Sari la conținut

FREE BIKERS WEEK 4 *** 12 - 14 AUG.2011


ACHIMOTO
 Share

Postări Recomandate

FREE BIKERS , va invita la luati parte la al 4-lea festival moto Hunedorean

 

FREE BIKERS WEEK 4 - 2011

Cu gandul la prietenii nostrii plecati dintre noi in accidente pe drumurile patriei , vom face acest festival sub sloganul :

,, RESPECTA , SI VEI FI RESPECTAT ''

 

Va avea loc in perioada 12 - 14 august 2011 ,

in aceeasi locatie -- Sat NANDRU - Valea ROATEI - la 12 Km de Hunedoara .

 

 

Intrarea va costa 30 lei, in care este inclusa o PORTIE de : Fasole cu ciolan , la cazan + 1 pahar de TUICOMICINA pt ,, revigorarea trupului si mintii ''

OFERIM INTRAREA GRATUITA !!!

 

* pt. cei care au ziua de nastere in perioada FESTIVALULUI

* persoanele cu handicap , indiferent de natura sa

* pentru motociclete mai vechi de anul 1980

* pt cei care sosesc pe motociclete si au impliniti 60 de ani

* pt. fetele care sosesc la ghidonul unei motociclete

* pt. cei care vin de la o distanta mai mare de 450km ( distanta dintre orasele de origine SAU cei care vin din concediu si pot dovedi )

 

 

 

Bine inteles , vom avea si niste REGULI , zicem noi de bun simt pt toate genurile de Bikeri :

 

--- Pentru cei care vin cu masinile , vom avea loc special de campare pt masini .

--- LA INTRARE VA EXISTA UN TABEL NOMINAL (ca si anii trecuti ),unde ca titlu va scrie mare PARTICIPANII TREBUIE SA RESPECTE REGULILE IMPUSE , SI FIECARE RASPUNDE IN FATA LEGII PT FAPTELE SALE .

IN acest tabel va trebuii , fiecare participant sa isi scrie numele , datele din buletin si sa semneze ca a luat la cunostinta .

Daca vi se pare un inconvenient sa va treceti datele si sa semnati in Tabel , va rugam sa alegeti alta destinatie in wekendul acela . Nu vrem sa apara discutii , si neplaceri .

--- Viteza maxima 5 km \ ora , iar plimbatul excesiv interzis .

--- Dupa 1 noaptea , turatul motoarelor este interzis ( vom organiza ziua concurs de galagie ) , aici trebuie sa inteleaga acel segment de bikeri , ca sunt multi care noaptea dorm , vin de la distante mari , si au un drum de facut inapoi , si ca aceasta problema este una mare cam la toate festivalurile moto

TOTI CEI CARE NU VOR RESPECTA REGULILE , LA A 2-A ABATERE VAR FI DATI AFARA DIN SPATIU FESTIVALULUI .

 

 

 

Incercam sa invatam din greselile noastre si ale altora , si ne dam silinta sa va facem sa plecati cat mai multumiti si relaxati , si anii care urmeaza sa reveniti cu placere pe plaiurile Hunedorene .

 

 

Cu mai multe detalii despre Festival vom revenii .

 

VA ASTEPTAM !!!

 

RESPECT

Editat de ACHIMOTO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 68
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

in acea perioada sunt in concediu, dar macar o zi doua sper sa le pierd in HD... anu trecut a fost excelent :mexicanwave: felicitari pentru organizare si sa aveti o vreme superba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Una dintre cele mai faine locatii de intruniri moto din tara(iarba,munte,apa,soare,umbra ...tot tacamul :D ),merita tot efortul pentru participare.

Prezent. :moto: :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MOTO SAPIENS Dr.Tr.Severin este prezent sper eu in numar si mai mare a anul trecut

Locatia e suerba,semnal la telefon lipsa si asta imi prieste :bounce: racoare si apa de balacit atunci cand gradele tuicii devin insuportabile :sick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateva dintre multele concursuri :

 

RULETA RUSEASCA CU OAUA !

 

PLONJON PE SAPUN !

 

PREZERVATIVUL CU APA !

 

TRASUL FUNIEI !

 

Editat de ACHIMOTO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E o intalnire de la care nu lipsesc niciodata!

Drumul pana acolo de nota 10, locatie de nota 10, organizare de nota 10 si oameni de nota 10! Abia astept sa vin

Respect Free Bikers Hunedoara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand le-am propus colegilor de plimbari din Austia , sa mergem la o intalnire moto in Romania , au fost putin scceptici .

 

- Am reusit sa conving vreo 3 , deoarece calaresc si ei enduro touring , si le-am aratat traseele din munti , de pe langa Hunedoara , si au spus OK , hai sa mergem .

