Sari la conținut

Scoala Moto Louis va invita la Lepsa


motolouis
 Share

Postări Recomandate

Gata!

 

Am stabilit destinatia pentru urmatoarea iesire.

Lepsa (Vrancea), la focurile vii, Cascada Putnei, poate si o degustare de vinuri :friends::D . Pentru cei care s-au obisnuit sa manance peste la fiecare iesire avem in apropiere Pastravaria Lepsa :rolleyes:

 

Cazarea se va face la hotel sau la cort.

Hotelul ofera cazare in 26 camere duble dotate cu grup sanitar propriu si TV cablu. La parterul hotelului se afla restaurantul care are o capacitate de 110 locuri si barul cu 24 locuri. Hotelul are parcare proprie pazita noaptea.

Facilitati cazare: internet prin cablu, parcare, biliard, terasa, bar, restaurant, sala de conferinte

Facilitati camere: internet in camera, camere cu balcon, incalzire centrala, baie in camera, camera cu TV

Tariful este de 80lei/camera.

 

Cheltuielile aprox. sunt:

- benzina - pentru 500 km dus-intors

- 80 lei camera pe noapte.

- mancare/bautura - fiecare cat poate

 

Va rugam sa confirmati paticiparea pana marti, 12.iulie.2011. Rezervarea camerei se va face doar la plata avansului de 50% din valoarea camerei.

 

Pentru informatii ne puteti contacta telefonic la nr 0723.981.197.

Puteti urmarii evenimentul pe FaceBook - Scoala Moto Louis

 

 

Va asteptam,

Echipa MotoLouis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Am facut-o si p'asta!

 

Sambata dimineata ne-am strans in poligonul de la Bucur Obor, 30 de motociclete, 3 masini si 45 de persoane. Toti cu gandul la Lepsa. Stabilisem ca ora de intalnire sa fie 8 iar plecare la 8.30. Zis si facut! Ne-am inghesuit bagajele prin masini si hai la drum!

Pentru ca printre noi sunt persoane care nu au mai mult de 500 km, viteza a fost undeva pe la 70-80km/h. Dupa un drum lung, ca timp pentru unii si ca distanta pentru altii, ajungem la Lepsa.

Ne-am cazat la Hotel Tresor unde am rezervat 23 de camere cu cu 3 saptamani inainte si le-am spus ca vom fi aproximativ 45-50 de persoane. Cu toate ca stia acest lucru, domnul administrator nu a considerat necesar sa ne pragateasca suficienta mancare asa ca, dupa ce le-am golit bucataria, am mers si prin alte parti sa mancam.

Conditiile de cazare au fost bune pentru 80 lei/camera, dar atat. Nu incercati restaurantul Tresor pentru ca ramaneti nemancati!

Dupa ce ne-am umplut burtile care cum a putut si cu ce a putut, am plecat spre cascada Putna cu gandul sa facem baie. Bineinteles ca a ramas doar un gand, apa fiind rece si accesul destul de dificil catre cascada.

Seara s-a incheiat pe la doua noaptea la un foc de tabara, un cantec, o vorba si cativa cartofi copti.

A doua zi am facut o vizita la Manastirea Lepsa (la o mica spovedanie pentru seara din urma) si la pastravarie.

pentru drumul de intoarcere aveam doua variante: pe unde am venit sau pe deumul spre Targul Secuiesc. Cativa au plecat in recunoastere si ne-au spus ca ei au facut o ora pana in Targul Secuiesc ceea ce ar insemna doua ore pentru incepatori (o mare parte din drum este in reparatie cu portiuni mari de nisip in panta si viraje). Decidem ca nu este o idee buna sa bagam incepatorii pe un astfel de drum doua ore dupa care sa luam valea Prahovei sau Cheia cateva ore. Asa ca intoarcerea pe unde am venit.

O alegere buna mai ales ca in Ramnicu Sarat am facut oprire pentru alimentare (a burtilor) la un restaurant unde meniul era 15 lei: o ciorba (vreo 7 feluri), felul 2 (vreo 20 de feluri), garnitura (7 feluri) si salata. Daca aveti drum prin zona si va este foame, merita sa faceti o oprire la acest restaurant (100 m pe partea dreapta de la semnul de intrare in Ramnicu Sarat venind dinspre Focsani.

A fost o excursie frumoasa in urma careia ne-am facut multi prieteni.

 

Va multumim dragi prieteni pentru atmosfera si ne vedem in Delta la tratament :D!

 

Cine doreste sa vada pozele, pana reusesc sa le incarc aici, le poate vedea pe FB - Poze iesire Lepsa - Scoala Moto Louis

Editat de ank
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...