Sari la conținut

Stie cineva cine e ?


inanna
 Share

Postări Recomandate

Am primit acum informatia ca a facut accident in zona Pescarie din Contanta.Din ce am aflat o masina a intrat peste el pe banda.Tot neacordare de prioritate.Motoreta este neagra cu ceva desene pe ea.Are toata fatza mucita si scrie RR pe coada.Cel care mi-a dat informatia nu isi poate da seama ce motor e exact!Motociclistul a fost luat de SMURD, traieste, dar nu stim mai mult!

Stie cineva cine e ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut motoreta. Din primele relatari se pare ca el mergea pe banda 1 iar in dreptul sau era un ML pe banda 2. Masina a virat dreapta brusc proiectandu-l intr-un logan parcat in benzinaria unde vroia sa intre ML-ul. Motorul praf, are furca rupta din cadru.

 

De asemenea circula vorba ca el era tot pe banda 2 in spatele ML-ului si a tasnit pe banda 1 vrand sa faca o depasire prin dreapta.

 

 

Baiatul e la spital, se pare ca e grav.

 

P.S. E un 1000rr negru modelul 2006-2007.

Editat de sorinm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu este vorba de neacordare de prioritate, ci de neasigurare la schimbarea directiei de mers, ceea ce se sanctioneaza cu 3 puncte penalizare +2 sau 3 amenda, si nu suspendarea dreptului de a conduce; asta in cazul in care nu sunt vatamari corporale.

 

depinde unde a intrat in ml, daca a intrat in spate moto este vinovat, iar daca l-a lovit in lateral atunci ml este vinovat, chiar daca moto a depasit prin dreapta, pentru ca rezulta ca moto efectua manevra in timp ce cel cu ml-ul a schimbat directia de mers, iar la moto este posibil sa fie trecuta nu ca depasire, si ca devasare daca nu se poate dovedi ca a veit tot de pe banda 2. cand "depasesti" un autovehicul fara a schimba directia de mers (adica banda) se numeste devansare si nu depasire.

 

sanatate multa motociclistului

Editat de alex_wpa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut ieri prin zona la putin timp dupa accident. Motociclistul era intins pe iarba, inca nu ajunsese ambulanta SMURD (pe care am vazut-o un minut mai tarziu). Loganul nu mai avea portbagaj. Chiar ma intrebam cum/ce s-a intamplat de erau in benzinarie si el, si loganul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce LOGAN? era ML

a fost lovit de un ML, care a intrat peste el de pe banda doi pe banda 1 (conform primelor declaratii ale politiei) si proiectat intr-un Logan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu este vorba de neacordare de prioritate, ci de neasigurare la schimbarea directiei de mers, ceea ce se sanctioneaza cu 3 puncte penalizare +2 sau 3 amenda, si nu suspendarea dreptului de a conduce; asta in cazul in care nu sunt vatamari corporale.

 

depinde unde a intrat in ml, daca a intrat in spate moto este vinovat, iar daca l-a lovit in lateral atunci ml este vinovat, chiar daca moto a depasit prin dreapta, pentru ca rezulta ca moto efectua manevra in timp ce cel cu ml-ul a schimbat directia de mers, iar la moto este posibil sa fie trecuta nu ca depasire, si ca devasare daca nu se poate dovedi ca a veit tot de pe banda 2. cand "depasesti" un autovehicul fara a schimba directia de mers (adica banda) se numeste devansare si nu depasire.

 

sanatate multa motociclistului

 

nu cred ca are rost sa vorbim despre ce s-a intamplat atata timp cat nu am fost acolo, iar dupa spusele tale si atunci moto e de vina daca circula pe banda 1 cu 50 km/h, ML pe banda 2 cu 30km/h si face brusc dreapta catre benzinarie si moto intra in spatele lui?

 

Sanatate multa motociclistului!

Editat de Noldy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu m-a referit la faptul ca nu a fost neacordare de prioritate, ci neasigurare la schimbarea directiei de mers.

nu m-am exprimat foarte bine.

nu e vinovat, insa au fost cazuri unde cel care a intrat in spatele masinii a fost scos vinovat pentru ca nu s-a putut demonstra ca cel din fata care a virat/schimbat banda nu s-a asigurat, si s-a presupus ca cel care a intrat in spate nu a vazut ca are masina in fata sa. chiar a fost un accident asa pe aici pe forum

aici se spusese ca un zvon ca ambii s-au bagat in acelasi timp de pe banda 2 pe banda 1

 

nu cred ca are rost sa vorbim despre ce s-a intamplat atata timp cat nu am fost acolo, iar dupa spusele tale si atunci moto e de vina daca circula pe banda 1 cu 50 km/h, ML pe banda 2 cu 30km/h si face brusc dreapta catre benzinarie si moto intra in spatele lui?

 

Sanatate multa motociclistului!

Editat de alex_wpa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt sigur ca ala cu ml-ul a fost vinovat . Am dat si eu peste un destept din asta zilele trecute : depasire fara semnalizare , s-a bagat in fata mea la 1metru a pus frana si a facut stanga ; am prins pata de ulei iar restu e can-can (mentionez ca nu aveam mai mult de 40km/h). Eu sunt un caz fericit : o julitura , o entorsa de incheietura , blugi putin rupti , piesa cu care reglezi ambreiajul de la maneta scimbata .

Insanatosire grabnica bikerului .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...