Sari la conținut

Protestam pentru uciderea lui Raducu?


Petru Moldovan
 Share

Postări Recomandate

Asa ar trebuii sa arate un protest

 

 

DA..dar ei sunt FRANCEZI....!!...:))

 

Daca nu vom incepe noi,oamenii de rand sa cerem ,,schimbare"..vom continua sa murim ca mustele.Autoritatile nu au nici un interes ..daca nu ies bani.Acum ca am mult timp liber promit sa ies la orice actiune menita sa ajute motociclistii.

Editat de SERGHEI42
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 154
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Tu utilizezi notiunea de ucigas la discretie, fara sa ai habar de ce inseamna

 

Punctul tau de vedere e una, realitatea e alta :

 

- in Franta s-au dat 6 luni;

- in Italia s-au dat 3 ani inchisoare CU EXECUTARE;

 

NICAIERI IN UE NU SE DA EXECUTARE PENTRU OMOR DIN CULPA, IN CAZ DE ACCIDENT RUTIER, DACA CEL CARE L-A PRODUS NU A COMIS SI ALTE INFRACTIUNI, CONCOMITENT CU ACCIDENTUL.

 

Esti pe dinafara rau cu legile!

 

 

De acord Alex dar,iti pare normal sa nu respect legea ,sa iau o viata de om si sa primesc 2 ani cu suspendare??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacă o dam in pârtzuri,fâsuri ,dezamagiri si orgolii facem pe draq gramada.Observ ca 99% nu au nici o propunere concreta,singura este Inanna,ECATERINA TEODOROIU,eroina moto.CINE sa faca o schimbare,dacă nu o cerem noi-ÂŞI DIN fața compului s poate miÂşca ceva.NU te doare mana sa faci o petiție online.Hai sa nu mai cârcotim atât Âşi să punem umărul la treabă.Pana nu ceri nu ți se va da.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord Alex dar,iti pare normal sa nu respect legea ,sa iau o viata de om si sa primesc 2 ani cu suspendare??

DA, MI SE PARE NORMAL SA IA CU SUSPENDARE!

Ce a facut tanti aia acolo se numeste omor din culpa, adica nu a existat intentia explicita de a ucide.

Faptul ca nu a respectat regulile de circulatie (cedeaza trecerea) si a produs accidentul nu mi se pare normal si din aceasta cauza isi merita pedeapsa.

Pedeapsa insa nu mi se pare NORMAL sa fie PUSCARIE pentru un astfel de om, care nu a mai comis nicio infractiune in acel moment, pur si simplu a fost un accident.ACCIDENT.

Ca idee, daca mama e tuta la volan (conduce duminica sau mai stiu eu ce) si iese pe drum si omoara un motociclist NU MI SE PARE NORMAL SA INFUNDE PUSCARIA!

Sper sa nu reusiti sa schimbati aceasta regula de jurisprudenta, de dragul mamei mele si celor dragi mie care pot face la un moment dat un astfel de accident!

Editat de alex_en
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu fituica pe strada si cu plimbatul mobrei pe bulevard nu impresionezi nici o babă,darămite sa urneÂşti munții.S-a vazut asta la diferite manifestari.E NEVOIE de ceva mai serios si o amploare mai mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DA, MI SE PARE NORMAL SA IA CU SUSPENDARE!

Ce a facut tanti aia acolo se numeste omor din culpa, adica nu a existat intentia explicita de a ucide.

Faptul ca nu a respectat regulile de circulatie (cedeaza trecerea) si a produs accidentul nu mi se pare normal si din aceasta cauza isi merita pedeapsa.

Pedeapsa insa nu mi se pare NORMAL sa fie PUSCARIE pentru un astfel de om, care nu a mai comis nicio infractiune in acel moment, pur si simplu a fost un accident.ACCIDENT.

Ca idee, daca mama e tuta la volan (conduce duminica sau mai stiu eu ce) si iese pe drum si omoara un motociclist NU MI SE PARE NORMAL SA INFUNDE PUSCARIA!

