Sari la conținut

Romanii din Belgia


Narko
 Share

Postări Recomandate

Salutare, eu locuiesc in Bruxelles si caut o gasca de weekend si ceva locuri de dat prin apropiere. Din ce am auzit exista un circuit de motocross la Groot-Bijgaarden dar nu sunt sigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Răspunsuri 422
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut ,eu stau in Tervuren (pe langa Brussel) ,momentan motorul il am in Romania ,oricum nu mai e vremea potrivita pentru motor,dar in primavara planuiesc sa-l aduc aici si poate pana atunci ne strangem mai multi. Toate cele bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone

ha, te-ai tirat si tu de la miorita????:D

 

tre sa bem o bere.....

 

E o chestie care trebuia sa se intample de ani buni dar mereu au existat motive pentru a amana plecarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

ai vazut topicul cu intilnirea? poate iti aduci motorul pana la vara, sau iei unul de pe aici...

Nu am vazut, si nu cred ca il aduc, mai degraba il vand si imi iau altceva aici...de fapt, asta si intentionez...putintica rabdare, monsher...acum am tot ekipamentul adus aici, in intregime, deci, daca ma vrea cineva pasager.....deocamdata....m?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut, locuiesc in Bruxelles, dar nu conteaza, Belgia e mica rau, daca va intereseaza sa ne strangem mai multi romani eu sunt la distanta de un mail sau telefon. Sau cine stie, la cateva strazi distanta, depinde unde locuiti.

Bine ca a trecut gerul ca nu mai simteam degetele dupa 15' de motor. Personal folosesc motorul tot anul, deci cei care iesiti iarna ne putem vedea oricand, nu ne trebuie cele minim 20° necesare majoritatii.

Va astept.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 7 months later...
  • 1 month later...

Salutare! Tocmai ce m-am mutat si eu in zona (Luxembourg) la inceputul anului. Deocamdata moto e inca in Romania dar sper ca prin mai-iunie sa o aduc si pe ea.

 

Stie cineva cum sunt taxele la moto in Luxembourg? Online nu am reusit sa gasesc nimic concret despre asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi frumos de raspunsuri! :thanks:

Cu siguranta o sa le inscriu aici (si moto si masina). Am inteles ca e obligatoriu in maxim 6 luni de la data obtinerii rezidentei.

Asigurarile am vazut ca sunt destul de mari si mi s-a recomandat sa incerc sa obtin un istoric al daunelor din Ro ca sa am clasa de bonus. Stie cineva cum pot sa fac asta avand in vedere ca nu am avut mereu RCA la acelasi asigurator? Se poate obtine cumva un istoric dupa CNP si nu dupa numarul vehicolului?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu din pacate nu am reusit sa obtin nici un istoric pentru asigurare din Ro.Dupa multe drumuri inutile si multi nervi am renuntat asa ca am fost considerat ca si debutant si eu si sotia.Singurul asigurator care mi-a facut o asigurare este banca unde aveam un cont deschis.Bineinteles ca totul a venit cu un pret 800e pentru o masina de 120cp X-( .In Be asigurarea scade in fiecare an cite putin........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda... ma gandeam eu ca nu se obtine usor (sau deloc) o hartie de genul. :angry: Avnd in vedere ca e totusi vorba de cateva sute de euro diferenta, o sa incerc, dar macar acum stiu sa nu-mi fac prea mari sperante.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vechime am vreo 3 ani si jumatate de A si 10 si jumatate de B. Din fericire, pana cand va fi cazul sa imi fac asigurarile aici o sa am si peste 30 de ani.

 

Valoarea primei de asigurare depinde si de vechimea vehicolului? Ca incerc sa imi dau seama daca, pe temen lung, e mai rentabil sa inmatriculez moto din 1993 si masina din 2004 sau sa iau altele noi. Avand in vedere preturile service-urilor de pe-aici, garantia ar duce la o reducere considerabila de costuri. Doar sa nu bag toata suma respectiva in asigurare. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu din experienta proprie iti spun ca un garaj autorizat fie el moto sau auto te JUPOAIE,pt ca esti obligat sa faci reviziile cum scrie la carte.Ex :pentru o Aprilia Pegaso 650 kit de lant si placute spate 450e....La Opel prima revizie ulei si filtru 250e ,si uite asa mai platesti 1/4 din masina in garantie. :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...