Sari la conținut

suzuki tu250x


mihai.i
 Share

Postări Recomandate

Salut! Primul sezon pe motoreta asta si e minunata. Deja am 2000 de km pana acum. Confirm ca este perfecta pentru oras, in afara viteza la care se simte bine fiind de 80 km. Mai am un Ninja de 600 pe care l-am cam uitat la garaj de cand cu nebunia asta :)) In continuare este in stare originala, cu putini km ( 12 500 acum) .

E o motocicleta destul de robusta, fiabila si foarte manevrabila.

Desi familia de motoare s-a marit tot Suzuki TU25X0 ramane principala distractie de oras :))

post-43386-0-28757000-1435235977_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 56
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 4 months later...

Salut,

 

stiu ca e o comunitate mica de posesori TU250x la noi. De ceva vreme ma bate gandul sa cumpar si eu una, pentru oras in principal. Oare este cineva din Bucuresti pe aici care inca mai merge cu ea? Daca nu ar fi deranjul prea mare... as vrea sa vad si eu una pe viu, inainte sa caut pe net unde de vanzare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei poti sa treci in weekend pe la mine sa vezi cum este. Bine, a mea e un pic modificata si arata un pic diferit fata de una stoc. Stau in centru, pe la Unirii.

 

P.S. Iti las un mesaj cu numarul meu de telefon.

Editat de mihai.i
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Am si eu una, am cumparat-o in primavara asta. Iti las mesaj cu numarul meu de telefon. Daca vrei sa treci sa o vezi, ma suni si vorbim.

Ai cumva una verde inchis, fara capacele laterale?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da..te tin minte. Ai reusit sa cumperi capacele laterale?

Eu am gasit pe aliexpress..http://www.aliexpress.com/store/product/Right-Left-Frame-Side-Covers-Panels-Suzuki-GN-250-GN250-RED-BLACK/817202_725898788.html

Eu am mai luat de la tipul ala piese si a fost totul ok!

Are foarte multe pentru gn250 dar se potrivesc si pe TU250

http://www.aliexpress.com/store/group/GN250-PARTS-AND-ACCESSORIES/817202_212293609.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

le-am comandat saptamana trecuta.

nu au sosit inca, dar sper sa le am pana saptamana viitoare si sa le montez.

 

multumesc frumos pentru sfaturi!

Nu ai pentru ce! Ma bucur ca ai pastrat motoreta!

O sa dureze 30 de zile din ziua in care o expediaza vanzatorul pana ajunge la tine!

Eu nu am avut nicio problema cu el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

Mihai, te urmaresc de dinainte sa iti iei CB-ul, de atunci m-am imbolnavit de magia motocicletelor clasice la care Volty-ul exceleaza din plin din punctul meu de vedere avand in vedere anul de fabricatie relativ recent. Abia astept sa ma alatur si eu clubului in cateva luni ca salivez de ceva timp, sper sa gasesc ceva la vanzare pana la sfarsitul anului. In rest nu ma pot atinge de motor mai nou de anii 2000, cred ca ai acelasi sentiment ca si mine.

 

Nu in ultimul rand vreau sa te felicit pentru achizitii, sa le stapanesti sanatos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mihai, te urmaresc de dinainte sa iti iei CB-ul, de atunci m-am imbolnavit de magia motocicletelor clasice la care Volty-ul exceleaza din plin din punctul meu de vedere avand in vedere anul de fabricatie relativ recent. Abia astept sa ma alatur si eu clubului in cateva luni ca salivez de ceva timp, sper sa gasesc ceva la vanzare pana la sfarsitul anului. In rest nu ma pot atinge de motor mai nou de anii 2000, cred ca ai acelasi sentiment ca si mine.

 

Nu in ultimul rand vreau sa te felicit pentru achizitii, sa le stapanesti sanatos!

 

Multumesc pentru aprecieri!

Din pacate tu250x nu e o motocicleta comuna la noi in tara. Nu o sa gasesti prea multe exemplare,iar cele mai multe sunt obosite si maltratate. E o motocicleta care nu cere multa atentie, dar totusi trebuie o minima mantenanta si grija.

 

Frumoasă motocicletă! Felicitări pentru modul în care o bibilești. Astfel de motociclete rămân mereu la suflet.

E prima mea motocicleta si mi-a ramas la suflet, dar in acelasi timp e motocicleta mea de zi de zi. O folosesc zilnic pentru naveta pt ca mi se pare ideala pentru asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

Superb motoru l!! O mai ai? Acum ma bate si pe mine gandul sa comand una, inca nu m-am hotarat intre TU250x si RV200 tot de la Suzuki.

TU250 e pe carburator,Van Van-ul de 200 e injectie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil,cele din ultimii ani.

Dar cea cum are Mihai e carburator.Van Van de 200 e pe injectie de la inceput.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Încă mai am motocicleta și o folosesc zilnic, dacă vremea îmi permite. Nu am mers niciodată cu un rv, dar TU este ideala pentru oraș. Modelul meu este pe carburator, cele mai noi sunt pe injecție, însă se găsesc doar în SUA(tu250x) și Japonia (st250). Mai exista și varianta scrambler denumita Grasstracker și Grasstracker BigBoy, dar doar pt Japonia.

Cu motocicleta mea am ieșit pana a dat zăpada :))

post-43386-0-98723500-1484842349_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul de pe Van Van de doo sute cmc,il am eu pe Djebel.Pe carburator,evident.

Cam indestructibil.Am aproape 49.000 km si merge fara probleme.

 

La multi ani Mihai.

Ai facut Baja?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani și multi km!

Nu am făcut-o. Am reușit să-i găsesc piesa de la cutia de viteze. Sper sa ajungă cat mai repede sa închid motorul și sa vad dacă e totul ok, apoi cred ca o sa fac o restaurare completa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mno,asa sa faci,caci se meriteaza.

Dupa ce-i gata sa ma anunt sa facem o haiduceala de cateva zile prin munti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • 9 months later...

Salutare! Ma atrage foarte mult acest model si sincer habar nu am ce dimensiuni are si daca este potrivita pentru mine. Asa ca mi-ar placea sa ne vedem la o vorba pe aceasta tema cand mai iesiti in oras...mai ales ca in bucuresti sunt foarte rare. Ce ziceti ca a si inceput sezonul :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...