Sari la conținut

Romanii din Belgia


Narko
 Share

Postări Recomandate

  • 4 weeks later...
  • Răspunsuri 422
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nimeni nu mai zice nimic stati cu totii la gura sobei :scratch:

Uite ca eu am dat o fuga ieri la niste prieteni la Namur pe 4 grade si a fost kiar ok. Am fost in tara o luna, in rest oridecate ori am ocazia si nu-i rau pe-afara, ies, ca daca stau dupa soare pe-aici, nu mai ies ever! Nu-mi trebuie decat un pretext

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

hey care e treaba pe aici...ati intrat la hibernat?

uite am intrat si eu in concediu si acuma mai am timp sa stau la povesti...a mai iesit careva cu moto pe vremea asta? zicetimi si mie e frig? merita sa ma avant sa o sa ma ud intre picioare de frig?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am intrat la hibernat , un coleg surubareste la mobra de ceilalti eu pers nu stiu nimic~~Daca mergi prin oras e frig, daca iesi pe autostrada e cancer, daca mai bate si vintul si ploua atunci e masochism~Depinde de tine ce ai intre picioare :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut...pai cu ce sa ne ocupam, cu de toate fiecare face ce poate... eu sunt hot de meserie...masini,motociclete,telefoane,televizoare,,,ce cade, thunderu se ocupa de dezmembrat...desface tot ce se poate,taie si modifica,vopseste sa nu se mai cunoasca,iar gianni se ocupa de vanzari...suntem mai multi dar acuma tiam enumerat doar cele mai importante functii care le avem noi 3:))

 

cu cazarea , in ce perioada esti interesat? eu locuiesc in bruxelle...dar pe perioada sarbatorilor ....o am pe soacra la mine...:|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut...pai cu ce sa ne ocupam, cu de toate fiecare face ce poate... eu sunt hot de meserie...masini,motociclete,telefoane,televizoare,,,ce cade, thunderu se ocupa de dezmembrat...desface tot ce se poate,taie si modifica,vopseste sa nu se mai cunoasca,iar gianni se ocupa de vanzari...suntem mai multi dar acuma tiam enumerat doar cele mai importante functii care le avem noi 3:))

 

cu cazarea , in ce perioada esti interesat? eu locuiesc in bruxelle...dar pe perioada sarbatorilor ....o am pe soacra la mine...:|

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si maine ne trezim cu politia la usa :))

 

De lucrat eu lucrez in mare parte mecanica ... auto si nu numai, depanaj, ceva mentenanta pentru utilaje si diferite masinarii ... un pic din toate.

Eu si Gianni stam in aceeasi parte a tarii, in orase diferite dar foarte aproape unul de altul.

In cazul meu posibilitatea de cazare a cuiva e scoasa din discutie, locuiesc intr-un apartament in cadrul firmei si aproape orice vizita e imposibila (sef cu catei).

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum ziceam eu ,numai ca thunder e mai diplomat eu zic ca le vopseste,dezmembreaza scoate semnele particulare din piese mai vine cu masina sa le ducem in atelier...el zice "De lucrat eu lucrez in mare parte mecanica ... auto si nu numai, depanaj, ceva mentenanta pentru utilaje si diferite masinarii ... un pic din toate." dar tot acelasi lucrtu e...stai linistit suntem seriosi si profesionalisti in ceia ce facem:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Craciun fericit tuturor in primul rand !!!

 

Ce as dori sa va intreb .. am 21 de ani si permis de moto de anul trecut din august . Problema ar fi in felul urmator , am auzit ca aici la 24 ani ai voie sa conduci abia motor peste 125 cm3 . Dar atata timp cat am permis EUROPEAN , nu cred ca este problema si pot conduce linistit motocicleta si de 1000cm3 !?!? . Adica pot merge fara probleme .. dar as avea totusi nevoie sa ma lamureasca cineva .. daca este obligatorie schimbarea de permis gen ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Craciun fericit tuturor in primul rand !!!

 

Ce as dori sa va intreb .. am 21 de ani si permis de moto de anul trecut din august . Problema ar fi in felul urmator , am auzit ca aici la 24 ani ai voie sa conduci abia motor peste 125 cm3 . Dar atata timp cat am permis EUROPEAN , nu cred ca este problema si pot conduce linistit motocicleta si de 1000cm3 !?!? . Adica pot merge fara probleme .. dar as avea totusi nevoie sa ma lamureasca cineva .. daca este obligatorie schimbarea de permis gen ..

Legile care sunt acum in tara sunt identice cu ce e in europa de multi ani, adica peste 16 ani A1, 18 ani A2, 24 ani A, si parca mai era o treaba cu A-ul, daca ai A1 de la 16 si A2 de la 18, la 20 poti sa ai A intreg ... parca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu exact cum e in Belgia dar in Germania stiu de cineva exact in situatia ta, cu A luat la noi inainte sa se schimbe legea si varsta sub 24 ani. A fost oprit de politisti si luat la intrebari , le-a explicat care-i treaba, dar nu a fost suficient, aia au sunat undeva si deabia dupa ce li s-a confirmat (nu stiu de catre cine) l-au lasat in pace.

Acum dupa ce s-a schimbat legea si la noi s-ar putea sa ai probleme mai mari daca politistii incearca sa verifice si dau peste vreunul care le povesteste de legea noua. In final ar trebui sa iesi ok dar s-ar putea sa dureze si sa coste(timp sigur si poate si bani pt avocati , deplasari etc)

La faza cu preschimbatul permisului, in principiu daca ai rezidenta oficiala ar trebui sa-l preschimbi, dar difera de la tara la tara. In Franta de ex te mai obliga sa-l schimbi daca ai facut vreo boacana mai grava. Te obliga in sensul ca nu te mai lasa sa circuli cu el pe teritoriul Frantei , iar daca-l preschimbi la noul permis iti aplica punctele conform boacanei, ca defapt asta-i doare pe ei la permisele straine ca nu pot aplica punctele de penalizare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutari si La Multi Ani !!!

 

Am ajuns si eu e meleagurile Belgiei de o saptamana. Am si eu o intrebare, poate stie careva.

Vreau sa imi duc jentile de la mobra sa le vopsesc, sau sa le fac powder coating (nu stiu intraducere libera cum ii zice :) ), de aici intrebarea, stiti cumva unde se pot face si cam la ce pret?

Multumesc pentru eventualele raspunsuri. Duminica placuta la toti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari si La Multi Ani !!!

 

Am ajuns si eu e meleagurile Belgiei de o saptamana. Am si eu o intrebare, poate stie careva.

Vreau sa imi duc jentile de la mobra sa le vopsesc, sau sa le fac powder coating (nu stiu intraducere libera cum ii zice :) ), de aici intrebarea, stiti cumva unde se pot face si cam la ce pret?

Multumesc pentru eventualele raspunsuri. Duminica placuta la toti.

 

Pe langa mine, in Gullegem, stiu ca e cineva care face asta, un pret exact nu stiu, din ce am inteles de la cei din jur cica ar fi scump, acum nu stiu ce inseamna scump pentru ei ... daca vrei ma interesez, desi cred ca ti-ar fi peste mana sa le faci in partea asa a tarii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe langa mine, in Gullegem, stiu ca e cineva care face asta, un pret exact nu stiu, din ce am inteles de la cei din jur cica ar fi scump, acum nu stiu ce inseamna scump pentru ei ... daca vrei ma interesez, desi cred ca ti-ar fi peste mana sa le faci in partea asa a tarii.

mda, e cam departe. oricum merci de info, daca poti afla de un pret ar fi super, asta ca sa imi fac o parere :)

merci mult. o seara faina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...