Sari la conținut

Motorfest Suceava 2011


Postări Recomandate

Pentru cei ce nu cunosc zona si cum se ajunge la Arinis Gura Humorului, aveti harta

http://www.turistinf..._humorului.html

Si la Gura Humorului va asteapta baietii din organizare MOTORFEST...sigur nu va rataciti.

 

salutare

 

daca nu ma injuri (ca desi s-au laudat cativa de acolo ca ne vedem .etc s-au dat la fund) - poti sa mi dai pe mail sau ..unde ti e ok , harta postata ? *( ma intereseaza una cat mai deliata cu manastirle din zona ) . multumes si sa ne vedem la intrunire.( daca tootul e cum vreau eu , vineri sunt acolo)

respecte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma ajutati si pe mine cu un ghidaj ca sa ma descurc? nu vreau sa ma ratacesc si sa consum benzina de aiurea. :D

Prima la stanga, a doua la dreapta, faci sensul giratoriu complet si mai intrebi...

 

salutare

 

daca nu ma injuri (ca desi s-au laudat cativa de acolo ca ne vedem .etc s-au dat la fund) - poti sa mi dai pe mail sau ..unde ti e ok , harta postata ? *( ma intereseaza una cat mai deliata cu manastirle din zona ) . multumes si sa ne vedem la intrunire.( daca tootul e cum vreau eu , vineri sunt acolo)

respecte

Imi cer scuze in numele celor care s-au dat la fund. O harta as pune-o tot de pe net, dar mai bine facem trseul pe care vrei sa mergi in functie de timpul pe care-l ai la dispozitie, de km pe care esti dispus sa-i faci, de vreme, de oboseala etc. Facem traseul atunci, pe loc, cu atat mai mult cu cat mai vor si altii sa mearga prin zona...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc,

 

insa stiu si eu zona caci sunt din SV si am facut si drumul acesta pe motor de 12 ori cel putin.

Ideea era ca ete lung, drept si anost si compania nu strica.

 

daca sunt doritori sa lase un mesaj poate ne insotim

 

 

quote name='highway' timestamp='1308862050' post='2883195']

As veni eu dar sunt deja in Suceava.

Am facut des drumul asta si cu doua opriri, pe la Adjud si Bacau, si este OK.

Aproape de Falticeni(la Spataresti) la LukOil in intersectie iesi de pe DN 85(care o ia la dreapta) si mergi inainte spre Humor.

In 30 de min ai ajuns.Drumul este superb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea era ca ete lung, drept si anost si compania nu strica.

 

Tocmai pentru ca este lung si anost, o alta varianta pentru cei din sud este prin Cheia-Sacele Sfintu Gheorghe-Miercurea Ciuc-Gheorghieni-Bicaz-Piatra Neant-Tirgu Neamt-Gura Humorului. Nu am calculat daca este mai lung dar sigur este mai pitoresc. Iar pentru intoarcere ar fi varianta prin Vatra Dornei prin Pasul Tihuta spre Bistrita-Reghin-Tirgu Mures-Brasov si mai departe, sau Vatra Dornei-Poiana Teiului-Toplita-Tirgu Mures-Brasov. Sper sa nu intervina ceva neprevazut si sa ajung in zona pentru ca este printre cele mai frumoase din tara si sa fac unul din traseele de mai sus, toate bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sau:

 

Cheia-Sacele Sfintu Gheorghe-Miercurea Ciuc-Gheorghieni-Bicaz - Poiana Largului - Tarnita - Frasin - Gura Humorului

 

Stii cumva in ce stare sint drumurile? conteaza, mai bine mergi mai pe ocolite dar pe drum bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cheia-Sacele Sfintu Gheorghe-Miercurea Ciuc - perfect sau aproape

Bicaz - Poiana Largului - Tarnita - ceva mai rau, unele gropi dar nu dezastru.

