Sari la conținut

Deschidere oficiala bar MOTOR GANG


inascorpio
 Share

Postări Recomandate

La data de 8 iulie 2011, va avea loc deschiderea oficială a barului/cafenea „Motor Gang”, prin abordarea unei noi viziuni a vechiului stil “moto gang”.

 

„Motor Gang” este în centrul Bucureștiului, pe str. Brezoianu 21, și vrea să vă ofere o alternativă inovativă de relaxare, o escapadă de la tumultul vieții cotidiene.

 

Vom oferi 50 invitații nominale care cuprind o reducere de 10% din consumație, precum și participarea automată la concursul cu premii.

 

post-36202-0-32884100-1309424854_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La data de 8 iulie 2011, va avea loc deschiderea oficială a barului/cafenea „Motor Gang”, prin abordarea unei noi viziuni a vechiului stil “moto gang”.

 

„Motor Gang” este în centrul Bucureștiului, pe str. Brezoianu 21, și vrea să vă ofere o alternativă inovativă de relaxare, o escapadă de la tumultul vieții cotidiene.

 

Vom oferi 50 invitații nominale care cuprind o reducere de 10% din consumație, precum și participarea automată la concursul cu premii.

 

post-36202-0-32884100-1309424854_thumb.jpg

Din ce stiu acolo e o problema cu parcarea, aveti spatiu suficient pt moto sau parcarea se va face in limita spatiului de pe trotuar? pt mine e f important ca nu vreau sa stau cu frica ca imi jupoaie motoreta vreun pieton debil, plus ca imi place sa consum ceva avand-o sub ochi, spre incantarea lui! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce stiu acolo e o problema cu parcarea, aveti spatiu suficient pt moto sau parcarea se va face in limita spatiului de pe trotuar? pt mine e f important ca nu vreau sa stau cu frica ca imi jupoaie motoreta vreun pieton debil, plus ca imi place sa consum ceva avand-o sub ochi, spre incantarea lui! :rolleyes:

 

Intrarea este chiar printr-un gang unde pot fi parcate 10 motociclete. Iar pe trotuar sa zicem 5 moto.

Ideea este ca abia de luni am sa aflu exact cate persoane vin si voi posta lista cu invitatii. Asta doar pentru vineri seara, 8 iulie 2011, ora 19.00.

 

Dupa aceea, intrarea este absolut libera si toata lumea este binevenita de dimineata pana noaptea, la ultimul client.

L-am ajutat pe prietenul cu barul tocmai pentru a avea un loc unde sa beau un suc, o bere (fara alcool) cand ies noaptea sa ma plimb cu motorul.

 

Locatia este perfecta, intima si relaxanta, desi spatiul este un pic cam mic, daca am compara cu bikers otopeni (care, din pacate, este inchis) sau cu barul lui ursu', din matei voievod (care, tot din pacate, este si acesta inchis) sau barul lui apashu' (tot inchis!).

Iar ideea a fost a mea, sa faca bar moto, avand in vedere ca barul statea degeaba, iar spatiul chiar merge pentru o cafea/suc/bere.

Acum vom vedea si ce va iesi si daca se va adapta la cerinte.

 

ce muzica s-aude p-acol?

 

Pai, referitor la muzica, parerile sunt impartite. Ca intotdeauna, dealtfel!

Asa ca o sa incercam sa impacam si rock-ul si oldies-urile.

Doar ca, avand in vedere locatia, si anume terasa intr-o curte interioara, muzica nu va fi ca la spectacol, iar sonorul nu va sparge timpanele.

 

Cam de cate persoane e locatia? Ce fel de muzica se asculta? Ce locuri de parcare sunt? La ce ora se inchide?

 

Capacitatea barului este de 16 persoane, iar pe terasa mai intra aproximativ 6-8 mese de 4 persoane.

Depinde si de raspunsurile pe care le vom primi luni de la sponsori. In cazul in care acestia isi vor expune reclame, bannere, etc.

Si depinde tot de sponsori daca vom avea un concurs cu premii consistente sau doar pentru distractie.

 

Aici sunt link-urile unde am facut profil + reclama:

 

http://www.facebook.com/profile.php?id=100002559263518&sk=wall

 

http://www.motocicli...bar-motor-gang/

 

http://www.calendarevenimente.ro/detalii.php?ev=71317

 

 

http://www.anunturi-live.ro/anunt-deschidere-oficiala-bar-motor-gang-8-iulie-2011-104087/

Editat de inascorpio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce stiu acolo e o problema cu parcarea, aveti spatiu suficient pt moto sau parcarea se va face in limita spatiului de pe trotuar? pt mine e f important ca nu vreau sa stau cu frica ca imi jupoaie motoreta vreun pieton debil, plus ca imi place sa consum ceva avand-o sub ochi, spre incantarea lui! :rolleyes:

 

 

foarte la obiect punctate problemele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala de pe Matei Voievod nu e inchis. Tocmai s-a rebranduit si a invitat mobristii sa se intoarca acolo.

In fine... altceva vroiam sa intreb: in ziua deschiderii se intra cu invitatii? Sau cum, ca nu prea pricep...

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala de pe Matei Voievod nu e inchis. Tocmai s-a rebranduit si a invitat mobristii sa se intoarca acolo.

In fine... altceva vroiam sa intreb: in ziua deschiderii se intra cu invitatii? Sau cum, ca nu prea pricep...

 

 

Imi pare bine sa aud ca s-a deschis iar la ursu'!!!!

 

 

Pentru vineri o sa facem invitatii.

Imi spuneti numele si va trec pe lista. Apoi o sa va astepte o invitatie cand ajungeti la bar.

Puteti sa trimiteti numele ori intr-un mesaj aici, ori pe mail la adresa motor.gang@yahoo.com

 

Asta pentru ca o sa facem un mic concurs cu premii.

Deja avem primul sponsor pentru concurs!!!

 

!!!MOTO ADVENTURE!!!

 

post-36202-0-82675500-1309955811_thumb.jpg

 

 

Asa ca vom continua!!!

 

Nu e mai simplu sa mergeti, sa probati si in cazul in care nu va pica bine, sa nu mai treceti pe acolo? :cheers:

 

 

Exact!!!

 

Asa ca va asteptam sa "probati"! :cheers:

 

WOLF MOTO

a fost, alaturi de Moto Adventure, sponsorul concursului!

 

post-36202-0-96164900-1310215671_thumb.jpg

 

 

Pentru cine a participat, astept impresii.

Pozele le vom posta maine.

 

Asfalt uscat si curat!

 

POZELE DE LA DESCHIDERE!!!!!!

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...