Sari la conținut

ACCIDENT MORTAL ARAD


monsteristu'
 Share

Postări Recomandate

Arad: Un motociclist a murit după ce a fost lovit în plin de o maÂşină Âşi proiectat într-un stâlp

 

ARAD (MEDIAFAX) - Un motociclist care a intrat, sâmbătă, într-o intersecție din centrul municipiului Arad pe culoarea roÂşie a semaforului a fost lovit în plin de un autoturism Âşi proiectat într-un stâlp de iluminat public, corpul său fiind secționat în două în urma impactului, transmite corespondentul MEDIAFAX.

 

Accidentul a avut loc pe bulevardul Revoluției din centrul municipiului Arad, în timp ce motociclistul se deplasa cu viteză excesivă dinspre Primărie spre Catedrala Ortodoxă.

 

Potrivit martorilor, motociclistul, care avea 27 de ani, a intrat cu viteză într-o intersecție, pe culoarea roÂşie a semaforului, fiind surprins de un autoturism care venea de pe strada cu Palatul Justiției.

 

Martorii afirmă că bărbatul a fost proiectat într-un stâlp de iluminat public, corpul său fiind secționat în două în urma impactului.

 

Trupul secționat al tânărului a căzut pe iarba din parcul de pe marginea drumului, în timp ce motocicleta acestuia, distrusă în întregime, a rămas pe drum.

 

"Din primele cercetări Âşi din declarațiile martorilor, motociclistul a trecut pe culoarea roÂşie a semaforului Âşi a intrat în coliziune cu un autoturism Renault care circula regulamentar", a declarat agentul Daniel Cândea, de la Poliția Rutieră.

 

ÂŞoferul autoturismului nu a fost rănit în urma accidentului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 128
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ce a fost oare in capul lui nu-mi pot imagina. pacat de el ca era tanar. 21, 27 sau 28 de ani, ca presa nu s-a decis inca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saracul...e si posibil sa nu fie vina lui, martorul zicea ceva de un smurd care venea... nu prea am reusit sa ma concentrez. Urat rau, de la faza cu sangele si ce mai era pe numarul masinii aruncat in iarba, ceea ce te face sa te gandesti sa porti echipament chiar daca e caldura asta, pana la imaginile de mai sus...te socheaza. Pacat de el. Poate daca nu avea viteza reusea sa salveze situatia...sa ii fie tarana usoara...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar nu se stie exact ce a fost acolo deci no comment. La cum arata cadravrul nici rest in peace nu mai poti sa zici.

Editat de igo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici cel mai tare echipament de pe piata nu-l ajuta sa nu se rupa in doua. Infioratoare moarte...pacat!

Adevarat, greseala mea de exprimare, ma refeream la mers zi de zi, sa te 'prinzi' intr-un numar...

 

Durere mare sa vezi persoana la care tii asa, cred ca prietena lui e pur si simplu distrusa. O fi drogul nostru, dar poate uneori nu strica sa ne gandim si la e acasa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca avea verde si ala cu masina venea pe rosu ar fi murit mai putin infiorator? In orice intersectie e bine sa reducem viteza si sa ne asiguram, indiferent daca avem sau nu prioritate. Imaginile arata cat de fragili suntem in trafic, ca sa citez numele unui topic de p'aci. RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca avea verde si ala cu masina venea pe rosu ar fi murit mai putin infiorator? In orice intersectie e bine sa reducem viteza si sa ne asiguram, indiferent daca avem sau nu prioritate. Imaginile arata cat de fragili suntem in trafic, ca sa citez numele unui topic de p'aci. RIP

 

 

Adevarat graiesti! Nu stiu cine este autorul frazei, insa imi permit sa il citez : "Ca motociclist ai prioritate numai daca ti se da".

 

 

Prietena ca prietena...in cateva luni il uita si gaseste alt iubit. Pe mine ma ingrozeste ce e in sufletul parintilor, al bunicilor sau al fratilor (daca a avut).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALEX YZF

condoleante familiei :rose: :rose: :rose: :rose:

 

NUMAI GONITI PRIN ORAS !!! NUMAI DATI CU RIP PE FORUM SI FITI PASIVI LA CE SE INTIMPLA E GRAV!!! NUMAI GONITI PRIN ORAS !!! NUMAI GONITI PRIN ORAS !!! NUMAI GONITI PRIN ORAS !!! NUMAI GONITI PRIN ORAS !!! NUMAI GONITI PRIN ORAS !!! NUMAI GONITI PRIN ORAS !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NUMAI GONITI PRIN ORAS !!! NUMAI DATI CU RIP PE FORUM SI FITI PASIVI LA CE SE INTIMPLA E GRAV!!! NUMAI GONITI PRIN ORAS !!! NUMAI GONITI PRIN ORAS !!! NUMAI GONITI PRIN ORAS !!! NUMAI GONITI PRIN ORAS !!! NUMAI GONITI PRIN ORAS !!! NUMAI GONITI PRIN ORAS !!!

 

 

Atat eu, cat si ceilalti membri cu siguranta, apreciem sfatul tau. Apreciaza-l te rog si tu pe al meu...."NU MAI GONITI" este forma corecta. Lipit, il folosesti in fraze de genu` "Numai odata...","Plecam, numai sa vina si Gigi ", etc. Promotia 2011?:rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu a fost lovit la cap probabil a mai avut cateva secunde de constienta. Ce o fi fost in mintea lui cand si-a vazut picioarele la cativa metri. La chestia asta ar trebui sa ne gandim inainte sa tragem de gaz sau chiar inainte sa ne urcam pe motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atat eu, cat si ceilalti membri cu siguranta, apreciem sfatul tau. Apreciaza-l te rog si tu pe al meu...."NU MAI GONITI" este forma corecta. Lipit, il folosesti in fraze de genu` "Numai odata...","Plecam, numai sa vina si Gigi ", etc. Promotia 2011?:rolleyes:

 

:agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...