Sari la conținut

Accident grav in zona Cotroceni B** GLW


AllyMcBeal
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 767
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Oare cand o sa se inteleaga ca o greseala stupida sau o neatentie aparent minora poate lua viata unui om??

Eu cred ca niciodata deoarece atunci cand vedem la altii gandim ca noua nu ni se poate intampla. Presupun ca asa a gandit si soferita. Nu cred ca a plecat de-acasa tintita sa loveasca un motociclist. A comis o greseala, din neatentie, din nepasare - nu mai conteaza - greseala care s-a soldat cu decesul unui om.

Cred ca suntem prea toleranti cu astfel de greseli, mult prea toleranti.

Punctul meu de vedere este ca motociclistii ar trebui sa fie mai incisivi in respecatrea drepturilor si ogligatiilor pe strada. Referitor la accidentul de fata, iata, prieteni o situatie in care sabia a taiat capul plecat.

Dialoguri si actiuni de constientizare nu vor duce la nimic, noi, continuand sa fim jertfiti pe strada.

Corect, nimic din ce-am face nu-l va aduce inapoi pe cel plecat dintre noi. Raman insa ceilalti care vad ce s-a intamplat si baga la cap! Cu bunul simt, observ ca nu facem nimic si continuam, dupa cum am zis si mai sus, sa murim nevinovati pe strazi.

 

Soferii trebuie sa-si asume responsabilitatile, indiferent de nr rotilor de la vehicol. Pur si simplu, in anumite situatii nu exista circumstante atenuante, nu exista "imi pare rau, am gresit".

 

Cuvintele sunt de prisos, acum!

Sa-i fie tarana usoara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Odihneasca-se in pace.

152 useri in acest moment care asteptau vesti bune (eu inclus). Din pacate nu mai putem spune : ''Lupta din toate puterile omule !'' ci numai ''R.I.P'' ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da chiar, ce rost are violența? stăm pe coadă Âşi înghițim. nu avem voie să scuipăm. e perfect româneÂşte. blah, blah, nu rezolvăm nimic cu violența. până Âşi poponarii în sua si-au câÂştigat drepturile tot prin violență. Âşi lor le plăcea să înghită. noi pretindem că nu. suntem niÂşte sataniÂşti duri dornici ce pace mondială care nu ar face rău nici unei muÂşte ce kăkat. la ce e bună violența? câÂştigi respect? impui teamă? neh nu-i de noi. noi preferăm să zicem că plouă atunci când suntem scuipați... să nu cumva să stricăm renumele de eleve premiante de Âşcoală catolică pe care îl avem...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vintze... nu-ti permiti sa faci din astea pentru ca daca te duci si ii spargi m*ia proastei si o dai cu capu' de bordura, iti iei o amenda de umbli o saptamana cu maro la pantaloni si nu mai ridici mana nici sa omori o musca, pe cand ea a omorat pe cineva si s-ar putea sa scape in cel mai rau caz cu o amenda penala si 3 ani cu suspendare. Legea e de tot rahatul, nu noi ca nu actionam. Daca matracuca asta as infunda puscaria si magraoancele alea de acolo ar abuza timp de 12 luni de tineretea ei, cand s-ar urca data viitoare in masina, i-ar iesi ochii din cap ca la melc la intersectii si semafoare.

 

Crima perfecta la noi e accidentul cu victima, chiar si cand te urci cu masina peste nevinovat pe trotuar!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca.

 

As vrea sa mergem la inmormantare, pe motoare daca se poate. In cazul in care asa ceva este agreat de familie, va rog sa postati aici detalii sa putem organiza o intalnire.

 

Daca familia va fi de acord, noi trebuie s-o facem. Daca nu pentru el, pentru noi cei ce am ales aceasta pasiune.

 

 

Va vom anunta din timp despre acest lucru, in cursul zilei de azi.

 

Asteptam.

 

Avem exemple negative de anul trecut de la o "campanie" de intimidare ... va rog incetati.

Momentan "tonul" acestui topic a trecut de la speranta la condoleante ...

Nu e potrivit nici acum, si nici aici astfel de gesturi.

 

De anul trecut si pana acum se spune ca 'omul cat greseste invata', repet, in cazul in care familia ar fi de acord, doar motociclistii trebuie sa faca o "parada" strabatand centrul bucurestiului sau al oraselor. Prin acest gest, poate reusim sa mai cascam si altora ochii. Trebuie, prin acest gest sa subliniem CA UN OM A MURIT si ca e cazul ca toti sa-si caste ochii si urechile cand se urca in masini sau pe motoare. Gandeste-te ca urmatorul as putea fi eu sau tu.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vintze... nu-ti permiti sa faci din astea pentru ca daca te duci si ii spargi m*ia proastei si o dai cu capu' de bordura, iti iei o amenda de umbli o saptamana cu maro la pantaloni si nu mai ridici mana nici sa omori o musca, pe cand ea a omorat pe cineva si s-ar putea sa scape in cel mai rau caz cu o amenda penala si 3 ani cu suspendare. Legea e de tot rahatul, nu noi ca nu actionam. Daca matracuca asta as infunda puscaria si magraoancele alea de acolo ar abuza timp de 12 luni de tineretea ei, cand s-ar urca data viitoare in masina, i-ar iesi ochii din cap ca la melc la intersectii si semafoare.

 

Crima perfecta la noi e accidentul cu victima, chiar si cand te urci cu masina peste nevinovat pe trotuar!

eu? nici nu mă gândesc la aÂşa ceva. in nici un caz. eu sunt un om paÂşnic, incapabil de violență. pace vouă. cum spuneam, suntem fericiți că încă noi n-am fost loviți mortal... dar ne aÂşteptăm cuminți rândul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP .... sa iti fie tarana usoara !!!

 

Stau , citesc si sunt impietrit , ma doare sufletul , cati oameni de milioane am pierdut in ultimii ani .........oameni de milioane care nu meritau sa plece dintre noi asa de repede !!!

 

ODIHNITI-VA IN PACE PRIETENI BUNI .....cu siguranta intr-o zi ne vom revedea , si vom face un mare chef acolo sus !!!

 

 

 

 

 

:rose: :rose: :rose: :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca aflati la ce cimitir va fi inmormantat sa spuneti, poate pot face ceva legat de formalitati!

Dumnezeu sa il odihneasca in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Radule....mi-ai rupt inima...Condoleante familiei! Sper ca ultimul drum al tau sa fie sambata, as vrea sa te pot insoti la fel ca multi din prietenii tai. Dumnezeu sa te odihneasca in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Activez si eu de ceva vreme pe forumul acesta... insa n'am indraznit niciodata sa postez in aceasta sectiune. Poate din teama, din superstitie .. din groaza...insa ce vad aici.. 40 de pagini.. m'a facut sa'mi depasesc limita de confort si sa'l onorez si eu cum pot pe cel ce a fost pana de curand unul dintre noi.

Ma gandesc ca valoarea unui om e data de felul de prieteni pe care ii are. Iar Radu, se pare ca a excelat la acest capitol. Iar pt mine unul este suficient ca sa'l petrec cu gandul, desi nu l'am cunoscut si nu voi avea vreodata sansa sa'l cunosc.

Prea multe accidente.. prea multe vorbe .. prea putine fapte.

RIP ... un astfel de tipic.. imi pune la grea incercare dorinta de a finaliza scoala moto ... D-zeu sa'l odihneasca in pace..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...