum este momentul sa dam ceva "inapoi".

Am crezut ca in 2003 si 2004 cand am organizat etapele de campionat Mondial de SuperMoto si Motocross MX3 nu suntem pregatiti si educati pentru asemenea evenimente, din pc de vedere al publicului.

Dar acum in 2011?

hai sa-i sprijinim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

am dat un reply dar vad ca nu l-a luat.

sunt surprins ca nimeni nu s-a inscris sa-i ajute pe baietii din Buzau. Avem un eveniment de talie mondiala, Campionat Mondial de Enduro. trebuie sa ne mandrim cu asta. suntem o multime de enduristi care mergem in weekend in zona Buzaului. acum este momentul sa dam ceva "inapoi".

Am crezut ca in 2003 si 2004 cand am organizat etapele de campionat Mondial de SuperMoto si Motocross MX3 nu suntem pregatiti si educati pentru asemenea evenimente, din pc de vedere al publicului.

Dar acum in 2011?

hai sa-i sprijinim!

 

eu nu merg la buzau sa ma dau dar pot sa-i ajut la nevoie, am trimis mailuri la organizatori :smoke:

hai cine se mai baga?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traseul Grand Prix-ului României la Enduro a primit undă verde

 

 

Clubul Extreme Adventure organizează, la Buzău, în weekendul 9-10 iulie, Grand Prix-ul României, etapă din Campionatul Mondial de Enduro. Traseul evenimentului a fost verificat pe 24 mai de Giovanni Sala, multiplu campion mondial de enduro, și Pedro Mariano,race director, configurația aleasă de organizatori primind undă verde.

 

Cei doi reprezentanți ai Federației Internaționale de Motociclism au venit în România la începutul săptămânii trecute pentru a verfica traseul și facilitățile puse la dispoziție pentru organizarea etapei. Giovanni Sala a parcurs traseul care va avea o lungime totală de 74 km și după ce a văzut și locațiile pentru Extrem Test, Cross Test și Enduro Test a declarat:

”Am venit de multe ori în România la diverse competiții sau la evenimente organizate de reprezentanții KTM de aici și m-am tot întrebat de ce nu se organizează și o etapă de mondial. Mă bucur că cei de la Extreme Adventure Buzau au avut această inițiativă pentru că România este o țară foarte frumoasă cu multe locații pentru enduro. Am găsit aici o echipă entuziastă care are experiență în organizarea de competiții și sunt sigur că vom avea o etapă bună în iulie.”

Pedro Mariano (race director al etapelor din Campionatului Mondial de Enduro): ”Locația pentru specialele de Cross și Xtrem este excelentă, însă adevărata luptă pentru victorie se va da pe speciala de enduro. Locația aleasă pentru Paddock-ul A (Piața Dacia – centrul Buzăului) este excelentă și va oferi publicului șansa să vadă ce înseamnă logistica campionatului mondial. Echipa din spatele evenimentului, din care după această vizită consider că facem parte atât eu cât și Giovanni Sala, este una extrem de motivată și sunt sigur că evenimentul va fi unul reușit ”.

 

Despre Campionatul Mondial de Enduro

Grand Prix-ul României

Organizat pentru prima dată în 1990, Campionatul Mondial de Enduro înglobează în total opt Grand Prix-uri, în 2011 această competiție urmând să ajungă pentru prima dată în România.

Datorită Grand Prix-ului României, organizat în perioada 8-10 iulie în Buzău, România intră într-un club select al țărilor ce organizează competiții de motorsport incluse în campionate mondiale. Pe lângă România, în 2011 etape din Campionatul Mondial de Enduro se mai organizează în Spania, Portugalia, Italia, Turcia, Grecia, Andorra și Franța.

Spectaculozitatea acestui sport a făcut ca în 2010 highlight-ul fiecărei curse să fie difuzat pe trei continente (Europa, America de Sud și Australia), numărul celor care au urmărit Mondialul de Enduro la tv fiind de peste 400 milioane de oameni.

Enduro = sportul moto care combină cel mai bine tehnica de pilotaj în condiții off-road cu viteza și elemente caracteristice competițiilor desfășurate pe circuit (ex. motocrosul).