Sper sa nu reusiti sa schimbati aceasta regula de jurisprudenta, de dragul mamei mele si celor dragi mie care pot face la un moment dat un astfel de accident!

 

Mda..pai tocmai asta este .Noi gandim ca s-ar putea la un moment dat sa facem o ,,nefacuta" si normal ca vrem sa putem spune:,,nu te-am vazut"..,,am gresit"..,,scuze"si ATAT.Cam nashpa situatia cum o prezinti tu..Ceva de genul :,,ups l-am omorat pe ala..te sun mai tarziu.....asta este in pana mea am gresit si eu o data nu o sa ma bagati in puscarie ,ca tot omul mai greseste"..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DA, MI SE PARE NORMAL SA IA CU SUSPENDARE!

Ce a facut tanti aia acolo se numeste omor din culpa, adica nu a existat intentia explicita de a ucide.

Faptul ca nu a respectat regulile de circulatie (cedeaza trecerea) si a produs accidentul nu mi se pare normal si din aceasta cauza isi merita pedeapsa.

Pedeapsa insa nu mi se pare NORMAL sa fie PUSCARIE pentru un astfel de om, care nu a mai comis nicio infractiune in acel moment, pur si simplu a fost un accident.ACCIDENT.

Ca idee, daca mama e tuta la volan (conduce duminica sau mai stiu eu ce) si iese pe drum si omoara un motociclist NU MI SE PARE NORMAL SA INFUNDE PUSCARIA!

Sper sa nu reusiti sa schimbati aceasta regula de jurisprudenta, de dragul mamei mele si celor dragi mie care pot face la un moment dat un astfel de accident!

 

Mie nu mi se pare normal.

Singura "greseala" care ar putea fi "trecuta cu vederea" este cea intocmita fara voia ta. Nu din neglijenta, nu din nepasare sau necunostinta de cauza.

 

Asa merg si eu cu 65 prin oras si aleg "sa nu vad" un pieton pe trecere. Pana mea, as fi la prima abatere asa ca tre' sa va fie mila de mine si sa nu ma bagati in puscarie. Faptul ca am lovit pietonul pe trecere cu viteza, A FOST ALEGEREA MEA, nu o greseala, caci nu mi-a tras duhul sfant de acceleratie! Trecerea aia de pietoni e marcata cu beculete/desene pe asfalt... adica nu s-a materializat in fata mea; mie greu sa cred ca n-o vezi din timp!

Aaa.. n-am vrut sa-l lovesc dar nici nu m-am asigurat prin ajustarea vitezei astfel incat sa nu se intample, si acum, vai ce tre' sa-mi plangeti toti de mila ca defapt yo sunt baiat bun, student la medicina si imi distrugeti viitorul!

Orice om intreg la cap se gandeste INAINTE caci dupa e chiar patetic!

Eventualii "observatori" o sa inteleaga ca e bine sa dai la faculta caci vorba aia, te poate chiar scapa de puscarie.

 

Eu am impresia ca multi dintre voi nu intelegeti definitia unui accident. Cand mergi cu +80 / 90 prin oras, ceea ce-o sa se intample nu se numeste accident. Ci certitudine. Cand iesi de pe-o strada laterala cu masina direct pe banda doi si, intamplarea face sa intre cineva in tine care circula pe banda 1 al sensului pe care tu tocmai ai intrat... iar nu este accident. ESTE DATORIA TA SA CASTI OCHII!

Ce daca sunt masini parcate pe treceri de pietoni, prin mijlocul intersectiilor, ma rog, peste tot... Nu mergi niciodata pe principiul "fuck it: pe toti ii doare-n pix, mie de ce-ar trebui sa-mi pese"! caci uite ce se intampla. Faci o "greseala" care iti termina viata atat tie cat si nefericitului pe care-l lovesti.

Sigur, s-ar putea ca sa nu lovesti niciodata pe nimeni, indiferent cate arogante faci... de aici si vorba "mie nu mi se poate intampla!"

