Sari la conținut

Accident "Academia Militara" 21.05.2011


johny1972
 Share

Postări Recomandate

Azi dimineata, in jurul orei 09.00, la trecerea de pietoni din fata "Academiei Militare", cum vii dinspre Razoare, un Logan oprit pe banda a 3-a si un moto pe trecerea de pietoni, cazut. Era SMURD-ul si un echipaj de politie, mai multe nu am vazut; nu am putut opri.

Sper sa nu fi fost grav.Cine are mai multe detalii...

Multa sanatate rider-ului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie-mi place ca voi scrieti.. va dati cu parerea, stiti ca ala a fortat semaforul... mai terminati dreaq cu rahaturile.

E vorba de un cuplu cu un fireblade care mergeau pe banda lor (a 3-a) si un bou de 19 ani, cu un logan de dambovita care s-a gandit el asa ca se plictisea, sa faca stanga de pe banda 2 peste o motocicleta. Banuiesc ca vroia sa vada cum e... Din pacate cei doi mobristi au ramas pe jos, e (sper ca doar atat), avea clavicula rupta, iar el nu putea misca decat mainile. Eu am ajuns la 1 min dupa acident si am filmat tot ce era acolo, pt ca datorita meseriei mele, aveam si o camera cu mine. Sper ca cei 2 sa fie bine DAR... CEL MAI DE (cuvant urat) LUCRU ESTE CA ATAT TIMP CAT MOBRISTII ERAU INTINSI PE JOS, AU TRECUT 4 MOTOCICLETE PE LANGA... SI NICI UNUL NU A OPRIT. BANUIESC CA PRINTRE DOBITOCII AIA E SI CRETINOIDUL CARE A DESCHIS ACEST TOPIC. BAAAAAAAA SUNTEM MOBRISTI CU TOTII... SPER CA PRIETENUL CARE A VAZUT ACCIDENTUL SI NU A OPRIT, SA AIBE PARTE DE MOTOCICLISTI CARE SA SE OPREASCA PENTRU EL...

CAT DESPRE CEI ACCIDENTATI, DACA VRETI SI VA AJUTA IMAGINILE FILMATE.. DATI UN REPLAY.

SA VA DEA DUMNEZEU SANATATE MULTA...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie-mi place ca voi scrieti.. va dati cu parerea, stiti ca ala a fortat semaforul... mai terminati dreaq cu rahaturile.

E vorba de un cuplu cu un fireblade care mergeau pe banda lor (a 3-a) si un bou de 19 ani, cu un logan de dambovita care s-a gandit el asa ca se plictisea, sa faca stanga de pe banda 2 peste o motocicleta. Banuiesc ca vroia sa vada cum e... Din pacate cei doi mobristi au ramas pe jos, e (sper ca doar atat), avea clavicula rupta, iar el nu putea misca decat mainile. Eu am ajuns la 1 min dupa acident si am filmat tot ce era acolo, pt ca datorita meseriei mele, aveam si o camera cu mine. Sper ca cei 2 sa fie bine DAR... CEL MAI DE (cuvant urat) LUCRU ESTE CA ATAT TIMP CAT MOBRISTII ERAU INTINSI PE JOS, AU TRECUT 4 MOTOCICLETE PE LANGA... SI NICI UNUL NU A OPRIT. BANUIESC CA PRINTRE DOBITOCII AIA E SI CRETINOIDUL CARE A DESCHIS ACEST TOPIC. BAAAAAAAA SUNTEM MOBRISTI CU TOTII... SPER CA PRIETENUL CARE A VAZUT ACCIDENTUL SI NU A OPRIT, SA AIBE PARTE DE MOTOCICLISTI CARE SA SE OPREASCA PENTRU EL...

CAT DESPRE CEI ACCIDENTATI, DACA VRETI SI VA AJUTA IMAGINILE FILMATE.. DATI UN REPLAY.

SA VA DEA DUMNEZEU SANATATE MULTA...

stai calm, ca eu am patit-o mai rau. sa cad si sa vina "motociclistii" din care unu din eu sa ma injure si sa ma faca dobitoc chiar cand a venit politia si a intrebat cine a cazut. "el este dobitocu care a cazut"

 

cat despre filmulet, urcal si tu undeva gen youtube

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar tu in loc sa-i ajuti, te-ai apucat sa filmezi ?