Un eveniment de enduro este împărțit în două zile în care traseul, a cărui lungime variază între 40 și 60 de km, este parcurs de 3-4 ori/zi. În traseu sunt înglobate și trei secțiuni pe care concurenții trebuie să le parcurgă cât mai repede, având în vedere că în urma timpilor obțiuni în aceste porțiuni se desemnează câștigătorii. Cele trei secțiuni sunt Xtreme Test (în această zonă se construiesc obstacole pentru ca publicul să vadă abilitățile piloților), Cross Test (un traseu asemănător cu un circuit de motocros), Enduro Test (probă situată în pădure unde piloții au de parcurs într-un timp cât mai scurt obstacole naturale). Concurenții primesc anumiți timpi în care trebuie să ajungă de la o secțiune la alta pe așa numitele legături incluse în traseu. Cine nu se încadrează exact în timpii primiți este penalizat.

Concurenții sunt împărțiți în trei mari categorii în funcție de capacitatea cilindrică a motocicletelor pe care concurează:

Enduro 1 (E1) – între 100 și 125 cmc motoare în 2 timpi sau între 175 și 250 cmc motoare în 4 timpi

Enduro 2 (E2) – între 175 și 250 cmc motoare în 2 timpi sau între 290 și 450 cmc motoare în 4 timpi

Enduro 3 (E3) – între 290 și 500 cmc motoare în 2 timpi sau între 475 și 650 cmc motoare în 4 timpi

 

Peste 50 de piloți din top-ul mondial vor concura în Grand Prix-ul României (numărul total al piloților care vor lua startul se așteptă să depășească 100). Pe lista campionilor mondiali de enduro care vor concura la Buzău se află: finlandezul Mika Ahola, francezul Johnny Aubert și spaniolul Ivan Cervantes. Lor li se vor alătura și cele două vedete din Campionatul Mondial de Enduro Indor, Taddy Blazusiak (Polonia) și Joakim Lujnggren (Suedia). În plus, la start se va mai alinia și Jordi Viladoms (Spania), dublu medaliat cu bronz la Internațional Six Days Enduro (cea mai veche competiție de enduro din lume, are peste 85 de ediții) și câștigător a două probe speciale în rally-raidul Dakar.

Printre cei care vor concura în Grand Prix-ul României se află și cei mai buni piloți Români din segmentul off-road. Deși, nu sunt obișnuiți ai Mondialului de Enduro, unii dintre ei specializându-se în hard enduro și rally-raid, iar alții fiind încă la începutul carierei internaționale, membrii lotului României de Enduro vor concura în competiția din Buzău. Mani Gyenes (medaliat cu argint la Internațional Six Days Enduro, câștigător al Dakar-ului la clasa Maraton, câștigător al unei etape din Campionatul Mondial de Rally-Raid și multiplu campion național de enduro), Alex Gârbacea (clasat în 2010 în primii 25 de piloți din rally-raidul mondial), Erwin Zsolt (campion est european de enduro cu echipa României și campion al României la enduro), Marton Szilveszter (campion est european de enduro cu echipa României și campion al României la enduro) sunt doar câțiva dintre românii care îi vor încânta pe spectatori.

 

 

 

 

Departamentul comunicare – Grand Prix-ul României WEC

Georgiana Mihăilă

0724.264.769

georgiana@renemedia.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

De saptamina asta se lucreaza intens la traseul de mondiala,baieti! cine vrea sa testeze enduro testul poate veni la Sarata-Monteoru in dreptul Hotelului La Paducel. ma straduiesc sa termin saptamina asta de marcat(CULOAR) speciala care are cam 10-11 minute la viteza mea nu stiu in km(CAM 20 DE ROLE KTM)!ROG CINE VINE IN ZONA SA NU RUPA BANDA CA FAC INFART.BAFTA!

