Sari la conținut

Iar. Rs50 Cu Mazda.


Lt. Navarro
 Share

Postări Recomandate

Nu vreau sa tin partea nimanui dar intrecere... putin probabil. Am mers pasager si eu pe mobre mai capabile, si in grup. Se pleca tare de la semafor, dar de intrecere... nici vorba.

Corect Navarro ce liniute sa facu cu rs50 si cu pasager cand ea e lesinata fara pasager :() :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 73
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

PeSeu: Pana nu se stie nimic concert: "Datul cu parerea" nu isi are rostul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate maxima.

 

PS. Cui i-a sarit casca din cap? Daca e a pasagerului, e explicabil, probabil era prea mare pentru el. Am tot sesizat chestia asta cu prietenii mei, cand le dau o casca sa-si puna in cap le cam joaca, rar gasesc unul sa-i vina casca bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am vb cu baiatul cu motorul si mi-a spus ca la un momendat soferul cu mazda a oprit pe loc si a zis ca il evita ,dupa care a plecat foarte repede zicand ca trece inaintea lui pe partea cealalta.

Tu ce viteza crezi ca poate atinge un rs50 cu pasager ??

Pai tu ce crezi ca taicasu acum ar trebui sa il felicite nu??

Si acum dupa tine.........faci concurs cu pasager??

Baiatul avea ceva Km pe motor. si chiar mergea bine .

 

Daca tot vorbesti cu baiatul cu motorul, am adresat o intrebare in postul meu anterior. La care astept un raspuns, cand se poate. Pentru ca acel accident nu pare ca s-a petrecut la 45 km/h , viteza la care ar fi trebuit maxim sa mearga "mopedul" , incarcat si cu pasager. Nu degeaba intreb, pentru ca sunt marori in masini care au spus ca mergeau cu 60 si au fost depasiti. Acum nu zic, poate si soferii exagereaza, dar macar sa stim cum sta treaba de fapt.

 

Va dati seama ca Politia poate face o verificare a motorului si daca "mopedul" este delimitat si cu kit pe el, a cam pus-o pushtiul ? Asta aviz si celorlalti cu motoare de 50 delimitate si cu kituri pe ele :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot vorbesti cu baiatul cu motorul, am adresat o intrebare in postul meu anterior. La care astept un raspuns, cand se poate. Pentru ca acel accident nu pare ca s-a petrecut la 45 km/h , viteza la care ar fi trebuit maxim sa mearga "mopedul" , incarcat si cu pasager. Nu degeaba intreb, pentru ca sunt marori in masini care au spus ca mergeau cu 60 si au fost depasiti. Acum nu zic, poate si soferii exagereaza, dar macar sa stim cum sta treaba de fapt.

 

Va dati seama ca Politia poate face o verificare a motorului si daca "mopedul" este delimitat si cu kit pe el, a cam pus-o pushtiul ? Asta aviz si celorlalti cu motoare de 50 delimitate si cu kituri pe ele :hug:

Nu are nici un kit de putere pe el...Eu stiam ca rs`u asta este limitat ptr ca eu il depaseam. Limitat la 60.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mobra nu era inscrisa, fiind declarata moped !!!!!!!!!

 

 

Nu are nici un kit de putere pe el...Eu stiam ca rs`u asta este limitat ptr ca eu il depaseam. Limitat la 60.

 

Daca cele 2 afirmatii sunt adevarate, a cam pus-o...

ciclomotor - vehiculul cu doua sau trei roti, care este prevazut cu un motor cu ardere interna, având o

capacitate cilindrica de cel mult 50 cm3, care pastreaza caracteristicile generale ale bicicletei, putând fi pus în miscare si cu ajutorul pedalelor, si a carui viteza de deplasare, prin constructie, nu depaseste 50 km/h;

Extras din Ordonanța de urgență nr. 195/2002 privind circulația pe drumurile publice (Legea circulației rutiere)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca cele 2 afirmatii sunt adevarate, a cam pus-o...

ciclomotor - vehiculul cu doua sau trei roti, care este prevazut cu un motor cu ardere interna, având o

capacitate cilindrica de cel mult 50 cm3, care pastreaza caracteristicile generale ale bicicletei, putând fi pus în miscare si cu ajutorul pedalelor, si a carui viteza de deplasare, prin constructie, nu depaseste 50 km/h;

Extras din Ordonanța de urgență nr. 195/2002 privind circulația pe drumurile publice (Legea circulației rutiere)

nu prea sunt multe limitate la fix 45. nici a mea nu este limitata la 45....dine nu mai este delimitata deloc

Si Peugeotu JET Force este limitat in acte la 45 si el fuge 52.Nu inteleg de ce a pus`o daca ea este limitata asa ....nici o limitare nu poate sa fie la fix 45.