 

Petitiile on-line sunt fix-pix. Al dreaq nu mi-a trecut prin cap sa-mi fac si eu un site d'asta cu petitii on-line si sa ma imbogatesc de pe urma vizitatorilor care inca mai cred ca in ro mai poti "rezolva" ceva cu petitii, manifestari pasnice si buchete de trandafiri.

Ex: la Braila: decizia procurorilor: "nu s-a intamplat nimic, nimeni n-a facut nimic".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu utilizezi notiunea de ucigas la discretie, fara sa ai habar de ce inseamna

 

- in Italia s-au dat 3 ani inchisoare CU EXECUTARE;

 

NICAIERI IN UE NU SE DA EXECUTARE PENTRU OMOR DIN CULPA, IN CAZ DE ACCIDENT RUTIER, DACA CEL CARE L-A PRODUS NU A COMIS SI ALTE INFRACTIUNI, CONCOMITENT CU ACCIDENTUL.

 

Esti pe dinafara rau cu legile!

 

Nici tu nu pari a fi mare avocat cunoscator al legilor sau a limbii romane :D

 

UCIGĂÂŞ, -Ă, ucigaÂşi, -e, s.m. Âşi f., adj. 1. S.m. Âşi f. Persoană care a ucis sau a încercat să ucidă pe cineva; asasin, homicid1. 2. Adj. Care provoacă (sau poate provoca) moartea cuiva. Armă ucigaÂşă. – Ucig (prez. ind. pop. a lui ucide) + suf. -aÂş.

 

Fata aia a ucis, deci e ucigas

 

In plus, tu singur ai scris ca in Italia se dau 3 ani cu executare (desi am senzatia ca ai auzit pe undeva, nu neaparat sa fie adevarat). 3 ani cu executare pentru omor din culpa mi se pare rezonabil. In plus, nu putem sa comparam romania unde suntem campioni la accidente cu alte tari care, printre altele, au campanii bine puse la punct impotriva accidentelor. Si cand zic campanii, nu ma refer la manifestari moto, ci la modul in care politia sanctioneaza abaterile - mai bland cu cei cu abateri usoare, mai dur cu cei cu abateri majore sau recidivisti.

 

Uciderea din culpa nu este sanctionata foarte dur in alte tari, pe ideea de accident - intampare, dar in conditiile in care in europa de vest acest fenomen este sub control si evenimentele sunt chiar accidentale. In Belgia, conducatorul auto care vine pe strada cu prioritate o sa cedeze trecerea unui motociclist/biciclist neatent venit de pe o strada fara prioritate. Eu n-o sa pot niciodata sa inteleg pe oamenii aia, cum pot conduce asa lucizi si atenti, pe cand romanii fac orice altceva la volan in afara de a fi atenti.

 

Ideea e ca daca stii ca greseala ta se pedepseste aspru, o sa fii mult mai atent. O sa tii mai mult la viata ta in libertate decat la tigara pe care o fumezi la volan, sau sandwich-ul de pe bord, sau telefonul fara hands-free cand iesi de pe o straduta fara prioritate.

 

Unii nu stiu, ca inainte de 89, cand militienii stateau in tufis sa prinda pe aia care nu dau prioritate la trecere, conducatorii auto opreau la trecere chiar daca era un pieton care doar parea ca ar vrea sa traverseze. Le era frica de consecinte. Acum? Nu-i mai e nimanui frica pentru ca nu mai exista consecinte. Indiferent cat de grava e neatentia, se rezolva cu ceva bani.

 

DA, MI SE PARE NORMAL SA IA CU SUSPENDARE!

NU MI SE PARE NORMAL SA INFUNDE PUSCARIA!

Sper sa nu reusiti sa schimbati aceasta regula de jurisprudenta, de dragul mamei mele si celor dragi mie care pot face la un moment dat un astfel de accident!

 

Pai vezi, tocmai asta trebuie sa se schimbe. Ideea ca poti conduce oricum, ca chiar daca omori un om nu-i nici o problema, n-o sa faci puscarie. Sau mentalitatea ca daca-i din familia mea poate sa greseasca, o sa-i iau apararea, ai mei sunt buni.