Editat de teodaniel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Dragi prieteni enduristi, cand vad cate evenimente enduro se afiseaza ma cuprinde frenezia si mandria ca sunt endurist romanesc. Am ajuns printre cele mai cautate tari pt concursuri, intalniri si evenimente enduristice de orice natura. Floyota este unul dintre cei mai implicati in acest sport din Romania. Nu conteaza ca nu il vedeti in fiecare weekend cu motorul in padure. poate nici voi nu va duceti decat din joi in pasti. Acesti organizatori, din dragoste pt sportul asta incearca sa ne ofere cireasa de pe tort, dar au si ei limite financiare. Va transmit si eu prin acest mijloc mediatic sa dati o mana sau un shpan de ajutor, pt a vedea si la noi in tara ce vedem pe youtube si ne crucim.... credeti ca nu se poate?....aveti exemple ca la noi sunt cele mai tari concursuri din lume....

 

Hai ai nostriii !!!!!!!!!! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.extremead...ro/program.html

Joi 7 iulie 2011

Sosirea concurenților, a echipelor de asistență tehnică și a primilor jurnaliști

 

Vineri 8 iulie 2011

Antrenamente

 

Sâmbătă 9 iulie 2011

Ora 09:00 startul primului concurent (Piața Daciei – Buzău)

09:50 – ora de sosire în zona Enduro Test (primul tur)

10:45 – ora de sosire în zona Cross Test (primul tur)

11:00– ora de sosire în zona Extrem Test (primul tur)

17:00 – ora de finiș a primei zile

18.30 – festivitate de premiere după prima zi a G.P. României

 

Duminică 10 iulie 2011

Ora 09:00 startul primului concurent (Piața Daciei – Buzău)

09:50 – ora de sosire în zona Enduro Test (primul tur)

10:45 – ora de sosire în zona Cross Test (primul tur)

11:00– ora de sosire în zona Extrem Test (primul tur)

17:00 – ora de finiș a zilei a doua

18.30 – festivitate de premiere după a doua zi a G.P. României

Editat de DanKTM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

enduro test este gata,cine poate pina joi maxim poate sa vina sa se de a pe el ptr urme ,este nevoie sa se vada f bine trakul pe jos,noi curatam la greu da o mina de ajutor nu strica.trakul nu este ptr incepatori !!!!! sa nu se rupa banda!!!.Multam!!!ps.enduro test Monteoru in fata la Hotel Paducel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine vine maine la Monteoru pana in pranz cel tarziu din Bucuresti ? Am remorca pt. 2 motoare, tel. 0744 566465.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un eveniment deosebit care cu siguranta a incantat foarte multa lume...in sfarsit, am simtit ca Buzaul a prins viata. Felicitari organizatorilor! Banuiesc ca vor exista si editii viitoare si pentru asta cred ca s-ar putea imbunatati ceva la capitolul festivitate de premiere. Este o simpla sugestie a unor observatori care au urmarit evenimentul cu mare interes de pe margine...asadar, nu ar strica ca pe viitor sa gasiti un prezentator mai bun, mai spontan, care sa fie in stare sa vorbeasca coerent si fluent in limba romana iar in ceea ce priveste limba engleza, din pacate, a lasat foarte mult de dorit. Nu mi se pare normal ca la un eveniment de o asemenea anvergura sa nu se gaseasca cineva care sa stapaneasca cat de cat limba engleza si sa faca anunturile de rigoare pentru toti concurentii sau sa poata pune niste intrebari de bun simt (" hau iz za trac? "); ca sa nu mai vorbim de pocirea numelor concurentilor straini... e lipsit de respect pentru cei care au concurat sa nu inveti sa le pronunti corect numele...in 2 zile! Bine ca s-a filmat totul! ;) Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intotdeauna este loc de mai bine, insa eu unul am fost foarte placut surprins de toata organizarea cursei, si din cate am aflat din "culise" asa au fost si oficialii! Baietii din Buzau merita tot respectul pentru efortul depus. Felicitari!

mai jos sunt cateva fotografii de pe proba speciala Xtreme Test:

Xcape la WEC Buzau 2011

 

DSC_0173.JPG

 

DSC_0195.JPG

 

DSC_0239.JPG

 

DSC_0244.JPG

 

DSC_0271.JPG

 

DSC_0275.JPG

 

DSC_0219.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GP MAXXIS of ROMANIA - Day 2

Sunday, 10 July 2011

 

The French Riders, Kings of Romania

 

 

 

The curtain has finally fallen on this first ever MAXXIS Grand Prix of Romania, to the relief of the 68 participants who suffered the heat greatly in this 6th stage of the MAXXIS FIM Enduro World Championship.

