Jump to content
Sign in to follow this  
MOUSAIOS

MOUSAIOS BIKE FEST 2

Recommended Posts

MOUSAIOS BIKE FEST 2

Avem bucuria de a va anunta a 2-a intrunire moto de la Buzau care va avea loc in data de 5,6 si 7 August,in eceeasi locatie pe care am avuto si anul trecut(Arbanasi Buzau).

Ca si anul trecut vrem sa mentinem aceeasi atmosfera linistita (fara pacanele si cocalarisme) cu muzica buna si prietenie, mancare si bautura buna,multa si la preturi mici.

Vineri seara vom avea concert cu trupa STILLBORN iar sambata vom avea un concert de muzica blues cu CYFER"S BAND .

Dupa fiecare concert vom avea foc de tabara si muzica folk.

Nu vor lipsi concursurile distractive cu premii.

VA ASTEPTAM LA DISTRACTIE !!!!!!!

Sper sa ma lasi sa imi pun motoru sub husa langa cortu pus in aceeasi locatie ca anu trecut. Ai vazut ca am fost cuminte :)

Sa nu uiti sa-ti aduci si husa la husa !!! :cheers:

Sper sa ma lasi sa imi pun motoru sub husa langa cortu pus in aceeasi locatie ca anu trecut. Ai vazut ca am fost cuminte :)

150 euro/bucata si dormi mai linistit

post-8169-0-77763900-1309770850_thumb.jpg

Edited by Braccio

150 euro/bucata si dormi mai linistit

Misto dar nu mai am milioanele de alta data asa ca prefer un garaj decent de 2-3mii de euro. :moto:

Eu cred ca vin pe jos sa nu am nici o grija !!

dar ceva nu inteleg .. de ce fara pacanele ? se vrea a fi inmormantare sau intalnire moto ? si la inmormantari se mai face u burn-out .. se mai da pacanele ...

lasati oamenii sa se distreze .. daca tot ii invitati ... nu mai veniti cu idei comuniste de liniste si altele .. ca lumea vine sa se distreze .. sa se simta bine .. nu sa doarma

multumesc frumos

dar ceva nu inteleg .. de ce fara pacanele ? se vrea a fi inmormantare sau intalnire moto ? si la inmormantari se mai face u burn-out .. se mai da pacanele ...

lasati oamenii sa se distreze .. daca tot ii invitati ... nu mai veniti cu idei comuniste de liniste si altele .. ca lumea vine sa se distreze .. sa se simta bine .. nu sa doarma

multumesc frumos

hai ca te fac eu sa intelegi.. este un trend copiat al unor intruniri de afara unde chiar nu se poate fara ordine, adica pusul motocicletei in parcare.. si noi repede copiem, SA NU AUD PLACA CA ESTE MOTOCICLETA MAI IN SIGURANTA ACOLO CA MA IA DUREREA DE CAP.. AM GASIT CODITA ZGARIATA LA CONSTANTA CUM A TRECUT CINEVA CU CATARAMA PE LG EA, AM TIPAT DE 3 ORI ANEMIC SI AM TACUT DIN MUFA CE DRACU ERA SA FAC. DAR TOT ASA PUTEAM SA GASESC REZERVORUL INDOIT SI MA CRUCIFICAM SINGUR DACA NU-MI CUMPARA ALTUL ORGANIZATORUL.. SE SE INVETE MINTE CU PUSUL GRAMADA.

SI MAI ESTE O CHESTIE CARE ERA SA UIT.. AU O PLACERE DEOSEBITA SA TE OBLIGE SA O PUI GRAMADA.. EU VREAU SA PARCHEZE SI BAIETEII CARE ORG. MOTOCICLETELE IN GRAMADA, NU SA LE TINA FERITE SI PUSE BINE NU MA REFER LA BUZAU, PREDELENI, CONSTANTENI ETC

DIN CLIPA IN CARE EL MA OBLIGA SA PUN MOTOCICLETA LG UNUL CU SCUTERUL DE 100 EURO CARE SE FATAIE NON STOP, SI EL O TINE LINISTIT PUSA BINE ESTE LIPSA DE RESPECT FATA DE MINE SI MA OBLIGA SA MA BAG DE ALDREACU CU 10 CATARAME PE LG MOTOCICLETA LUI, SA MA FATAI PE LG ALEA FERITE.

PANA ACUM 2 ANI NU SE DERANJA NIMENI DE PACANELE... NU MAI SPUN CA NU EXISTA MOTOCICLIST CARE SA NU-I PLACA O TURATIE IN MAXIM.. DAR NU AVEM CE FACE TREBUIE SA COPIEM.

