Sari la conținut

Romanii din Belgia


Narko
 Share

Postări Recomandate

budd ce sa imi faca? sa fac puscarie pt simplul fapt ca nu aveam vitezometru,permis european si ca rulam cu x viteza?:)

oricum nu mai rulez vreo 1 luna..nu mai am moto maine o sa pun vreo 3 poze cu ce a mai ramas din el duminica am avut un accident:|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 422
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

In germania mi'au bagat de cateva ori blitzil in ochi...dar in belgia n'am vazut nimic...au radare fixe camere etc? Vine amensa acasa? Ca ma grabeam asa un pic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

budd ce sa imi faca? sa fac puscarie pt simplul fapt ca nu aveam vitezometru,permis european si ca rulam cu x viteza?:)

 

Cea mai mare pedeapsa e suspendarea permisului sau confiscarea vehiculului. Faptul ca te-au lasat sa pleci fara vitezometru poate lucra in avantajul tau, inseamna ca nu a fost asa grava smecheria. Permisul romanesc ESTE permis european indiferent cum o dai. Nu exista momentan un format standard pe care sa scrie acest permis este un permis "european".

 

In germania mi'au bagat de cateva ori blitzil in ochi...dar in belgia n'am vazut nimic...au radare fixe camere etc? Vine amensa acasa? Ca ma grabeam asa un pic

De obicei poza se face din spate pentru a prinde si mobrele ;) In Germania e distractie cu mobra pt. ca-ti fac poza din fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In germania mi'au bagat de cateva ori blitzil in ochi...dar in belgia n'am vazut nimic...au radare fixe camere etc? Vine amensa acasa? Ca ma grabeam asa un pic

Sunt radare fixe in Belgia, te iau din spate, dar nu iti vin acasa(asta daca ai nr de RO)....si eu am laut vreo 4 flashuri din spate si deocamdata nada :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma zici ca ati murit...era vreme buna,soare azi iar nu e urat ce e cu voi de ce nu iesiti la mobralit? mai puneti o poza faceti sange rau celor ce nu au moto...mai laudativa cu iesirile voastre...pff

 

 

care stie si cunoaste vreau sa imi ziceti niste pareri despre honda vtr 1000 sp1 bune si rele., probleme intalnite frecvent la ele,,,stiti voi ce vreau sa spun:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma zici ca ati murit...era vreme buna,soare azi iar nu e urat ce e cu voi de ce nu iesiti la mobralit? mai puneti o poza faceti sange rau celor ce nu au moto...mai laudativa cu iesirile voastre...pff

 

 

care stie si cunoaste vreau sa imi ziceti niste pareri despre honda vtr 1000 sp1 bune si rele., probleme intalnite frecvent la ele,,,stiti voi ce vreau sa spun:)

Stock nu e cine stie ce, ca orice V in ture mari nu are cine stie ce putere in schimb in ture mici iti rupe mainile. Stiu ca e cunoscut pentru franarea slaba pe fata, in rest clasicele probleme honda ... releu de incarcare, oala la ambreiaj, etc. Parerea mea e sa ramai la 4 in linie daca cu asta esti invatat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai pe mine nu m-a deranjat ploaia .. in schimb nu pot spune acelasi lucru despre tine :)))

cum sa fie .. destul de ploios =)))

maca in tara am prins vreme frumoasa asa ca am venit cam in zig zag asa .. oradea cluj alba sebes sibiu valea oltului valcea pitesti bucuresti :)))

se pare ca nu mi-a ajuns ca am incercat sa ajung cat mai tarziu si sa ma mai plimb cat pot :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut cu respect comunitatea, Victor ma numesc si zbirnii o honda de 600. Locuiesc in Belgia in Louvain La Neuve si mi-ar placea sa cunosc alti motociclisti din zona. Visez la o calatorie in Alpi pentru la anul si ar fi aiurea sa ma duc chiar de unul singur. Imi cer scuze daca-s pe alaturi de topic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut cu respect comunitatea, Victor ma numesc si zbirnii o honda de 600. Locuiesc in Belgia in Louvain La Neuve si mi-ar placea sa cunosc alti motociclisti din zona. Visez la o calatorie in Alpi pentru la anul si ar fi aiurea sa ma duc chiar de unul singur. Imi cer scuze daca-s pe alaturi de topic.

Salut, si bine ai venit. Nu esti pe alaturi. Eu sunt in Belgia, in Geel, in apropiere de Herentals. Anul asta cred ca e cam gata cu vara, poate o plimbare scurta, dar atat.

Eu peste o sapt plec in tara in concediu, si pana vin cred ca ninge aici :crack: sau...ma rog ploua si bate vantu. Mai sunt cativa mobristi din Belgia care sunt activi si pe forum.

