Sari la conținut

ETAPA 2 NATIONALA ENDURO LAZAREA !


Postări Recomandate

Ceva detali?!?!

 

vineri la lazarea. sambata si duminica ne dam :rolleyes:

Hai ca vorbesc cu primaru' sa-mi trimita regulamentul si il pun aici

 

____________________________________

 

gata Dom' Teo - uite regulamentu' pe site-ul FRM http://www.frm.ro/index.php/Page-2.html

 

____________________________________

 

inca ceva - Gabor Laci s-a gandit sa bage extreme test-ul si la B, necronometrat. O sa faca un sondaj la inscriere si daca majoritatea sunt de acord o sa facem si extrem test.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avut placerea sa intilnesc cel mai prost marcaj la o cursa de enduro.

cred ca au fost maxim 30 de semne pe traseu.

culmea recuperarii - impingi motocicleta prin padure pina la un drum pietruit, sau asfalt daca vrei sa de dai jmeker, de unde te preia organizatorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avut placerea sa intilnesc cel mai prost marcaj la o cursa de enduro.

cred ca au fost maxim 30 de semne pe traseu.

culmea recuperarii - impingi motocicleta prin padure pina la un drum pietruit, sau asfalt daca vrei sa de dai jmeker, de unde te preia organizatorul.

Salut Mugur!:)Asa iti trebuie daca te dai in campionat din moment ce ai de ales alte variante mai profi ( Deva, Buzau, Sibiu, REA, ETC):P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie mi-a placut traseul, dar din pacate nu m-a ajutat fizicul sa tin ritmul si sa termin. Am ratat un CP la prima trecere, la fel ca multi altii. Dar din moment ce unii care merg mult mai tare si altii cu mai putina experienta l-au luat, consider ca e vina si neatentia mea, nu o eroare de marcaj.

 

Eu am cateva comentarii:

- cred ca marcajele puteau fi mai dese, cum zicea si Mugur. Eu am trecut mai in spate si deja vedeam urme, dar cred ca pentru primii a fost mai greu.

- marcajul de drum gresit trebuie facut altfel; dungile cu care era taiata bulina erau prea subtiri. trebuie un semn clar, mare distinct, pentru "wrong way".

- la fel, la separarea claselor trebuiesc folosite dungi mai groase pentru "wrong way" la clasa respectiva.

- personal nu mi-a placut ca extrem testul si cross testul erau imediat dupa start; as fi preferat sa intram acolo incalziti.

 

Una peste alta cred ca a fost foate bine organizat. O sa revin cu placere la Lazarea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu unu nu credeam ca in tara asta exista atata piatra.

cred ca primarul a mai adus piatra pe traseu din fondurile europene ptr dezvoltare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am fost dar lipsa unei postari pe forum eu zic ca e lipsa de interes si nu prezinta garantia ca treaba e serioasa chiar daca era etapa.cheltuiala este destula trebuie sa ai si garantia ca nu e caterinca.daca nu era etapa a 2 nationala ar mai fi fost cursa asta?????cum ar fi aflat lumea de ea?asta e motivul ptr care de la bz nu sa dus nimeni.sper ca la anu sa fie mai comunicativi ca la Buzau ca la Bacau ca la R.E.A ca la DEVA ca la Sibiu etc!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baiatul ce m-a recuperat din traseu mi-a zis ca designul marcajelor este propunerea frm-ului. deci pe cine blamam ?

 

inainte de a blama pe cineva bazandu-ne pe opinia "unui baiat din traseu" hai sa laudam mai intai si partile bune. Eu am vazut acolo o organizare foarte buna, facuta cu grija, dint timp (vineri dupa-amiaza era totul gata, nu se agita nimeni), cu multi oameni in traseu (7CP-uri pe 45km), cu un paddock mare si curat, cu bidoane pentru colectarea uleiului uzat.

Ca peste tot, sunt detalii perfectibile, dar overall eu zic ca a fost foarte bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inainte de a blama pe cineva bazandu-ne pe opinia "unui baiat din traseu" hai sa laudam mai intai si partile bune. Eu am vazut acolo o organizare foarte buna, facuta cu grija, dint timp (vineri dupa-amiaza era totul gata, nu se agita nimeni), cu multi oameni in traseu (7CP-uri pe 45km), cu un paddock mare si curat, cu bidoane pentru colectarea uleiului uzat.