Oricum nu a fost el vinovat in primul rand.....Am inteles ca are permis categoria A1.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 nu se pot face curse pe rs50 MAI ALES CU PASAGER ...cu pasager dabea prinde 80 si asta dupa mult timp daca este delimitat

2 soferul are cam 20mii de km pe motorul acela , se poate spune ca avea reactii si ceva experienta ...reflexe avea sigur,garantez eu ptr ca am mers mult impreuna in trafic si il cunosc...mergea kamikaze dar doar singur pe motor

3 politia nu o sa verifice nimic la motor ptr ca 1 habar nu au cum se limiteaza 2 nu ii intereseaza ,deja cercetarile au fost finalizate ,vinovat este cel cu mazda

4 era delimitat dar nu total,prindea cam 60 si nu avea nici un kit de putere...poate doar daca batea vantu in spate...

 

E usor sa ziceti ca e selectie naturala , sa spuneti ca era pusti inconstient si asa...daca era cineva mai in varsta si cu vreun chopper nu ati fi zis asa ceva ...astia pe 50 care schimba 4 viteze pana la 55 km/h si dabea prind viteza asta sunt considerati vitezisti...restu care aveti 400cc + cum sunteti considerati? :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 nu se pot face curse pe rs50 MAI ALES CU PASAGER ...cu pasager dabea prinde 80 si asta dupa mult timp daca este delimitat

2 soferul are cam 20mii de km pe motorul acela , se poate spune ca avea reactii si ceva experienta ...reflexe avea sigur,garantez eu ptr ca am mers mult impreuna in trafic si il cunosc...mergea kamikaze dar doar singur pe motor

3 politia nu o sa verifice nimic la motor ptr ca 1 habar nu au cum se limiteaza 2 nu ii intereseaza ,deja cercetarile au fost finalizate ,vinovat este cel cu mazda

4 era delimitat dar nu total,prindea cam 60 si nu avea nici un kit de putere...poate doar daca batea vantu in spate...

 

E usor sa ziceti ca e selectie naturala , sa spuneti ca era pusti inconstient si asa...daca era cineva mai in varsta si cu vreun chopper nu ati fi zis asa ceva ...astia pe 50 care schimba 4 viteze pana la 55 km/h si dabea prind viteza asta sunt considerati vitezisti...restu care aveti 400cc + cum sunteti considerati? :hug:

adevarat l-am cunoscut si eu si am dat o tura pe kieselef cu el si l-am luat in a3a cu minskul el fiind in blana cu rs-ul e clar ca mai mult de 60 nu prinde.. oricum insanatosire grabnica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incetati cu chestiile legate de viteza. Se poate gasi vinovat doar daca radarul l-a inregistrat cu viteza mai mare decit cea legala, si nu e cazul la un accident. Doar pe baza declaratiilor martorilor nu se poate.

 

Pe de alta parte, RAR nu stiu daca poseda un aparat omologat legal care sa stabileasca daca un vehicul este sau nu limitat la X km/h.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

putea sa mearga repede si cu pasager. daca e cald motorul urca usor spre 80-90 cu tot cu pasager. asta va spun eu 100%, nu am nici o indoiala, eu tot timpu merg cu pasager si motorul e din 98 delimitat, fara kit. al lui era mai nou deci nu puteti sa ziceti ca nu putea sa mearga cu mai mult de 60.

 

ma bucur ca au iesit din spital, nu mai conteaza restul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

putea sa mearga repede si cu pasager. daca e cald motorul urca usor spre 80-90 cu tot cu pasager. asta va spun eu 100%, nu am nici o indoiala, eu tot timpu merg cu pasager si motorul e din 98 delimitat, fara kit. al lui era mai nou deci nu puteti sa ziceti ca nu putea sa mearga cu mai mult de 60.

 

ma bucur ca au iesit din spital, nu mai conteaza restul.

Daca citesti mai bine posturile anterioare o sa vezi "deci nu puteti sa ziceti ca nu putea sa mearga cu mai mult de 60" Mai avea limitari...

 

 

Oricum o dam mult in Off-topic.....starea lor este ok puteti lasa topicu sa se duca in jos. :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

putea sa mearga repede si cu pasager. daca e cald motorul urca usor spre 80-90 cu tot cu pasager. asta va spun eu 100%, nu am nici o indoiala, eu tot timpu merg cu pasager si motorul e din 98 delimitat, fara kit. al lui era mai nou deci nu puteti sa ziceti ca nu putea sa mearga cu mai mult de 60.

