Sari la conținut

Accident BD. Unirii ' pe langa Alba Iulia


anics112
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 108
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

I s-a facut rau, parerea mea, posibil sa fi fost suferind de ceva boli ...

RIP

Nu trebuie marjat pe asta .pot fi forte multe cauze , va fi facuta o cercetare de catre organele abilitate ( suna comunist ) si poate

vom afla cauza exacta . Nu este bine sa facem noi presupuneri ca doar nu suntem la otv sa batem darabana pe un subiect .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incredibil.Probabil ca nu o sa ne lamurim niciodata ce s a intamplat acolo.Pacat de el,condoleante familiei.

 

 

Uite cam asa s-a intamplat ... Ma ... Dupa ce s-a intamplat accidentu' nu a sarit nimeni desi erau multi oamnei care priveau , in fine ... Baiatu' ala motociclist de prin preajma si o tipa de 15 - 16 ani i-au scos casca , i-au verificat pulsul , avea puls ... Dupa ce i-a scos casca baiatu' a respirat de 2 ori , apoi si-a dat Duhul . Inmormantarea este duminica la ora 12 cimitirul Ghenca militar 1 . Daca vreti sa veniti . Si politistii astia sunt prosti !!! Nu avea gatu' rupt . I-a plesnit inima la impact cu stalpul , facand hemoragie interna , avand viteza de 30 km/h .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Efoarte posibil sa fi luat prea brusc spre bordura si nu a mai putut redresa. E o greseala simpla, stilpul nu la iertat. Accidente simple se intimpla zilnic. Daca rata silpul probabil ca nu ar fi stiut de accident decit un cerc restrins de prieteni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei de la IML au spus ca daca lovea stalpul cu partea dreapta a pieptului , azi traia ! Avea coaste rupte , etc. si statea 2 luni la spital , dar traia . Uite ca nu a fost sa fie asa . Duminica inmormantarea .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu trebuie marjat pe asta .pot fi forte multe cauze , va fi facuta o cercetare de catre organele abilitate ( suna comunist ) si poate

vom afla cauza exacta . Nu este bine sa facem noi presupuneri ca doar nu suntem la otv sa batem darabana pe un subiect .

Off topic:

E a doua oara cand ma intalnesc cu un astfel de accident, din pacate de aceasta data fiind unul mortal. Cand veneam de la Constanta, tot asa, dupa Murfatlar pe un drum drept ca o autostrada am gasit un motociclist cazut pe drum. Initial am crezut ca l-a lovit vreo alta masina, dar dupa ce si-a revenit (am chemat salvarea, l-au consultat aia si nu mai avem mare lucru, culmea, parea chiar ok) si l-am luat cu noi, intre doua motoare. Am mai mers inca maxim 5 kilometri de acolo si tipu respectiv a oprit motocicleta de-a curmezisul drumului si a accelerat in blana, scapand motorul peste el. A facut spume la gura si se zvarcolea, in mijlocul drumului. Cu greu am resusit sa-l trag de pe sosea afara, si dupa aia sa scot si motorul pe margine, norocul nostru a fost ca era o zona libera, o curba larga cu vizibilitate si soferii puteau opri din timp...

 

Asa ca, pe drum drept, intri in pom din trei cauze (la fel, dupa parerea mea) :

- esti beat /drogat/ bolnav ;

- esti incepator varza / fara permis;

- esti sicanat de alti conducatori;

 

Imi cer scuze pentru off topicul de mai sus.

 

Dumnezeu sa-l ierte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatu' ala motociclist de prin preajma si o tipa de 15 - 16 ani i-au scos casca ,
Asta e o greseala din cite stiu eu. Daca ai in urma accidentului fracturi sau sint afectate vertebrele de la gat sau din zona cervicala, scoaterea castii intr-un mod "neprofesionist" poate agrava starea. Nu zic ca oamenii care au sarit sa-l ajute nu au vrut sa faca tot posibilul sa-l salveze, dar e bine de stiut unele lucruri intr-o situatie similara. /index.php?/topic/278083-nevoie-de-2-casti-urgent/page__view__findpost__p__1516851

 

RIP :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-a plesnit inima la impact cu stalpul , facand hemoragie interna , avand viteza de 30 km/h .

 

Asta n-o mai cred, sigur cauza a fost alta. Cum sa-i plesneasca inima la un impact la 30 km/h ? Ce, e de sticla ? Corpul uman, daca nu stiati este extrem de rezistent (asta o spun si din experienta) ... cati dintre voi nu au cazut la viteze mai mari ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrarea e cea de pe b-dul ghencea?

Da .

 

Asta n-o mai cred, sigur cauza a fost alta. Cum sa-i plesneasca inima la un impact la 30 km/h ? Ce, e de sticla ? Corpul uman, daca nu stiati este extrem de rezistent (asta o spun si din experienta) ... cati dintre voi nu au cazut la viteze mai mari ?

Puteti venii cu motoarele . Eu unu' vin . A vorbit tatal meu cu ai lor si au zis ca e ok .

 

P.S. Parintii chiar sunt "bucurosi" sa vina motociclisti . La ora 11:30 - 12 .

Daca vreti ne adunam toti undeva , si de acolo mergem spre cimitir , stiu eu unde este ... Ar fi bine sa ne intalnim la 11:00 .. Dar unde , nu stiu .. Spuneti voi o locatie .

Editat de David'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine la ora 11 imediat dupa Liberty Center pe partea dreapta,in sensul de mers spre Razoare!!!o sa va asteptam pana la ora 11:20 acolo,apoi plecam spre cimitir!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine este inmormantarea lui Alex Popa . Cimitiru' din Ghencea militar 1 la ora 12 .!Maine la ora 11 imediat dupa Liberty Center pe partea dreapta,in sensul de mers spre Razoare!!!o sa va asteptam pana la ora 11:20 acolo,apoi plecam spre cimitir!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...