Tarnita - Frasin - cam nasol, mergi incet si admiri peisajul si mina (de uraniu :D ) parasita de la Tarnita

Frasin - Humor - brici.

 

L-am facut cu GSX600F fara probleme, doar pe Tarnita-Frasin mai usurel, in rest orice groapa nu ma putea rasturna nu conta :D.

Planuiesc sa-l mai fac odata prin iulie.

 

 

vezi, http://www.openmap.ro/moto/ l-am gasit destul de precis pana acum.

 

Erata: partea rea e, de fapt, Holda-Tarnita, restul e ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bicaz(stanga)-Poiana Largului, peisajul e mirific. Drumul...se merge, dar cam stai cu ochii pe el... Din Bicaz la dreapta este Piatra Neamt, Tg. Neamt, drum excelent. Depinde cat de obositi sunteti de pe drum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei ce nu cunosc zona si cum se ajunge la Arinis Gura Humorului, aveti harta

http://www.turistinfo.ro/gura_humorului/harta_gura_humorului.html

Si la Gura Humorului va asteapta baietii din organizare MOTORFEST...sigur nu va rataciti.

 

am pus o harta si sigur nu va ratciti....

VA ASTEPTAM...

Si o introducere la MOTORFEST scrisa de o tanara doritore de adrenalina si sporturi extreme...

 

 

SUCEAVA MOTORFEST 2011

PASIUNE SI ADRENALINA PE DOUA ROTI

 

Sunteti un rocker convins sau doar preferati muzica de buna calitate? V-a suras dintotdeauna gandul de a va plimba cu o motocicleta sau chiar conduceti una? Vreti sa evadati din cotidian si sa simtiti cu adevarat gustul libertatii? Clubul sucevean North Gang Riders va invita in lumea motociclistilor unde, pentru 3 zile, muzica buna, sunetul motoarelor turate si adrenalina va vor destinde si va vor deschide apetitul pentru aventura.

Petrecerea va incepe in ziua de 1 iulie, la orele pranzului, fiind gazduita de Complexul Arinis din Gura Humorului, chiar in inima plaiurilor bucovinene. Veti fi primiti asa cum stie suceveanul mai bine, cu traditionala tuica de casa. Alternativele pentru cazare sunt oferite de zona turistica, si anume pensiuni si hoteluri pentru toate buzunarele, dar si campare pe malul raului Moldova. Motoarele vor putea fi amplasate in parcarea special amenajata si permanent supravegheata.

Imediat ce veti ajunge acolo ,ca vor intampina nenumarate posibilitati de distractie: paintball, tir cu arcul, tir cu pusca cu aer comprimat, calarie, plimbari cu motocicleta, tiroliana si telescaunul, posibilitatea vizitarii manastirilor Humorului si Voronet, precum si aventurarea in natura pe trasee montane marcate.

Atat vineri, cat si sambata seara va veti putea dezlantui pe ritmuri rock alaturi de trupe precum Odissey, Axiome, Excentric Blues Band si Nocturnal Fall, si va veti aminti de vremuri apuse ascultand cea mai buna muzica folk.

Pe langa toate acestea va mai asteapta parada moto, ce se va desfasura pe o distanta de 80 km, din Gura Humorului pana in Suceava si inapoi. Aici veti putea admira motocicletele si veti ramane impresionati de cascadoriile pe doua roti si multe alte jocuri organizate in parcarea Iulius Mall Suceava.

North Gang Riders organizeaza pentru voi MotorFest 2011 la Suceava: trei zile de petrecere, voie buna si multe grade, atat in atmosfera cat si in pahare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi o idee sa mergem intr-un grup. Plecarea sa fie vineri dimineata din Buc.

