Sari la conținut

ACCIDENT MORTAL ARAD


monsteristu'
 Share

Postări Recomandate

NUMAI GONITI PRIN ORAS !!! NUMAI DATI CU RIP PE FORUM SI FITI PASIVI LA CE SE INTIMPLA E GRAV!!! NUMAI GONITI PRIN ORAS !!! NUMAI GONITI PRIN ORAS !!! NUMAI GONITI PRIN ORAS !!! NUMAI GONITI PRIN ORAS !!! NUMAI GONITI PRIN ORAS !!! NUMAI GONITI PRIN ORAS !!!

NU MAI ar fi corect. ps, uite cine vbeste..unu' cu un R1 :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 128
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

NUMAI GONITI PRIN ORAS !!! NUMAI DATI CU RIP PE FORUM SI FITI PASIVI LA CE SE INTIMPLA E GRAV!!! NUMAI GONITI PRIN ORAS !!! NUMAI GONITI PRIN ORAS !!! NUMAI GONITI PRIN ORAS !!! NUMAI GONITI PRIN ORAS !!! NUMAI GONITI PRIN ORAS !!! NUMAI GONITI PRIN ORAS !!!

NU MAI FITI MOTOCICLISTI....INCERCATI SA FITI TANCHISTI!!!

De putin timp am renuntat la motociclism si cand mai aud un motor pe la geam...parca ma tenteaza, dar accidentul asta m-a mai linistit pentru un timp...

 

 

Odihneasca-se in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU MAI FITI MOTOCICLISTI....INCERCATI SA FITI TANCHISTI!!!

De putin timp am renuntat la motociclism si cand mai aud un motor pe la geam...parca ma tenteaza, dar accidentul asta m-a mai linistit pentru un timp...

 

 

Odihneasca-se in pace!

off: deh, nu toti sunt asa de pussy...

 

on: din pacate s-au inmultit 'jmecherii' care pleaca cu o secunda doua inainte sa se 'puna' verde pentru a face stanga fara sa mai astepte sa dea prioritate. asa ca unu' forteaza galbenul altul pleaca mai devreme ca e jmecher si stie cand o sa se puna verde. si gata tragedia.

 

ideea e ca daca tu vezi semaforul galben cu siguranta ai intrat in intersectie pe rosu. nimeni nu se uitra la semafor exact cand a intrat in intersesctie, de obicei te uiti cu o secunda doua inainte apoi esti atent la celelalte autovehicule, deci semaforul se schimba lejer in rosu, dar tu nu mai vezi asta...

 

pacat, dumnezeu sa-l ierte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu a fost lovit la cap probabil a mai avut cateva secunde de constienta. Ce o fi fost in mintea lui cand si-a vazut picioarele la cativa metri. La chestia asta ar trebui sa ne gandim inainte sa tragem de gaz sau chiar inainte sa ne urcam pe motor.

Nu cred ca a mai fost constient, decat pana in momentul impactului si cred ca la durerea pe care a suportat-o, instant s-a rupt filmul.Macar atat sa ramna familiei, faptul ca nu a fost constient. Creierul are mecanismele lui binecuvantate de aparare. Ma gandesc ca totusi, o fi un dumnezeu pe undeva si nu ne lasa sa fim constienti in unele situatii. Dumnezeu sa-l odihneasca !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU MAI FITI MOTOCICLISTI....INCERCATI SA FITI TANCHISTI!!!

De putin timp am renuntat la motociclism si cand mai aud un motor pe la geam...parca ma tenteaza, dar accidentul asta m-a mai linistit pentru un timp...

 

 

Odihneasca-se in pace!

 

 

eu voi continua sa merg pe motor ... chiar daca m-a ingrozit accidentul. nu stiu pentru cit timp, dar voi merge in continuare. mai atent, mai linistit, mai nu stiu cum.

parearea mea este ca trebuie sa invatam din greseli, chiar daca sint cumplite ca si accidentul de fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat graiesti! Nu stiu cine este autorul frazei, insa imi permit sa il citez : "Ca motociclist ai prioritate numai daca ti se da".

 

 

Prietena ca prietena...in cateva luni il uita si gaseste alt iubit. Pe mine ma ingrozeste ce e in sufletul parintilor, al bunicilor sau al fratilor (daca a avut).

Ca motociclist ai prioritate numai daca ti se da".daaaaaaaa!

odihneasca se in pace

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante familiei bikerului.