 

Si vreau sa spun , ca din cele 4 zile ale festivalului , doar 1 am fost plecati , in rest atat le-a placut de mult , in locatie , incat am stat doar acolo la distractie !!!

 

 

 

* Organizatori extraordinari de primitori si prietenosi ,

* locatie de nota 20

* participantii la fest cu un comportament demn de intalnirile moto din tarile mai avansate ,

* preturi practicate , super bune comparativ cu orice

* liniste noaptea

* parada extraordinara

...................................................................

 

 

Ce sa mai le-a placut la maxim , si cand am ajuns acasa , la toti din barul moto , le povesteau ce bestial a fost in Romania cat s-au distrat , ca nu se asteptau ......si ziceau ca este o ,, European Bike Week de la Faaker See Austria '' dar la un nivel mult mai mic .

 

 

Speram sa ne revedem si anul accesta !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand le-am propus colegilor de plimbari din Austia , sa mergem la o intalnire moto in Romania , au fost putin scceptici .

 

- Am reusit sa conving vreo 3 , deoarece calaresc si ei enduro touring , si le-am aratat traseele din munti , de pe langa Hunedoara , si au spus OK , hai sa mergem .

 

Si vreau sa spun , ca din cele 4 zile ale festivalului , doar 1 am fost plecati , in rest atat le-a placut de mult , in locatie , incat am stat doar acolo la distractie !!!

 

 

 

* Organizatori extraordinari de primitori si prietenosi ,

* locatie de nota 20

* participantii la fest cu un comportament demn de intalnirile moto din tarile mai avansate ,

* preturi practicate , super bune comparativ cu orice

* liniste noaptea

* parada extraordinara

...................................................................

 

 

Ce sa mai le-a placut la maxim , si cand am ajuns acasa , la toti din barul moto , le povesteau ce bestial a fost in Romania cat s-au distrat , ca nu se asteptau ......si ziceau ca este o ,, European Bike Week de la Faaker See Austria '' dar la un nivel mult mai mic .

 

 

Speram sa ne revedem si anul accesta !!!

 

Din fericire,s-a demonstrat inca o data ca se poate si in Romania...ma bucur enorm ca cei din afara tarii incep sa vada adevarata valoare si ca nu se mai ghideaza dupa nu stiu ce povesti de toata jena,facandu-si o impresie extrem de proasta .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e una din cele mai faine intruniri ... ne vedem pe acolo ! :cheers:

Ca bine zici drace! Numa daca nu crapa pamantul in doua voi lipsi. Sper sa nu fie asa. Participant cu stagii vechi la aceasta intrunire moto imi da senzatia ca sunt acasa. Prietenii mei din Hunedoara sunt niste oameni minunati. Nu pot sa critic nimic dupa atatea intruniri la care am participat, pentru ca daca-i simti aproape pe prietenii tai nu mai ai nevoie de nimic. Serile lungi cu berea langa noi, vorbind de ale noastre, glumind, bancuri, voie buna,nu le pot uita. Magnificul Petre (sper sa nu fie la serviciu iarasi) e un nebun frumos de care are nevoie orice trupa. Achim, Alina,Iedu, Calut, Mircea, Adi, etc pun suflet in tot ce fac. Minunata locatie, colt rupt din rai. Tin minte cum anul trecut stateam pe spate urmarin ploaia de stele cazatoare. Minunat. Va pup prieteni dragi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(...) Minunata locatie, colt rupt din rai. Tin minte cum anul trecut stateam pe spate urmarin ploaia de stele cazatoare. Minunat. (...)

 

:laugh:

 

http://www.youtube.com/watch?v=73PnAymHAHk&NR=1

Editat de Lancelot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deabia astept sa bem o bere impreuna prieteni.

 

FREE BIKERS WEEK 4 --- 12*13*14 august 2011

 

Localitate Nandru linga Hunedoara la 9 km. Pe valea unui rau , linga padure , racoare , apa, liniste si multa bereeeeeeee !!!

 

Asa arata anul trecut cind incepeam pregatirile. Dupa cum se vede masinile sunt parcate in afara locatiei si apoi pe vale in sus doar motoare. Va asteptam.

 

post-56982-0-81336100-1311611740_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O HARTA

( scuze ca e facut rudimentar ) - ca sa stie toata lumea sa ajunga ! fara sa se rataceasca !!!

 

post-11187-0-76391100-1311804200_thumb.jpg

 

 

VA ASTEPTAM CU DRAG !

Foarte bine facuta...e pe intelesul tuturor si ajuta mult... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...