Sari la conținut

Romanii din Belgia


Narko
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 422
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da ... eu mi-am verificat programul ca sa zic asa si abia pe la mijlocul-sfarsitul lui iulie am sa imi aduc motorul sau cel putin atunci am un drum spre romania cu masina la care pot pune platforma :(

Voi, cei care v-ati adus motoarele din tara cum le-ati adus? Ma gandesc la posibilitatea de al aduce cu o duba ceva, mai devreme ...

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in 1 lucrez iar 2 liber de ce nu facem o plimbare in ardeni? 500km e deajuns pt o zi o sa te doara curu sa faci o plimbare in genu : overijse-wavre-perwez-eghezee-ardeen-huy-durbuy-la roche-vielsam-bastogne-st hubert-la roche-durbuy-dhuy-ardeene-eghezee-perwez-wavre,e un traseu de 450-500 km din care 0 km de autoruta:)e un traseu de serpentinari

 

 

thunderbyte daca tot mergi in ro urca pe ea....si vino,,

 

printre altele intre 1-5 august merg si eu in ro dar ma duc calare pe mobra daca mai e careva care vine si vrea sa imi tina de urat...pot sa mai stau joc programul putin intre 1 si 9 august...revin intre 25 si 30 august!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MoederNuker

Sau mergem pe Tihuta/Mestecanis, e un pic mai departe, da merita .

sper sa ajung anul asta si pe acolo... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tre sa iasa soarele ca imi pierd mintile :)

Ia-ti pneuri de ploaie si gata.... n-ai vazut ce fel merg aia la GP pe ploaie? :D

Au 10 sec mai putin pe tur decat cand e uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MoederNuker

Ia-ti pneuri de ploaie si gata.... n-ai vazut ce fel merg aia la GP pe ploaie? :D

Au 10 sec mai putin pe tur decat cand e uscat.

post-74625-0-69329500-1369145109_thumb.jpg

 

si cu frigu ce facem? azi 9-10 grade .. maine mai frig si un pic mai uscat ... smf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in 1 lucrez iar 2 liber de ce nu facem o plimbare in ardeni? 500km e deajuns pt o zi o sa te doara curu sa faci o plimbare in genu : overijse-wavre-perwez-eghezee-ardeen-huy-durbuy-la roche-vielsam-bastogne-st hubert-la roche-durbuy-dhuy-ardeene-eghezee-perwez-wavre,e un traseu de 450-500 km din care 0 km de autoruta:)e un traseu de serpentinari

 

 

thunderbyte daca tot mergi in ro urca pe ea....si vino,,

 

printre altele intre 1-5 august merg si eu in ro dar ma duc calare pe mobra daca mai e careva care vine si vrea sa imi tina de urat...pot sa mai stau joc programul putin intre 1 si 9 august...revin intre 25 si 30 august!

Nu e chiar asa de simplu ... tot echipamentul il am in tara, si e un pic(daca aduc motorul tre sa iau si echipamentul) + ca nu e tocmai un drum de o zi ci mai degraba de 2 fortat ...

Revenind ... care si-a adus motorul cu o duba/tir ceva masina incoa?

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite o firma din maramures care stiu ca mai aduce masini mai duce masini una alta au remorca 0040744210580 sau 0479939214 bozga se numeste vezi cu ei au 2 camionete de transport persoane poate poate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,in august inca nu stiu sigur dar plec cu trailer si ma intorc cu trailer,si incoace poate imi aduc si eu motorul,mai vb pana atunci se mai pot schimba multe bft in continuare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motoreala nu prea facem asa ca hai sa ne prezentam putin sa punem vreo 2-3 poze cu mobrele care le avem,poate ne-am vazut,poate ne-am salutat s nici nu stim ,noi cum aratam in "slipurile" de moto care vrea vreo 2-3 poze din ultimele iesiri...mai trece timpul asa,ne cunoastem mai bine pana ne vedem :pics:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo fratilor, a inceput sa miste ceva. Macar virtual.
Eu personal, volià: Bruxelles, numarul meu 0483494077 - Dan.
Tot am incercat si pe rombel, forumul romanilor din belgia sa gasesc calareti romani dar n-am avut noroc.
Sincer personal nu am mai intrat pentru ca nu iesea nimic concret. Eu unul ies, merg 12 luni pe an exceptand zilele cu zpada si gheata, evident pe ploaie nu e nici o placere dar daca asteptam soarele o sa treaca anul si nu se strange nimeni.
Kharly sau oricine altcineva, putem sa iesim si la o plimbare de 30-50 km sau pur si simplu la o tura in oras, macar ne cunoastem decat sa ramana totul pe forum.
Cine are chef dati un semn.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai hai sa inchidem topicul si sa intram toti pe facebook:) ce ne-am face daca nu ar fi facebook?:| :-L X-( de aia suntem aici sa ne cunoastem,sa ne vedem motoarele,sa ne povestim povestile legate de motoare de aia se numeste motociclism.ro,daca era se facea pagina facebook/motociclism.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are bre dar n-o are la el.