PArerea mea e ca e vina soferului de renault dar si a bikerului. Si o sa va explic si de ce.. Eu am prins gustul de moto de la un foarte bun prieten, insa ce am vazut la el cred ca putini bikeri o fac........mergand cu el pe moto, la orice semafor, fie de avea verde el incetinea, tura putin motorul ca sa fie auzit si se uita de 2 ori in ambele parti cand trecea, si eu ca idiotu ii ziceam, ce plm faci ma, ai verde, da-i bataie.......iar el imi zicea, ba (cuvant jignitor), daca vine unu beat, sau nu ii mai tin franele, ce fac, ma uit de sus cum plange mama dupa mine.........si mata dupa tine??? Am examen pe 10 august pt A, am B-ul de 7 ani ma ingrozesc stirile, dar vorba unui coleg de mai devreme, cel putin pe mine accidentele astea ma fac sa ma gandesc sa fiu mai prudent. Cum a fost accidentul asta am patit eu la unirii la fantani, cu masina fiind. Eram primu la semafor, aveam rosu, ma grabeam, masina un passat 2tdi, deci cam pleaca bine de pe loc, picioru pe ambreiaj, bagata intr-a 1a si asteptam verde.....s-a dat verde si am plecat glont........am apucat sa vad doar cum izbesc un logan in usa spate. Am zis...plm aveam verde.....ai trecut pe rosu.........asta e. Iti ia permisul. Eeeeee, la politie a fost altceva, politaiu a zis ca cica conform regulamentului care nu il citisem eu pe tot, mai ales ce avea sa imi zica el, trebuie sa astept eliberarea intersectiei........cu alte cuvinte, daca ramaneau blocati in intersectie vreo 5 masini si mie imi dadea verde ce faceam? ii luam pe toti la rand..........eu domne sa vezi ca eu aveam verde si el rosu, a trecut pe rosu. Politaiu ma intrebat..........ma oricum nu iti iau permisul, doar amenda.......eu incapatanat.nu nene...vreau masuratori. Si el a zis bine...hai. Si am plecat la locu "faptei". Si a masurat el timpii semaforului......eu vinovat. Dupa ce primeau rosu ei, dupa 2 sec se dadea verde la mine........deci daca unu a trecut pe galben, automat cand a ajuns in dreptul meu avea rosu si eu verde, dar astea nu inseamna ca a trecut neregulamentar, eu trebuia sa astept sau sa ma asigur mai bine.

Vinovat eu, dar eu eram in conserva si ala la fel. scaparam amansoi.

 

Concluzia.........ca biker mai bine nu intra pe galben, nu forta, stai in PLM in banca ta, ca oricum de la orice semafor plecam din pole position, asta daca nu cumva vrei sa aflam cum face mata coliva si vrei sa vezi cu cine se va cupla pitzi a ta cu mine sau cu ala sau cu altu. Iar daca vrei senzatii si nu ai bani, iti dau eu 50 ron sa te dai pe amkart sa vezi ce inseamna circuit si viteza, si iti garantez ca nu o sa mai vrei sa mergi cu viteza ever prin oras.

Ca si conservar care sunt mai tot timpul saptamanii ( asta imi e serviciul ) asigura-te si reasigura-te in PLM ca nu mori daca te uiti de 2 ori.

 

 

Asfalt uscat colegii mei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

off: deh, nu toti sunt asa de pussy...

 

on: din pacate s-au inmultit 'jmecherii' care pleaca cu o secunda doua inainte sa se 'puna' verde pentru a face stanga fara sa mai astepte sa dea prioritate. asa ca unu' forteaza galbenul altul pleaca mai devreme ca e jmecher si stie cand o sa se puna verde. si gata tragedia.

 

ideea e ca daca tu vezi semaforul galben cu siguranta ai intrat in intersectie pe rosu. nimeni nu se uitra la semafor exact cand a intrat in intersesctie, de obicei te uiti cu o secunda doua inainte apoi esti atent la celelalte autovehicule, deci semaforul se schimba lejer in rosu, dar tu nu mai vezi asta...

 

pacat, dumnezeu sa-l ierte.

Nu e vorba de a fi sau nu pussy, ci de a avea niste experiente din care sa inveti. Replica mea a punctat sensibilitatea noastra in trafic si in urma unui accident indiferent ca e din vina ta sau a altuia. Am avut neplacuta experienta sa intre unul peste mine pe banda si sa ma dea jos in plin centrul orasului...m-am rostogolit niste zeci de metri si din clipa in clipa in acele momente ma asteptam sa se stinga lumina definitiv, simteam o profunda parere de rau pentru viata mea. Am ramas constient cu fata in sus pana la venirea salvarii. Aveam dureri in zona rinichiului stang unde fusesem lovit de o masina din contrasens si nu puteam decat sa ma gandesc la ce-i mai rau. Am o prietena pe care o iubesc, enorm, am o familie care a fost mereu alaturi de mine si am inteles in acele clipe ca viata mea nu este defapt numai a mea. De atunci am dat alta valoare vietii si am pus in balanta satisfactia unei pasiuni incredibile si viata plina de multe alte placeri(casatorie,vacante, petreceri cu prietenii, copii,nepoti etc). La o luna dupa ce mi-am revenit complet am fost din nou in saua motocicletei, dar am stiut ca va terbui sa o vand si m-am bucurat cat am mai putut de pasiunea mea.