 

ma bucur ca au iesit din spital, nu mai conteaza restul.

110 cand urci pe postavaru....Nu stiu in ce stare era motorul tau dar asta de aici mai avea putin si murea la pensie, 80 lua poate in cadere libera ... nu exista urme de franare ptr ca franat fata mult si spatele aproape deloc deoarece mazda se oprise initial si putea sa o evite..insa soferul a hotarat sa dea tare in spate si...restu se vede...

 

baietii sunt amandoi acasa,dureri mari (e si normal la ce diagnostice au primit) dar se vor reface complet.Si pasagerul era motociclist,mobra lui era in service...

 

Bafta la toti si sa va fereasca Dumnezeu de asemenea incidente ca nu e de gluma. :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Andr3y

adevarat l-am cunoscut si eu si am dat o tura pe kieselef cu el si l-am luat in a3a cu minskul el fiind in blana cu rs-ul e clar ca mai mult de 60 nu prinde.. oricum insanatosire grabnica

 

asta in trecut nu ? :hug: pana sa ai cebereu ? :P :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta in trecut nu ? :( pana sa ai cebereu ? :crack: :P

Am mers si eu odata cu Reverse,eu in spate pe Rs-ul de 50 a unui prieten comun,era delimitat si va garantez ca acolo unde sa petrecut accidentul nu avea cum sa aiba mai mult de 55-60 km/h,mai ales ca inainte de locul unde sa intamplat accidentul(pe la Nike outlet) drumul coteste ushor spre dreapta si imediat urmeaza stopul,acolo toata lumea franeaza destul de mult si pana ajunge rs-ul la vit maxima de 80 cu 2 persoane in spate ii trebuie cam 1 kilometru...Il stiu si eu pe Gabi destul de bine si rs-ul lui era cam omorat,nu prea tragea(asta cu o singura persoana)...Insanatosire grabnica :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci pana la urma se pare ca din cauza vitezei si lipsei de experienta s-a intamplat accidentul...

Selectie naturala.

 

Frumos post! Si nu e singurul!

 

Uite ce inteleg eu:

 

2 insi pe o furioasa rasnita de cafea au surprins un biet automobilist care dadea inapoi fara sa se asigure intr-un moment de neatentie. In urma deliberarilor, unii forumisti au ajuns la concluzia ca rasnita de cafea era supraturata si depasise viteza sunetului. Asa ca saracul sofer nu a putut sa prevada ca rasnita urma sa vina ca meteoritul... :hug: :( :P Ar putea urma si o recomandare de genul: Nu va cumparati motoare de 50 ca sunt dinamita! Luati mai bine un zmeu si inaltati-l cand e cer senin si nu bate vantul, ca riscul e mai mic.

 

Sanatate celor accidentati! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

b 59 LOL :smoke: :puke:

 

Ce p...a mea ti se pare amuzant bai retardule???? Daca cineva radea de tine la accidentul tau dubios te simteai bine????

 

 

Deci pana la urma se pare ca din cauza vitezei si lipsei de experienta s-a intamplat accidentul...

Selectie naturala.

 

Frateeee.... din cauza ca ala a iesit din parcare fara sa se asigure s-a intamplat...

 

 

 

Frumos post! Si nu e singurul!

 

Uite ce inteleg eu:

 

2 insi pe o furioasa rasnita de cafea au surprins un biet automobilist care dadea inapoi fara sa se asigure intr-un moment de neatentie. In urma deliberarilor, unii forumisti au ajuns la concluzia ca rasnita de cafea era supraturata si depasise viteza sunetului. Asa ca saracul sofer nu a putut sa prevada ca rasnita urma sa vina ca meteoritul... :cheers: :) :D Ar putea urma si o recomandare de genul: Nu va cumparati motoare de 50 ca sunt dinamita! Luati mai bine un zmeu si inaltati-l cand e cer senin si nu bate vantul, ca riscul e mai mic.

 

Sanatate celor accidentati! :hurt:

 

Subscriu si multa multa :) :) :) :P meseriasilor care fac misto si sunt mai catolici decat papa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oh my god :cheers: cu cat mergea motoru? in poza aia zici ca avea 200 la ora... :) insanatosire grabnica

maxim 70.RS 50, nu duce mai mult.

 

Ce p...a mea ti se pare amuzant bai retardule???? Daca cineva radea de tine la accidentul tau dubios te simteai bine????