 

Pune-te in locul rudelor lui Raducu: ti-a murit cineva drag din cauza neglijentei unui om care n-o sa execute nici o pedeapsa. Si chiar o sa aibe carnet de sofer din nou. E ok, nu?

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.legislatiarutiera.ro/Legislatie/Prioritatea.html

 

1. Vehiculele care intra pe un drum public venind de pe un drum lateral , de categorie inferioara:

Vehiculele care vor sa intre pe un drum public venind de pe un drum lateral de categorie inferioara sunt obligate sa acorde prioritate de trecere celor care circula pe drumul public indiferent de directia de deplasare.

 

Hai sa nu ne legam de amanunte acum, will you, please? Legea nu specifica daca drumul lateral este public sau nepublic, deci se aplica pentru orice fel de drum lateral _de_categorie_inferioara_.

Si care e ierarhia strazilor din Bucuresti? Ce zici tu e valabil cand intri din judetean in DN, etc. Nu in oras. Si chiar si afara, trebuie sa fii informat din timp despre categoriile celor doua drumuri, ca altfel n-ai de unde sa stii...

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacă o dam in pârtzuri,fâsuri ,dezamagiri si orgolii facem pe draq gramada.Observ ca 99% nu au nici o propunere concreta,singura este Inanna,ECATERINA TEODOROIU,eroina moto.CINE sa faca o schimbare,dacă nu o cerem noi-ÂŞI DIN fața compului s poate miÂşca ceva.NU te doare mana sa faci o petiție online.Hai sa nu mai cârcotim atât Âşi să punem umărul la treabă.Pana nu ceri nu ți se va da.

 

Salut,

Un lucru te rog, nu ma ironiza aiurea.Nu am postat aici pentru asta.Ce am facut eu, e concretul meu, daca ai vreo intrebare sau vreo nemultumire te ascult cu toata rabdarea din lume.Dar pana una alta hai sa ne respectam ca oameni rationali si cu bun simt ce suntem!

Iti multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah tu esti pierdut pt totdeauna!

faptul ca ai motor nu inseamna nimic.

marsh in (cuvant urat) mea pe topicurile cu potaile acolo unde iti e locul.

 

Voi nu gasiti butonul de mesaj personal ?

Cred ca nu isi au rostul chestiile astea aici. Sincer ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor,

Peste cateva zile se implinesc 14 ani de cand am baut prima cafea cu Radu, si au fost multe cafele... Radu era vesel, bland si bun, iubitor si iertator...stiu asta pentru ca pe mine m-a iertat de nenumarate ori si sunt convinsa ca toti cei care l-au cunoscut au aceeasi parere. Cred cu tot sufletul meu ca nu ar vrea sa existe "un protest pentru uciderea" lui. Cred ca ar vrea sa ne aducem aminte de el cu bucurie. Va rog, daca nu ati facut-o deja, cititi postul surorii lui. Aici: /index.php?/topic/664304-accident-grav-sos-cotroceni/page__st__490

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi nu gasiti butonul de mesaj personal ?

Cred ca nu isi au rostul chestiile astea aici. Sincer ...

Stii ce nu gasesc eu cu individu' asta? Timp. Dar pana la urma tot ma descurc eu de vreo 30 de secunde libere. Ca mai mult nu cred ca-mi ia...

 

On: raspunsurile la intrebarile mele n-au de gand sa vina...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inanna,nu a fost intentia de ironie,era o comparatie si chiar apreciez ce ai facut/ce faci pt comunitatea moto.Cat despre Alex-en,daca mama ta ar circula fix duminica si ar da peste copilul tau/ei.....nu vreau sa ma gandesc la urmari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

........Cine calatoreste prin occident,probabil a constatat live cum sta treaba.

cu amenziile ai dreptate... dar cu violenta te cam inseli, sa te fereasca Dumnezeu sa dai peste un motociclist in Occident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Rromania nu merge cu vorba buna.