 

The Moto Club Sportiv Extreme Adventure and its president, Florin RADU have won their bet that this first Romanian Gran Prix would be one of the best of the season.

 

According to all, the specials weren’t particularly hard, but the technical aspect added to the crushing heat, again over 40 degrees today, put the riders’ endurance to the test. Thanks to the weather, the spectators were able to enjoy the specials, a great show put on by the riders, but also the numerous falls that were not only spectacular, but also prophetic for the riders.

 

 

 

RENET a success

 

 

 

The most debilitating falls were surely in Enduro 1 and Matti SEISTOLA (FIN - HVA), with his two falls in the Cross Test, lost all hope of winning again and found himself in 9th place. A sad fate for the one who seemed able to thwart Juha SALMINEN’S (FIN - HVA) plans. The Finnish legend therefore took advantage of his errors and won the day once again regaining some lead in the provisional league. Ahead from the very start of the race, his experience and technical prowess allowed him a fantastic win on Romanian soil. The third Finn, Eero REMES (FIN - KTM) also took advantage of SEISTOLAS’s errors and came in in second position. Rodrig THAIN (FRA - HM Honda), valiant yesterday, climbed to third place on the podium and showed that he is one to be watched in this category. Julien GAUTHIER (FRA - TM) finishes just below the podium but ran a good Romanian GP. Lorenzo SANTOLINO (ESP - KTM), overtaken by the Finnish and French armadas, finished in 5th position.

 

 

 

 

 

Juha SALMINEN (COPYRIGHT ABC com - Mathew)

 

 

 

 

In Enduro 2, a great duel between Pierre-Alexandre RENET (FRA - Husaberg) and Antoine MEO (FRA - HVA) ending with a victory for the Husaberg rider, who can finally breathe a little more easily and can rest assured that his technical problems are no longer an issue. MEO, well-placed throughout the weekend, but never victorious, regains precious points on Cristobal GUERRERO (ESP - KTM) who finishes 3rd. Ivan CERVANTES (ESP - Gas Gas), just like yesterday, was unable to achieve a podium finish and is again 4th. Antoine BASSET (FRA - Yam) finishes in 5th place and has shown encouraging progress in this Romanian weekend, which should continue throughout the season.

 

 

 

 

 

NAMBOTIN unstoppable

 

 

 

In the Enduro 3 category, Christophe NAMBOTIN (FRA - Gas Gas) confirms his incredibly good form with a 4th consecutive victory. And for the fourth time in a row, Mika AHOLA (FIN - HM Honda) was unable to stop his direct opponent earning points towards the title. The quadruple world champion finishes second. But the Frenchman, is only 23 points behind the Finn and there are still 4 days remaining – the end of the championship in Enduro 3 will be a very exciting one. Sebastien GUILLAUME (FRA - HVA) completes the podium and gains in confidence after a first half of the championship littered with injuries. Kurt CASELLI (USA – KTM) finishes 4th, encountering difficulties from the very first special and was then unable to make up lost time. The Swede Joakim LJUNGGREN (FIN - Husaberg) enters the Top 5 classification, at the expense of his teammate, Oriol MENA (ESP - Husaberg).

 

 

 

 

 

A first for DUMONTIER

 

 

 

Romania creates a successful environment especially for the young French since it is Romain DUMONTIER (FRA - Yam) who, after his pleasing third place yesterday, finishes today on the highest step of the podium in Enduro Junior. JĂŠrĂŠmy JOLY (FRA - HM Honda), who finishes third, loses some points to his opponent Mario ROMAN (ESP - KTM). The young spaniard, in excellent form since Turkey, finishes again in second place. The winner of the first day, Mathias BELLINO (FRA - Husaberg), finishes 4th, whilst Benoit FORTUNATO (FRA - Yam) ahead in the first few specials, finishes in 5th place further to a fall in the Enduro Test. In the Youth Cup 125 cc, Benjamin HERRERA (CHI - KTM) finishes first ahead of Jonathan MANZI (ITA - KTM) and Luis OLIVEIRA (POR - Yam).