BOOON ... DACA GASESC REZERVORUL BUSIT DE UN GHIDON VREAU SA STIU CINE PLATESTE.. SAU CINE PUNE ALTUL TIPLA, ORIGINALITI, NEVOPSIT,MASA, ...... CINEEEEEEEEEEEEEE !!

EU LA ORICE INTRUNIRE MA DUC SI EXISTA REGULA ASTA , AM SA CER SA FIU LASAT SA O PUN FERIT SAU SA O LAS IN GRAMADA DAR IN STANGA DREAPTA LIBER, ADICA AM SA CER PUTINTEL RESPECT.... SI DACA NU SE OFERA MA TIREZ FRUMUSEL ACASA FARA CODITA ZGARIATA SAU REZERVOR BUSIT DE GHIDON.

multumesc frumos

1-Pentru ca pacanelele si zgomotul sunt pentru frustratii care nu stiu sa faca altceva cu un motor si au nevoie sa fie bagati in seama.

2-Intrunirea se desfasoara dupa regulile noastre,nu iti convine nu esti bine venit.

3-Ai grija la ce scoti pe gura ca face rau la fatza.

Apropo pacanelele nu sunt cocalarisme!!!! nu ne retragem in mijlocul padurii sa vorbim in soapta sa dam basini fasaite si sa ma abtin de la stranut.... pentru Dumnezeu !!!! Este penibil.. sa fim seriosi,

Tot ce se urmareste prin faze gen pusul mobrei una peste alta( NU MA REFER LA CLUBUL DIN BUZAU CA NU ESTE CAZUL FIIND PREA MIC) nu este nimic decat o anemica demonstratie de "putere" INTRE EI.. (nu in toate cazurile desigur) care pe mine unul nu ma intereseaza SAU IMPRESIONEAZA.. cum nu ma intereseaza cine face intrunirea, ce scrie pe ei, ca aia sunt aia si aia aia,, aaaaaaa uita-i paia! adica ai venit la mine faci cum vrea pipota mea.. este o parere personala!!

Edited by aladin1

Apropo pacanelele nu sunt cocalarisme!!!! nu ne retragem in mijlocul padurii sa vorbim in soapta sa dam basini fasaite si sa ma abtin de la stranut.... pentru Dumnezeu !!!! Este penibil.. sa fim seriosi,

Tot ce se urmareste prin faze gen pusul mobrei una peste alta nu este nimic decat o anemica demonstratie de "putere".. (nu in toate cazurile desigur) care pe mine unul nu ma intereseaza.. cum nu ma intereseaza cine face intrunirea, ce scrie pe ei, ca aia sunt aia si aia aia,, aaaaaaa uita-i paia! adica ai venit la mine faci cum vrea pipota mea.. este o parere personala!!

Daca-ti e frica de zgarieturi poti lasa motorul acasa si vii cu o macheta cum sunt alea de telefoane.

APROPO Mi-A VENIT ZMEUL !! :bounce:

Rudi.. nu este vorba de frica.. este vorba de educatie.. ca afara daca cineva scapa mobra peste altul si ii f..te carenajul.. nu cred ca se tireaza si se face nevazut, nu este caterinca faza cu codita.. am uita sa va arat.. este zgariata vopseaua iremediabil ca un bou a trecut cu catarama pe lg motocicleta mea fara sa fie atent. Fiecare pretuim diferit anumite lucruri.

Oricum daca nu ma lasati sa pun motocicleta ok vin cu masina cu Radu :crack:

Edited by aladin1

Si sa se puna o motocicleta la comun (ca aia de uili) la care sa se dea pacanele!!

Si sa se puna o motocicleta la comun (ca aia de uili) la care sa se dea pacanele!!

Da .. a ta !! :crack:

un xx(x) ar fi recomandat :P (sper sa nu ma insel)... Oricum honda clar.. ca-s honda.

Edited by EfesExtra

eu cred ca ar fi bine ca cei care nu vor sa le puna la gramada sa si le tina unde vor ei (in cort, langa cort, in copac, etc.) in felul asta toata lumea e multumita :scratch:

si pacanele si turatiile in timpul zilei (nu la 4 noaptea) sunt un "must have" la o intrunire, de preferat sa se organizeze un loc anume pt asta si cei care vor sa-si bubuie motoarele sa se aduca acolo

Pai le pune toata lumea lg cort logic.. drept dovada ca nimeni nu vrea gramada.. spre ex la Constanta regula a fost incalcata grosolan ca erau peste 10 mobre dealea cu coarne mari parcate lg noi adica lg cortulet.

un xx(x) ar fi recomandat :P (sper sa nu ma insel).

Pacat :pow: ca nu avem xx-uri in Buzau.