Am incercat de multe ori sa rezolv o disputa cu vorba buna si esti luat imediat de PROST.

In schimb cand te infigi tare in ei sa-i vezi ce mielusei sunt toti.

In Bulgaria motociclistii sunt sperietori.

In Rusia motociclisti sunt sperietori.

In Spania, Grecia, Franta si Italia motociclistii sunt respectati pentru ca toti au si un scuter sau motor pe langa masina si merg cu ele destul de des.

In Rromania motociclistii sunt DONATORI DE ORGANE.

Trageti voi singuri concluzia......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..... accidentele se intampla si din prostie, soferi de duminica, dar si din cauza faptului ca drumurile proaste si supraaglomerate transforma condusul intr-un soi de Carmagheddon "pe bune".

 

hai sa nu mai dam vina pe gropi si pe sosele... lucrez in service(Reprezentanta auto, nu la colt de strada) vrei sa-ti spun cate accidente se intampla din cauza drumurilor proaste?! poate un sfert... restu sunt imbecili(cauze: neacordare de prioritate, alcool, oboseala, smecherie...)

 

Daca nu poti sa conduci legal, si te mananca poponetzu, si doamne fereste dai peste un motociclist, pai atunci de ce sa nu te scarpinam?!

 

Problema nu sunt legiile, sau amenziile, marea problema e ca nu se aplica, ca nu sunt respectate, asta e problema...

 

Ce pot sa-i cer unui conservar care nu e in stare sa citeasca doua randuri(can am luat permisu, colegu de langa mine nici nu stia sa citeasca, a copiat raspunsurile de la mine), dar daca militia si-ar face treaba, s-ar schimba multe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu respecta nimeni motociclistii romani, pentru ca singurul lucru pe care-l fac este sa se balacareasca pe forum.

 

Asta se poate generaliza... la mai multe categorii de romani. In tara asta nimeni nu protesteaza, decat pe forumuri, ca anonimi. Asteapta pe isus sa-i scoata din cacao in timp ce ei stau la tastatura.

In Rromania nu merge cu vorba buna.

Am incercat de multe ori sa rezolv o disputa cu vorba buna si esti luat imediat de PROST.

In schimb cand te infigi tare in ei sa-i vezi ce mielusei sunt toti.

In Bulgaria motociclistii sunt sperietori.

In Rusia motociclisti sunt sperietori.

In Spania, Grecia, Franta si Italia motociclistii sunt respectati pentru ca toti au si un scuter sau motor pe langa masina si merg cu ele destul de des.

In Rromania motociclistii sunt DONATORI DE ORGANE.

Trageti voi singuri concluzia......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce e "amuzant" e ca in rromania am ramas fara permis pentru 2 beri si absolut nici un incident, risc 1 an cu suspendare pentru

asta si aceiasi pedeapsa o s-o primeasca retardata care l-a omorat pe Raducu :(

 

Deci 2 beri si nici un incident = omor din culpa. Traiasca rromania si conducerea.

 

Dumnezeu sa-l odihneasca pe Raducu, a fost unul din primii motociclisti pe care i-am cunoscut si chiar in seara aia

intr-o primavara mi-au zis sa nu ma mai entuziasmez asa tare cu motociclismul ca pana in toamna o sa incep deja sa pierd

prieteni. Am zis ca nu-i asa, ca prietenii mei nu mor. Pacat ca n-am avut dreptate. O sa va rog totusi sa aveti grija de

voi, ca nu devine deloc mai usor cu timpul pentru cei ramasi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

......Nimeni si nimic nu imi da dreptul de a decide eu asupra vietii ei!

cine a spus ca decide asupra vietii ei? toti acuzati ca incurajam violenta, dar nimeni nu a zis ca maine sa duce sa o viziteze pe aceasta femeie

......Cu ce il ajuta pe Radu acum toata mocirla asta?Il va aduce inapoi toata porcaiala asta de pe forum in care unul e mai viteaz ca altul?

intr-adevar nu il aduce, dar ce ar trebuii sa facem, sa asteptam sa fim urmatorul Radu?

in rest sunt de accord cu tine, dar mentalitatea unora nu o poti schimba cu vorba buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici este cumva topicul oamenilor perfecti?