 

 

 

 

 

Winners in EJ class Mario ROMAN, Romain DUMONTIER, Jeremy JOLY (COPYRIGHT ABC com - Mathew)

 

 

This 6th Grand Prix is now over and leaves us with a month and a half break, giving the riders the chance to recoup, and starts again on the 3rd and 4th of September for the penultimate stage of this 2011 season. Rendez-vous in Sant Julia for the next stage of the EWC.

 

 

 

 

Grand Prix Of Romania Day 2

 

Best actions of the MAXXIS FIM EWC 2011 ROMANIA. The best riders of each master class during second day in Buzau

 

 

ON BOARD WITH BENOIT FORTUNATO

 

On Board Camera with Benoit Fortunato during the "extrem test" - EWC 2011 - MAXXIS GRAND PRIX OF ROMANIA

 

 

On Board With Giovanni Sala in Romania

 

EWC 2011 - GP MAXXIS OF ROMANIA - On Board Camera With Giovanni Sala

 

 

GRAND PRIX OF ROMANIA HIGHLIGHTS

 

Live the best actions of sixth event of MAXXIS FIM ENDURO WORLD CHAMPIONSHIP 2011 held in Buzau, in Romania.

 

 

TV Highlights of the Grand Prix of Greece

 

Live the best moments of the thrilling fifth event of 2011 MAXXIS FIM EWC held in Kalampaka Meteora

 

 

 

02-03 April GP Spain Ponts

09-10 April GP Portugal Vale de Cambra

14-15 May GP Italy Francavilla di Sicilia

10-11 June GP Turkey Fethiye

18-19 June GP Greece Kalampaka/Meteora

09-10 July GP Romania Buzau

03-04 September GP Andorra Sant Julia

01-02 October GP France Mende

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Highlightul Grand Prix-ului României va fi difuzat în rețeaua Eurosport 2 (inclusiv România) joi 14 iulie la ora 20.00.

Vizionare placuta tutror.

Sper ca a fost un eveniment care a placut celor care au venit sa vada.

Tin sa le multumesc tuturor celor care au raspuns prezent la organizarea acestui eveniment.

Tuturor celor din Buzau si celor din tara care au venit sa dea o mana de ajutor...TOATA STIMA.

Vreau sa ii multumesc nu in ultimul rand lui Patrick care a fost artizanul probelor speciale extrem si cross si care au facut deliciul publicului.

 

Va multumesc tuturor.

 

Floyota

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost luni pe traseu si am track-ul pt 2/3 din el. Pot sa pun track-ul aici, pe forum?

 

http://www.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=1847837

http://www.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=1847845

http://www.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=1847849

 

Din pacate nu am reusit sa termin toata bucla. Lipsete circa o treime. Si banuiesc ca e partea cea mai frumoasa (si mai tehnica). Poate o completeaza carivasilea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva mai multe detalii nu sunt? Doar a fost campionat mondial....

 

As fi vrut mai multe detalii de ex :poze, video, clasamentul final etc

 

Cred ca merita mai ales pt cei care nu au fost acolo

 

Din ce am auzit a fost frumos acolo . Bafta organizatorilor si respect :cheers: , ati facut o treaba buna si sper ca la anu va fi la fel si cu la fel de multi concurenti poate si unul de al nostru pe primul loc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva mai multe detalii nu sunt? Doar a fost campionat mondial....

 

As fi vrut mai multe detalii de ex :poze, video, clasamentul final etc

 

Cred ca merita mai ales pt cei care nu au fost acolo

 

Din ce am auzit a fost frumos acolo . Bafta organizatorilor si respect :cheers: , ati facut o treaba buna si sper ca la anu va fi la fel si cu la fel de multi concurenti poate si unul de al nostru pe primul loc

http://www.fim-live.com/en/sport/enduro/events/sport-event-detail/item/event/maxxis-fim-enduro-world-championship-romaniaroumanie-1/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...