Jump to content

BMW Test Ride Days

Recommended Posts

• 2 weeks later...

19 si 20? adica duminica si luni.

Bun si unde??? In corunca unde BMW-ul are showroom?

M-am inscris....trebuiau sa ma sune!!!!

Din pacate, nu m-au contactat. Altul mai norocos?

M-am inscris....trebuiau sa ma sune!!!!

Din pacate, nu m-au contactat. Altul mai norocos?

cioparisti nu suna :)).

mergeti acolo oameni buni si va inscrieti personal, e mai sigur

cioparisti nu suna :)).

mergeti acolo oameni buni si va inscrieti personal, e mai sigur

He-he...nu s-au prins ca-s cioparist ;)

Ma duc intr-o ora la teste cu GS-urile .

Am fost , am vazut, am testat :grinbandit:. Baietii de acolo erau de treaba ,m-au lasat sa testez tot ce am vrut , G 650 GS , F 800 GS si R 1200 GS :banana:

care m-a impresionat cel mai tare . Le-am zis ca daca fac o reducere de vreo 70-80% la G 650 GS , il cumpar , dar n-au fost de acord :moron:.

post-14351-0-20064400-1308495673_thumb.jpg

post-14351-0-32339400-1308495690_thumb.jpg

post-14351-0-16161000-1308495707_thumb.jpg

post-14351-0-84673500-1308495726_thumb.jpg

post-14351-0-75409600-1308495746_thumb.jpg

post-14351-0-47968600-1308495766_thumb.jpg

post-14351-0-29365000-1308495784_thumb.jpg

Am testat S1000RR, F800GS si R1200GS.

S1000RR este un fel de SuperFireblade cu motor de SuperGixxer, iar franele sunt superbe. Am ramas surprins si de confort, ergonomia este excelenta (cel putin pentru inaltimea mea).

R1200GS a fost asa cum ma asteptam sa fie, netmesc, performant, trenulet cu biturbo.

Insa surpriza placuta a fost F800GS... ce bicicleta, ce motoras jucaus, ce pozitie comoda, ce frane... este motocicleta care m-a facut sa zambesc. Pana la urma, de asta ne luam mobre, nu? Ca sa ne faca sa zambim!

Le multumesc baietilor de la ABV, care au fost peste asteptarile mele!

Da, multumiri baietilor de la ABV, au fost si peste asteptarile mele, clar ca nu e usor sa incerci sa le faci pe plac toti ciudatii care au trecut astazi pe acolo (inclusiv eu).

Felicitari baieti, va doresc mult succes in continuare. Multumesc si lui Otto ca mi-a lasat timp din testul lui la 1000RR, asa ca am putut testa tot ce mi-am dorit.

Parerea despre motociclete las sa scrie cei care se pricep mai bine decat mine, dar o motocicleta totusi mi-ar fi placut sa iau cu mine acasa: F800 GS !

Da, multumiri celor de la ABV.

Motocicletele testate de mine 800GS, 1200 GS si K1600.

Problema era ca la ora programata 800-le era scos la tura de altcineva, asa ca am inceput cu 1200GS. O motocicleta superba din toate punctele de vedere, dar cam prea mare. In schimb dupa aceea a urmat 800-le,si(in afara de faptul ca am ramas un pic cu un gust amar ca am urcat pe ea dupa 1200, si astfel mi s-a parut o bicicleta) cum spunea si Helmet, motocicleta care m-a facut sa zambesc. Daca ar fi ceva mi ieftin nici n-as sta la ganduri sa-mi achizitionez unul.

Si ultimul model testat de mine K1600...nu pot spune decat: trebuie incercat. Senzatia ce o ai pe motocicleta respectiva e ceva ce nu pot s-o descriu.

Am testat S1000RR, F800GS si R1200GS.

S1000RR este un fel de SuperFireblade cu motor de SuperGixxer, iar franele sunt superbe. Am ramas surprins si de confort, ergonomia este excelenta (cel putin pentru inaltimea mea).

R1200GS a fost asa cum ma asteptam sa fie, netmesc, performant, trenulet cu biturbo.

Insa surpriza placuta a fost F800GS... ce bicicleta, ce motoras jucaus, ce pozitie comoda, ce frane... este motocicleta care m-a facut sa zambesc. Pana la urma, de asta ne luam mobre, nu? Ca sa ne faca sa zambim!

Le multumesc baietilor de la ABV, care au fost peste asteptarile mele!

:goodposting:

FOARTE TARE FRATE 1000RR!am mai fost si anul trecut cu el, dar mai putin, acum am mers de am rupt, balauseri si retur. am ramas fara benzina, noroc ca in fata la peco in Balauseri :)).

La mai mare!

FOARTE TARE FRATE 1000RR!am mai fost si anul trecut cu el, dar mai putin, acum am mers de am rupt, balauseri si retur. am ramas fara benzina, noroc ca in fata la peco in Balauseri :)).

La mai mare!

eeee! nu te-ai dat demult si din cauza asta ti s-a parut ca trage tare! :crack: :crack:

La mai mare!