Cam asta este experienta mea, nu toti tragem aceleasi concluzii din aceleasi experiente (nici nu trebuie sa fie asa). Eu va urez tuturor numai bucurie pe mobre, iar pe cei cu SS spor la vanzare :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba de a fi sau nu pussy, ci de a avea niste experiente din care sa inveti. Replica mea a punctat sensibilitatea noastra in trafic si in urma unui accident indiferent ca e din vina ta sau a altuia. Am avut neplacuta experienta sa intre unul peste mine pe banda si sa ma dea jos in plin centrul orasului...m-am rostogolit niste zeci de metri si din clipa in clipa in acele momente ma asteptam sa se stinga lumina definitiv, simteam o profunda parere de rau pentru viata mea. Am ramas constient cu fata in sus pana la venirea salvarii. Aveam dureri in zona rinichiului stang unde fusesem lovit de o masina din contrasens si nu puteam decat sa ma gandesc la ce-i mai rau. Am o prietena pe care o iubesc, enorm, am o familie care a fost mereu alaturi de mine si am inteles in acele clipe ca viata mea nu este defapt numai a mea. De atunci am dat alta valoare vietii si am pus in balanta satisfactia unei pasiuni incredibile si viata plina de multe alte placeri(casatorie,vacante, petreceri cu prietenii, copii,nepoti etc). La o luna dupa ce mi-am revenit complet am fost din nou in saua motocicletei, dar am stiut ca va terbui sa o vand si m-am bucurat cat am mai putut de pasiunea mea.

Cam asta este experienta mea, nu toti tragem aceleasi concluzii din aceleasi experiente (nici nu trebuie sa fie asa). Eu va urez tuturor numai bucurie pe mobre, iar pe cei cu SS spor la vanzare :)

 

daca ai putut renunta la moto pt familie BRAVO tie

 

insa de murit sa stii ca tot o sa ajungi la acel moment

indiferent daca esti pe doua roti sau in vacanta la mare

 

imaginile alea ar trebui sa le avem toti in minte si sa fim constienti de ce putem pati

insa nu imi voi schimba stilul de mers doar ca a mai murit un motociclist

 

ps DA am avut si eu accidente

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai putut renunta la moto pt familie BRAVO tie

 

insa de murit sa stii ca tot o sa ajungi la acel moment

indiferent daca esti pe doua roti sau in vacanta la mare

 

imaginile alea ar trebui sa le avem toti in minte si sa fim constienti de ce putem pati

insa nu imi voi schimba stilul de mers doar ca a mai murit un motociclist

 

ps DA am avut si eu accidente

Am renuntat pentru familie si pentru mine.

De murit stiu ca murim toti, dar e o vorba....Venim pe rand plecam pe sarite (motociclismul de Romania cam sprijina afirmatia)

Nu am obligat pe nimeni sa renunte, doar am sfatuit gratuit :)

Daca ai avut accidente inseamna ca trebuie sa iti schimbi stilul de mers...alt sfat gratuit :)

Bafta multa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte nasol accidentul ...si tin sa ii contrazic pe unii ca daca avea echipament o patea la fel ...combinezon adica,nu cred ca se rupea pilea aia ca pielea de om.

Una peste alta ...al dracu` de urat si trist :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte nasol accidentul ...si tin sa ii contrazic pe unii ca daca avea echipament o patea la fel ...combinezon adica,nu cred ca se rupea pilea aia ca pielea de om.

Una peste alta ...al dracu` de urat si trist :(

Intr-adevar, un combinezon ar fi facut diferenta. Ar fi fost un mort frumos...

D'zeu sa il ierte si odihneasca...:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa il ierte!

Toata ziua m-am gandit la accidentul asta cumplit! Doamne-ajuta sa nu mai pateasca si altii...

:rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e ca in bancul cu centura de siguranta...

 

 

Se produce un accident grav cu ranitzi si mortzi chiar in fatza unui autoturism Scoala iar instructorul ii explica elevului

importanta purtarii centurii de sigurantza. - Iaute-l p`ala daca n-a purtat centura de sigurantza, o mana pe acolo, un picior

pe acolo...da iaute`l pala care a purtat centura de sigurantza...zici ca`i viu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca a mai fost constient, decat pana in momentul impactului si cred ca la durerea pe care a suportat-o, instant s-a rupt filmul.Macar atat sa ramna familiei, faptul ca nu a fost constient. Creierul are mecanismele lui binecuvantate de aparare. Ma gandesc ca totusi, o fi un dumnezeu pe undeva si nu ne lasa sa fim constienti in unele situatii. Dumnezeu sa-l odihneasca !

