Sari la conținut

Accident BD. Unirii ' pe langa Alba Iulia


anics112
 Share

Postări Recomandate

Buna tuturor

 

Sunt Bebe (cea mai buna prietena a lui Alex) vreau sa va multumesc in numele familiei si a prietenilor lui pt. tot ce faceti si ce ati scris aici...motociclismul era pasiunea lui...suntem niste oameni terminati..iar durerea si disperarea pe care o simtim nu o putem descrie in cuvinte, un singur lucru stiu...ca daca maine veti veni o sa "plece" linistit dintre noi.

S-a ocupat David de intalnirea cu voi, noi va asteptam maine acolo, D-ul Marcel, tatal lui Alex, o sa vb. maine la poarta sa va lase in incintina cimitirului, slujba tinandu-se la capela, in spatele biserici.

Intrarea in cimitir se face dinspre Calea 13 septembrie catre Ghencea (primul cimitir este Cimitirul Ghencea, cel de-al 2 lea este Cimtirul Ghencea MIlitari).

Nu stiu ce sa va mai spun, suntem prea epuizati fizic si psihic...va multumesc inca o data in numele tuturor.

Aveti grija de voi... odata cu moartea lui, noua, prietenilor si familiei lui ne-a luat trei sferturi din viata...

 

Veniti maine sa "va auda" turand motoarele...

Editat de B3b3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 108
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Buna tuturor

 

Sunt Bebe (cea mai buna prietena a lui Alex) vreau sa va multumesc in numele familiei si a prietenilor lui pt. tot ce faceti si ce ati scris aici...motociclismul era pasiunea lui...suntem niste oameni terminati..iar durerea si disperarea pe care o simtim nu o putem descrie in cuvinte, un singur lucru stiu...ca daca maine veti veni o sa "plece" linistit dintre noi.

S-a ocupat David de intalnirea cu voi, noi va asteptam maine acolo, D-ul Marcel, tatal lui Alex, o sa vb. maine la poarta sa va lase in incintina cimitirului, slujba tinandu-se la capela, in spatele biserici.

Intrarea in cimitir se face dinspre Calea 13 septembrie catre Ghencea (primul cimitir este Cimitirul Ghencea, cel de-al 2 lea este Cimtirul Ghencea MIlitari).

Nu stiu ce sa va mai spun, suntem prea epuizati fizic si psihic...va multumesc inca o data in numele tuturor.

Aveti grija de voi... odata cu moartea lui, noua, prietenilor si familiei lui ne-a luat trei sferturi din viata...

 

Veniti maine sa "va auda" turand motoarele...

 

Nu ai pentru ce Bebe .. Nu-l vom uita niciodata , era un baiat de nota 10 + ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 aspecte care au contribit la deces.

 

1. accidentul, n-am fost acolo, nu comentez, si eu, dupa atatia ani ma surprind cateodata gresind copilareste. sper sa n-am ghinion.

 

2. "ajutorul" celor de pe margine.

nu cred ca ar strica o campanie eventual la stiri in care sa se cultive faptul ca e INTERZIS sa-i scoti casca unui accidentat si e INTERZIS sa-l muti daca nu ai pregatire si ceritificat de prim ajutor, valabil.

 

pentru familia si prietena laui alex, nici un cuvant nu poate vindeca ceea ce simt ei acum. poate o alinare este ca alex a murit fericit traindu-si un vis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost astazi la cimitir sa il vedem pe ultimul drum pe cel ce ne-a fost coleg de munca acum 1 an la siveco.

 

Pe cel care m-a invatat un pic din meseria pe care o fac astazi, pe cel pe care nu l-am vazut niciodata trist... Nu il mai vazusem de vreo juma' de an si chiar vroiam sa ii propun o iesire...

 

Ma tot uit la kktul ala de messenger si tot astept si sper sa-mi dea mesaj: 'Hai batrane la o bere...'

 

Nu am putut merge la familie in acele momente, dar din partea fostilor colegi si prieteni, Sincere Condoleante!

 

Dumnezeu sa il odihneasca in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa te odihnesti in pace amice, imi pare rau ca a trebuit sa ai atat ghinion combinat poate cu o mica greseala.. :rose: Cu totii gresim, nimeni nu merge controland 100% motorul pe care il calareste.

 

Am fost o vreme vecini de parcare(cea supraetajata de la Prosper), am venit, m'am bagat in seama interesandu-ma cat costa si cam cum sta treaba cu paza parcarii. Am aflat cate ceva despre tine, am facut schimb de id-uri si telefoane.. am mai vorbit de atunci, mi-ai imprumutat niste scule cand am avut probleme cu motorul si ai fost un om foarte de treaba, zambaret si plin de viata. Imi facea placere sa vorbesc cu tine si parca ma miram sa vad cat de deschis erai.

 

N-am apucat sa il cunosc prea bine, am incercat sa iesim la o tura de 2-3 ori dar nu ne-am potrivit cu orarul.. Cand am primit mesaj de pe telefonul lui nu ma asteptam sa fie chiar el. Imi pare rau ca n-am fost in Bucuresti sa particip si eu la ultimul lui drum.. Doamne fereste-ne de asemenea patanii, greseli si ghinioane.

 

Imi pare sincer rau, condoleante familiei si apropiatilor.

 

 

Cristi, un fost vecin de parcare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...