Oricum la Buzau iese p..izda si cu motocicletele in copaci !! concursurile sunt extraordinare.. din cate am tras cu urekea.. anul trecut nu am putut sa ma bag dar anul asta ma bag sa recuperez.

un xx(x) ar fi recomandat :P (sper sa nu ma insel)... Oricum honda clar.. ca-s honda.

Daaa Honda ca este cea mai potrivita de batut salamul!! :crack:

Edited by aladin1

Noi vrem ca intrunirea de la Buzau sa ramana ca si pana acum o intunire linistita ,cu foarte multi prieteni care se intalnesc pentru a se distra!!! In aceeasi saptamana or sa fie mai multe intruniri in tara ,tocmai pentru ca omul sa aleaga la care merge !!! Va asteptam pe toti cei care vor sa se distreze fara pacanele si cocalarisme !!! Va multumesc pentru intelegere !!! :bigstar:

hai ca te fac eu sa intelegi.. este un trend copiat al unor intruniri de afara unde chiar nu se poate fara ordine, adica pusul motocicletei in parcare.. si noi repede copiem, SA NU AUD PLACA CA ESTE MOTOCICLETA MAI IN SIGURANTA ACOLO CA MA IA DUREREA DE CAP.. AM GASIT CODITA ZGARIATA LA CONSTANTA CUM A TRECUT CINEVA CU CATARAMA PE LG EA, AM TIPAT DE 3 ORI ANEMIC SI AM TACUT DIN MUFA CE DRACU ERA SA FAC. DAR TOT ASA PUTEAM SA GASESC REZERVORUL INDOIT SI MA CRUCIFICAM SINGUR DACA NU-MI CUMPARA ALTUL ORGANIZATORUL.. SE SE INVETE MINTE CU PUSUL GRAMADA.

SI MAI ESTE O CHESTIE CARE ERA SA UIT.. AU O PLACERE DEOSEBITA SA TE OBLIGE SA O PUI GRAMADA.. EU VREAU SA PARCHEZE SI BAIETEII CARE ORG. MOTOCICLETELE IN GRAMADA, NU SA LE TINA FERITE SI PUSE BINE NU MA REFER LA BUZAU, PREDELENI, CONSTANTENI ETC

DIN CLIPA IN CARE EL MA OBLIGA SA PUN MOTOCICLETA LG UNUL CU SCUTERUL DE 100 EURO CARE SE FATAIE NON STOP, SI EL O TINE LINISTIT PUSA BINE ESTE LIPSA DE RESPECT FATA DE MINE SI MA OBLIGA SA MA BAG DE ALDREACU CU 10 CATARAME PE LG MOTOCICLETA LUI, SA MA FATAI PE LG ALEA FERITE.

PANA ACUM 2 ANI NU SE DERANJA NIMENI DE PACANELE... NU MAI SPUN CA NU EXISTA MOTOCICLIST CARE SA NU-I PLACA O TURATIE IN MAXIM.. DAR NU AVEM CE FACE TREBUIE SA COPIEM.

BOOON ... DACA GASESC REZERVORUL BUSIT DE UN GHIDON VREAU SA STIU CINE PLATESTE.. SAU CINE PUNE ALTUL TIPLA, ORIGINALITI, NEVOPSIT,MASA, ...... CINEEEEEEEEEEEEEE !!

EU LA ORICE INTRUNIRE MA DUC SI EXISTA REGULA ASTA , AM SA CER SA FIU LASAT SA O PUN FERIT SAU SA O LAS IN GRAMADA DAR IN STANGA DREAPTA LIBER, ADICA AM SA CER PUTINTEL RESPECT.... SI DACA NU SE OFERA MA TIREZ FRUMUSEL ACASA FARA CODITA ZGARIATA SAU REZERVOR BUSIT DE GHIDON.

asta nu era giurgea?si ce daca ti-a zgaraiat-o?e un fier acoperit cu plastic da-l dreq.poate si tu ai facut asta la vreo intrunire si te-ai facut ca ploua,sau poate ti-ai zgaraiat-o singur si cauti motive de explicat dc nu mai este impecabila cum era.exista multe variante

Edited by Pogobz

asta nu era giurgea?si ce daca ti-a zgaraiat-o?e un fier acoperit cu plastic da-l dreq.poate si tu ai facut asta la vreo intrunire si te-ai facut ca ploua,sau poate ti-ai zgaraiat-o singur si cauti motive de explicat dc nu mai este impecabila cum era.exista multe variante

Cocosel nu face din mine un adversar.. gandindu-te la mine ca la cineva caruia trebuie sa-i dai replici.. pls!! Mai bine sa fim prieteni :makeout: !!

Cat despre cum crezi tu ca as face eu te inseli pogozeule, in fine.. tu nici macar nu ai fost la parada si mai si vorbesti :bounce:.