 

sa ii ajute cum??? dpdv medical?? nu cred ca e dorctor, iar in cazurile astea victimele nu se misca decat daca este absolut necesar (ambulanta / investigatii preliminare / imobilizare etc)

 

in loc sa sarit la gatul colegilor mai bine ganditi!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu sunt de acord cu ideea ca nimeni nu tre sa se apuce sa ,,ajute" ranitii, singurul sfat bun pe care il pot da e sa le spuna accidentatilor sa stea jos fara sa se miste pana la venirea echipajelor de salvare, puteti face mai mult rau decat bine ajutand, maxim puteti sa-i deschideti geaca k sa fie ventilat, insa daca acuza dureri in orice zona e bine sa raman intins pe asfalt, in bucuresti cel putin in maxim maxim 10 min soseste un echipaj smurd oriunde. pentru accidentati nu pot decat sa le doresc insanatosire grabnica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link cu filmarea pls.

 

Mie-mi place ca voi scrieti.. va dati cu parerea, stiti ca ala a fortat semaforul... mai terminati dreaq cu rahaturile.

E vorba de un cuplu cu un fireblade care mergeau pe banda lor (a 3-a) si un bou de 19 ani, cu un logan de dambovita care s-a gandit el asa ca se plictisea, sa faca stanga de pe banda 2 peste o motocicleta. Banuiesc ca vroia sa vada cum e... Din pacate cei doi mobristi au ramas pe jos, e (sper ca doar atat), avea clavicula rupta, iar el nu putea misca decat mainile. Eu am ajuns la 1 min dupa acident si am filmat tot ce era acolo, pt ca datorita meseriei mele, aveam si o camera cu mine. Sper ca cei 2 sa fie bine DAR... CEL MAI DE (cuvant urat) LUCRU ESTE CA ATAT TIMP CAT MOBRISTII ERAU INTINSI PE JOS, AU TRECUT 4 MOTOCICLETE PE LANGA... SI NICI UNUL NU A OPRIT. BANUIESC CA PRINTRE DOBITOCII AIA E SI CRETINOIDUL CARE A DESCHIS ACEST TOPIC. BAAAAAAAA SUNTEM MOBRISTI CU TOTII... SPER CA PRIETENUL CARE A VAZUT ACCIDENTUL SI NU A OPRIT, SA AIBE PARTE DE MOTOCICLISTI CARE SA SE OPREASCA PENTRU EL...

CAT DESPRE CEI ACCIDENTATI, DACA VRETI SI VA AJUTA IMAGINILE FILMATE.. DATI UN REPLAY.

SA VA DEA DUMNEZEU SANATATE MULTA...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in bucuresti cel putin in maxim maxim 10 min soseste un echipaj smurd oriunde

mai ales ca erau lanaga municipal. ajungeau in 5 minute si pe jos (bine, tre sa isi si dea interesul cineva de acolo)

insanatosire grabnica celor doi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica ! Eu sper sa va opriti daca am nesansa sa fiu intins pe asfalt. M-as simti mai bine sa vad un baiat cu casca langa mine.

 

...decat un taximetrist care se jura ca mergeam cu viteza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu sunt de acord cu ideea ca nimeni nu tre sa se apuce sa ,,ajute" ranitii, singurul sfat bun pe care il pot da e sa le spuna accidentatilor sa stea jos fara sa se miste pana la venirea echipajelor de salvare, puteti face mai mult rau decat bine ajutand, maxim puteti sa-i deschideti geaca k sa fie ventilat, insa daca acuza dureri in orice zona e bine sa raman intins pe asfalt, in bucuresti cel putin in maxim maxim 10 min soseste un echipaj smurd oriunde. pentru accidentati nu pot decat sa le doresc insanatosire grabnica

Sunt cazuri in care chiar e nevoie de prim-ajutor, de indepartat gloata ce se strange ca la circ, sau chiar de a suna la ambulanta. Am oprit vara trecuta la un accident, lume multa, discutii ca la cozile la alimentara din vremea comunismului, si desi accidentul se petrecuse cu 5-10 minute inainte sa ajung eu, nimeni nu sunase la nr. de urgenta. Cand vorbeam cu dispecera de la 112 a oprit o ambulanta care trecea intamplator pe acolo si l-au luat pe baiat. E bine sa opresti in astfel de situatii, chiar si cel mai mic ajutor conteaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...