Cat despre plimbarea de la anu, nu suna rau, si pe mine ma tenteaza o iesire mai lunga,nu doar 2 zile, dar ramane de vazut.

Numai bine. O seara faina. Luci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare Victore si bine ai venit,eu sunt din bxl deci nu esti departe sunte mai mult dar acuma cred ca lumea e in concediu....lasa ca la anu poate o sa rasara ca ghioceii.:)) acu si eu sunt fara mobra deci cu siguranta nu te vad pana la anu:))numai bine

 

 

jokere concediu placut...tot ai venit pe la mine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare Victore si bine ai venit,eu sunt din bxl deci nu esti departe sunte mai mult dar acuma cred ca lumea e in concediu....lasa ca la anu poate o sa rasara ca ghioceii. :)) acu si eu sunt fara mobra deci cu siguranta nu te vad pana la anu:))numai bine

 

 

jokere concediu placut...tot ai venit pe la mine...

lasa mah ca vin nu plange :P te sun maine si ne auzim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-a ajuns el da m-a trimis pe mine... nu v-a ajuns? ma inregistrez si va trimit pe mail =))) jokere dai un semn cand ajungi in tara .. iar la anul poate va insotesc si eu prin alpi daca tot n-am apucat sa-i mai fac anul asta :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la anu e bag turul mare cu sau fara insotitor ( adica cu alina desigur) dar de alte moto...:) nu plang ma nu am plans nici cand am dat motorul de parapet:)) dar acuma hai sa iti vad moaca ca a trecut ceva vreme...asa e cu eroi de razoi isi pierd un picior si camarazii ii uita? incazul meu moto...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut cu respect comunitatea, Victor ma numesc si zbirnii o honda de 600. Locuiesc in Belgia in Louvain La Neuve si mi-ar placea sa cunosc alti motociclisti din zona. Visez la o calatorie in Alpi pentru la anul si ar fi aiurea sa ma duc chiar de unul singur. Imi cer scuze daca-s pe alaturi de topic.

Salut bine ai venit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut cu respect comunitatea, Victor ma numesc si zbirnii o honda de 600. Locuiesc in Belgia in Louvain La Neuve si mi-ar placea sa cunosc alti motociclisti din zona. Visez la o calatorie in Alpi pentru la anul si ar fi aiurea sa ma duc chiar de unul singur. Imi cer scuze daca-s pe alaturi de topic.

Salut!

 

Eu luna viitoare am de gand sa fac din nou tura de Ardennen, dar inca nu stiu exact in care zi ar fi asta.

Acolo as ajunge cam pe la Roche en Ardenne.

Sunt din 14 pana in 22 Sept. in concediu.

Eventual mai revin pe aici pana atunci.

 

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fratilor, m-am intors din miorita, trebuie sa stit si voi ca ne intereseaza pe toti.

Pe 14 se organizeaza a doua manifestatie anti-CT (control tehnic/Rar/ITP) care este in proiect european, s-au investit miliarde in tehnologia bateriilor si o mana

de eurocrati vor ca in vitorul apropiat sa devenim cat mai putini cu motoare ce "polueaza si fac zgomot", e primul pas spre desfintarea mobrelor asa cum le stim.

Cine vrea sa afle mai mult uitati aici:

http://fbmc.skyrock.com/3172783749-retenez-cette-date-le-14-septembre.html

https://www.facebook.com/pages/FBMC/150670391673434?hc_location=timeline

daca veniti, poate ne strangem impreuna, facem o ceata de haiduci.



Salut cu respect comunitatea, Victor ma numesc si zbirnii o honda de 600. Locuiesc in Belgia in Louvain La Neuve si mi-ar placea sa cunosc alti motociclisti din zona. Visez la o calatorie in Alpi pentru la anul si ar fi aiurea sa ma duc chiar de unul singur. Imi cer scuze daca-s pe alaturi de topic.

Bine ai venit, uite asa ne strangem mai multi. Eu sunt din Bruxelles, la mica distanta, e simplu sa iesim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am vazut, si nu cred ca il aduc, mai degraba il vand si imi iau altceva aici...de fapt, asta si intentionez...putintica rabdare, monsher...acum am tot ekipamentul adus aici, in intregime, deci, daca ma vrea cineva pasager.....deocamdata....m?

iaka imi luai unu` nou de prin mai anu` trecut si facui deja ceva kilometri cu el, dar daca vreti sa ne vedem la o tura, mai este destul pana la iarna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fratilor,

daca veniti, poate ne strangem impreuna, facem o ceata de haiduci.

 

Bine ai venit, uite asa ne strangem mai multi. Eu sunt din Bruxelles, la mica distanta, e simplu sa iesim.

 

Io vin la brxel, lasa un contact si un punct de intilnire

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...