 

 

Da, dar el s-a scos!!! A pus botul la 500 de mii si apoi s-a gandit ca poate mai pica ceva din chestia aia. Si culmea, s-au gasit si motoristi care sa fie de acord cu gestul lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Andr3y

Ce p...a mea ti se pare amuzant bai retardule???? Daca cineva radea de tine la accidentul tau dubios te simteai bine????

 

:cheers: :) :D era o gluma si nu te mai baga daca nu iti fierbe oala....vb degeaba...nu e si pt tine :P nu te priveste nu te mai bagasi punct,vorbiti voi care nici nu stiti cu ce se mananca rs de 50...voi vedeti`va de chopere...de 2 jumate...noi suntem cu jucariile astea mici :)

 

maxim 70.RS 50, nu duce mai mult.

Da, dar el s-a scos!!! A pus botul la 500 de mii si apoi s-a gandit ca poate mai pica ceva din chestia aia. Si culmea, s-au gasit si motoristi care sa fie de acord cu gestul lui.

cat despre tine...as vrea sa vad ce ai face cand te lovesti cu niste camatari,care orice le-ai zice sau s-ar intampla tot ca ei ei :) cu lanturi de 4-5 kg de auri la gat ....nu vorbi fara sa stii,mereu ce auzi de la altii :).....am vazut ca postezi mereu sa ataci pe cineva...ce treaba aveai tu sa prelungesti ce a zis retaru ala(ca sa ii folosesc expresia lui )

Editat de Andr3y
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator <-BlacK_Killer->

Ce p...a mea ti se pare amuzant bai retardule???? Daca cineva radea de tine la accidentul tau dubios te simteai bine????

 

 

si marmota invelea ciocolata in staniol ... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: :) :D era o gluma si nu te mai baga daca nu iti fierbe oala....vb degeaba...nu e si pt tine :P nu te priveste nu te mai bagasi punct,vorbiti voi care nici nu stiti cu ce se mananca rs de 50...voi vedeti`va de chopere...de 2 jumate...noi suntem cu jucariile astea mici :)

cat despre tine...as vrea sa vad ce ai face cand te lovesti cu niste camatari,care orice le-ai zice sau s-ar intampla tot ca ei ei :) cu lanturi de 4-5 kg de auri la gat ....nu vorbi fara sa stii,mereu ce auzi de la altii :).....am vazut ca postezi mereu sa ataci pe cineva...ce treaba aveai tu sa prelungesti ce a zis retaru ala(ca sa ii folosesc expresia lui )

 

 

Ca_canar de pustan ce esti.Ce boala am pe voi.Daca erau recuperatorii aia cu lanturi de 4-5kg la gat ,te ca_cai pe tine si nici nu mai postai,da sa mai mergi si la politie.Da de,ai 17 ani,tre sa te scoti si tu,sa nu mai zicem de dorinta aia de afrirmare care e f. prezenta la voi.Si daca mai ai si un rs de 50,gata esti rege,tre sa mergi si in basini sa te observe lumea.(cred ca tu erai la arc asta vara cand a fost o faza de genu asta).

 

/index.php?showtopic=67203

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: :) :D era o gluma si nu te mai baga daca nu iti fierbe oala....vb degeaba...nu e si pt tine :P nu te priveste nu te mai bagasi punct,vorbiti voi care nici nu stiti cu ce se mananca rs de 50...voi vedeti`va de chopere...de 2 jumate...noi suntem cu jucariile astea mici :)

cat despre tine...as vrea sa vad ce ai face cand te lovesti cu niste camatari,care orice le-ai zice sau s-ar intampla tot ca ei ei :) cu lanturi de 4-5 kg de auri la gat ....nu vorbi fara sa stii,mereu ce auzi de la altii :).....am vazut ca postezi mereu sa ataci pe cineva...ce treaba aveai tu sa prelungesti ce a zis retaru ala(ca sa ii folosesc expresia lui )

 

Auzi, kid, glume din astea sa le faci tu cu prietenii tai care nu accepta discutii publice. La varsta ta ar trebui sa lasi ciocul mai mic, mai ales cand o si comitzi si apoi tot incerci sa te scoti. Mai lasati talentele pt fetitele de liceu pe care vreti sa le impresionati ca aveti motoare.

 

@adiviraj, mai subtire cu injuriile. Daca vrei sa dovedesti ceva, dovedeste aratand faptele/ideile gresite, dar cu calm si cu tact.

 

Oricum, aici se inchide vana ca va stricati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...