Eu l-am cunoscut personal acum vreo 4 ani, m-a ajutat cu o problema la caruta moca, e baiat de nota 20.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai hai sa inchidem topicul si sa intram toti pe facebook:) ce ne-am face daca nu ar fi facebook?:| :-L X-( de aia suntem aici sa ne cunoastem,sa ne vedem motoarele,sa ne povestim povestile legate de motoare de aia se numeste motociclism.ro,daca era se facea pagina facebook/motociclism.ro

Daca tot ai sugerat initial asta puteai sa incepi tu sa pui poze, mie pe moment mi-a venit mai usor sa dau un link catre ceva existent decat sa stau sa caut poze prin calculator.

 

ginger boy nici n-are motocicleta... e doar admirator

Aici erai? Vai te-ai dat de gol, da unde iti e becul s-a ars ?

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nenenea thunder am o veste proasta,mai mult pt mine:) azi dimineata pe la ora 8:00 am dat mobra de pamant,pe la 11 nenea

Mitranator a trecut pe la mine sa vada cum sunt si cum e motorul....

pot doar sa estimez pagubele si o sa pun si pozele dar dati-mi un site unde pot sa incarc pozele...

 

pagubele ar fi urmatoarele... ghidon,maneta frana,maneta ambreaj, farurile ,masca,rezervor.bord( kilometraj si beculetele) rezervorul infundat pe o suprafata de o palma(al unui om cu maini mari) cadru sters pe partea stanga sub rezervor,scarita ,schimbatorul de viteze cu tot cu tija pana la ax,carena spate ,saua pasager

 

deci nu imi mai statea in cap sa pun eu poze cu el...o sa pun cu ce a ramas si ce a fost:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nenenea thunder am o veste proasta,mai mult pt mine:) azi dimineata pe la ora 8:00 am dat mobra de pamant,pe la 11 nenea

Mitranator a trecut pe la mine sa vada cum sunt si cum e motorul....

pot doar sa estimez pagubele si o sa pun si pozele dar dati-mi un site unde pot sa incarc pozele...

 

pagubele ar fi urmatoarele... ghidon,maneta frana,maneta ambreaj, farurile ,masca,rezervor.bord( kilometraj si beculetele) rezervorul infundat pe o suprafata de o palma(al unui om cu maini mari) cadru sters pe partea stanga sub rezervor,scarita ,schimbatorul de viteze cu tot cu tija pana la ax,carena spate ,saua pasager

 

deci nu imi mai statea in cap sa pun eu poze cu el...o sa pun cu ce a ramas si ce a fost:))

Ai ceva de munca ... pacat de distanta, te ajutam sau chiar ti-o faceam in timpul liber, dupa 4 ani de servisat motoare zi de zi acum le duc dorul ...

Din ce stiu aici nu prea dezmembreaza lumea, s-ar putea sa fie cam aiurea cu piesele, asta daca vrei sa il faci bineinteles ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

piesele le am toate rezervor proaspat vopsit nu am apucat sa il pun sus ca il spargeam ,manetele amandoua...nu am bordul si masca oricum e modificat street...ghidonul il deztoiesc cat o sa pot capacul de la aprindere trebuie sa il cumpar....scarita o am si selectoru de viteze...coada si saua ramane asa zgariata ca nu ma afecteaza:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...