Ca peste tot, sunt detalii perfectibile, dar overall eu zic ca a fost foarte bine.

salut,

 

a fost una din cele mai bune organizari!!!! s-a respectat programul!!!!!!!!!ATENTIE, ceea ce la alte curse a fost varza. marcajul a fost OK, eu am gresit doar o singura data. arbitrii erau in posturi la timp. traseul a fost gandit sa aiba cursivitate, si nu dus la extrem sa rupi si sa arunci cu motocicleta!

la prima tura trebuia mers cu atentie! o cursa foarte bine gandita si fff solicitanta. regula 1, tehnica + conditie fizica= ritm pt cele 6-7 ore cat am mers

rezultatele au mers mai repede. PC foarte bine delimitate si idee f buna cu colierele prinse la cablu de frana. a mers repede cu verificarea din parcul tehnic. La Zarnesti cu abtipildele alea.....s-au spalat, au trebuit sa confrunte cu fisele...etc

 

Teo, ce comunicare trebuie? cine vrea sa vina la Campionat National, vine, se intereseaza si citeste reg particular. cine nu? nu.

 

MINUSURI- a anuntat in REG Part ca clasa B si Veterani nu parcurg extrem testul, dar la fata locului au schimbat. nu se poate, odata ce reg a fost aprobat si postat, nu se mai fac modificari. sigur nu a fost problema sa-l facem. in prima zi au afisat 2 ture, dar dupa ce l-am anuntat pe organizator a zis sa facem 3. El avea dreptate, asa era si in reg particular, dar cineva de la FRM a trecut 2 ture.

 

in rest.......piatra, piatra si din cand in cand pamant.

 

Bravo Loti,

 

baiatul ce m-a recuperat din traseu mi-a zis ca designul marcajelor este propunerea frm-ului. deci pe cine blamam ?

atentie cei care merg la Bacau. Asa vor fi marcajele si acolo. La Europene nu sa accepta cu banda ci numai cu semne, ca cica se strang mai usor si sunt eco friendly:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

a fost una din cele mai bune organizari!!!! s-a respectat programul!!!!!!!!!ATENTIE, ceea ce la alte curse a fost varza. marcajul a fost OK, eu am gresit doar o singura data. arbitrii erau in posturi la timp. traseul a fost gandit sa aiba cursivitate, si nu dus la extrem sa rupi si sa arunci cu motocicleta!

la prima tura trebuia mers cu atentie! o cursa foarte bine gandita si fff solicitanta. regula 1, tehnica + conditie fizica= ritm pt cele 6-7 ore cat am mers

rezultatele au mers mai repede. PC foarte bine delimitate si idee f buna cu colierele prinse la cablu de frana. a mers repede cu verificarea din parcul tehnic. La Zarnesti cu abtipildele alea.....s-au spalat, au trebuit sa confrunte cu fisele...etc

 

Teo, ce comunicare trebuie? cine vrea sa vina la Campionat National, vine, se intereseaza si citeste reg particular. cine nu? nu.

 

MINUSURI- a anuntat in REG Part ca clasa B si Veterani nu parcurg extrem testul, dar la fata locului au schimbat. nu se poate, odata ce reg a fost aprobat si postat, nu se mai fac modificari. sigur nu a fost problema sa-l facem. in prima zi au afisat 2 ture, dar dupa ce l-am anuntat pe organizator a zis sa facem 3. El avea dreptate, asa era si in reg particular, dar cineva de la FRM a trecut 2 ture.

 

in rest.......piatra, piatra si din cand in cand pamant.

 

Bravo Loti,

 

 

atentie cei care merg la Bacau. Asa vor fi marcajele si acolo. La Europene nu sa accepta cu banda ci numai cu semne, ca cica se strang mai usor si sunt eco friendly:)

corect !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmm nu cred ca la campionatul european se vorbeste limba ardeleneasca.

ca sa exemplific :post-10190-0-72610900-1306817909_thumb.jpg asta e drumul bun

fata de post-10190-0-31331200-1306817952_thumb.jpg asta drumul bun nu-i.

ma rog io am mai fost prin ardeal asa ca inteleg modul de a vorbi si nu m-am ratacit.

cred ca pe viitor corect ar fi post-10190-0-57329900-1306818115_thumb.jpg nu pe aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am avut ceva probleme cu marcajele :-) nu zic ca e vina organizatorilor, cred ca nu am cascat eu bine ochii. Eu am fost la C si undeva dupa enduro test am luat-o gresit in toate cele 5 ture ce le-am facut .. ma intorceam dupa fiecare tura cu doua colierele prinse la cablu de frana (unu alb si unul rosu) spre deosebire de colegii mei de la C care veneau doar cu unul.

 

Rezultatele sunt pe undeva publicate?

Editat de cosminsideras
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am avut ceva probleme cu marcajele :-) nu zic ca e vina organizatorilor, cred ca nu am cascat eu bine ochii. Eu am fost la C si undeva dupa enduro test am luat-o gresit in toate cele 5 ture ce le-am facut .. ma intorceam dupa fiecare tura cu doua colierele prinse la cablu de frana (unu alb si unul rosu) spre deosebire de colegii mei de la C care veneau doar cu unul.

 

Rezultatele sunt pe undeva publicate?

http://frm.ro/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...