Si tu ai pus benzina de acolo? De aia la mine nu a mai tras RR-ul. :)

eeee! nu te-ai dat demult si din cauza asta ti s-a parut ca trage tare! :crack: :crack:

S-a mai dat, dar cu motocicleta altora.

ha, m-am dat cu k8-ul, da si bmw ul trage tare :burnout:

Am testat, in ordine cronologica:

650 GS: interesant, nimic surprinzator, la 110 imi dadea vantul capul pe spate.

800 GS: foarte foarte placut surprins, total diferit de 650. Protectie buna la viteza croaziera 120, ascultator, trage destul de bine si in ture joase.

Un motor pe care l-am simtit foarte bine. Frane excelente

1200 GS: agil. Comod. Placut la condus. Putere si cuplu mai mult decat trebuie. Sunet minunat. Sa te urci pe el si sa nu te mai dai jos. Totusi, un motor foarte mare.

Concluzii: pentru mine, ideal este F800 GS. Categoric va fi urmatorul motor.

Ca urmare, vand Harley si Aprilia Pegaso.... :rolleyes:

Ppffffffffff! no hai sa le fac si eu reclama celor de la bmw! in primul zic MULTUMESC Stefan ca ne-ai mai suportat odata pe noi cei din Mures!!!

Anul asta am testat rr-ul si 800gs-ul!

Parerea mea nu s-a schimbat fata de anul trecut rr-ul trage tare doar in ture mari peste 11000 dar anul trecut l-am testat pe slik cand mi se parea ca trage tare de la 9000 anul asta doar pe sport, oricum sunt socat de frane, extrem de bune cu etrieri brembo si nu erau monobloc iar pompa era nissin sunt curios cum se comporta cu una tot brembo? ppffffff! usoara sta bine pe curbe desi avea niste cauciucuri de tot rahatul si anume continental sport attack oricum cu o minima investitie poti face din motorul asta ceva deosebit, comparativ cu k6-le meu mi se pare o jucarie, are puterea dar nu te lupti deloc cu el, e ca o unealta care te misca repede dintr-un loc in altul, totul depinde de tine! in concluzie ajungi repede si deloc obosit la destinatie spre deosebire de k6-le meu cu care ajungi repede dar la destinatie vrei sa dormi!

800-le ppfffffffffffffff e CINEVA vorbesc de el ca de o persoana pt ca m-a impresionat are o ciclistica de supermoto, cu un top speed mai ridicat ar fi motorul perfect pt mine! dar intrebandu-l pe Adi Torpan cum s-ar comporta off-road el mi-a zis ca e mai bun un 650 deci as da crezare unuia care face asta de mult timp, dar totusi citeam pe fata lui ca si Adi e impresionat de 800-le(lol)!!!!!!!!!!! In concluzie mie mi-a placut deci daca aveti banuti luati-l merita! Aaaa da si pt mine care-s micut la inaltime e prea inalt pt off-road, dar imi ziceau ca au si sa mai joasa!

Mersi Valy, mersi Stefan!

Otto doar pe BMW s1000rr te vad nici nu stiu de ce stai pe ganduri, ia-l ca mi-e dor de turele cu tine! :bigstar:

Ppffffffffff! no hai sa le fac si eu reclama celor de la bmw! in primul zic MULTUMESC Stefan ca ne-ai mai suportat odata pe noi cei din Mures!!!

Anul asta am testat rr-ul si 800gs-ul!

Parerea mea nu s-a schimbat fata de anul trecut rr-ul trage tare doar in ture mari peste 11000 dar anul trecut l-am testat pe slik cand mi se parea ca trage tare de la 9000 anul asta doar pe sport, oricum sunt socat de frane, extrem de bune cu etrieri brembo si nu erau monobloc iar pompa era nissin sunt curios cum se comporta cu una tot brembo? ppffffff! usoara sta bine pe curbe desi avea niste cauciucuri de tot rahatul si anume continental sport attack oricum cu o minima investitie poti face din motorul asta ceva deosebit, comparativ cu k6-le meu mi se pare o jucarie, are puterea dar nu te lupti deloc cu el, e ca o unealta care te misca repede dintr-un loc in altul, totul depinde de tine! in concluzie ajungi repede si deloc obosit la destinatie spre deosebire de k6-le meu cu care ajungi repede dar la destinatie vrei sa dormi!

800-le ppfffffffffffffff e CINEVA vorbesc de el ca de o persoana pt ca m-a impresionat are o ciclistica de supermoto, cu un top speed mai ridicat ar fi motorul perfect pt mine! dar intrebandu-l pe Adi Torpan cum s-ar comporta off-road el mi-a zis ca e mai bun un 650 deci as da crezare unuia care face asta de mult timp, dar totusi citeam pe fata lui ca si Adi e impresionat de 800-le(lol)!!!!!!!!!!! In concluzie mie mi-a placut deci daca aveti banuti luati-l merita! Aaaa da si pt mine care-s micut la inaltime e prea inalt pt off-road, dar imi ziceau ca au si sa mai joasa!

Mersi Valy, mersi Stefan!

Otto doar pe BMW s1000rr te vad nici nu stiu de ce stai pe ganduri, ia-l ca mi-e dor de turele cu tine! :bigstar:

...cica nu au pe alb-rosu-albastru, in stoc florine :)).

Edited by otto.tun