Jump to content

Service Bucuresti pentru Yamaha Vmax

Recommended Posts

Salutare,

Intampin o problema interesanta. Am niste lucrari gen facut distributia/ambreiaj si ma cam refuza serviceurile pe motiv ca "nu ma bag la asa ceva".

Printre posesorii de Vmaxuri sau mecanicii prezenti pe forum exista niste recomandari?

Motorul este Yamaha Vmax '91

Multumesc anticipat

Da,au si de ce!

Vmax ul are cilindrul din spate mai greu de lucrat

Nu stiu sigur dar cred ca trebuie demontat motorul pentru distributia celui dim spate.

Salut,

Am un xvz -motorul ca la v-max si a-si putea sa-ti recomand mecanicul care mi-a lucrat mie la motor,intradevar toti fug de asa ceva pentru ca este destul de greu de manevrat dar se rezolva.

si ceva poze de la lucrare pentru ca e mai bine decat vorbe....

Da,au si de ce!

Vmax ul are cilindrul din spate mai greu de lucrat

Nu stiu sigur dar cred ca trebuie demontat motorul pentru distributia celui dim spate.

Are 2 cilindri pe spate si nu trebuie dat motoru jos

post-625-0-14101200-1310633464_thumb.jpg

post-625-0-66627700-1310633473_thumb.jpg

post-625-0-55793900-1310633483_thumb.jpg

post-625-0-73876600-1310633493_thumb.jpg

valeriu pavel = tobex.ro = 0735707705

omul in principiu se ocupa de tobe, da are un vmax de care e indragostit gramada si se pricepe binicel la surubaiala. un telefon nu strica.

Guest corleone

intradevar toti fug de asa ceva pentru ca este destul de greu de manevrat dar se rezolva.

Asta nu e un motiv sa nu repari o mobra, daca e munca mai multa si mai grea va costa mai mult, asta e tot. Ca doar nu o sa coste de schimbat distributia la un GS500 (Ex) cat costa la un Vmax. Motive rezonabile ar fi altele cum ar fi piese greu de gasit, ceea ce presupune sa stai cu mobra insirata prin garaj cine stie cat timp.

Eu cred ca de fapt se feresc de responsabilitate.

Edited by corleone

Asta nu e un motiv sa nu repari o mobra, daca e munca mai multa si mai grea va costa mai mult, asta e tot. Ca doar nu o sa coste de schimbat distributia la un GS500 (Ex) cat costa la un Vmax. Motive rezonabile ar fi altele cum ar fi piese greu de gasit, ceea ce presupune sa stai cu mobra insirata prin garaj cine stie cat timp.

Eu cred ca de fapt se feresc de responsabilitate.

Ai mare dreptete,fuga de responsabilitate asta e

E vorba ca dureaza mult si majoritatea considera ca nu renteaza sa stea la un singur motor cand ar putea face 3 in acelasi timp.

Multumesc pentru propunerile de pana acum.

As vrea totusi sa fie oarecum un service, nu cineva doar priceput.

Salutare,

Intampin o problema interesanta. Am niste lucrari gen facut distributia/ambreiaj si ma cam refuza serviceurile pe motiv ca "nu ma bag la asa ceva".

Printre posesorii de Vmaxuri sau mecanicii prezenti pe forum exista niste recomandari?

Motorul este Yamaha Vmax '91

Multumesc anticipat

ok

dar de ce mai intrebi pe forum cum sa repari un motor din anii 90?

• 3 weeks later...

la yamaha langa hornbach militari (e service autorizat yamaha)

Salut. Aveti cumva adresa lor sau numarul de la service ? Nu gasesc nimic pe site-ul lor...

Merci.

Salut.. incearca la DualTours in Pipera, la nr 48, sunt service autorizat si dealer Yamaha, si baietii chiar se pricep, si pe mine m-au ajutat cu motorul, lucreaza chiar bine.. siteul lor e motociclete.com.ro