 

Buna idea, dar pe unde vreti sa mergeti? Eu de plec dupa prinz 1-2 in functie de serviciu si merg prin Sacele pina la Miercurea Ciuc-Gheorghieni si inoptez pe traseu. Dar am vorbit cu baieti din Ploiesti care vor sa plece tot dimineata pe acelasi traseu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna idea, dar pe unde vreti sa mergeti? Eu de plec dupa prinz 1-2 in functie de serviciu si merg prin Sacele pina la Miercurea Ciuc-Gheorghieni si inoptez pe traseu. Dar am vorbit cu baieti din Ploiesti care vor sa plece tot dimineata pe acelasi traseu.

Pai bine nea' Viorele... cum ne fuse vorba, bre? :o Parca vorbisem in prealabil sa plecam de vineri dimineata, sa nu facem drumul din 2 bucati... :nono:

 

Te-ai uitat la vreme? Cum e?

Editat de Lancelot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca am saplec vineri mai spre seara, pe racoare din Bucuresti.

 

 

Daca mai sunt doritori stabilim o ora exacta in jur de 17.00.

 

Dimitrie

 

Ce rau imi pare ca plec la Suceava abia vinerea viitoare :baldy:

Era bine sa nu fi plecat singur. Si nici nu ajung la petrecere :((

Editat de danny_nt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-5272-0-64846700-1309551023_thumb.jpgazi aa fost la agapia si varatec.

O lumanare a fost pentru sufletul lui Raducu.

 

Intrunirea e faina.post-5272-0-32793900-1309551052_thumb.jpg

post-5272-0-29482200-1309550998_thumb.jpg

Editat de foxbat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumos :)

 

in prima poza de sus ...tu esti langa Suzanel ? :P

Da.frumoasa lesa am,nu?

 

frumos :)

 

in prima poza de sus ...tu esti langa Suzanel ? :P

A.si sarmalele sunt delicioase.multumim organizatorilor:)ddu le.pt tinr nu mai au

Sac

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce sa mai zic ... pentru prima zi a iesit super bine vremea a tinut cu noi.. a plouat numai azi noapte..Acum e soare si la suceava si la arinis..va asteptam cu drag!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O prima impresie despre aceasta intrunire...SUPER ! ! !

Pentru cei ce au fost prezenti,le multumim si pentru cei ce nu au ajuns, ne pare rau (pentru ei} :baldy: ...

Asa ca incercam sa/i multumim cu ceva poze...aici http://judetulsuceava.ro/evenimente/2011/07/motorfest-2011/#gallery-72157627106780294

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da.frumoasa lesa am,nu?

 

 

A.si sarmalele sunt delicioase.multumim organizatorilor:)ddu le.pt tinr nu mai au

Sac

 

 

apai am fost si asa era...nu mai erau ..insa vitelusul ala la protap si tava aia cu de toate tot o fo faine :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totul a fost la superlativ :ok: . Meritul este al tuturor celor prezenti la acest eveniment.

 

Ar fi frumos sa impartasim acest lucru si cu cei care nu au reusit sa ajunga.

 

Asa ca turnati fratilor poze........ precum berea in halbe :cheers: .

 

Cei de la Excentric blues band - Iasi au fost la inaltime. Bravo :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai gasit ceva poze si vreau sa subliniez ca am avut participati si mai in varsta (79 de ani)....La mai multi ani pe motoare!!!

Sigur il cunoasteti si ne mandrim cu el, printre noi.

Nu in toate pozele .....sunt batrani........:lol:, asa ca multumim cluburilor si trupelor care au fost alaturi de noi ....si la bine si la bere :cheers:

post-7119-0-76838900-1310475956_thumb.jpg

post-7119-0-69380800-1310475980_thumb.jpg

post-7119-0-89745600-1310475993_thumb.jpg

post-7119-0-40555500-1310476019_thumb.jpg

post-7119-0-79405500-1310476058_thumb.jpg

post-7119-0-29680500-1310476089_thumb.jpg

post-7119-0-82343800-1310476135_thumb.jpg

post-7119-0-53111200-1310476379_thumb.jpg

post-7119-0-84251000-1310476396_thumb.jpg

post-7119-0-02816800-1310476427_thumb.jpg

Editat de walker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...