 

 

trebuia sa fie constient inainte sa se urce pe motor... din cate am vazut nu a fost

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALEX YZF

NU MAI ar fi corect. ps, uite cine vbeste..unu' cu un R1 :scratch:

 

UNU CU R1 CARE DA UN SFAT URGENT GRABIT SI INFIOARAT DE CE SA INTIMPLAT SI CARE NU ESTE UN MANCATOR DE KAKAT PE FORUM DACA AM R1 CE??? ESTI UN KAKAT IDIOT!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spor la vanzare :)

 

merci :)

 

in momente d'astea de rascruce toti ne gandim ca "pentru un timp" cred. asta a fost prima idee: mai fac traseul de anul asta, lung/hardcore sa mi ajunga dupa care 2-3 ani pauza si mai vedem, pana atunci poate un 1200 GS Adventure, sau busica 2008... vedem. odata ce te obisnuiesti cu ideea pauzei gandesti mai relaxat, te poti bucura mai intens de alte lucruri si face descoperiri noi. un snowboard, o parapanta, o coarda elastica, o parasuta, scuba etc. sezonul urmator te axezi pe altceva si gata, ai devenit pussy. nasol asa. sa nu faceti asta ca s ar putea sa nu puteti trece peste faptul ca ati decazut in ochii unor motociclisti si sa ajungeti cine stie... la suicid.

 

combinezonul nu se rupe ca pielea de om, dar se ndoaie/mototoleste mai tare. macar nu te mai face un subiect de stiri atat de mediatizat.

 

Concluzia.........ca biker mai bine nu intra pe galben, nu forta, stai in PLM in banca ta, ca oricum de la orice semafor plecam din pole position, asta daca nu cumva vrei sa aflam cum face mata coliva si vrei sa vezi cu cine se va cupla pitzi a ta cu mine sau cu ala sau cu altu.

Asfalt uscat colegii mei.

un sfat aparte cu un limbaj aparte de la un uzer aparte ce vrea sa "Sa socializez si sa invat tainele mersului pe 2 roti". pentru?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un sfat aparte cu un limbaj aparte de la un uzer aparte ce vrea sa "Sa socializez si sa invat tainele mersului pe 2 roti". pentru?

 

Pentru..........a pleca din pole position..........::crack::Doamne mare ti-e gradina......Limbaj de absolvent 2011.....proaspat trecut de bac.:unsure:

 

Condoleante familiei bikerului.

.

 

Concluzia.........ca biker mai bine nu intra pe galben, nu forta, stai in PLM in banca ta, ca oricum de la orice semafor plecam din pole position, asta daca nu cumva vrei sa aflam cum face mata coliva si vrei sa vezi cu cine se va cupla pitzi a ta cu mine sau cu ala sau cu altu. Iar daca vrei senzatii si nu ai bani, iti dau eu 50 ron sa te dai pe amkart sa vezi ce inseamna circuit si viteza, si iti garantez ca nu o sa mai vrei sa mergi cu viteza ever prin oras.

Ca si conservar care sunt mai tot timpul saptamanii ( asta imi e serviciul ) asigura-te si reasigura-te in PLM ca nu mori daca te uiti de 2 ori.

 

 

Asfalt uscat colegii mei.

 

1.Multumesc frumos pentru sfaturi.

2.Nu intru,nu trec pe galben la semafoare,stau pe motor la stop.

3.Nu ma straduiesc prea mult sa plec din pole position ...pentru ca ...nu ma grabeste nimeni.

4.Mama nu stie sa faca coliva.

5.Mr. se cupleaza si cu mine de mana,daca are fantezii.

6.Cu 50 ron poti sa cumperi un dictionar gramatical al lb.romane,nu risipi banii aiurea.

7.O sa tin cont de ultimul sfat.

PS.Asfalt uscat si tie,colegutule...si cand ai timp treci pe la scoala sa vezi daca ti-au incheiat <astia>mediile.

Sa ne citim sanatosi!:burnout:

Editat de lydieekoto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu credeam ca se poate intampla asa ceva in oras; am mai vazut asa ceva dar pe autostrada, unde se circula cu viteze mai mari.

 

atentie sporita in trafic dragi motociclisti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

UNU CU R1 CARE DA UN SFAT URGENT GRABIT SI INFIOARAT DE CE SA INTIMPLAT SI CARE NU ESTE UN MANCATOR DE KAKAT PE FORUM DACA AM R1 CE??? ESTI UN KAKAT IDIOT!!!

foloseste si tu semne gen: , . ; (eu unu am citit de doua ori ce ai scris si n am inteles nimic)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...