Sari la conținut

Emigrare UK


Shorty
 Share

Postări Recomandate

De munca nu sunt pretentios,ce ma pune sa fac aia fac,sa spal si WC nu mi-e rusine,e o munca,mi-e rusine de nevastamea sa o vad cum vine acasa rupta de oboseala si eu sa frec duda.Aici in Italia ca experienta am sofatul de dube cat.B si transportul de mobila(desansamblare carat si reasamblat)asta am facut in ultimi 4 ani aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 111
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Daca aveti cat C+E va pot ajuta eu cu un loc de munca..sau cel putin va pun in legatura cu omul.De ajutat cred ca toti ajutam dar probabil dupa ce treci prin anumite experiente preferi sa-ti vezi de treaba singur si sa nu te mai incurci cu nimeni.Aici nu te prea ajuta nimeni pe gratis..deh toti calculeaza la pounds/ora

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde stai in UK?

La fel am facut si eu cu asigurarea, doar ca eu am avut pe 9 ani adeverinta din RO si a mers. Urmatorul an am primit direct de la firma de asigurari de aici, deci sunt ok.

Ce firme de asigurare din UK accepta NCB din Ro sau alt stat european?

Adeverinta trebuie sa fie pe ultimii ani consecutiv, sa zicem? Daca am 4 ani intre 2004-2008, apoi inca 3 2010-2013, etc...astia se cumuleza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am asigurare la Bell , ei mi-au acceptat NCB din Romania , dar mi-au trimis o cutie neagra sa o montez timp de 3 luni sa vada cum conduc. Periodic imi trimit mailuri sa imi dea sfaturi sa conduc mai incet,sa conduc ziua ca e mai sigur decat noaptea .... Peste vreo 3 saptamani trebuie sa le trimit cutia inapoi si vad daca imi dau ceva reducere .

http://www.bell.co.uk/?media=

Ce firme de asigurare din UK accepta NCB din Ro sau alt stat european?

Adeverinta trebuie sa fie pe ultimii ani consecutiv, sa zicem? Daca am 4 ani intre 2004-2008, apoi inca 3 2010-2013, etc...astia se cumuleza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce firme de asigurare din UK accepta NCB din Ro sau alt stat european?

Adeverinta trebuie sa fie pe ultimii ani consecutiv, sa zicem? Daca am 4 ani intre 2004-2008, apoi inca 3 2010-2013, etc...astia se cumuleza?

eu am mers prin broker si mi-au acceptat NCB din RO....mie mi-au zis ca trebuie sa ai anii legati dar nah...poate ai noroc si asa...succes:

http://www.bewiser.co.uk/

Editat de TheFatBob
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, eu abia acum am verificat asigurarea la masina din Romania si pe cea de la mobra, din Franta.

La fiecare am doar 2 ani si jumatate, poate 3.

La moto e corect, asta e, are decat 3 ani, dar la masina am doar B5, adica doar ultimii 2 ani si jumatate. Nu stiu daca mai pot adauga la ei si perioada 2004-2007 si chiar si alti ani anteriori, in total vreo 15 fara daune. Nu cred ca mai e posibil.

Oricum, de la cine ar trebui sa cer si cum ar trebui sa arate aceatsa justificare de Bonus macar.

De la ultimul asigurator?

Si, cum nu cred ca se cumuleaza cele doua (romaneasca si franceza) oare nu ar fi mai sigur sa o folosesc pe cea de Franta?

Editat de citony2004
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt curios pe ce salarii plecati in UK. Asta daca vreti sa impartasiti cu noi. Si cum va descurcati cu salariile :D

cam ce importanta are pe ce salarii pleaca altii cu diferite joburi, muncitorii necalificati n-o duc pre bine pe nicaieri in lume

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, eu abia acum am verificat asigurarea la masina din Romania si pe cea de la mobra, din Franta.

La fiecare am doar 2 ani si jumatate, poate 3.

La moto e corect, asta e, nu am decat 3 ani, dar la masina am doar B5, adica doar ultimii 2 ani si jumatate. Nu stiu daca mai pot adauga la ei si perioada 2004-2007 si chiar si alti ani anteriori, in total vreo 15 fara daune. Nu cred ca mai e posibil.

Oricum, de la cine ar trebui sa cer si cum ar trebui sa arate aceatsa justificare de Bonus macar.

De la ultimul asigurator?

Si, cum nu cred ca se cumuleaza cele doua (romaneasca si franceza) oare nu ar fi mai sigur sa o folosesc pe cea de Franta?

trebuie sa ceri direct de la compania unde ai fost asigurat in Ro....(de regula,se plateste o taxa.)

eu am cerut prin broker-ul unde am facut asigurarea.... el ma ajutat cu cererea catre toate firmele de asig unde am avut polite in ultimii ani.(ca le-am tot schimbat,in functie de pret...BCR,Tiriac,Generali,etc)

daca englezii is ok,ar trebui sa accepte NoClaimBonus pe care le obtii din Ro si din F.

succes.

