Sari la conținut

cbr 900 rr '94 probleme electrice


Postări Recomandate

am un cbr 900 din '94 caruia i se incalzesc fff tare firele care duc de la alternator la releul de incarcare. mentionez ca am verificat toate contactele , incarcarea etc. si nuam reusit sa ii dau de cap. daca s-a mai lovit careva de asta si are vreun sfat, va vor sa ma ajutati!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

releul regulator l-am verificat iar incarcarea o face in parametrii dati de manual, ramane doar statorul sau contactete din interior, ms pt sfat

Releu regulator ars sau contact imperfect in mufa de la alternator!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La SC28 este o problema cu releul de incarcare care se arde si odata cu el incalzezte firele ce vin din stator, totodata se duce si statorul .

Eu la fosta mea motocicleta pana nu am rebobinat statorul si schimbat releul de incarcare cu unul care avea grila de racire nu am rezolvat problema incarcarii. de mentionat ca toate motoarele de honda de 900 pana la 954 au aceasta problema.

Respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da cum sa nu , la mine a mai tinut 1 an si apoi am vandut mobra iar noul propietar nu sa plans deloc inca mai tin legatura.

Singura chestie este ca nu a iesit din prima izolatia 2 infasurari dadeau intre ele si am mai trimis odat la bobinat.

Repet am schimbat si releul cu unul cu radiator de la suzuki

Respect

Editat de NASU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...