Sari la conținut

Accident grav in zona Cotroceni B** GLW


AllyMcBeal
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 767
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

daca ai carnet de donator tre sa mai completezi fisa aia sa stiu sa il caut

am vb cu tata,el a fost donator si da,cica l-au mai pus sa completeze o fisa chiar daca avea carnetul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ATENTIE!!!

 

 

Donatorii sunt nevoiti ca inaintea recoltarii sa fie hraniti (moderat) si daca e cazul sa consume o cafea pentru o tensiune putin ridicata. Dupa recoltare este bine sa manance si o ciocolata.

Haideti ca nu este asa greu sa completezi o fisa. In alta ordine de idei este sanatos pentru oricine ca cel putin odata pe an sa-ti reimprospatezi sangele.

 

Radule dupa ce termini la spital, te astept cu o bere rece. :cheers:

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Acum m-am intors de la Centrul de Transfuzii.Ideea e in felul urmator, ca madamele alea de acolo te trimit dupa cai verzi pe pereti.Am ajuns acolo la 10:15.Le-am zis din start ca sunt pe grupa de sange cu Radu si ca vreau sa donez prin afereza ca e nevoie de trombocite (la Constanta aferezele sunt prioritare pentru ca nu se recolteaza decat pana in 11:30 cel tarziu), iar duduia de la birou m-a trimis la plimbare.Abia la ora 12:45 am reusit sa dau de medicul care se ocupa de afereza (in tot timpul asta am vb cu fiecare madama in halat de care am dat) si care era foarte uimita ca nu i-au trimis nici un donator cu grupa lui Radu.Mai ales ca pe langa mine mai erau inca 6 cu aceiasi grupa (unul respins restul au donat prin procedura normala).Este incredibil cat de dezorganizate sunt si cat de nepasatoare. trebuit sa dau din picioare si sa fac circ pentru a ajunge unde trebuie....Sunt programata maine dimineata la ora 8:00 impreuna cu cel respins.Sa dea Dumnezeu sa nu fie prea tarziu.Concluzie, care te stii cu grupa lui si ii poti dona aceste trombocite, fa scandal si tine-te de ele ca sa te bage in seama, macar sa facem tot ce se poate omeneste pentru el!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pe mine m-au trimis acasa, fiind alergica. Am cerut sa donez pe proprie raspundere dar nu am reusit...

M-am bucurat sa vad foarte multi donatori veniti special pentru Raducu.

Singurele persoane care au intrat la el sunt mama si sotia lui. Noi asteptam cate o veste in curtea spitalului Municipal, la intrarea in sectia de terapie intensiva cu rugaciuni si ganduri bune.

 

Va multumesc in numele Claudiei, sotia lui!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vuțescu a fost cel mai pomenit nume pe holurile si in cabinetele din Centrul de Hematologie. A venit multa lume sa doneze, ceea ce este excelent si deja ne stiau asistentele ca am venit sa dam „pentru motociclist”. Acum am ajuns si eu la un calculator. A durat enorm, multora li s-a facut rau (eu am ametit abia la sfarsit), problema este insa cu sistemul de donare. Dureaza enorm!! Am stat cateva ore. Sunt complet depasiti daca vin mai multi donatori, te plimba dintr-un cabinet in altul, te pune sa astepti multi si bine... Au fost si doua persoane din ce stiu eu care au AB+, grupa lui Radu, si nu le-au luat la urgenta. Am facut tot ce-am putut. Mergeti si altii sa donati si aveti grija sa mancati bine dimineata (dar nu grasimi)! Multa sanatate lui Radu si putere familiei!!

PS Cine vrea sa doneze maine sa mearga cat mai de dimineata ca sa scape repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atata vreme cat exista o sansa, nu trebuie sa ne descurajam.. Raducu e incapatanat, nu renunta el asa usor!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva amanunte noi legate de producerea accidentului?

 

Am fost si eu azi sa donez dar din pacate am fost in ultima serie care a intrat,problema este ca tipul care strangea fisele de donatie a plecat. are cineva nr lui de tel sau le mai strange cineva?

Eu am fost printre ultimii si le strangeau patru persoane, dintre care am inteles ca una era sotia. Din pacate eu nu am nici un contact dar daca aflu scriu aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu azi sa donez dar din pacate am fost in ultima serie care a intrat,problema este ca tipul care strangea fisele de donatie a plecat. are cineva nr lui de tel sau le mai strange cineva?

Daca nu poti ajunge la Municipal, in jumatate de ora eu plec incolo. Da-mi un semn si vin eu sa iau fisa.

0723149594

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost, am donat, am vazut pe viu nepasarea *nesimtirea personalului de acolo.

Am vazut si cum Ana tragea de cei de acolo pentru trombocite. Incredibil.

 

Gandurile noastre sunt alaturi de Raducu. Hai piticule, uite cata lume de asteapta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un gând bun din Andaluzia care te așteaptă să îți repari mobra. Când te trezești îți arăt pozele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma sperie cumva sa citesc topicul despre cineva cu acelasi nume, chiar daca sunt constient ca mi s-ar putea intampla oricand si mie. Din pacate nu sunt in tara; am mai tot donat la diverse 'ocazii' si as fi facut-o din nou. Un sfat: nu beti redbull/burn sau orice alt energizant inainte sa donati: am incercat eu si mi-au iesit transaminazele prea mari (doctorita a facut conexiunea abia dupa, cand i-am povestit ca am baut energizant).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa fiu bloomy, dar am vb cu chirurgul generalist. Trebuie sa ne rugam pentru o minune!

 

Ma gandesc ca poate ii mai bine sa fie mutat la urgenta(am experiente neplacute la municipal, acolo o persoana a murit de peritonita in urma unui picior rupt). Daca familia doreste aceasta mutare, sa ma anunte ca sa "dau din coate" pentru internarea lui.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandesc ca poate ii mai bine sa fie mutat la urgenta(am experiente neplacute la municipal, acolo o persoana a murit de peritonita in urma unui picior rupt). Daca familia doreste aceasta mutare, sa ma anunte ca sa "dau din coate" pentru internarea lui.

din cate am inteles este destul de problematic sa-l duca si la tomograf... in acelasi spital... nu e inca transportabil...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...