Atunci cand faci orice in lumea asta, ca om, poti gresi. Din pacate acest lucru se intampla si cand conducem. Suferinta din sufletul fetei cred ca depaseste cu mult orice alta suferinta pe care a-ti incerca voi sa o provocati si probabil ca acum e chiar in stadiul in care simte si isi doreste cumva sa fie pedepsita, pentru ca uneori asa functioneaza constiinta. In cazul in care aveti impresia ca sunteti perfecti, eu o sa va distrug acest gand...cand v-ati decis ca trebuie sa fiti motociclisti in Romania a-ti facut o greseala, pentru ca si atunci stiati ca in trafic se afla tot felul de specimene.

Ca sa nu fiu offtopic, eu cred ca ar fi bine daca legislatia ar fi schimbata in sensul in care chiar si la cel mai mic accident de motocicleta din vina unui conservar, acesta sa plateasca amenda foarte mare si sa i se intocmeasca dosar penal. In felul acesta cred ca multi ar simtii mai multa teama pe sosele, vara cand stiu ca sunt atatia pe doua roti.A fost doar o parere, nu stiu cat de buna e, dar din pacate stiu ca nu poate fi realizabila in contextul cadrului legislativ din prezent. Bafta la toti si evitati orasul!

O chestie buna. Daca accidentezi un biciclist , motociclist, nu neaparat cu vatamare corporala legea sa fie mai drastica asa poate le pasa si de noi si nu vom mai fi tratati ca niste gunoaie aruncate pe sosea. Politia sa vegheze la respectarea codului rutier litera cu litera, sa nu mai intoarca capul de la cei opriti inaintea trecerilor de pietoni, de la cei ce nu semnalizeaza, de la cei ce vireaza cate trei deodata in intersectii. Cei ce au avut permisul suspendat de trei ori, sa il piarda definitiv, demonstrand ca sunt antitalent si pericole in trafic. Schimbarea benzii fara semnal sau cu jumatate de metru semnal, sa fie aspru pedepsita.Ar mai fi multe de spus...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Plus de 15000 motards ont dĂŠfilĂŠ aujourd'hui dans la capitale pour protester contre les mesures gouvernementales en matière de rĂŠpression. '

 

15.000 :o

 

Cred ca si noi suntem in stare! Asa cum se strang la meciurile Stelei zeci de mii de oameni, pt un rahat de meci (sunt stelist de mic) asa putem sa ne strangem ca sa facem ceva pentru noi si nu numai, pt ca pe langa noi au de suferit si familile noastre si prietenii nostri! La protest ar putea participa si persoane pe biciclete, in masini sau chiar pe jos (pe jos la destinatia finala)! Refuz sa cred ca NOI, cei care facem parte din aceasta comunitate, deoarece avem un mod de viata diferit fata de restul, pt ca vedem viata altfel, ne comportam tipic acestui popor de (cuvant urat)! Cel mai lash popor, nu cunosc nicio alta natie mai indolenta si mai tarsheloasa decat acest popor! N-am fost in stare niciodata sa ripostam si nici n-o sa fim vreodata! Poate daca o sa ne ia nevestele si copiii, poate atunci vom riposta! Nici "revolutia" nu am facut-o noi! Abia astept sa termin masterul si sa ma car din tara asta, dar pana atunci vreau sa pun si eu umarul si sa incercam sa schimbam impreuna mentalitatea asta de rOMAN! Chiar daca n-o sa aiba niciun rezultat macar o sa fiu impacat cu mine, ca am incercat si n-am avut aceeasi reactie tipica romaneasca!

Va e frica? Uitati-va in ochii familiei, ai prietenilor, apoi uitati-va in oglinda si luati o decizie!

 

SI NU E VB NEAPARAT DE RADU, E VB DE MULTI ALTII si e vb de noi pana la urma, care suntem inca AICI!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...