Sari la conținut

Accident grav in zona Cotroceni B** GLW


AllyMcBeal
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 765
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Dumnezeu să-l ierte! Acum două zile cănd să ies pe ușă am observat topicul. Plecam la țară. Am lăsat topicul deschis, în speranța că voi afla vești bune la întoarcere... Din păcate, n-a fost așa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un ultim salut, Raducule...

 

 

 

as dori si eu sa fac acelasi lucru, la masini.

subscriu:-(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma intreb daca l-a vizitat la spital, sau daca si-a cerut macar scuze, personal, in fata familiei?!!

De la lacrimi am trecut la furie.....stiu ca nu-i ok si n-o sa-l aduca inapoi......dar in momentele astea, as da orice s-o am in fata pe d-ra Chiriac Larisa .Mai bine ramanea la ea in Satu Mare.....mai e si la medicina. Sper sa-i anuleze permisul si sa primeasca ce merita.Mai devreme sau mai tarziu...tot o sa dau de ea. Cate de Chiriac Larisa pot avea 23 de ani, sa fie fie din Satu Mare si studente la medicina?! angryfire.gif

Ura nu naste deact ura, si violenta nu il va aduce inapoi pe Radu. Puteti sa facei "gesturi simbolice" sa se simta ea prost (asta daca nu o face deja), sa donati vreo 450ml de sange pe masina, sau o gramada de alte metode. Dar violenta fizica, ca si cea morala de altfel nu o sa reolve nimic, din pacate...

Daca prezenta la inmormantare a catorva zeci de motociclisti ar alina macar cumva durerea familiei, astept instiintare si voi/vom fi acolo.

Nu pot decat sa ma alatur la toate condoleantele exprimate mai sus...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma intreb daca l-a vizitat la spital, sau daca si-a cerut macar scuze, personal, in fata familiei?!!

De la lacrimi am trecut la furie.....stiu ca nu-i ok si n-o sa-l aduca inapoi......dar in momentele astea, as da orice s-o am in fata pe d-ra Chiriac Larisa .Mai bine ramanea la ea in Satu Mare.....mai e si la medicina. Sper sa-i anuleze permisul si sa primeasca ce merita.Mai devreme sau mai tarziu...tot o sa dau de ea. Cate de Chiriac Larisa pot avea 23 de ani, sa fie fie din Satu Mare si studente la medicina?! angryfire.gif

 

 

De acord ca mai bine ramanea la Satu Mare acolo, dar ce rezolvi daca dai de ea? Nu faci decat sa o favorizezi si sa pui motociclistii in lumina nefavorabila. "O biata soferita, studenta la medicina, a fost agresata si lovita cu brutalitate de unul dintre amicii motociclistului pe care l-a lovit involuntar".

Nu suna prea bine...Eu sper sa-si faca treaba politia, familia sa lupte pana in panzele albe si .. ei ii doresc sa aiba parte de un noroc similar cu al lui Radu. Adica sa dea in trafic peste alta ca ea, dar ea sa joace rolul lui Radu de data asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dumnezeu sa il odihneasca in pace,condoleante familiei,aveam de gand sa vin maine sa donez ca azi nu am putut,se pare ca e prea tarziu,daca prietenii si familia au nevoie de ceva sa scrie aici poate reusim sa va ajutam

 

numai bine si cascati bine ochii :)

Editat de sonyy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incredibil, nu-mi vine sa cred. Nu ne stiam foarte bine, dar ne stiam dinainte sa avem motoare si unul si altul adica din Herastrau de prin 1995. Era un baiat linistit si o finta foarte placuta, in compania careia te simteai OK. Ultima data ne-am intilnit la Amkart cind a fost plecarea spre Cambogia a baietilor. Innimaginabil asa ceva, se dau carnete pe spagi si cunostinte, scoala nu mai are treaba cu nimic, nici cea moto, oameni buni ce se intimpla in tara asta, genocid natinal pe toate planuri, cit mai asteptam si citi o sa mai fim ????????????????????????

Astazi cind am auzim nu mi-a venit sa cred.

Dumnezeu să-l ierte! Eu o sa mi-l aduc aminte cu drag. Pacat, mare pacat.

 

Eu nu stiu exact despre ce este vorba dar este aceasi persoana??? http://drchiriac.com/technologie_camera_e.php

Editat de AS25
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca prezenta la inmormantare a catorva zeci de motociclisti ar alina macar cumva durerea familiei, astept instiintare si voi/vom fi acolo.

 

Total de acord. Singura problema este cum aflam? Acum doi ani a murit un bun prieten, ne-am adunat vreo 20 de motoare la inmormantare insa a trebuit sa plecam rapid, deoarece mama acestuia a facut o criza de isterie la vederea motocicletelor. E destul de delicata situatia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa printez o poza de-a lui, s-o afisez pe parbriz macar o perioada.. tot acolo unde au fost si Rontz, si Qaz.. si unde sper sa nu mai apara nimeni, niciodata (desi stiu cat de absurd sunt).. Tano, crezi ca ar avea familia ceva impotriva acestui gest?