Noi vrem ca intrunirea de la Buzau sa ramana ca si pana acum o intunire linistita ,cu foarte multi prieteni care se intalnesc pentru a se distra!!! In aceeasi saptamana or sa fie mai multe intruniri in tara ,tocmai pentru ca omul sa aleaga la care merge !!! Va asteptam pe toti cei care vor sa se distreze fara pacanele si cocalarisme !!! Va multumesc pentru intelegere !!! :bigstar:

Este foarte corect ce spui si sunt de acord cu tine. Intrunirea de la Buzau nu este ceva improvizat si cu 500 de scuteristi sa se fataie non stop, tu nu vrei ce ai vazut la Ramnic unde a fost putin exagerat cu zgomotul.. la Buzau vin oameni hotarati, plecati de departe, sa petreaca un sfarsit de saptamana extraordinar, NU cred ca procentul de cocalari este atat de mare incat sa ceara o masura deasta deranjanta.. pe bune si gandeste-te bine ca daca trage fiecare motorul lg cort nu cred ca vor exista probleme.. si daca este unul tampit nu cred ca se trezeste la 4 dimineata sa faca atmosfera..

Eu cred ca daca la intrare dupa 300 km mersi cand omul simte intr-un fel ca a ajuns "acasa" sa i se spuna " poti sa o lasi in parcare daca vrei sau sa o ti lg cort" CRED ca este un mare plus..

Ziua pot ambala pana le crapa motoarele,,, la Bacau spre ex. organizatorii au pus motocicletele in cerc si au facut show pe bune, si nu a spus nimeni ca este naspa.

Pacanelele sunt inima intruniri.. nimeni dupa planeta cu o gandire multilaterala nu poate sa spuna ca pacanelele sunt cacalarisme..(dezvoltam daca vreti.. :crack: singurul care nu poate sa spuna nimic este RUDI.. care la ramnic se dadea pe o roata cu rr lu vixu beat manga si la Bacau era muci si plimba tot ce avea buci si tate .. :crack: si nu-i placea deloc) sa fim seriosi ca place la toata lumea sa auda un rr sau r1 in limitare.. in fine...

Pacanelele sunt pentru oamenii frustrati care nu au cum sa iasa in evidenta decat cu asta si asa se mai uita si lumea la ei 2 minute ! Oamenii care vin de la 300 de km se supun regulilor casei ! Cei care vin de la 30 km fac figuri cu motociclete langa cort !Oricum o sa ma mai gandesc la propunerea ta ! SALUTARE SI RESPECT ! :burnout:

bah yo as dori sa-i vad dand pacanele pe cei care insista sa se dea voie la pacaneala.cred ca asta putem aranja nu cosmin?

.Adik toti care dau pacnele si 13000rpm sunt cocalari?pai la tg secuiesc rudi a dat si toba la shadou jos si pacnele si vrum vrum el e cocalar?.asa se face.ce mai.

Si pogo ai zis ca ce daca se zgarie e un fier.nu e asa.de fapt fiecare cu lucru lui.nu compara o motoretA. De 1000e cu una de 6-8000.a ta unde se incadreaza de gandesti asa?

Si mai e ceva.poti da pacanele daca ai cu ce.si te tine motoru .daca nu.stai si zici ca nuti place.da faci poze......

Edited by kawasakimann

doamne .. m-a pus dracu sa fac un post si gata ati inceput cearta ... ma bucur ca mai sunt unii baieti .. deschisi la minte pe forumul asta ... sorin .. dan ... care vad adevaratul farmel al unei intruniri ...

la o intrunire ... trebuie sa lasi omul sa se simta bine .. cat timp nu iti face daune ... poate sa faca orice parerea mea .....

-----------------------------------------------

- chestia cu pacanele = cocalari..= frustati .. mi se pare o porcarie ...

este exact ca si cum ai spune ... domnule .. aia care vin la showurile auto cu "animale" si fac drifturi .. sunt numai cocalari ...

GRESIT

aia sunt cei intretin atmosfera ... care atrag vizitatorii ... ei fac tot farmecul ... uitati-va la predeal .. cand se aduna 5-6 motociclisti si incep sa dea pacanele .. toti alearga sa-i filmeze .. toti ii aclama ...

Pacanele stie sa dea orice PROST ! Pana si mamaia de 90 de ani poate sa tina mana in gaz la maxim ! Cine stie sa faca ceva inteligent cu motorul este invitatul meu ! :cheers:

Ma bucur ca se mai gaseste cineva sa bage "prasitoarea" printre randurile motociclistilor ca incepu sa apara "buruienile".Parerea mea este ca cei care dau pacanele nu-si iubesc motoarele nici cat negru sub unghie, si folosesc motociclismul doar pentru a iesi in evidenta.FELICITARI celor cu astfel de initiative.