Sari la conținut

Motoreta Carpati


Postări Recomandate

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 80
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

salutare, am intrat in posesia unui un motor de Simsoneta, spre marea mea surprindere este nou nout, nu are aprinderea,carburator, si capacul aprinderii,

 

se mai gasesc Simsonete de vanzare in stare jalnica pt. restaurat? sau restureaza careva Simsoneta? daca ar vedea motorasu ar fii mai ceva ca un copilas de craciun,

 

numa bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 months later...

salut! am un carpati c1 pe care il restaurez dar am nevoie de niste piese, sper sa ma puteti ajuta voi. pentru inceput am nevoie de placutele aparatoare de la carburetor, stanga dreapta si de suportul de claxon din fata. daca cineva se poate desprinde de ele si le poate vinde rog sa ma contacteze cumva. multumesc frumos!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! am un carpati c1 pe care il restaurez dar am nevoie de niste piese, sper sa ma puteti ajuta voi. pentru inceput am nevoie de placutele aparatoare de la carburetor, stanga dreapta si de suportul de claxon din fata. daca cineva se poate desprinde de ele si le poate vinde rog sa ma contacteze cumva. multumesc frumos!!

Cu aparatoarele de carburator e o nimica toata, o sa arunce cu ele dupa tine; mai greu cu suportul pentru claxon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inceput sa surubaresc la Carpati-ul meu ... am probleme cu aprinderea , la inceput parea motorul blocat , in schimb am gasit in locasul de la aprindere multa rugina , am reusit sa-l fac sa se invirta , compresie decenta , buna as zice in schimb da rateuri in carburator... 1 sau 2 apio nimic ... ce sa aiba , aprinderea ... arata cam rau , se pare ca bobina care trebuie sa produca curent pentru lumini este arsa , dar scinteie este....Caut cine are de dat o aprindere...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Intimplator, astazi la noi in sat s-a organizat o mica intilnire de vehicule clasice la care am fost invitat sa particip si eu.

Spre surprinderea mea am plecat acasa cu o diploma si citeva cadouri !

 

post-33671-0-58201700-1409441847_thumb.jpgpost-33671-0-13900300-1409441895_thumb.jpg

post-33671-0-77436200-1409441934_thumb.jpgpost-33671-0-58592400-1409441993_thumb.jpgpost-33671-0-74638800-1409442014_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intimplator, astazi la noi in sat s-a organizat o mica intilnire de vehicule clasice la care am fost invitat sa particip si eu.

Spre surprinderea mea am plecat acasa cu o diploma si citeva cadouri !

 

attachicon.gif11.JPGattachicon.gifCarpati super.JPG

attachicon.gif22.JPGattachicon.gifpremio.JPGattachicon.gifpremio..JPG

 

Felicitari !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-Va multumesc pentru aprecieri, fotografii prea multe nu mai am decit din vremea reconditionarii.

Tocmai pentru a nu exista confuzii am tinut sa confectionez si acel tablou informativ cu datele tehnice si locul de fabricatie.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut! am dat din intamplare peste niste piese de carpati. Far (fara reflector si sticla) kilometraj ,contact, rezervor ,ceva arpi, roti ,frane..scrieti aici daca aveti nevoie de ceva si poate poate. Le-am gasit in podul unui vecin.

 

Salut

un prieten cauta ptr Carpati ,cablu km ,far spate aveti asa ceva ?

Mersi

Editat de Leo80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...