 

 

Vreau si eu poza ,JJ,daca se poate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma intreb daca l-a vizitat la spital, sau daca si-a cerut macar scuze, personal, in fata familiei?!!

De la lacrimi am trecut la furie.....stiu ca nu-i ok si n-o sa-l aduca inapoi......dar in momentele astea, as da orice s-o am in fata pe d-ra Chiriac Larisa .Mai bine ramanea la ea in Satu Mare.....mai e si la medicina. Sper sa-i anuleze permisul si sa primeasca ce merita.Mai devreme sau mai tarziu...tot o sa dau de ea. Cate de Chiriac Larisa pot avea 23 de ani, sa fie fie din Satu Mare si studente la medicina?! angryfire.gif

 

Nu suntem de acord cu asemenea gesturi. Sunt convins ca pe cale legala o sa reusim sa facem dreptate.

 

Acum insa va rog sa lasam acest subiect si sa fim alaturi de familia lui Raducu. Va multumim tuturor pentru sprijin, pentru cuvintele frumoase si pentru ca dovedim ca suntem toti o familie mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

 

 

 

Avem exemple negative de anul trecut de la o "campanie" de intimidare ... va rog incetati.

Nu mai scrieti numele, sau date personale, nu mai dati idei ...

Momentan "tonul" acestui topic a trecut de la speranta la condoleante ...

Nu e potrivit nici acum, si nici aici astfel de gesturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Total de acord. Singura problema este cum aflam? Acum doi ani a murit un bun prieten, ne-am adunat vreo 20 de motoare la inmormantare insa a trebuit sa plecam rapid, deoarece mama acestuia a facut o criza de isterie la vederea motocicletelor. E destul de delicata situatia.

 

O sa anuntam azi cum se va proceda, aici pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-am cunoscut pe Radu, si nu pot sa cred ca este vorba despre el, in acest topic

 

A fost unul din acei oameni cu care instant iti dai seama ca poti comunica, are avea ceea ce se cheama an open mind, incuraja dezvoltarea si intelegea unele valori care nu se pot masura.

 

Era un om de succes, un om care prin perseverenta ajunse la un punct unde vroiam si eu sa ajung candva. As putea sa il caracterizez prin urmatoarele cuvinte: cafea, fericit, umor, honda, role. Imi dau seama in timp ce ma gandesc, ca Radu nu putea fi caracterizat doar in cuvinte.

 

RADUCU NU MERITA ASTA!

 

Acesta este omagiul meu adus unui prieten: am sa-mi beau cafeaua cu gandul la tine, mereu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma intreb daca l-a vizitat la spital, sau daca si-a cerut macar scuze, personal, in fata familiei?!!

De la lacrimi am trecut la furie.....stiu ca nu-i ok si n-o sa-l aduca inapoi......dar in momentele astea, as da orice s-o am in fata pe d-ra Chiriac Larisa .Mai bine ramanea la ea in Satu Mare.....mai e si la medicina. Sper sa-i anuleze permisul si sa primeasca ce merita.Mai devreme sau mai tarziu...tot o sa dau de ea. Cate de Chiriac Larisa pot avea 23 de ani, sa fie fie din Satu Mare si studente la medicina?! angryfire.gif

Violenta nu, insa i-as trimite niste poze cu el, cateva din excursiile lui, cu motorul, cu sotia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

despre calatoriile lui Raducu

/index.php?/topic/544391-go-west-mariocean-si-tari-2010/page__mode__threaded__pid__2485803

 

bai Raducule bai...

Stau si ma uit pe unde a umblat, cat a umblat, in cate locuri a ajuns cu motocicleta si nu a patit nimic si aici la cativa km de casa intoarce una in fata si gata pa , la revedere cu viata la revedere cu tot, se distruge tot.

 

Este de neiertat si neacceptat

 

Singura vina a noastra e ca ne-am nascut aici !

 

 

:rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trist dar adevarat. Daca observa un chip, un om, o familie si multe vise pe acea casca neagra ce se indrepta spre masina ei poate il vedea. Raman regrete; si amintirea unui om frumos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Violenta nu, insa i-as trimite niste poze cu el, cateva din excursiile lui, cu motorul, cu sotia...

Da, exact! Cateva posturi de pe aici, gandurile bune si incurajarile, cateva poze printate din excursii, poze alaturi de familie si cu titlul: UITE PE CINE AI OMORAT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un om de o caliatate rar intalnita, a ales sa se plimbe prin locuri pentru noi necunoscute

Rest in peace! :((

Raducule ai grija de tine acolo

 

ps

cat despre tanti aceea - 3 ani cu suspendare,anularea permisului(cu posibilitatea de al lua dupa 5 ani)

astea sunt legile de c.... cu astea trebuie sa defilam

-trebuie sa recunoastem ca de multe ori nici noi(cei pe 2 roti), nu suntem atenti si fortam nota aiurea fara rost

-violenta,razbunarea nu isi au rostul

 

 

respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...