Sari la conținut

reconditionez viziere de casti moto (ca noi)


dyg69
 Share

Postări Recomandate

toate tipurile (an afara de cele ionizate) pe langa asta mai reconditionez faruri auto-moto matuite zgariate (doar cele din plastic bineanteles) stopuri, parbrize moto si polishari moto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o viziera SUOMY transparenta la care a inceput sa se exfolieze pe margini folia anti-fog din interior. Ai solutie pentru problema asta?

 

Practic, ce anume reconditionezi la o viziera? Elimini zgarieturile de pe suprafata sau mai mult de atat?

 

Merci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o viziera SUOMY transparenta la care a inceput sa se exfolieze pe margini folia anti-fog din interior. Ai solutie pentru problema asta?

 

Practic, ce anume reconditionezi la o viziera? Elimini zgarieturile de pe suprafata sau mai mult de atat?

 

Merci.

problema e ca nu se va mai putea salva folia anti-fog deoarece deja e deteriorata anvechita,an rest toate zgarieturile vor disparea,folia aia e practic un strat fin de lac

 

problema e ca nu se va mai putea salva folia anti-fog deoarece deja e deteriorata anvechita,an rest toate zgarieturile vor disparea,folia aia e practic un strat fin de lac

nu anseamna nimic pt tine ca ies toate zgarieturile,chiar si cele adanci?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

problema e ca nu se va mai putea salva folia anti-fog deoarece deja e deteriorata anvechita,an rest toate zgarieturile vor disparea,folia aia e practic un strat fin de lac

 

 

nu anseamna nimic pt tine ca ies toate zgarieturile,chiar si cele adanci?

 

Merci pentru raspuns.

Din pacate, inteleg ca nu ai solutie pentru problema vizierei mele.

Ea nu este zgariata, doar lacul antifog este deteriorat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci pentru raspuns.

Din pacate, inteleg ca nu ai solutie pentru problema vizierei mele.

Ea nu este zgariata, doar lacul antifog este deteriorat.

am anteles acuma si nu am cu ce sa te ajut ,solutia e sa-ti cumperi alta noua :cheers: si afalt uscat!!

Editat de dyg69
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cat costa sa polishezi o viziera?

40lei

 

Si eu sunt interesat. Cat costa?

40ron

 

toate tipurile (an afara de cele ionizate) pe langa asta mai reconditionez faruri auto-moto matuite zgariate (doar cele din plastic bineanteles) stopuri, parbrize moto si polishari moto

tel 0731435709

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O viziera noua 20-40 E si e noua ,cu strat protector, nu deformeaza imaginea, nu transpira,nu se murdareste repede,nu se uda.Eu il schimb in fiecare sezon ,e mai ok (25E) tigarile pe 10 zile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O viziera noua 20-40 E si e noua ,cu strat protector, nu deformeaza imaginea, nu transpira,nu se murdareste repede,nu se uda.Eu il schimb in fiecare sezon ,e mai ok (25E) tigarile pe 10 zile.

 

Poate la tine in Grecia o viziera noua este 40 euro.

De exemplu, aici una noua transparenta pentru Suomy Vandal este minim 200 RON (la dealer, bineinteles).

 

Asa ca, daca n-aveam problema cu lacula ala si era doar zgariata preferam sa dau 40 RON si sa mai trag de ea un sezon, doua.

 

In cazul meu, am facut deja comanda pentru una iridium, ma duce undeva la 240 RON.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau pe ebay gasesti viziere aftermarket pentru mai toate castile.

 

Pentru Arai am gasit viziera L type aftermarket construita foarte bine cu 110 RON din Anglia. Pentru celelalte casti, Shoei, Suomi probabil gasesti mult mai ieftin aftermarket.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

40lei

 

 

40ron

 

 

tel 0731435709

Polishezi doar exteriorul vizierei sau poti si interiorul? Te intreb fiindca a mea e zgariata rau pe interior de la stratul antifog care se freaca pe viziera.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Polishezi doar exteriorul vizierei sau poti si interiorul? Te intreb fiindca a mea e zgariata rau pe interior de la stratul antifog care se freaca pe viziera.

se face si la interior

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salut.Am si eu nevoie de un sfat.Am o casca Roof Boxer care va intra in "refacere" paintjobul e usor de refacut dar viziera nu.Intrebarea e: O pot infolia gen cum sunt geamurile la masini,va rezista?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.Am si eu nevoie de un sfat.Am o casca Roof Boxer care va intra in "refacere" paintjobul e usor de refacut dar viziera nu.Intrebarea e: O pot infolia gen cum sunt geamurile la masini,va rezista?

un sezon rezista fara probleme,folia o poti pune singur dar pe interior

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...
  • 2 years later...
  • 2 weeks later...

Se ia pasta de dinti de preferat iefrina se pune pe pe viziera se se freaca in cerculete mici si se tine putin apasat pe ambele parti ale visierei..

Zgieturile mari nu dispar dar se vede foarte bine.rezultat garantat.(daca nu ti-a iesit mai trebuie sa insisti.)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...