» Post actualizat in 24 Feb 2015 20:28

Sunt curios pe ce salarii plecati in UK. Asta daca vreti sa impartasiti cu noi. Si cum va descurcati cu salariile :D

eu stau pe benefits ...si mai dau cite un tun,in stinga-dreapta....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Salut,

E cineva pe aici care e in Irlanda? Poate Dublin? Ma intereseaza cum e viata acolo, distractii, conditii de dat cu moto, oamenii sunt ok?

Nu vreau sa merg pentru bani ci vreau sa las totul aici si s-o iau de la 0 .

Job imi caut ceva in IT, am vazut ca sunt companii mari pe acolo asa ca nu-mi fac griji.

N-am renuntat nici la ideea cu Anglia doar ca vad ca in ultima vreme toata lumea se duce acolo ca la pomul laudat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Salut,

E cineva pe aici care e in Irlanda? Poate Dublin? Ma intereseaza cum e viata acolo, distractii, conditii de dat cu moto, oamenii sunt ok?

Nu vreau sa merg pentru bani ci vreau sa las totul aici si s-o iau de la 0 .

Job imi caut ceva in IT, am vazut ca sunt companii mari pe acolo asa ca nu-mi fac griji.

N-am renuntat nici la ideea cu Anglia doar ca vad ca in ultima vreme toata lumea se duce acolo ca la pomul laudat.

Prietenii mei din Irlanda zic ca e fain,oamenii is mai calzi si prietenosi si mai putin falsi decit englezii.

Ref la moto,in Irlanda ploua mai mult decit in UK si drumurile-s un pic mai rele.

UK nu mai e ce a fost,...legile sint in schimbare,oricum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu ai inteles ce am scris ?

» Post actualizat in 31 Oct 2015 13:51

Pune tu . și , unde trebuie eu am fost la școală 1 an sper ca ești mulțumit acum ca ESTI mai inteligent nu ?

» Post actualizat in 31 Oct 2015 14:00

Băi ăștia care tot timpul va luați de cei care scriu mai puțin gramatical oare voi santeti mai breji mă refer la caracter una două criticați așa se vede caracterul omului așa ca intelegi ideea ca ești inteligent

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu de gramatică zic, ci de cuvintele aruncate așa încât nu prea mai au logică. Azi e ușor să-ți amintești ce spuneai ieri, dar dacă îți arăt propriul text peste 2 săptămâni o să întrebi cine e nebunul care l-a scris.

"Pai jigodii sânt peste tot în lumea asta eu unul nu știu cum a fost înainte bănuiesc ca greu dacă nu aveai drept de muncă sau poate mai bine"

Ca regulă : mai respiră, mai trage un fum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu fumez și cred ca are nu are noimă ce am scris

» Post actualizat in 31 Oct 2015 14:24

Ca are noimă ce am scris

» Post actualizat in 31 Oct 2015 14:24

Scriu de pe o tabletă și una scriu și altă afișează

» Post actualizat in 31 Oct 2015 14:28

Și referitor ce am scris omul spunea ca englezii sânt falși și ca UK nu mai este ce a fost și eu i am răspuns ca nu știu să pun ce a scris cum ai pus tu ce am scris eu

» Post actualizat in 31 Oct 2015 14:32

Că nu știu cum a fost înainte în Uk falși sânt peste tot în lumea asta

» Post actualizat in 31 Oct 2015 14:34

Cred ca ai inteles acum :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai am tinut o și pe față și pe dos și acum o țin în colțuri și tot ce vrea ea face

» Post actualizat in 31 Oct 2015 14:43

Câte odată adică mai mereu una scriu și în chenar este om și când dau send afișează ce vrea ea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca nu știu să pun ce a scris cum ai pus tu ce am scris eu

Se foloseşte butonul quote. Acel buton este în dreapta jos a oricărui post. Îl apeşi, şi de-acolo sînt sigur că te descurci :)

 

P.S. butonul quote nu este vizibil în versiuna mobile (iar cum tu foloseşti tableta, cel mai probabil urmăreşti forumul în versiunea mobile) caz în care trebuie să atingi ecranul pe mesajul pe care vrei sa-l citezi şi va apare :)

Editat de zĂŽmbesc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca acum sau am scris OK și a afișat OM

» Post actualizat in 31 Oct 2015 14:46

Se foloseşte butonul quote. Acel buton este în dreapta jos a oricărui post. Îl apeşi, şi de-acolo sînt sigur că te descurci :)

P.S. butonul quote nu este vizibil în versiuna mobile (iar cum tu foloseşti tableta, cel mai probabil urmăreşti forumul în versiunea mobile) caz în care trebuie să atingi ecranul pe mesajul pe care vrei sa-l citezi şi va apare :)

ok merci sânt născut mai devreme și nu prea le am cu astea

» Post actualizat in 31 Oct 2015 14:46

Sper să i mi reușească și dată viitoare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper să i mi reușească și dată viitoare

Sper să îmi şi reuşească data viitoare, cam aşa trebuia să formulezi. Cred că-i defectă tableta... :haha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inteligenților am înțeles substratul, sau bate șaua să priceapă prostul .;-)

» Post actualizat in 31 Oct 2015 17:20

multam -zimbesc-,cam acelasi lucru vroiam sa zic si eu...

inteligentule "zimbesc" dar ai o scuză se întâmplă și la case mai mari
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...